Sneeuwschaap
Основні засади Вікіпедії | Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, Sneeuwschaap! |
Для чого ми розвиваємо Вікіпедію |
Вітаємо Вас, як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом. Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента. Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікі-розмітки. Якщо виникли запитання про проект або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповідь на Ваше питання там відсутня, поставте запитання у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів. На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться. Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення! Irrespective of your languages skills, you are welcomed to create your own User Page, introduce interwiki, load images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask help of Community on CommunityPortal (help).
|
Як створити статтю | |
Як редагувати статті | |
Ілюстрування статей | |
Потренуйтеся тут! | |
Правила і вказівки | |
Стиль оформлення статей | |
Авторські права | |
Довідка | |
Користувачі, що допоможуть Вам | |
Словничок вікітермінів |
--ASƨɐ 14:10, 20 серпня 2012 (UTC)
Дякую! Буду потрохи писати й далі! Stas000D (обговорення) 15:41, 20 серпня 2012 (UTC)
Запрошення до наукового вікіпроекту
ред.--Щиро Ваш, Дивний 14:56, 6 вересня 2012 (UTC)
- Дякую за запрошення, приєднався! Stas000D (обговорення) 16:01, 6 вересня 2012 (UTC)
Запрошення до Тижня "Життя в воді"
ред.Подяка
ред.- Добридень! Щиро вдячний за Ваш доброзичливий відгук про мою роботу в укрВІКІ. Я, дійсно, припустився безлічі помилок, але це було зроблено не навмисно, а лише від незнання. В основу багатьох моїх статтей покладені переклади з російської, але майже завжди вони доповнюються матеріалами з інших джерел. Як бути у таких випадках? Тим не менше, я Вам щиро вдячний і намагатимусь урахувати всі Ваші зауваження.
- З щирою повагою --Orestsero (обговорення) 07:55, 26 грудня 2013 (UTC)
- Ну, шаблон {{Перекладена стаття}}, незважаючи на свою назву, і не каже, що стаття цілком є перекладом — він каже «стаття містить текст, перекладений…». Таких шаблонів може стояти навіть декілька, якщо є кілька перекладених шматків — подивіться, наприклад, на вибрану російську статтю «Астрариум». Він потрібен, коли перекладений шматок достатньо суттєвий, щоб на нього поширювалися вікіпедійні вимоги щодо авторського права. Тобто, по-перше, він дає можливість дізнатися, хто написав текст оригіналу (забезпечує дотримання авторських прав), а по-друге, значно полегшує працю наступним редакторам — якщо якась інформація сумнівна, доводиться з'ясовувати, звідки вона узялася, щоб виправляти переклад чи оригінал. Stas000 (обговорення) 09:20, 29 грудня 2013 (UTC)
Інтервікі
ред.Дякую за заувагу. Даруйте, але то я так вчуся тим користуватись. Я зовсім не технар, от і доводиться мені шляхом проб і помилок опановувати нове і нелегке для мене. Але постараюсь якось собі з тим порадити. З повагою, MSha (обговорення) 20:15, 12 квітня 2014 (UTC)
Добрий день! Я спробував замінити текст шаблону на запропонований Вами, але відразу в документації помітив, що зникає крапка після літери «С» (де зазначаються сторінки). Буду вдячний, якщо відлагодите шаблон і заодно допишете документацію шаблону з урахуванням нових параметрів. З повагою, --SteveR (обговорення) 19:20, 22 серпня 2014 (UTC)
- Добрий день, дякую за пильність! Недолік виправив, як і ряд інших (відмічено у таблиці), документація готова. Stas (обговорення) 07:10, 23 серпня 2014 (UTC)
- Позамінював. Тепер, здається, все працює. Буду радий допомогти, якщо будете покращувати ще якісь шаблони :) До речі, підсторінки з кодом шаблону й тестами ще Вам потрібні? --SteveR (обговорення) 11:32, 23 серпня 2014 (UTC)
- Вони свою функцію вже виконали. Виставив на видалення. Stas (обговорення) 22:47, 23 серпня 2014 (UTC)
- Позамінював. Тепер, здається, все працює. Буду радий допомогти, якщо будете покращувати ще якісь шаблони :) До речі, підсторінки з кодом шаблону й тестами ще Вам потрібні? --SteveR (обговорення) 11:32, 23 серпня 2014 (UTC)
Патрулювання
ред.Вітаю, Stas000D. Останній ваш внесок є конструктивним і загалом відповідає основним вимогам до статей Вікіпедії. Чи не бажаєте ви приєднатися до системи патрулювання, подавши заявку на статус патрульного? Для цього необхідно ознайомитися із правилами патрулювання, бажано привести у відповідність до вимог останні ваші статті, шаблони й категорії; дати лад завантаженим файлам. Зверніть також, будь ласка, увагу на те, що патрулювання не є обов'язком, а лише правом і допомогою іншим патрульним, які не будуть змушені перевіряти ваші редагування.
P.S.: Це просто жах, що Ви ще не патрульний -- Piramid ion 13:21, 7 січня 2015 (UTC)
- Дякую за запрошення!-) Як нападе натхнення патрулювати, то подам. Stas (обговорення) 19:46, 7 січня 2015 (UTC)
Invitation to Medical Translation
ред.Medical Translation Project
Invitation to the Medical Translation Project – a joint Wikimedia project started by the English language WikiProject Medicine! Thank you for being one of the top Medical editors! I want to use this opportunity to introduce you to our most ambitious project. We want to use Wikipedia to spread knowledge where it will be used. Studies have shown that Wikipedia is the most common resource of medical knowledge, and used by more people than any other source! We want high quality articles, available to everyone, regardless of language ability. It isn't right that you would need to know a major language to get hold of quality content! That is why in the recent Ebola crisis (which is still ongoing) we translated information into over 70 languages, many of them small African languages. This was important, as Wikipedia was also shown to be the biggest resource used in Africa for information on Ebola! We see tremendous potential, but also great risks as our information needs to be accurate and well-researched. We only translate articles that have been reviewed by medical doctors and experts, so that what we translate is correct. Many of our translators are professionals, but many are also volunteers, and we need more of you guys – both to translate, but also to import finished translations, and fix grammatical or other style issues that are introduced by the translation process. Our articles are not only translated into small languages, but also to larger ones, but as of 2015 this requires users to apply for an article to be translated, which can be done here (full articles, short articles) with an easy to manage google document. So regardless of your background head over to our main page for more information, or to our talk page and ask us questions. Feel free to respond in any language, we will do our best to find some way to communicate. No task is too small, and we need everyone to help out!
Thank you for helping medical information on Wikipedia grow! -- CFCF 🍌 (email) 15:37, 28 January 2015 (UTC) |
Ausonia Montes
ред.Привіт! Я тут не знаю, як перекласти оцю назву. Ausonia — це поетична назва Італії — Авзонія. Але якщо перекласти як «Гори Авзонія» — то це виглядає якось неправильно (зазвичай якщо гори — то й назва в множині, напр., Гімалаї, Карпати, Анди тощо). Тут хіба що родовий відмінок вжити — «Гори Авзонії». Хоча, мабуть тоді вийде надто заплутано. І ще — якщо в назві певного об'єкта вжито слово-неістоту в родовому відмінку — перекладати теж в родовому? Бо в росіян, наскільки я зрозумів, лише істоти передаються в родовому. І прошу висловитись щодо перекладу Гора Аскрійська та Гора Тирренська (тиррени — це назва народу, місцевості як такої наче немає, і власної назви як такої немає). Такий переклад буде правильним?-- Piramid ion 00:31, 22 березня 2015 (UTC)
- Привіт! Із назвами такого типу, як Ausonia Montes, дійсно складно. У російській номенклатурі таке, як правило, передають на зразок «горы Авзония», не дивлячись на незграбність і пояснюючи це потребою підкреслити походження цих назв від назв деталей альбедо. Втім, крім монстрів на зразок «горы Ливия» (Libya Montes), там є й людські назви — «Геллеспонтские горы» (Hellespontus Montes). Моя б воля — я б казав «Авзонійські гори» або «гори Авзонії» (що, до речі, на відміну від «гір Авзонія» уберегло б від можливості загублення слова «гори» і подальшої плутанини з Ausonia, Ausonia Cavus та Ausonia Mensa). Єдине питання — чи не перелізе це поріг ОД… Не маю певної думки. Можливо, ні, а можливо, такі назви поки що краще лишити в оригінальному вигляді.
- Щодо родового відмінку для неістот — а чому б не зберігати, іноді без нього взагалі ніяк. Росіяни його теж інколи зберігають (Caloris Planitia — «равнина Жары», Solis Planum — «плато Солнца», Mare Tranquillitatis — «Море Спокойствия»). Просто він рідко буває в оригіналах, і присутній в основному в старих — потім пішло недолуго латинізоване, а то й відверто англійське.
- Щодо «гора Аскрійська» та «гора Тирренська» — думаю, це нормальні варіанти. Їх назви взялися від деталей альбедо Ascraeus Lacus — «Аскрійське озеро» та Mare Tyrrhenum — «Тірренське море». Можна ще подумати щодо порядку слів, мабуть, «Аскрійська гора» було б природнішим. У рос. джерелі для Марса (Бурба Г. А. Номенклатура деталей рельефа Марса, 1981) — «гора Аскрийская», але в ньому ж декларується інший підхід для випадку власних імен — прикметників (с. 39-40): «Порядок слов в названии на русском языке, как правило, обратен порядку, принятому для латинского написания марсианских названий, а именно: вначале идет родовой термин, а затем — собственное имя (каньон Эос, горы Нереид, долина Узбой). В отдельных случаях, когда собственное имя в названии выражено прилагательным, родовой термин поставлен на второе место (Эритрейская борозда, Босфорское плато и др.).». Так само і в аналогічній книжці про супутники Сатурна (Бурба Г. А. Номенклатура деталей рельефа спутников Сатурна, 1986, с. 35-36): «В названиях на русском языке порядок слов обратен порядку, принятому в латинском написании: на первом месте стоит родовой термин, на втором — собственно название (каньон Авалон, линия Палатин, но Avalon Chasma, Palatine Linea), что соответствует обычному для русского языка построению. В тех редких случаях, когда собственное имя в составе названия выражено прилагательным, порядок слов иной: родовой термин стоит на втором месте (Ронсевальская земля на Япете).». Stas (обговорення) 10:09, 22 березня 2015 (UTC)
- Дякую за розгорнуту відповідь! Я трохи думав над першим питанням, і мені здається, що треба вибирати одне з двох: або не перекладати назви типу Ausonia Montes (мені цей варіант не подобається, бо на мою думку, якщо перекладати — то перекладати все), або перекладати його в родовому відмінку. Не знаю, як щодо порогу ОД, але як на мене, сам по собі переклад вже є ОД, бо більшості назв в україномовних джерелах немає. А родовий відмінок я пропонував би застосовувати до всіх (можливо, для чогось треба зробити виняток) назв у множині. Я просто пройшовся по таких назвах, і от що виходить: Aeolis Mensae — столові гори Еоліда/столові гори Еоліди; Cydonia Mensae — столові гори Кідонія/столові гори Кідонії; Icaria Fossae — борозни Ікарія/борозни Ікарії; Arsia Chasmata — каньйони Арсія/каньйони Арсії. Словом, тут вимальовується своєрідна система, і з множиною всі ці назви в називному відмінку виглядають щонайменше дивно. Тому така моя пропозиція.
- Щодо останнього випадку — можливо звичайний порядок слів буде і кращим. Крім того, я, здається, зробив ще помилку в назві гори «Тирренська» — мало бути Тірренська, тим більше, це відповідатиме правопису. Добре було б все це описати у формі коротенького правила десь на ВП:ІС, але боюся, щоб не довелося описувати правила найменування і для інших позаземних об'єктів, оскільки я поки що ознайомився лише з марсіанськими назвами. -- Piramid ion 01:39, 23 березня 2015 (UTC)
- В тому, щоб перекладати лише частину назв, нічого особливо поганого нема. Он як у статтях про біологічні таксони. Там, правда, для укр. назв жорстко вимагаються АД, але наш випадок значно ближчий до випадку географічних об'єктів, для яких «в разі суперечностей між зазначеними джерелами або відсутності у них назви» ніхто не соромиться власноруч транскрибувати, а то й частково перекладати (п.1.7) оригінал. Я думаю, позаземні «геооб'єкти» відрізняються від земних (і схожі на біологічні таксони) в першу чергу тим, що для них існують міжнародні назви. Тому тут можна було б іноді й лишити їх як є, коли трапляється таке, що можна передавати по-різному.
- Щодо родового відмінку в таких випадках — згоден. Це взагалі логічніше: деталі рельєфу, як правило, значно менші за деталі альбедо, іменем яких вони названі, займають лише їх частину, і ясно, що це столові гори Кідонії, а не «Кідонія». Правда, це міркування так само стосується і назв з одниною, а якщо вживати родовий відмінок і там, то постане проблема проведення межі між малим та великим, що вже точно ОД. Так що це не більше, ніж думки вголос…
- Правило щодо найменування — в принципі було б добре, але, як на мене, ще зарано. Краще почекати і нових укр. джерел, і більшої кількості зацікавлених дописувачів. Хіба що написати щось на зразок «як очевидно, то перекладайте, а як ні, лишайте міжнародну».
