Перейти до вмісту

Фізичне насильство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Фізичне насильство
Зображення
Медична спеціальність невідкладна медична допомога[d]
Ідентифікатор WordLift data.medicalrecords.com/medicalrecords/healthwise/physical_abuse
CMNS: Фізичне насильство у Вікісховищі

Фізичне насильство — навмисне чи ненавмисне, тобто у несвідомому стані вчинене, завдавання будь-якої фізичної шкоди іншій людині що безпосередньо завдають шкоди здоров'ю і благополуччю, персони якая страждає від цього насильства, скоєні з метою підпорядкування через біль і або з метою отримання садистичного задоволення, що призводять після постраждалого, до фізичних і психологічних травм; а опосередковано постраждалих осіб[en], які бачили і буди поінформовани про це насильство, як під час так і після самого акта, до вторинного стресу і згодом до вторинного травматичного стресового розладу. Навіть одиничний випадок побоїв вже є насильством[1]. Ознаки фізичного насильства: побої, стусани, ляпаси, якщо їх завдають людині навмисно (незалежно від мети чи рівня алкогольного/наркотичного сп'яніння кривдника)[2].

У зв'язку з тим, що визначення фізичного насильства різняться через культурні норми як серед фахівців так і серед громадської думки, немає єдиного, чітко сформульованого визначення того, що є фізичним насильством[3].

Фізичне насильство над собою

[ред. | ред. код]

Насильство, спрямоване проти власного життя та здоров'я

[ред. | ред. код]

Основні статті: Самогубство та Самоушкодження

Всесвітня організація охорони здоров'я визначає самогубства як акт навмисного вбивства самого себе[4]. ВООЗ також визначає самоушкодження як «пряме та навмисне знищення чи деформація частин тіла без свідомого суїцидального наміру.»[5]. Обидва ці способи є насильницькими діями персони щодо себе.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Види насильства: ознаки та прояви. Розірви коло (укр.). Процитовано 12 листопада 2021.
  2. Види домашнього насильства. Фізичне насильство. chop-rada.gov.ua. Архів оригіналу за 25 січня 2020. Процитовано 12 листопада 2021. [Архівовано 2020-01-25 у Wayback Machine.]
  3. Noh Anh, Helen (1994). «Cultural Diversity and the Definition of Child Abuse», in Barth, R.P. et al., Child welfare research review, Columbia University Press, 1994, p. 28. ISBN 0-231-08074-3
  4. https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/suicide
  5. https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/42495/5777702252_rus.pdf?sequence=4

Посилання

[ред. | ред. код]
Класифікація