- Добре було б ще обговорити, як називати міжнародні назви. Раніше я писав на зразок «Шредінгер (лат. Schrödinger)» (маючи на увазі латинку, а не латину), але це не є добре. Писати «нім. Schrödinger» не краще, бо національна назва не має значення, його має затверджена МАСівська. Тож, здається, краще взагалі не казати про мову і писати «Шредінгер (Schrödinger)». Може, за винятком повноцінно латинських назв типу Mare Serenitatis. (В укрвікі, до речі, цей підхід отримав популярність і щодо біологічних назв — хоча підозрюю, що більшість біологів сильно б здивувалася, якби їм сказати, що міжнародні назви таксонів не треба вважати латинськими). І тоді треба підправити шаблон {{Кратер}}, щоби міг сприймати значення параметру «Національна назва» без префіксу типу «la/». І додати можливість називати цей параметр «Оригінальна назва». А можна створити «псевдомовний» шаблон, аналогічний {{lang-la}}, тільки замість посилання «[[латинська мова|лат.]]» — «[[планетна номенклатура|міжн.]]». Stas (обговорення) 11:32, 23 березня 2015 (UTC)
- Щодо міжнародних назв — то мені здається, це добра ідея. Я поки що деякі статті перейменовував, але текст не підправляв, лише в одній виправив — то вжив там обидві назви — українську та латинську — через «або», і подав їх жирним шрифтом. Як варіант — можна подавати міжнародні назви в дужках, але я продовжуватиму використовувати їх в тексті, чергуючи з українськими, тому волію виділяти їх на початку. А шаблон кратер — теоретично можна підправити, хоча з іншого боку вказування мови можна розцінювати як своєрідне пояснення походження назви, тому не знаю, як тут краще.
- Замість правила, я пізніше, коли матиму час, підведу попередній підсумок під обговоренням у Кнайпі, враховуючи все те, що ми обговорювали. Може ще хтось матиме зауваження.-- Piramid ion 11:51, 23 березня 2015 (UTC)
- Щодо мови походження — є випадки типу Аль-Бакрі (кратер), де слово Al-Bakri вже не арабське, а англійська назва не має значення. То й думаю — чи назвати його латинським (латинковим), чи взагалі ніяк. Варто якось показати читачам, що ці назви мають наднаціональний статус. Stas (обговорення) 00:52, 24 березня 2015 (UTC)
- Щодо таких випадків - погоджуюсь, було б добре мати якусь альтернативу, яку б можна було вживати замість коду мови.
- Я там підвів попередній підсумок до обговорення, можете глянути, якщо хочете. Ще додаткове питання з'явилось щодо назв типу Mamers, Marte, Mawrth Vallis, оскільки всі вони походять від назви Марса різними мовами, і перекладаються як «Долина Марс». Треба подумати, що з ними робити.-- Piramid ion 20:28, 24 березня 2015 (UTC)
- Підсумок гарний, щодо долин відповів там. Stas (обговорення) 23:14, 24 березня 2015 (UTC)
- Дякую. Про долини я чомусь не подумав - Ваша пропозиція досить проста й зрозуміла, а я з цього таку проблему зробив) --Piramid ion 23:57, 24 березня 2015 (UTC)
- Підсумок гарний, щодо долин відповів там. Stas (обговорення) 23:14, 24 березня 2015 (UTC)
- Щодо мови походження — є випадки типу Аль-Бакрі (кратер), де слово Al-Bakri вже не арабське, а англійська назва не має значення. То й думаю — чи назвати його латинським (латинковим), чи взагалі ніяк. Варто якось показати читачам, що ці назви мають наднаціональний статус. Stas (обговорення) 00:52, 24 березня 2015 (UTC)
Патрулювання (спроба №2)
ред.Привіт! Я все-таки наполягаю на тому, щоб Ви подали заявку на статус патрульного. Якщо хочете, я її подам за Вас, треба лише дати згоду. Ну і потім відповісти на кілька стандартних питань. Маючи статус патрульного — патрулювати необов'язково, достатньо лише, щоб Ваші нові статті та редагування були відпатрульовані автоматично, бо зараз це — зайва робота для патрульних, Ваші статті, як на мене, більш ніж відповідають вимогам. ВП:ЗСП тож прошу… --Piramidion 10:49, 8 квітня 2015 (UTC)
- Гаразд, переконали;) Stas (обговорення) 16:35, 8 квітня 2015 (UTC)
Файл фото живої людини.
ред.На яких умовах завантажувати? Я не є автором (автор прес-аташе клубу) але буду використовувати я, в статті про Вадима Колесника футболіста. Дякую. --Jphwra (обговорення) 08:58, 9 квітня 2015 (UTC)
- Вже мені допомогли. --Jphwra (обговорення) 17:36, 9 квітня 2015 (UTC)
- Добре, що допомогли. Я на таких питаннях не сильно знаюся, знаю тільки, що фото живих під соусом добропорядного використання не йдуть. Stas (обговорення) 18:34, 9 квітня 2015 (UTC)
Статус патрульного
ред.Вітаю! За результатами обговорення Вам надано статус патрульного та відкочувача. У разі виникнення якихось проблем чи питань, Ви можете звернутись до досвідчених користувачів або спитати в кнайпі патрульних. Успіхів! --SteveR (обговорення) 16:47, 15 квітня 2015 (UTC)
- Дякую! Stas (обговорення) 16:47, 15 квітня 2015 (UTC)
Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа
ред.До 23:59 31 травня 2015 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 20 кандидатів. Ці вибори дуже важливі тому, що вони можуть змінити те, як спільноти розглядаються за межами США та Західної Європи, а також в цілому вплинути на стратегію руху Вікімедіа. Зазначу, що до Ради завжди проходили тільки представники країн Західної Європи та США.
Ви можете також прочитати повні програми кандидатів тут: m:Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015/Candidates/uk.
Натисніть тут, щоб проголосувати.
Постарайтеся підійти до цього вибору серйозно, адже через Раду спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом. У 2013 році у цих виборах узяли участь лише 9 користувачів української Вікіпедії, цього року нам потрібна активніша участь у виборах, які нас теж стосуються.
Псевдонім | Ім'я | Країна | Рідна мова | Вік | К-сть редагувань | У вікі | Поза вікі | Програма |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csisc | Хусемеддін Туркі (Houcemeddine Turki) | Туніс | туніський діалект арабської | 21 | 2.407, найактивніша — франц. ВП (1.041) | учасник конкурсів статей | студент-медик | оцінка проектів малими мовами; створення посібників з правил Вікіпедії; вдосконалення найважливіших й найголовніших статей Вікіпедії |
Saileshpat | Саїлеш Патнаїк (Sailesh Patnaik) | Індія | орія | 18 | 2.959, найактивніша — ВП орія (1.194) | член «Вікімедіа Індія», організатор фотоконкурсу та вишколів для Вікіпедії мовою орія. | студент I курсу | промоція Вікіпедій індійськими мовами; зменшення розриву між Фондом і спільнотою; переведення неактивних Вікіпедій у активні через очолення їх спільноти та моніторингу волонтерів |
Pundit | Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) | Польща | польська | 40 | 13.943, найактивніша — пол. ВП (10.144) | стюард; чек'юзер, адміністратор і бюрократ польської Вікіпедії; Голова Комітету з розподілу коштів (FDC) Фонду Вікімедіа; був членом Комісії Омбудсменів; проводив семінари зі стратегії для регіональних відділень Фонду; автор книги про етнографію Вікіпедії. |
професор теорії управління, завідувач кафедри міжнародного менеджменту, член експертних комісій наукового центру та грантових програм, засновник найбільного польського онлайн-словника | Сприяння зміні стратегії руху Вікімедіа та підходів до управління; пошук ролей для Фонду Вікімедіа і регіональних відділень Фонду; налагодження контактів з науковою спільнотою; усунення бюрократії в русі Вікімедіа |
Mohamed Ouda | Мухамед Уда (Mohamed Ouda) | Єгипет | арабська | 29 | 20.114, найактивніша — араб. ВП (18.508) | адміністратор і бюрократ арабської Вікіпедії; член-засновник групи «Вікімедіа Єгипет» |
не зазначив | Підтримка спільноти Вікімедіа, особливо на Близькому Сході та в Африці; співпраця з освітніми і культурними групами; експерименти з програмним забезпеченням, правами користувачів і процедурами спільноти |
Sky Harbor | Джош Лім (Josh Lim) | Філіппіни / Сінгапур / США | англійська, тагальська | 24 | 27.052, найактивніші — англ. ВП (13.311), тагал. ВП (6.671) | адміністратор англ. ВП і тагальського словника, бюрократ тагальської Вікіпедії; член правління «Вікімедіа Філіппіни» з 2010, член Комітету приєднання з 2013 |
був менеджером зі зв'язків з громадськістю сингапурського стартапу Viddsee | підтримка спільнот у країнах, що розвиваються; посилення ролі відділень Фонду Вікімедіа; конструктивний діалог між Фондом Вікімедіа і спільнотою |
Smerus | Девід Конвей (David Conway) | Велика Британія / Словаччина / Україна | англійська | 65 | 30.063, найактивніша — англ. вп (29.359) | патрульний англ. Вікіпедії | працював експертом або керівником проектів розвитку в колишньому СРСР, був незалежним директором у радах системи охорони здоров'я Великобританії та британських коледжів, організатор музичного фестивалю в Словаччині | співпраця із якнайширшим колом людей, з усіма, хто може бодай якось долучитися до нас |
Francis Kaswahili | Френсіс Касвахілі Кагуна (Francis Kaswahili Kaguna) | Танзанія | суахілі, сукума | 54 | 4.882, найактивніші — Мета (3.939), англ. ВП (255) | Автор невдалої заявки на проведення Вікіманії в м. Аруша | Танзанійська асоціація власників авторських прав | інтеграція африканської спільноти зі світовою; проведення концертів |
CristianCantoro | Крістіан Консонні (Cristian Consonni) | Італія | італійська | 28 | 7.268, найактивніша — італ. ВП (5.636) | автопатрульний в італ. ВП член правління «Вікімедіа Італія» з 2010 (скарбник з 2014), член Комітету з розподілу коштів (FDC) з 2013, член міжнародної команди «Вікі любить пам'ятки-2013» |
аспірант з комп'ютерних наук в Університеті Тренто (Італія), активіст руху вільного програмного забезпечення | побудова довіри між учасниками руху; позбутися менталітету «наші проти ненаших», який мав місце у багатьох випадках |
Pgallert | Петер Галлерт (Peter Gallert) | Намібія | німецька | 44 | 14.570, найактивніша — англ. ВП (13.659) | відкочувач, патрульний в англ. ВП досліджує феномен Вікіпедії, автор презентацій та публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа. |
викладач комп'ютерних наук у Політехніці Намібії, розробник і керівник програми бакалавра комп'ютерних наук, головний розробник намібійської програми ІКТ | подолання розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою та редакторів; повернення Фонду від роботи над питаннями медіаграмотності, управління Інтернетом чи освіти до його головної задачі |
Raystorm | Марія Сефідарі (María Sefidari) | Іспанія | іспанська | 32 | 22.976, найактивніша — іспан. ВП (18.423) | бюрократ і адмін іспан. ВП; засновник вікіпроекту ЛГБТ (про рух лесбійок, геїв, бісексуалів і транссексуалів); член-засновник «Вікімедіа Іспанія» та міжнародної ради Iberocoop; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів; поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013). |
магістр психології | забезпечення того, щоб різноманітність була у центрі стратегічних зусиль Фонду зі збільшення кількості дописувачів; збільшення способів участі спільноти у керівництві і розробці правил Фонду Вікімедіа |
Phoebe | Фібі Аєрс (Phoebe Ayers) | США | англійська | 34 | 27.072, найактивніші — англ. ВП (15.247), Вікідані (5.436) | патрульна в англ. ВП організатор «Вікіманії-2006» та WikiSym 2010, активна в співпраці з бібліотеками, галереями, музеями та архівами (БоГеМА), організатор віківишколів, співавтор книги про Вікіпедію; поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013, попередній термін у 2010—12). |
бібліотекар науково-технічної бібліотеки | вирішення проблем падіння кількості редакторів і читачів; робота з виконавчим директором Фонду Вікімедіа над розробкою і втіленням стратегічних планів Фонду Вікімедіа, зокрема, щодо поліпшення розробки програмного забезпечення, співпраці з партнерами та реагування на поточні потреби редакторів |
Denny | Денні Врандечич (Denny Vrandečić) | США | німецька, хорватська | 37 | 24.235, найактивніші — Вікідані (10.742), хорв. ВП (9.377) | Перший адмін і бюрократ хорв. ВП Засновник Вікіданих (розробив пропозицію, зібрав 2 млн. $ пожертв, набрав команду), співавтор першого європейського гранту «Вікімедіа Німеччина» (4 млн. €), співзасновник Семантичного МедіаВікі |
працює в Google, де допомагає публікувати контент Freebase у Вікіданих, автор понад 100 наукових статей, керівник комітету Асоціації вільних семантичних даних. | зміни проектів Вікімедіа для успішної їх роботи; підвищення ефективності кожного дописувача; правильне впровадження змін (так, як це було з Вікіданими) |
Ali Haidar Khan | Алі Гайдар Хан (Ali Haidar Khan) | Бангладеш | бенгальська | 29 | 4.145, найактивніша — бенгал. ВП (2.395) | патрульний у бенгальській Вікіпедії член-засновник і скарбник «Вікімедіа Бангладеш», колишній член Комітету з розподілу коштів (FDC) організатор вікіконференцій |
7 років досвіду у фінансовому секторі (начальник відділу кредитів на нерухомість банку), автор публікацій з фінансів | принести до Ради повірених інший погляд і більше різноманітності |
అహ్మద్ నిసార్ | Нісар Ахмед С'єд (Nisar Ahmed Syed) | Індія | урду, телугу | 50 | 21.549, найактивніша — ВП мовою телугу (17.648) | адмін у Вікіпедіях мовами телугу й урду організатор групи вікіпедистів мовою урду |
пенсіонер, колишній викладач англійської літератури та літератури урду протягом 23 років, колишній директор школи. | допомога спільнотам індійських мов у створенні контенту та програмах промоції проектів; реклама Вікіпедії через медіа; співпраця між групами користувачів і Фондом Вікімедіа |
Doc James | Джеймс Гейлман (James Heilman) | Канада | англійська | 35 | 137.713, найактивніша — англ. ВП (130.046) | адмін в англійських Вікіпедії і Вікімандрах активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, колишній голова правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами |
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини | пріоритет — поліпшення відносин між спільнотами редакторів та Фондом Вікімедіа; співпраця між Фондом Вікімедіа і спільнотою у вирішенні проблем скорочення кількості редакторів, непідтримки спільнотою змін до програмного забезпечення, поганого охоплення тем тощо |
Carrite | Тім Девенпорт (Tim Davenport) | США | англійська | 53 | 57.985, найактивніша — англ. ВП (57.704) | патрульний, відкочувач в англ. ВП активний учасник обговорень на сторінках Арбітражного комітету та Запитів до адміністраторів, а також на форумі Wikipediocracy |
власник і директор взуттєвого магазину | спільноті неодмінно потрібен уважний, критичний, допитливий голос на її місця серед 10 членів Ради повірених |
Sj | Семюел Кляйн (Samuel Klein) | США | англійська | 37 | 43.165, найактивніші — англ. ВП (19.346), Мета-вікі (14.873) | Адміністратор англ. ВП, ВП мовою суахілі та Мета-вікі, колишній стюард; організатор «Вікіманії-2006»; поточний член Ради повірених Фонд. Вікімедіа (з 2009). |
науковий співробітник у Гарвардському Центрі Беркмана, керівник технічного комітету Державної цифрової публічної біблотеки Америки | скорочення розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою; заміна централізованих програм розподіленими; розробка потрібного користувачам програмного забезпечення замість експериментів з ПЗ; залучення дописувачів, а не лише донорів |
Hindustanilanguage | С'єд Музамілуддін (Syed Muzammiluddin) | Індія | гінді, урду | 41 | 47.754, найактивніші — Вікісховище (27.498), ВП мовою гінді (10.657) | Адміністратор ВП мовою урду; брав активну участь у запуску Вікіпедії мовою майтхалі, автор блогів про Вікіпедію, організатор віківишколів для студентів |
викладач протягом понад 10 років | розробка більш сфокусованого підходу, особливо для індійських та південноазійських спільнот |
EdSaperia | Едвард Саперія (Edward Saperia) | Велика Британія | англійська | 30 | 1.836, найактивніші — вікіманія2014 (962), Мета-вікі (561), англ. ВП (149) | неактивний як дописувач, але слідкує за обговореннями; координатор «Вікіманії-2014», автор гранту на Open Access Reader |
працює над стратегіями зв'язків з громадськістю у третій за розміром політичній партії Великобританії, власник креативного агентства. | переробка вікі-платформи (MediaWiki) до сучасних норм досвіду користувача; співпраця з науковою, освітньою, політичною, урядовою, журналістстькою спільнотами |
Taketa | Майк Ніколає (Mike Nicolaije) | Нідерланди | нідерландська | 28 | 98.355, найактивніші — нідерл. ВП (38.917), Вікідані (20.586) | стюард, адміністратор Вікіданих, бюрократ і колишній член Арбкому нідерландської Вікіпедії член «Вікімедіа Нідерланди» та «Вікімедіа Бельгія», організатор віквишколів, співпраці з бібліотеками, галереями, музеями і архівами (БоГеМА) та інших заходів |
медик-інтерн, працює в департаменті пластичної хірургії та інструктором з надання першої допомоги | підтримка дописувачів понад усе; прямі обговорення спільноти з членами Ради повірених; зменшення бюрократії; залучення розробників для виконання запитів спільноти |
Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. Якщо ви вже проголосували, дякуємо за вашу активність та перепрошуємо за зайве нагадування) — NickK (обг.) 23:24, 27 травня 2015 (UTC)
Запрошення до участі у тижні Вікіцитат
ред.Привіт. Можливо Ви знаєте, чи варто об’єднати статті Частотна модуляція та FM-радіо? Дякую. --Atoly(обг) 07:49, 27 серпня 2015 (UTC)
- Привіт. Взагалі-то FM-радіо — нормальна тема для окремої статті. Ну, наприклад, другий абзац нинішньої статті FM-радіо був би недоречним у статті Частотна модуляція. Правда, стан у неї (першої) такий, що й справді хочеться об'єднати кудись подалі. Stas (обговорення) 09:04, 27 серпня 2015 (UTC)
- Ок, дякую за роз'яснення. Бо я від теми далекий. --Atoly(обг) 09:12, 27 серпня 2015 (UTC)
Фото супермісяця
ред.Вітаю. Дякую за ваш внесок до Вікісховища. Ви б не могли замінити фотографію, що зараз в статті en:Supermoon своєю File:2014-08-10, full Moon near perigee.jpg та додати опис для неї? Ваша значно краща.
P.S.Хотів перекласти ту статтю українською, та не знайшов у словниках (зокрема і в астрономічному) відповідника англ. supermoon… --Yakiv Glück 23:01, 29 серпня 2015 (UTC)
- Вітаю! «Supermoon» — вочевидь, «супермісяць», правда, серйозні АД на це навряд чи знайдуться, бо це поняття з області скоріше поп-культури, ніж науки. Заміняти фотку не дуже хочу, щоб це не виглядало як «самопіар», до того ж на картинці, що там зараз, Місяць трохи суперовіший (ближчий до Землі), ніж у мене. Правда, на самій картинці цього не видно, тож, якщо Ви вважаєте мою кращою, можете замінити!-) Stas (обговорення) 11:02, 30 серпня 2015 (UTC)
- На жаль, не знаю, який опис додати. До нинішньої там повний опис з відстанями навіть, тож якщо мій буде куціший, то вийде певна втрата статтею інформативності. Якщо ви пам’таєте (чи знаєте, де мені шукати) відстані для вашої дати і все таке — поділіться, будь ласка. --Yakiv Glück 06:00, 31 серпня 2015 (UTC)
- Відстань до повного Місяця можна подивитись тут чи тут, у «мого» супермісяця було 356898 км. Підпис в англовікі хибний, насправді їхній Місяць виглядав у (384 400 км - 6400 км) / (356 577 км - 6400 км) = 1,08 разів більшим за середній і в 1,082 = 1,17 разів яскравішим. Для мого — так само, бо відстань майже однакова. Додав до опису файла. Можна підписати так: The August 10, 2014, supermoon was 356,898 kilometers (221,766 miles) away from Earth. It was about 17 percent brighter and 8 percent bigger than a regular full moon. Stas (обговорення) 09:38, 31 серпня 2015 (UTC)
- На жаль, не знаю, який опис додати. До нинішньої там повний опис з відстанями навіть, тож якщо мій буде куціший, то вийде певна втрата статтею інформативності. Якщо ви пам’таєте (чи знаєте, де мені шукати) відстані для вашої дати і все таке — поділіться, будь ласка. --Yakiv Glück 06:00, 31 серпня 2015 (UTC)
Перенаправлення після перейменувань
ред.Доброго вечора! Дякую вам за виправлення помилок у назвах низки статей, але, будь ласка, зверніть увагу, що не всі перенаправлення після перейменувань слід номінувати на вилучення. Згідно з ВП:П перейменування є корисними, якщо вони допомагають при пошуку. Щойно помітив, що ви номінували на вилучення перенаправлення Пут опціон, Кол опціон і Кол-пут тотожність. Я згоден, що статті потрібно було перейменувати, але перенаправлення варто залишити, бо такі написання досить уживані в україномовних джерелах (на жаль, якість україномовної термінології у цій галузі невисока): наприклад, для пут опціон я знайшов одну книгу, кілька наукових статей, фінансовий сайт. Тож такі перенаправлення є корисними хоча б для людей, які знайдуть цей термін у цих джерелах і введуть його у пошук по Вікіпедії. Будь ласка, перед номінуванням на вилучення перенаправлень дивіться, чи є це написання настільки очевидною помилкою або ж його багато хто вживає. Дякую — NickK (обг.) 23:49, 29 серпня 2015 (UTC)
- Вітаю! Гаразд, бачу, в укрвікі правило дозволяє редиректи з помилками, хоча в рувікі цього давно нема. Всі ці «пут опціони», «інтернет партії» і «ДНК маркери» вважаю головним злочином проти української мови. Це не просто помилки, це руйнування самої її структури. Stas (обговорення) 11:02, 30 серпня 2015 (UTC)
- Я згоден, що з назв статей і текстів статей це треба прибирати. Але ми не можемо закривати очі на те, що багато з цих назв реально вживаються людьми, тож краще дати їм можливість ввести свій варіант у пошуку і потрапити на правильний. Після написання повідомлення побачив ще один приклад: під назвою Бізнес план хтось навіть додумався створити дублікат статті Бізнес-план, тож очевидно, що там перенаправлення потрібне. Звісно, це не стосується зовсім грубих помилок на кшталт Дьюти фри: це вже підпадає під грубі помилки і підлягає вилученню — NickK (обг.) 12:41, 30 серпня 2015 (UTC)
- Тому, до чого можуть додуматися, нема меж. Ну, гаразд. Як уже на те пішло, чи не розберетеся з «MAC адреса» і «MAC-адреса»? Під нормальною назвою висить редирект зі здоровезною історією, який не дасть перейменувати безграмотно названу статтю. Stas (обговорення) 20:35, 30 серпня 2015 (UTC)
- Я згоден, що з назв статей і текстів статей це треба прибирати. Але ми не можемо закривати очі на те, що багато з цих назв реально вживаються людьми, тож краще дати їм можливість ввести свій варіант у пошуку і потрапити на правильний. Після написання повідомлення побачив ще один приклад: під назвою Бізнес план хтось навіть додумався створити дублікат статті Бізнес-план, тож очевидно, що там перенаправлення потрібне. Звісно, це не стосується зовсім грубих помилок на кшталт Дьюти фри: це вже підпадає під грубі помилки і підлягає вилученню — NickK (обг.) 12:41, 30 серпня 2015 (UTC)
Мохи та лишайники
ред.- Буду дуже вдячний за опрацювання і по-можливості збереження цього матеріалу. З повагою. --Білецький В.С. (обговорення) 15:15, 29 вересня 2015 (UTC)
- Ви мені в цьому допоможете, якщо додасте до опису всіх цих файлів (у тому числі того, що на Commons) хоча б місце (точніше, ніж «Крим») і час (точніше, ніж рік). Це ж абсолютно необхідна інформація для речей, що претендують хоч на мінімальну серйозність. Stas (обговорення) 23:10, 29 вересня 2015 (UTC)
- 1. Час зйомок: липень 2015 р. 2. Місце: Бабуган-яйла і її схили. Так достатньо? --Білецький В.С. (обговорення) 04:31, 30 вересня 2015 (UTC)
- Ви мені в цьому допоможете, якщо додасте до опису всіх цих файлів (у тому числі того, що на Commons) хоча б місце (точніше, ніж «Крим») і час (точніше, ніж рік). Це ж абсолютно необхідна інформація для речей, що претендують хоч на мінімальну серйозність. Stas (обговорення) 23:10, 29 вересня 2015 (UTC)
- Буду дуже вдячний за опрацювання і по-можливості збереження цього матеріалу. З повагою. --Білецький В.С. (обговорення) 15:15, 29 вересня 2015 (UTC)
- Так, це досить інформативний опис. Але для цього знімку, судячи з дати завантаження, має бути інший. Цей теж доволі якісний, але теж стоїть питання місця й часу. Всі ці «мохи» я виставив на перейменування. Придатність інших знімків цієї серії для ілюстрування статей ускладнена відсутністю не лише ідентифікації, а й значимого об'єкта і невисокою якістю (яка, зокрема, унеможливлює точну ідентифікацію, навіть якщо би знайшовся знавець). Ну, наприклад, у якій статті могло б бути доречним це, це чи це? Порівняйте з таким.
- І загалом… Колего, обсяг вашого внеску, зокрема файлового, вражає. Але йому суттєво бракує ретельності. Писати в описі знімків «фото» абсолютно недостатньо. Якщо це біологічний об'єкт, повинні бути місце й час. Причому місяць тут важливіший, ніж рік. «Крим» не може бути достатнім, бо він великий. Гірський і рівнинний Крим — надто різні речі. Якщо це населений пункт, потрібні країна, область, район і, бажано, місце всередині пункту. Хоча б тому, що є прірва сіл із такою назвою. І якщо це чи це фото приберуть зі статті, то буде взагалі неможливо зрозуміти, яке село зображене. До речі, Новосілка чи Новоселівка? Коректний опис — це місце, час і тип об'єкта: «Таракташська стежка — гірська стежка в Криму, біля Ялти.», «Дубовий гай — парк у Запоріжжі.», «Скульптура лева у Воронцовському палаці (Алупка, Крим).». І тоді цей лев міг би згодитися для ілюстрування статті про цей палац. А так — лише для «Садово-паркової скульптури», незрозуміла фотка, яких тисячі. Якщо об'єкт великий, варто вказувати, з якого боку знято (як вказано тут і не вказано тут), якщо довгий — яку частину показано. Знімок прапора матиме якийсь сенс, якщо буде відомо, кого він представляє і де й коли висів. Пічка, ложка і довбня - довбня сфотографована в краєзнавчому музеї смт Диканька, Полтавська область. могли би бути цікавими етнографам, якби про їх походження чи розташування було сказано хоч щось. - згоден, надалі врахую і описуватиму відповідно до цих зауваг. Гірська річка - це Центральний Кавказ, 1968 рік. Переправляється В.Кулага, член Вільнянського молодіжного альпіністсько-туристського клубу. Річку зараз вже навряд чи ідентифікую. Район Безенгійської Стіни. і танковий взвод — їх точно знято 2015-го? - танковий взвод знято в ГСВГ у 1973 р. танки Т-55. 3-я танкова армія. Це ж потенційно цікаві історичні знімки, але якщо не вказано навіть, що це за річка і взвод, їх цінність приблизно нульова! Якщо Ви зробите для всіх своїх файлів інформативні описи, то їх цінність і придатність для ілюстрування статей незрівнянно зростуть. Чому я й пишу це простирадло. А інакше немала частина цієї фотопраці виявиться зробленою дарма. - згоден.
- І щодо Вікісховища. Ви ж самі вантажите файли з міткою, що варто їх туди перенести… то чому би не одразу вантажити туди? Там, до речі, більше шансів, що хтось ідентифікує біологічні об'єкти. Деякі з завантажених Вами файлів уже існують на Commons, причому з прийнятним описом. Якщо файл призначено для Commons, опис (та й назву) бажано давати англійською. При вставці картинок з інших розділів було б чудово перекладати підписи. Взагалі, якщо вже користуєтеся іншомовними вікіпедіями чи іншими неавторитетними джерелами, це треба робити вкрай обережно. Подивіться хоча б на СО автора оригіналів… Бо інакше можуть виходити речі, які треба не доробляти, а переробляти. Stas (обговорення) 17:52, 1 жовтня 2015 (UTC) -щодо Вікісховища - на все рук не вистачить. Проблема в часі і техніці. Я зараз - біжинець. Користуюсь тим що є під руками - і базами, і комп"ютерами (інколи - "похідними"). Так що - сорі... На Вікісховище - це або хтось допоможе зараз, або зроблю "по тихій воді". Наразі - дякую за Ваш аналіз.
- Дуже дякую за Вашу увагу і грунтовний аналіз. Майже з усим згоден. Зупинюся на окремих файлах. 1. Але для цього знімку, судячи з дати завантаження, має бути інший. - дійсно, знімав раніше, взимку 2009 р., місцевість та ж сама - схили довкола Бабуган-яйли. Цей теж доволі якісний, але теж стоїть питання місця й часу. - поки що не знайду, шукатиму в своїх блоках по роках і місцевостях. Всі ці «мохи» я виставив на перейменування. Придатність інших знімків цієї серії для ілюстрування статей ускладнена відсутністю не лише ідентифікації, а й значимого об'єкта і невисокою якістю (яка, зокрема, унеможливлює точну ідентифікацію, навіть якщо би знайшовся знавець). - цілком згоден. Ну, наприклад, у якій статті могло б бути доречним це - тут мій недгляд, це звичайно не мох, тління деревини - можливо для статті Тління, це чи це? - треба пошукати, експромтом не скажу. Порівняйте з таким - звичайно, це більш цільові і більш "оброблені" знімки.
- І загалом… Колего, обсяг вашого внеску, зокрема файлового, вражає. Але йому суттєво бракує ретельності. Писати в описі знімків «фото» абсолютно недостатньо. Якщо це біологічний об'єкт, повинні бути місце й час. Причому місяць тут важливіший, ніж рік. «Крим» не може бути достатнім, бо він великий. Гірський і рівнинний Крим — надто різні речі. - згоден, все це важливо. Якщо це населений пункт, потрібні країна, область, район і, бажано, місце всередині пункту. Хоча б тому, що є прірва сіл із такою назвою. І якщо це чи це фото приберуть зі статті, то буде взагалі неможливо зрозуміти, яке село зображене. До речі, Новосілка чи Новоселівка? - Згоден. Це Новоселівка, Вільнянський район, Запорізька область. "Новосілка" - місцевий сленг. Коректний опис — це місце, час і тип об'єкта: «Таракташська стежка — гірська стежка в Криму, біля Ялти.», «Дубовий гай — парк у Запоріжжі.», «Скульптура лева у Воронцовському палаці (Алупка, Крим).». І тоді цей лев міг би згодитися для ілюстрування статті про цей палац. А так — лише для «Садово-паркової скульптури», незрозуміла фотка, яких тисячі. Якщо об'єкт великий, варто вказувати, з якого боку знято (як вказано тут - згоден, і не вказано тут) - тут "Вид зі східного узвишшя Бабуган-яйли", якщо довгий — яку частину показано - тут "Відтинок каналу "Сіверський Донець - Донбас" поблизу м.Макіївка. Знімок прапора матиме якийсь сенс, якщо буде відомо, кого він представляє і де й коли висів. - тут прапор знято на заходах сучасного осередку послідовників язичництва у Полтаві, 2014 р. Пічка - музеєфікована пічка, сучасна етно-кав"ярня на Полтавщині, ложка - це джерело Талма в Криму, і довбня могли би бути цікавими етнографам, якби про їх походження чи розташування було сказано хоч щось. Гірська річка і танковий взвод — їх точно знято 2015-го? Це ж потенційно цікаві історичні знімки, але якщо не вказано навіть, що це за річка і взвод, їх цінність приблизно нульова! Якщо Ви зробите для всіх своїх файлів інформативні описи, то їх цінність і придатність для ілюстрування статей незрівнянно зростуть. Чому я й пишу це простирадло. А інакше немала частина цієї фотопраці виявиться зробленою дарма.
- І щодо Вікісховища. Ви ж самі вантажите файли з міткою, що варто їх туди перенести… то чому би не одразу вантажити туди? Там, до речі, більше шансів, що хтось ідентифікує біологічні об'єкти. Деякі з завантажених Вами файлів уже існують на Commons, причому з прийнятним описом. Якщо файл призначено для Commons, опис (та й назву) бажано давати англійською. При вставці картинок з інших розділів було б чудово перекладати підписи. Взагалі, якщо вже користуєтеся іншомовними вікіпедіями чи іншими неавторитетними джерелами, це треба робити вкрай обережно. Подивіться хоча б на СО автора оригіналів… Бо інакше можуть виходити речі, які треба не доробляти, а переробляти. Stas (обговорення) 17:52, 1 жовтня 2015 (UTC)
- Дякую за відповідь. (Правда, я думав, що відповіді пишуть після реплік, а не всередині них … Та гаразд, бог із ним). Stas (обговорення) 12:37, 11 жовтня 2015 (UTC)
Обговорення перенесене. Подальше обговорення — на сторінці Обговорення користувача:Orestsero#Гори Максвелла. |
Hi, Stas000D, can you replace the bad JPG ones of ITIS logo.jpg and EOL logo.jpg with the SVG versions ITIS logo.svg and EOL logo.svg? I have not the right for that. Thank you --Ras67 (обговорення) 17:21, 26 березня 2016 (UTC)
- I don't have this right too, but I submitted a request for the change. Stas (обговорення) 21:49, 26 березня 2016 (UTC)
- Thank you, i have seen your edit from 28 September 2015, so i thought that you have the right. Warm regards --Ras67 (обговорення) 22:06, 26 березня 2016 (UTC)
Згущівка
ред.Згущівка | |
Доброго дня! Я - військовослужбовець Збройних Сил України, віднедавна служу у відділі взаємодії з волонтерами Міністерства оборони України. Сьогодні отримав завдання скласти список волонтерів зі всієї України, які достойні нагороди. Якщо у Вас є час та бажання, будь ласка, допоможіть! V.Muravyov (обговорення) 12:34, 11 квітня 2016 (UTC) |
Доброго дня, шановний колего! Я думаю, повну та зважену картину тут покаже тільки масове опитування військових із усіх підрозділів. Якщо таке не планується, варто опитати якнайбільше волонтерів, кого зі своїх колег вони вважають найдостойнішими. А я можу допомогти хіба що зі збором інформації з опублікованих джерел — тим, чим ми тут у Вікіпедії займаємось. Мені трапилося таке:
- думка Віталія Дейнеги (22 лютого 2015). Вкрай авторитетний у цьому питанні автор.
- Його ж оцінка надійності різних організацій (абзац «Кому б ви дали гроші?») (2 березня 2016).
- Думка Тетяни Ричкової («Могу назвать работающие волонтерские организации…») (9 березня 2015).
- Список від Павла Кащука та Ігоря Федірко, співзасновників Combat-UA (2014).
- Думка Павла Кащука (абзац «Конкуренция — это хорошая вещь…») (6 серпня 2015).
- Текст від Едуарда Шевченка (20 листопада 2015).
- «Зелена книга української благодійності — 2014» від Асоціації благодійників України (результати опитування експертів про діяльність організацій у 2014 році); сторінки 14, 41-45.
Другорядне (може згодитись як затравка для пошуку):
- Огляд волонтерських організацій у журналі «Військо України», с.8-13 (липень 2014),
- у газеті «Тиждень» (16 червня 2014),
- у газеті «День» (19 червня 2014),
- на УНІАН (7 липня 2014),
- від «Простобанку» (6 серпня 2014),
- у журналі «Новое Время» (11 серпня 2014),
- у газеті «Народна армія» (12 січня 2015),
- в «Українській правді» (31 липня 2015),
- Олеся Мандебура (2016). Волонтерський рух в Україні як нова форма взаємодії влади і громадянського суспільства // Трансформація політичних інститутів України: проблеми теорії і практики на сайті Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України,
- розділ «Джерела» в цій статті (не для всіх джерел там відоме походження, але за основу для гугління і їх вміст зійде),
- у «Нової пошти» є програма безкоштовної доставки вантажів, у якій беруть участь «только официально зарегистрированные волонтерские организации, которые в течение 2015 года активно отправляли гуманитарные грузы» (перелік). Хто скільки навідправляв, мабуть, таємниця, але, може, якусь інформацію вони й дадуть.
- Ну й фільм від ICTV (24 вересня 2014).
Якщо ще чимось зможу допомогти — буду радий. Бажаю якнайкраще зробити вашу важливу справу й дякую за згущівку! Stas (обговорення) 20:00, 11 квітня 2016 (UTC)
Файли
ред.Доброго дня. Що конкретно Вас цікавить щодо файлів, які стосуються волонтерського руху? Ці фото були зроблені в зоні АТО в 2014 - 2015 роках. Ніяких прізвищ, військових підрозділів та ін., я назвати не можу зі зрозумілих причин.--Yozh (обговорення) 19:16, 27 червня 2016 (UTC)
- Наприклад, якби в описі цього файла була хоча б та інформація, яку Ви додали в статтю, його можна було б вставити в її англійську версію. Stas (обговорення) 19:44, 27 червня 2016 (UTC)
- Виправив опис.--Yozh (обговорення) 08:19, 28 червня 2016 (UTC)
Найпростіші
ред.Вітаю! Навіщо ви відкидаєте джерела з статті, вікіфіковані уточнення? У чому проблема? Зрозуміло що нумуліти це форамініфери, але це ви відредагували так те речення, з точнішого на розмитіше. Чому ж не спростити тоді увесь абзац до однієї фрази?--Dim Grits 22:16, 1 липня 2016 (UTC)
- Вітаю! По-перше, попередня версія створювала враження, що нумуліти — не форамініфери. По-друге, речення «Найбільші найпростіші зустрічаються серед морських черепашкових корененіжок, батисифон завдовжки 5 см» просто беззв'язне. По-третє, навіщо писати, що є форамініфери у 5 та 6 см, коли вже написано, що вони бувають до 20 см? І чому вибрані саме нумуліти і батисифон — є дані, що вони посідають друге та третє місце? Враховуючи, що форамініфер не завжди й відносять до найпростіших, тут достатньо одного — рекордного для них — значення. А якщо все ж вважати нумулітів і батисифона доречними, це треба викладати на кшталт «Найбільшими найпростішими є форамініфери, деякі з яких — ксенофіофори та окремі викопні форми — сягають розміру 20 см, нумуліти — 6 см, а батисифон — 5 см.» Stas (обговорення) 22:41, 1 липня 2016 (UTC)
- Ви добре відредагували інші частини, а тут чомусь двічі відкинули уточнене формулювання й продовжуєте наполягати на цьому навіть тут. Що саме беззв’язне у реченні, де після твердження «Найбільші найпростіші зустрічаються серед морських черепашкових корененіжок», йде уточнення які саме?! Замінили б наступну крапку комою, а ще через одну додали про своїх «інших форамініфер». Згадку про розміри яких я опустив, бо досить нетривіальне твердження без пояснення, які саме були такими гігантами. Відомі мені нумуліти й в іноземних джерелах стоять не більше 2 дюймів.
- Додав про ксенофіофор, яких ви чомусь згадали не в статті, а лише в цьому обговоренні. Хоча згадувати (а не вилучати) те, що відомо вам потрібно саме в статті. Бо якби не ця розмова, я б про них і не знав, а от інші й поготів. Дякую.--Dim Grits 23:26, 1 липня 2016 (UTC)
- Тепер краще, але є ще кілька нюансів. Вікіфікація [[форамініфери|черепашкових корененіжок]] не зовсім коректна: черепашкові корененіжки — це ширше поняття, так можна назвати й, наприклад, Arcellinida, які не є форамініферами. Навряд чи УРЕ пише саме про ксенофіофор: вона пише про викопних, а є дані, що xenophyophores have no confirmed fossil record. Значення 1 см/год нереалістично мале — що саме написано в джерелі? Більш загальна проблема: найпростіші — дуже різнорідна, нечітко окреслена і в значній мірі штучна група; як наслідок, у них мало спільних ознак і малоймовірно, що такі чіткі речі як «5-8 хвилин» чи «12-24 години» дійсно є для них достатньо типовими. До джерел 70-х — 80-х років, ще й неспеціалізованих, треба ставитись обережно. Ось у новіших місцях пишуть, що нумуліти виростали до 16 см, а батисифон — до 15. А класифікація в цих «УРЕ» і т.п. джерелах застаріла зовсім безнадійно. Stas (обговорення) 23:59, 1 липня 2016 (UTC)
- У реченні згадуються лише представники форамініфер, отже така вікіфікація усталеної синонімічної вітчизняної назви доречна. Розміри підтверджені джерелами потрібно додавати до статті, тут їх ніхто не знайде. Значення 1 см/год — це 3 мкм/с. Що ж тут нереалістичного? Середня швидкість лінійного пересування за допомогою джгутиків лежить у межах від 0,03 до 300 мкм/с. Не в усіх найпростіших джгутики як батоги у евглен. Знаєте джерела, додайте точні, а не усереднені, значення екстремумів швидкості пересування за допомогою джгутиків. Вікіпедія тим і розвивається — доповненням й уточненням. Будь-яка класифікація, що коли-небудь вважалась усталеною потребує згадки на сторінках вікіпедії з відповідними ремарками (хоча бувають такі розмаїття класифікацій речей, що використовувати можна будь-яку і не вважати це за упередженість). Принаймні для того, щоб інші дописувачі інших статей розуміли з чим вони зіткнулись у своїх джерелах, вірно інтерпретували й викладали власну інформацію, а не вважали куцу статтю на сучасних даних «відірваною від реальності», або й зовсім — помилковою.--Dim Grits 09:28, 2 липня 2016 (UTC)
- Дякую за деталізацію згадки про швидкість, при діапазоні в 4 порядки одного значення було явно замало. Заради цікавості зробив огляд форамініферних рекордів, тож можете подивитись, яке місце посідають у загальній картині ті 5- і 6-сантиметрові. До речі, щойно дійшло, що якщо слідом за Ruggiero включати до найпростіших міксоміцетів, у нас тут з'являться й метри. Щодо класифікації — я б сказав, що стаття про таку групу в основному з класифікації й має складатись: хто і як проводив межі, хто взагалі не виокремлював, хто вигадав назву… А опис самих організмів — то для статей про гарні, чітко окреслені, підгрупи. Stas (обговорення) 23:59, 2 липня 2016 (UTC)
- У реченні згадуються лише представники форамініфер, отже така вікіфікація усталеної синонімічної вітчизняної назви доречна. Розміри підтверджені джерелами потрібно додавати до статті, тут їх ніхто не знайде. Значення 1 см/год — це 3 мкм/с. Що ж тут нереалістичного? Середня швидкість лінійного пересування за допомогою джгутиків лежить у межах від 0,03 до 300 мкм/с. Не в усіх найпростіших джгутики як батоги у евглен. Знаєте джерела, додайте точні, а не усереднені, значення екстремумів швидкості пересування за допомогою джгутиків. Вікіпедія тим і розвивається — доповненням й уточненням. Будь-яка класифікація, що коли-небудь вважалась усталеною потребує згадки на сторінках вікіпедії з відповідними ремарками (хоча бувають такі розмаїття класифікацій речей, що використовувати можна будь-яку і не вважати це за упередженість). Принаймні для того, щоб інші дописувачі інших статей розуміли з чим вони зіткнулись у своїх джерелах, вірно інтерпретували й викладали власну інформацію, а не вважали куцу статтю на сучасних даних «відірваною від реальності», або й зовсім — помилковою.--Dim Grits 09:28, 2 липня 2016 (UTC)
- Тепер краще, але є ще кілька нюансів. Вікіфікація [[форамініфери|черепашкових корененіжок]] не зовсім коректна: черепашкові корененіжки — це ширше поняття, так можна назвати й, наприклад, Arcellinida, які не є форамініферами. Навряд чи УРЕ пише саме про ксенофіофор: вона пише про викопних, а є дані, що xenophyophores have no confirmed fossil record. Значення 1 см/год нереалістично мале — що саме написано в джерелі? Більш загальна проблема: найпростіші — дуже різнорідна, нечітко окреслена і в значній мірі штучна група; як наслідок, у них мало спільних ознак і малоймовірно, що такі чіткі речі як «5-8 хвилин» чи «12-24 години» дійсно є для них достатньо типовими. До джерел 70-х — 80-х років, ще й неспеціалізованих, треба ставитись обережно. Ось у новіших місцях пишуть, що нумуліти виростали до 16 см, а батисифон — до 15. А класифікація в цих «УРЕ» і т.п. джерелах застаріла зовсім безнадійно. Stas (обговорення) 23:59, 1 липня 2016 (UTC)
- Додав про ксенофіофор, яких ви чомусь згадали не в статті, а лише в цьому обговоренні. Хоча згадувати (а не вилучати) те, що відомо вам потрібно саме в статті. Бо якби не ця розмова, я б про них і не знав, а от інші й поготів. Дякую.--Dim Grits 23:26, 1 липня 2016 (UTC)
- Ви добре відредагували інші частини, а тут чомусь двічі відкинули уточнене формулювання й продовжуєте наполягати на цьому навіть тут. Що саме беззв’язне у реченні, де після твердження «Найбільші найпростіші зустрічаються серед морських черепашкових корененіжок», йде уточнення які саме?! Замінили б наступну крапку комою, а ще через одну додали про своїх «інших форамініфер». Згадку про розміри яких я опустив, бо досить нетривіальне твердження без пояснення, які саме були такими гігантами. Відомі мені нумуліти й в іноземних джерелах стоять не більше 2 дюймів.
Редагування на сторінці Шимпанзе звичайний
ред.Ви не читали статтю про рід людина : там сказано що "Деякі учені (наприклад, професор Морріс Гудмен, керівник досліджень ДНК шимпанзе в університеті Уейна Детройт) вважають, що, згідно з даними генетичного аналізу, до роду Homo слід зараховувати також шимпанзе і бонобо (Homo troglodytes і Homo paniscus відповідно) ." Боровков Роман (обговорення) 20:01 , 17 вересня 2016 року
- Керуватися треба загальноприйнятою системою, а не тим, що вважають деякі учені. Stas (обговорення) 17:12, 17 вересня 2016 (UTC)
«Осінь тероподів»
ред.Шановний користувачу! Запрошуємо вас взяти участь в «Осені тероподів».--Βоρоκо Ρоμαν (обговорення) 17:08, 3 листопада 2016 (UTC)
Файл:Дилофозавр.jpg | Дякую! |
Дякую за розуміння. Βоρоκо Ρоμαν (обговорення) 17:11, 3 листопада 2016 (UTC) |
Сам був здивований
ред.Дивіться ru:Обсуждение участника:Glovacki/Архив/2016/10#Уважаемые администраторы. Якщо хочете, можете додати вересень та жовтень (а можна і подальші місяці, бот потім же буде архівувати). Буду вдячний! --Glovacki (обговорення) 19:14, 8 листопада 2016 (UTC)
- Ви ж можете поставити посилання на ті архіви безпосередньо на СО. Stas (обговорення) 19:22, 8 листопада 2016 (UTC)
- До речі, класна ідея, я сам якось не додумався. Дякую! --Glovacki (обговорення) 19:35, 8 листопада 2016 (UTC)
Доброго дня!
Ви впевнені, що це потрібно? Для дати шаблон має параметри "дата" і "date". --MMH (обговорення) 12:10, 4 січня 2017 (UTC)
- Доброго дня! Я не впевнений навіть у самій потребі підтримувати безіменний параметр, але якщо вже він підтримується, його треба показувати якось зв'язно: «Цей розділ потребує доповнення (січень 2016).», а не «Цей розділ потребує доповнення січень 2016.», як раніше. Може, краще прибрати цей незадокументований і незрозумілий параметр взагалі? Stas (обговорення) 17:33, 4 січня 2017 (UTC)
- А, Ви просто дужки додали. А я чомусь подумав, що Ви додали сам неіменований параметр. Звичайно він не потрібний, бо дату виводить шаблон {{Ambox}} (при використанні параметру "дата" або "date") і одночасно додає статтю у відповідну категорію за датою. При використанні ж неіменованого параметра такої категоризації не відбудеться. А Ваша правка, звичайно ж, покращила шаблон. --MMH (обговорення) 07:39, 5 січня 2017 (UTC)
- Хіба-що, можна доробити шаблон, щоб він передавав перший неіменований параметр шаблону "Ambox" - тоді категоризація за датою відбуватиметься і при його використанні. --MMH (обговорення) 07:43, 5 січня 2017 (UTC)
- Згоден, якщо найуживаніший іменований параметр («дата») можна подавати як перший неіменований — це добре. Stas (обговорення) 15:22, 5 січня 2017 (UTC)
- Ні, навпаки, зробити:
| date = {{{дата|{{{date|{{{1|}}}}}}}}}
, а{{#if:{{{1|}}} | ({{{1}}})
прибрати. Тоді буде такий вигляд, як на сторінці шаблону. Може таке бути? --MMH (обговорення) 20:23, 5 січня 2017 (UTC)- То я про це й кажу. Якщо можна буде з однаковим успіхом писати в статтях хоч
{{Розширити розділ|дата=січень 2016}}
, хоч{{Розширити розділ|січень 2016}}
— це буде добре. Stas (обговорення) 20:59, 5 січня 2017 (UTC)- Зроблено. --MMH (обговорення) 11:39, 6 січня 2017 (UTC)
- То я про це й кажу. Якщо можна буде з однаковим успіхом писати в статтях хоч
- Ні, навпаки, зробити:
- Згоден, якщо найуживаніший іменований параметр («дата») можна подавати як перший неіменований — це добре. Stas (обговорення) 15:22, 5 січня 2017 (UTC)
З Різдвом Христовим!
ред.З Різдвом Христовим! | |
Веселих свят! Куті смачної, коляди гучної, щасливого Різдва і на весь рік добра! Наснаги і натхнення, колего, для нових звершень у справі творення вільної української енциклопедії в новому році! Dim Grits 14:33, 6 січня 2017 (UTC) |
- Дякую, і Вам того ж! Stas (обговорення) 17:20, 6 січня 2017 (UTC)
Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?
ред.До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.
Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.
Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.
Натисніть тут, щоб проголосувати.
Фото | Псевдонім | Ім'я | Країна | Рідна мова | Вік | К-сть редагувань | У вікі | Поза вікі | Програма |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
The Land | Кріс Кітинг (Chris Keating) | Велика Британія | англійська | 36 | 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) | колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії | організатор кампаній пожертв для громадських організацій | зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених | |
Millosh | Милош Ранчич (Milos Rancic) | Сербія | сербська | 43 | 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) | співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП | власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD | демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху | |
Pundit | Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) | Польща | польська | 42 | 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) | чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард; був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії. |
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка | продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус | |
Doc James | Джеймс Гейлман (James Heilman) | Канада | англійська | 37 | 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) | член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії; активний дописувач вікіпроєкту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами |
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини | розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність | |
عباد ديرانية | Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) | Йорданія | арабська | 20 | 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) | автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП; член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016 |
студент | має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу | |
Raystorm | Марія Сефідарі (María Sefidari) | Іспанія | іспанська | 34 | 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) | чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП; засновник вікіпроєкту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів. |
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства | повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху | |
Pgallert | Петер Галлерт (Peter Gallert) | Намібія | німецька | 46 | 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) | відкочувач, патрульний в англ. ВП автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа. |
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті | зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів | |
Yurik | Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) | США | російська | 40 | 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) | розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду; виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США |
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа | кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою | |
BamLifa | Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) | Демократична Республіка Конго | лінгала | 25 | 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) | виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії | вчитель, викладає учням основи Вікіпедії | враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються |
На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.
Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякую за вашу активність та перепрошую за зайве нагадування) — NickK (обг.) 12:40, 12 травня 2017 (UTC)
Шановний Stas000D, оцініть, будь ласка, мою статтю у номінації на добру.
Заздалегідь дякую!
З повагою,
Ilay007 (обговорення) 19:36, 7 вересня 2017 (UTC)
Тиждень статей з 34 і більше інтервікі посилань, яких немає в УкрВікі
ред.З Новим роком і Різдвом Христовим!
ред.Прийміть вітання з Новим роком та Різдвяними святами! Вітаю з роком нових надій, нових можливостей та нових звершень. Прийміть щиру вдячність за вашу працю на цьому проекті і внесок до нашої Вікіпедії, він не залишиться непоміченим громадою. Вдачі у нових великих справах розвою нашої енциклопедії та досягнення усіх запланованих бажаних цілей на цьому шляху. Вірних помічників Вам у цій справі. Веселих свят! Dim Grits 18:59, 31 грудня 2017 (UTC) |
- Дякую, взаємно! Stas (обговорення) 19:52, 31 грудня 2017 (UTC)
Біологічний проект та проект молекулярна біологія: запрошення
ред.Добрий вечір. Ви в мене останнім часом вспливаєте в редагуванні біологічних та мол-біологічних статей (наприклад, мітозу, і за виправлення там стилю та помилок від мене окреме дякую). Так от, ви можете приєднатися до Вікіпедія:Проект:Біологія, де багато користувачів і можна обговорити різні теми. Є ще його підпроект, маленький Вікіпедія:Проект:Молекулярна біологія, доволі молодий але активний :) --Helixitta (t.) 20:21, 15 березня 2018 (UTC)
- Так, редагую потроху. Скільки редагую — настільки, можна сказати, і приєднався :) Stas (обговорення) 22:06, 17 березня 2018 (UTC)
Запрошення
ред.Запрошую Вас взяти участь у Місячник упорядкування української Вікіпедії 2. Ви також можете не лише усувати якісь із запропонованих недоліків української Вікіпедії, а й сміливо пропонувати свої аспекти у вигляді розділів місячника.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:03, 1 листопада 2018 (UTC)
- Гарна ідея, спробую долучитися. Stas (обговорення) 00:11, 2 листопада 2018 (UTC)
Море Дощів
ред.Вітаю. Побачив дуже гарну статтю. Може, в добрі її?--Brunei (обговорення) 15:07, 20 січня 2019 (UTC)
- Привіт. Приєднуюсь до пропозиції. І оцю (Ланцюжок кратерів) теж. Жодна інша Вікіпедія навіть близько такої не має. Думаю, що й багато інших статей можна номінувати щонайменше на добрі. --Piramidion 15:14, 20 січня 2019 (UTC)
- Або ще Рівнина Спеки - статусу не має, а сама майже утричі більша за англійську та італійську, які мають статус добрих. Також Концентричний кратер — взагалі відсутня в інших вікі. В англійській є en:Concentric crater fill, але це, здається, різні поняття.--Piramidion 15:32, 20 січня 2019 (UTC)
- Тільки давайте не «багато», а по одній-дві. :-)--Brunei (обговорення) 15:33, 20 січня 2019 (UTC)
- Вітаю, колеги. Радий, що вам сподобалось:) До тих зірочок ставлюся скептично, та й у будь-якому випадку висять вони десь чи ні — різниця невелика. Так, en:Concentric crater fill — це явно інше, навіть не бачив, щоб хтось порівнював із ним місячні концентричні кратери, хоча їх із чим тільки не порівнювали. Якщо та концентричність марсіанських кратерів пов'язана з льодом, то на Місяці її очікувати не доводиться. Stas (обговорення) 21:59, 20 січня 2019 (UTC)
- Так, я не вчитувався в ту статтю, звернув увагу лише на назву. Щодо статей — пропоную @Brunei: у такому разі номінувати якусь статтю, а я готовий допомогти з якимись технічними та іншими виправленнями, якщо буде така потреба (припускаю, що в статті про ланцюжки кратерів користувачі захочуть, щоб червоні посилання на списки стали синіми). Сам номінувати не хочу, бо не знаю, як там все працює — вже одного разу вляпався в тарапати, коли одну статтю номінував.--Piramidion 00:21, 21 січня 2019 (UTC)
- «Зірочки» дуже важливі для спільноти. Серед хаосу потрібні якісь маячки, на які варто орієнтуватися. Студентам показати, як можна. Людям, що скептичні до Вікіпедії та взагалі інтернету цією мовою. То я номіную, а ви одним оком подивитеся за процесом, якщо будуть зауваження по суті? А то я в астрономії ну дууууже слабенький.--Brunei (обговорення) 22:48, 21 січня 2019 (UTC)
- Проте ці статуси мало що показують навіть у більших розділах. Втім, якщо ви бачите сенс, то нічого не маю проти. Вангую, що астрономія не знадобиться, в нашому розділі воювати прийнято на мовні теми) Stas (обговорення) 14:53, 24 січня 2019 (UTC)
- То серед авторів. А серед читачів піде дуже добре.--Brunei (обговорення) 15:27, 24 січня 2019 (UTC)
- Проте ці статуси мало що показують навіть у більших розділах. Втім, якщо ви бачите сенс, то нічого не маю проти. Вангую, що астрономія не знадобиться, в нашому розділі воювати прийнято на мовні теми) Stas (обговорення) 14:53, 24 січня 2019 (UTC)
- Вітаю, колеги. Радий, що вам сподобалось:) До тих зірочок ставлюся скептично, та й у будь-якому випадку висять вони десь чи ні — різниця невелика. Так, en:Concentric crater fill — це явно інше, навіть не бачив, щоб хтось порівнював із ним місячні концентричні кратери, хоча їх із чим тільки не порівнювали. Якщо та концентричність марсіанських кратерів пов'язана з льодом, то на Місяці її очікувати не доводиться. Stas (обговорення) 21:59, 20 січня 2019 (UTC)
- Тільки давайте не «багато», а по одній-дві. :-)--Brunei (обговорення) 15:33, 20 січня 2019 (UTC)
Привіт! До 30 квітня у Вікіпедії проходить місячник 10000 необхідних статей — вікітолока зі створення та покращення статей із обов'язкових 10000. Ви зробили понад 300 редагувань у цих статтях, може цей захід Вас зацікавить? Тут можна ознайомитися із переліком пропозицій: статей до створення та поліпшення. Дуже хотілося б підвищити якість статей українською, тому щиро запрошуємо приєднатися до цієї ініціативи! --アンタナナ 22:35, 4 березня 2019 (UTC)
Конкурс WikiGap Challenge
ред.Вітаю! Запрошую взяти учать у міжнародному конкурсі WikiGap-виклик, метою якого є покращення висвітлення жінок у Вікіпедії. Конкурс триває з 8 березня по 8 квітня 2019, щоб взяти участь, вам потрібно зареєструватись у розділі Учасники. Пропоновані до створення статті можна переглянути тут. Переможці марафону отримають призи від Вікімедіа Швеція.
Також запрошую взяти участь у Тижні жіночого футболу, який розпочався в українській Вікіпедії. Статті, створені в рамках тижня, можуть брати участь також у WikiGap-виклику. --Tespaer (обговорення) 02:36, 16 березня 2019 (UTC)
привіт! даруйте, що турбую. запрошую долучитися до місячника ілюстрування Вікіпедії. уже кілька років проводяться фотоконкурси «Вікі любить пам'ятки» (конкурс об'єктів культурної спадщини) та «Вікі любить Землю» (конкурс пам'яток природи), але ще не так багато світлин ілюструють статті. цими світлинами можна поліпшувати статті про населені пункти, наприклад. списки пам'яток культури тут: Київська область (можна також за районами) чи й інші регіони України: Вікіпедія:Wiki Loves Monuments/Ukraine --アンタナナ 15:13, 15 квітня 2019 (UTC)
Вітаю! Чи не маєте бажання зробити її доброю? Якусь статтю потрібно б мати про астроблеми. Ця наразі найкраща. Хоча найпопулярніші Чиксулуб, Аризонський кратер, вітчизняна Бовтиська западина.--Dim Grits 12:46, 10 червня 2019 (UTC)
- Вітаю! Не маю. Stas (обговорення) 19:07, 10 червня 2019 (UTC)
Новий спосіб допомагати новачкам
ред.Привіт! Ви належите до найактивніших патрульних останнього часу; оскільки ви проводите чимало часу у Вікіпедії, то я подумала, що вам може бути цікаво.
Планується (я писала про це у Кнайпі (пропозиції)) увімкнути в уквікі нову функцію під назвою «Домашня сторінка новачка»: свіжозареєстрований користувач матиме власну «домашню», де будуть підказки про те, що можна зробити, і, що головне — згадуватиметься персональний наставник. Таким чином, новачок могтиме звернутися із запитанням не в знеособлену кнайпу (про яку ще якось треба дізнатися), а до конкретної людини, яка зголосилася допомагати.
Система випадково присвоюватиме новачкам когось зі списку тих, хто додав своє ім'я на цій сторінці: Вікіпедія:Кнайпа (допомога)/Наставники.
Якщо вам цікаво допомагати новачкам, будь ласка, додайте своє ім'я користувача на цій сторінці.
Дякую! --Ата (обг.) 19:28, 11 жовтня 2019 (UTC)
Статус файлу Файл:Повернись живим.png
ред.Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:Повернись живим.png. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити.
Найчастіше помилки в оформленні полягають у:
- відсутність {{обґрунтування добропорядного використання}}. Приклади можна подивитися тут;
- завеликий розмір — роздільність не має перевищувати ту, яка використовується у статті. Як це зробити описано тут;
- зображення не ілюструє основний предмет статті, а виконує декоративну роль (обкладинка для книжки може використовуватися у статті про саму книжку, а не у галереї статті про видавництво чи автора);
- зображене можна сфотографувати (наприклад, будівля зараз існує, але поки нема вільного її фото). 『Fosufofiraito』 Обг. 06:16, 3 січня 2020 (UTC)
- Це стара версія логотипу, вона була замінена в статті новою і стала неактуальною. Можна вилучати. Stas (обговорення) 11:03, 3 січня 2020 (UTC)
Запрошую до патрулювання статей Вікімарафону
ред.Доброго дня! Зараз в українській Вікіпедії триває Вікімарафон. Протягом наступних кількох днів до Вікіпедії прийде більше нових користувачів і буде створено більше нових статей, ніж зазвичай. Новачкам часто потрібна допомога у допрацюванні статей і поясненні правил Вікіпедії.
Ви є активним патрульним, тож чи не було б вам цікаво долучитися до проекту патрулювання статей Вікімарафону? Сторінка проекту — Вікіпедія:Вікімарафон 2020/Патрулювання (запишіться там, якщо долучитесь до проекту); список статей для патрулювання тут (буде оновлюватися кожного дня; відмічайте там перевірені статті). Окрім подяки від усіх редакторів і читачів Вікіпедії, учасники проекту отримають набір сувенірів від ГО «Вікімедіа Україна»
І, звісно ж, запрошую вас приєднуватися до самого Вікімарафону до 1 лютого онлайн або на вікізустрічах. --Acedtalk 19:38, 27 січня 2020 (UTC)
Статуси в Міжнародній червоній книзі
ред.Статуси в Міжнародній червоній книзі https://www.iucnredlist.org — Це написав, але не підписав користувач Dingmatu (обговорення • внесок) 21:12, 28 квітня 2020.
При пошуку за їх латинською чи англійскою нвзвою, можна побачити ці ствтуси.
Common Predatory Bush-cricket Saga pedo https://www.iucnredlist.org/species/19811/74624296 Bombus zonatus https://www.iucnredlist.org/species/13356751/57373791 Bombus ruderatus https://www.iucnredlist.org/species/13356564/57369836 Bombus fragrans https://www.iucnredlist.org/species/13340369/57347466
Прошу пояснення стосовно скасування правок по статтях Гураль і Гураль Сверлова
ред.Доброго дня! Я вніс правки у статті про Романа Гураля і Ніну Гураль-Сверлову, які активно колаборують з росіянами. Про що я й написав. Ви скасували мої правки, мотивуючи це тим що це неетично. Прошу тоді пояснити чи етично було самому Романові Гуралю створювати про себе самого та свою дружину сторінку у Вікіпедії? Чому це не викликає у Вас заперечення? І чи етично їм за українські бюджетні кошти колаборувати з росіянами, які захопили немалу частину української території? Чи вважаєте ви таку співпрацю етичною? Посилання на статті у співавторстві з росіянами цих двох "видатних українських вчених" я додав до їх сторінок. Так що прошу більше не писати, що це немає джерел - Ви їх навіть не пробували знайти чи принаймні мене спитати. Щодо заангажованості - то покривати колоборантів окупантів - ось це і є справжня заангажованість, яка має мати під собою якийсь неочевидний мотив. Прошу пояснити чим Ви мотивуєтесь покриваючи цих людей? Наперед дякую за пояснення. Скрін цього повідомлення я теж, на всяк випадок, зроблю. --Novikoffav (обговорення) 20:17, 31 березня 2021 (UTC)
Тиждень Червоного моря
ред.Дуже важливо: проголосуйте на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа (якщо ще не встигли)!
ред.До 23:59 31 серпня 2021 (UTC) відбуваються вибори чотирьох представників спільноти Вікімедіа до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 19 кандидатів.
Саме через ці вибори спільнота Вікімедіа може впливати на якість прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Таким чином члени спільноти можуть вплинути на те, в якому керунку розвиватиметься сама спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа і як вона буде втілюватися. Можна ознайомитися із блогпостом, де про це все (і трохи більше) написано простою мовою: «Світова вікімедійна спільнота йде на вибори Фонду Вікімедіа».
Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроєктах та у русі Вікімедіа. Також можна прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут.
Зверніть увагу, що змінилися правила голосування, тепер потрібно «ранжувати» кандидатів, розміщуючи їх за пріоритетом від 1 (найвищий, найбільше хотілося б бачити у Раді) до 19 (найнижчий, найменше хотілося б бачити у Раді).
Натисніть тут, щоб проголосувати.
Фото | Псевдонім | Ім'я | Країна | Рідна мова | У вікі з | К-сть редагувань | У вікі | Поза вікі | Програма |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ravidreams | Равішанкар Айякканну (Ravishankar Ayyakkannu) | Індія / Катар | тамільська | 2005 | 35.667, найактивніша — таміл. ВП (26.987) | адміністратор проєктів тамільською; програмний директор «Вікімедіа Індія» (2014—16), де допоміг вивести тамільські Вікіджерела до топ-10; Керівник стратегічних партнерств Азії та Східної Європи у Фонді Вікімедіа (2016—18), там розробив «Проєкт Тигр» з розвитку контенту мовами Індії | з нижчої індійської касти; засновник фонду, що створює інструменти та репозиторії для розвитку вільних знань тамільською; був членом генеральної ради з розвитку тамільських IT-стандартів; активіст опозиції до індійського уряду | переконатися, що Рада відображає дух спільноти та руху в усій її діяльності; наглядати за успішним впровадженням стратегії руху; забезпечити, що Рада знає про прагнення та потреби Глобального Півдня | |
AshLin | полковник у відставці Ашвін Байндур (Ashwin Baindur) | Індія | конкані | 2006 | 33.842, найактивніша — англ. ВП (30.492) | автор 655 нових статей в англ. ВП, засновник там вікіпроєкту Лускокрилі; організатор першої індійської Вікіконференції в 2011; був радником «Вікімедіа Індія» та Освітньої програми в Індії | 32 роки цивільного та військового виконавчого досвіду у сфері оборони як офіцер-інженер; керував бібліотекою військового коледжу; член правління Армійського філателістичного товариства Індії | дати голос спільнотам Глобального Півдня, що підіймаються; розвиток спроможностей у всьому русі; підтримка успішного втілення стратегії; за рівні права для всіх та лідерство маргіналізованих спільнот вести і будувати рух | |
Adamw | Адам Вайт (Adam Wight) | Німеччина | англійська | 2012 | 3.298, найактивніша — MediaWiki (1.378) | 7 років працював розробником програмного забезпечення у Фонді Вікімедіа, нині 2 роки як працює на такій самій посаді у «Вікімедіа Німеччина», поважає спільноту | працював розробником ПЗ та різноробочим, заснував продовольчий колектив та безкоштовну школу, намагався створити профспілку Фонду Вікімедіа | пряма демократія (повністю виборна Рада, дописувачі — юридичний власник Фонду); різноманіття (зняти деякі ролі з Фонду, віддавати більшість коштів місцевим відділенням); діаспора (підтримка неприбуткової вікіферми без реклами) | |
Victoria | Вікторія Дороніна (Victoria Doronina) | Велика Британія | російська | 2007 | 80.218, найактивніша — рос. ВП (79.452) | адміністраторка російської Вікіпедії, була арбітром, одна з ініціаторів системи посередництва; допомагала заснувати «Вікімедіа РУ» (Росія); авторка історії руВікі; була в Комітеті грантів Фонду | родом з Білорусі, захистила дисертацію з біології у Великій Британії, нині працює технічним фахівцем на педагогічному факультеті університету; активістка білоруської опозиції в діаспорі | забезпечити незалежний нагляд за діяльністю Фонду; розробити довгострокову стратегію еволюції та відтворення руху; просувати рух Вікімедіа на Глобальному Півдні і серед меншин | |
Pundit | Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) | Польща / США | польська | 2007 | 15.998, найактивніша — пол. ВП (10.516) | чинний член Ради; адміністратор пол. ВП, колишній стюард, бюрократ, чек'юзер та омбудсмен, був головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії | професор теорії управління; викладач Центру інтернету й суспільства Гарварду; засновник найбільшого онлайн-словника Польщі; член правління в розробнику мобільних додатків та в науковому центрі | завершення реформи урядування та влиття нових повірених та нового/у CEO (директора) Фонду в команду; відповідь на переслідування, дезінформацію та нові технічні виклики; усталення урядування й фінансування руху | |
Waltercolor | Паскаль Камю-Вальтер [вона] (Pascale Camus-Walter) | Франція | французька | 2011 | 1.247, найактивніша — фр. ВП (891) | членкиня правління «Вікімедіа Франція»; входить до комітету складання Універсального кодексу поведінки | асистент сектору соціальних мереж у Відділі цифрової публікації Європейського телебачення ARTE; митець (фотографія, живопис); волонтерила на організації ООН, такі як ВООЗ та ЮНІСЕФ; феміністка зі стажем | новий/а CEO (директор) Фонду; слідкувати, щоб інтереси Фонду продовжували співпадати з філософією руху; успішно впроваджувати стратегії (чіткіші методології та правила); якщо нема потрібних інструментів, то маємо створити їх | |
Reda Kerbouche | Реда Кербуш (Reda Kerbouche) | Алжир / Росія | арабська та шавія | 2010 | 45.349, найактивніша — Вікісховище (19.688) | співзасновник і менеджер «Берберських вікімедійців»; відповідальний за комунікації «Вікімедіа Алжир»; співавтор підручника з редагування російської Вікіпедії; колишній член Комітету приєднання; організатор конференцій і конкурсів | родом з Казахстану, ріс в Алжирі, захистив дисертацію з менеджменту та живе в Росії; співзасновник та фінансовий директор алжирської культурної організації; був керівником департаменту шведської компанії в Росії | гарантія рівного ставлення до усіх в русі Вікімедіа без винятку; знайти рішення проблеми, що деякі афілійовані організації не можуть отримати фінансування Фонду; створити нові партнерства, де їх ще немає | |
Laurentius | Лоренцо Лоса (Lorenzo Losa) | Італія | італійська | 2004 | 268.449, найактивніша — Вікідані (246.108) | адміністратор італійської Вікіпедії, волонтер OTRS, ботовласник; колишній голова правління «Вікімедіа Італія»; був членом Комітету з розподілу коштів (FDC); організатор Конференції Вікімедіа 2013, БоГеМА та «Вікі любить пам'ятки» | магістр з математики, писав дисертацію; заснував власну компанію з використанням бібліографічних даних; нині керує розробкою електронної брокерської платформи; у правлінні кількох італійських організацій | прозорість у процесах Ради (зокрема враховувати зауваження спільноти), перехід до менш центральної ролі (передати права новій Глобальній раді, яка представлятиме рух); найм і введення нового/ї CEO (директора) Фонду | |
ProtoplasmaKid | Іван Мартінес (Iván Martínez) | Мексика | іспанська | 2006 | 67.696, найактивніша — ісп. ВП (22.728) | адміністратор і автор понад 1000 статей іспанської Вікіпедії; засновник і колишній голова «Вікімедіа Мексика»; координатор «Вікіманії-2015»; омбудсмен; волонтер регіональної вікіспівпраці Iberocoop; член Комітету грантів Фонду | 3 роки в галузі маркетингу та організації великих заходів; нині працює над захистом прав людини (і зокрема над адвокацією цифрової безпеки) в одній з найбільших організацій Латинської Америки; засновник і менеджер Creative Commons Мексика | введення нового/ї CEO (директора) Фонду; підтримка впровадження стратегії руху (зокрема, децентралізація); різноманітність у русі та розвиток лідерства у спільноті, особливо на Глобальному Півдні; покращення безпеки та інклюзії | |
GerardM | Герард Мейссен (Gerard Meijssen) | Нідерланди | нідерландська | 2003 | 2.882.980, найактивніша — Вікідані (2.731.183) | активний у Вікісловнику, Вікіданих, Вікіпедії та Вікісховищі; засновник Мовного комітету Фонду Вікімедіа; автор першого проєкту GLAM (БоГеМА) з Тропічним музеєм | засновник Omegawiki | звертати більше уваги на громадськість, яка використовує наші проєкти (наприклад, пошук зображень з Вікісховища, книг з Вікіданих) | |
Raavimohantydelhi | Рааві Моханті (Raavi Mohanty) | Індія | гінді | 2016 | 1.140, найактивніша — англ. ВП (550) | зробив більше тисячі редагувань у 13 різних проєктах, брав участь в організації індійської Вікіконференції, тренував новачків у рамках «Проєкту Тигр», розвивав нові партнерства | 25 років золотого досвіду керівником та членом правління малого підприємства в галузі IT в Індії; був волонтером в проєкті уряду Індії з Intel; розвивав проєкти машинного навчання та штучного інтелекту по всьому світу | більше фокусу на розвитку навичок; зважати на відео й ілюстрації, щоб люди зі слабшою освітою краще розуміли; зосереджуватися на темах, пов'язаних з локальними потребами (наприклад, в статті Кокос подати харчову цінність) | |
Fjmustak | Фарах Джек Мустаклем (Farah Jack Mustaklem) | Палестина | арабська й англійська | 2005 | 10.537, найактивніша — араб. ВП (3.595) | член-засновник і колишній «Вікімедійців Леванту»; член групи «Арабських вікімедійців»; був членом Комітету приєднання; започаткував Освітню програму в Палестинів; провів віківишкіл для сирійських біженців у Нідерландах | родом з США, жив і в США, і в Палестині; програміст за фахом; борець за права людини та цифрові права в арабському світі та за його межами | збільшити різноманіття в Раді і представляти маргіналізовані спільноти; більша прозорість урядування і прийняття рішень Фондом; співставити Фонд з рухами за права людини та цифрові права, бо вільне знання є правом для всіх | |
Mike Peel | Майк Піл (Mike Peel) | Іспанія | англійська | 2005 | 370.305, найактивніша — Вікідані (176.041) | адміністратор, автор статей, шаблонів, ботовласник; співзасновник та член першого правління «Вікімедіа Велика Британія»; член «Групи Руху Вікімедіа у Бразилії»; колишній член Комітету з розподілу коштів (FDC) | радіоастроном, працював у Сполученому Королівстві й Бразилії, а нині в Іспанії, працює в міжнародних проєктах співпраці над телескопами та керує багатомільйонними проєктами; багато програмує | найняти нового/у CEO (директора) Фонду та забезпечити перехідний процес; збільшення прозорості і залучення Ради ФВМ до справ спільноти; децентралізація (перерозподіл завдань між Фондом, афілійованими організаціями й спільнотою) | |
Vini 175 | Вінісіус Сікейра (Vinicius Siqueira) | Бразилія | португальська | 2007 | 39.752, найактивніша — порт. ВП (35.890) | заступник голови «Групи Руху Вікімедіа у Бразилії»; колишній член правління «Вікімедіа Медицина»; активний у напрямках комунікацій, різноманітності та деколонізації | лікар у бідних районах Ріо-де-Жанейро, викладає медицину в університеті; гей, активіст за соціальну справедливість, зокрема за доступ до базової медицини та права ЛГБТ+ | забезпечити справедливість у прийнятті рішень; інвестувати у навички та розвиток лідерства; підвищити сталість нашого руху; надання сили голосам із Глобального Півдня і маргіналізованих спільнот Глобальної Півночі | |
Discott | Даглас Іан Скотт (Douglas Ian Scott) | Південна Африка | англійська | 2006 | 15.553, найактивніша — англ. ВП (9.917) | активний в англ. ВП та Вікісховищі; колишній голова «Вікімедіа Південна Африка»; голова оргкомітету «Вікіманії-2018»; співорганізатор першої африканської конференції ВікіІндаба; працює над реформою авторського права в ПАР | кримінолог за фахом, працював над вирішенням конфліктів; кар'єра дослідника і технолога | більше залучення Фонду та Ради зі спільнотою зі збереженням прозорості; найняти та ввести нового/у CEO (директора) Фонду; відновлення балансу між Фондом і спільнотою через розширення ролі спільноти; децентралізація ресурсів | |
Rosiestep | Розі Стівенсон-Ґуднайт (Rosie Stephenson-Goodknight) | США | сербська (підзабула), англійська | 2007 | 319.723, найактивніша — англ. ВП (223.214) | адміністраторка англійської Вікіпедії, співзасновниця груп «Пані в червоному», «ВікіЖінки», «Вікіконференція Пн. Америки»; член правління «Вікімедіа DC» (Вашингтон); голова Комітету приєднання; Вікіпедист року-2016 | магістр бізнес-управління; працювала ад'юнкт-професором управління організаціями й викладала залучення талантів; нині на пенсії та є неоплачуваним вікімедійцем-дослідником в університеті | найняти й підготувати нового/у CEO (директора) Фонду; покращити урядування Ради і відносини зі спільнотою; продовжувати підтримувати Стратегію руху; надалі розвивати різноманіття спільноти, партнерів тощо | |
Pavan santhosh.s | Паван Сантош Сурампуді (Pavan Santhosh Surampudi) | Індія | телугу | 2013 | 49.249, найактивніша — телугу ВП (39.056) | адміністратор Вікіпедії телугу, автор там 750+ статей; працював в індійській організації CIS-A2K над розвитком проєктів Вікімедіа мовою телугу; організував проєкт з поліпшення 25 тисяч стабів; співорганізатор конференцій | виріс у сільській і приміській Індії, перший у родині подорожував літаком; нині менеджер телугу-мовної спільноти у Quora, де працює над партнерствами й маркетингом | найм і введення нового/ї CEO (директора) Фонду; уповноваження організацій та спільнот руху через зменшення надмірної централізації; покращення відносин Ради зі спільнотою (розбудова довіри і приналежності) | |
Lionel Scheepmans | Ліонель Шепманс (Lionel Scheepmans) | Бельгія | французька | 2011 | 29.158, найактивніша — фр. Віківерситет (18.811) | 10 років працює над дисертацією з етнографічного дослідження Вікіпедії; співзасновник та колишній член правління «Вікімедіа Бельгія»; адміністратор французького Віківерситету | досвід у галузі соціальних та політичних справ (кандидат від Партії піратів на місцевих виборах), антропології, картографії, волонтерських молодіжних рухів, у спільноті неповносправних (дислексія) | забезпечити вільне поширення знань та боротися з комерціалізацією; поліпшити співпрацю з волонтерами; слідкувати за дотриманням місії; дотримуватися прозорості; забезпечити гарне управління рухом і Фондом | |
Yasield | Еліана Домініка Яо (Éliane Dominique Yao) | Кот-д'Івуар | французька | 2013 | 1.960, найактивніша — фр. ВП (877) | віцепрезидентка групи «Вікімедійці Кот-д'Івуару»; організаторка проєктів боротьби з гендерною прогалиною контенту; регіональна амбасадорка руху «Мистецтво+Фемінізм» у франкомовній Африці | 8 років досвіду в галузі комунікацій, спочатку в уряді (заступниця директора зі зв'язків з громадськістю Міністерства комунікацій Кот-д'Івуару), нині в американській ГО | поновлення керівних органів; покращити комунікацію Фонду для децентралізації інформації; підсилити систему гарного врядування руху через диверсифікацію; враховувати думки всіх спільнот при прийнятті рішень |
Спільнота української Вікіпедії мала високу явку у попередні роки — найвищу серед великих вікі у 2015 році (25%), а у 2017 році стала другою найактивнішою (27%).
Також можете ознайомитися із обговоренням програм кандидатів у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Скоро (як завжди, важливі) вибори до Ради повірених Фонду Вікімедіа |
Якщо ж уже проголосували, то перепрошую за зайве нагадування і дякую за активність. Зауважу, що голоси можна змінювати й переголосовувати (враховується останній голос) до завершення виборів, тобто до 23:59 31 серпня 2021 (UTC) --アンタナナ 07:13, 26 серпня 2021 (UTC)
Кандидатура в арбітри
ред.Вітаю. Висунув вашу кандидатуру на виборах в АК, чекаю на ваше рішення. --yakudza 21:26, 6 вересня 2021 (UTC)
Вікімарафон 2022: Долучайтеся і допомагайте новачкам
ред.Доброго дня!
Із 27 до 31 січня в україномовному розділі Вікіпедії триває Вікімарафон — щорічна кампанія для написання нових статей і залучення волонтерів-дописувачів на честь дня народження української Вікіпедії, яке святкуватимемо цієї неділі.
Організаційна команда Вікімарафону запрошує і Вас створити статтю у межах цієї акції, а також маємо й інше прохання як до активного у Вікіпедії патрульного.
Під час Вікімарафону до Вікіпедії долучається чимало нових користувачів і користувачок, котрі щиро хочуть допомогти розвитку енциклопедії, однак не завжди можуть розібратися з усіма правилами і практиками. Тож потрібна допомога із патрулюванням статей та роботи з новачками щодо них.
Якщо у Вас є достатньо вільного часу і бажання, запрошуємо Вас долучитися до проєкту Вікімарафону з патрулювання та допомагати цілеспрямовано перевіряти усі новостворені в цей період статті. Записатися можна за посиланням; для активних учасників проєкту передбачені сувеніри.
Якщо ж долучитися до проєкту патрулювання Вікімарафону не можете — просимо принаймні пам'ятати про Вікімарафон і проявляти особливу толерантність до новачків у ці дні. Ми будемо вдячні, якщо у процесі звичного патрулювання статей Ви будете допомагати новачкам освоїтися і не будете ставитися до них суворо — наприклад, у випадку некритичного порушення правил не будете ставити статтю на вилучення, а спочатку звернете увагу автора на проблеми.
Із будь-якими питаннями Ви можете звертатися до організаційної команди Вікімарафону, зокрема за електронною адресою wikimarathon wikimedia.org.ua.
Від імені організаційної команди Вікімарафону, --Нестеренко Оля (обговорення) 10:23, 28 січня 2022 (UTC)
Запрошення долучитися до патрулюваня #1Lib1Ref та Вікімарафону
ред.Добрий день! Незважаючи на складну ситуацію, «Вікімедіа Україна» продовжує роботу із залучення нових людей до покращення Вікіпедії, і у січні ми проведемо дві кампанії:
- З 15 січня по 5 лютого 2023 року проходить черговий етап #1Lib1Ref — це міжнародна акція, яка запрошує бібліотекарів та всіх охочих покращити перевірність фактів у Вікіпедії та допомогти наповнити онлайн-енциклопедію посиланнями на авторитетні джерела.
- З 26 січня по 1 лютого 2023 року буде проходити щорічний Вікімарафон — захід до 19-річчя української Вікіпедії, метою якого є залучити якомога більше людей до створення статей у Вікіпедії.
Більшість учасників та учасниць є новачками та потребуть допомоги, аби їх внесок відповідав правилам Вікіпедії та умовам ініціативи. У них буде щире прагнення зробити Вікіпедію кращою, але деколи потрібно буде їм щось підказати, щось виправити у відредагованих ними статтях — або ж просто поставити позначку «перевірено» у статті.
Ми будемо раді, якщо ви долучитися до патрулювання статей в межах цих кампаній з 15 січня по 19 лютого 2023. Усі активні патрульні отримають сувеніри від громадської організації «Вікімедіа Україна», яка проводить проєкт.
Головними умовами тут є доброзичливе ставлення, вміння пояснити простими словами і бажання допомогти.
- Будь ласка, залиште ваш підпис на цій сторінці, якщо ви будете патрулювати статті із гештеґом #1Lib1Ref, за цим посиланням.
- Та за цим посиланням якщо ви зможете патрулювати статті Вікімарафону.
Дякуємо!
Ви отримали це запрошення, бо є активним патрульним і/або брали участь у схожих проєктах у минулому --Антон Процюк [ВМУА] (обговорення) 19:00, 19 січня 2023 (UTC)
Дата доступу
ред.Вітаю! При уточненні інформації у шаблонах типу cite web будь-ласка не вилучайте елемент access date (прочитано), як Ви зробили ось так ред. № 38575392. Це важливий елемент, оскільки він допомагає у визначені коли саме інформація перевірена. Дякую. --Kharkivian (обг.) 11:07, 27 лютого 2023 (UTC)
- Я замінив дату доступу на дату публікації, тому що друга — одна з найважливіших характеристик будь-якого джерела, а перша в більшості випадків — інформаційне сміття. Винятки — сторінки, що можуть оновлюватись. Sneeuwschaap (обговорення) 11:53, 27 лютого 2023 (UTC)
Запрошення до проєкту «Підтримка Добрих і Вибраних статей»
ред.Вітаю! Серед вашого внеску є добрі чи вибрані статті — тож, можливо, вам буде цікаво долучитися до проєкту, спрямованого на покращення статусних статей, котрі застаріли чи потребують доповнення або вичитки.
Проєкт триватиме у кілька етапів до кінця цього року. Його метою є суттєво покращити якість найкращих та найбільш затребуваних статей Вікіпедії. Для всіх активних учасників передбачені приємні сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна».
Усі деталі — на сторінці проєкту. Будемо раді вашій участі! --Антон Процюк [ВМУА] (обговорення) 10:09, 10 серпня 2023 (UTC)
Вибори в АК
ред.Вітаю. Висунув Вашу кандидатуру на вибори в АК, прошу прийняти рішення. --Jphwra (обговорення) 04:37, 14 вересня 2023 (UTC)
Шукаємо патрульних для Вікімарафону 2024
ред.Вітаю! З 26 січня по 4 лютого 2024 року відбудеться щорічний Вікімарафон 2024 — захід до 20-річчя української Вікіпедії, метою якого є залучити якомога більше людей до створення статей у Вікіпедії.
Багато учасників та учасниць цього заходу будуть новачками, які потребують підтримки та допомоги, щоб їхні внески відповідали стандартам Вікіпедії та умовам ініціативи. Вони приносять із собою щире бажання зробити Вікіпедію кращою, і час від часу їм може знадобитися порада або допомога у виправленні їхніх статей — або просто позначення "перевірено" в статті.
Ми будемо раді, якщо ви приєднаєтеся до нашої кампанії патрулювання статей в період з 26 січня по 18 лютого 2024 року.
5 найактивніших патрульних отримають сертифікати на придбання книг, а всі, хто відпатрулює хоча б 10 статей, отримають сувеніри від громадської організації «Вікімедіа Україна», яка реалізує цей проєкт.
Головні умови для участі — це доброзичливе ставлення, вміння пояснити простими словами та бажання допомагати.
Будь ласка, залиште ваш підпис на цій сторінці, якщо ви готові патрулювати статті Вікімарафону 2024: Вікіпедія:Вікімарафон 2024/Патрулювання.
Ви отримали це запрошення, бо є активним патрульним і/або брали участь у схожих проєктах у минулому --Олена Вінсент [ВМУА] (обговорення) 12:11, 19 січня 2024 (UTC)
Важливо: проголосуйте на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа!
ред.Доброго вечора!
До 23:59 17 вересня 2024 (UTC) тривають вибори чотирьох представників спільноти Вікімедіа до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 12 кандидатів.
Саме через ці вибори спільноти Вікіпедії та сестринських проєктів можуть впливати на те, як приймає рішення Фонд Вікімедіа. Можливо, протягом минулого року ви бачили повідомлення про Хартію руху або Універсальний кодекс поведінки — це приклади документів, щодо яких голосує Рада повірених Фонду. Детальне пояснення, чому ці вибори потрібні, є тут: Вікіпедія:Чому вибори до Фонду Вікімедіа важливі.
Голосування рейтингове, вам слід розмістити кандидатів за пріоритетом від 1 (найвищий, найбільше хотілося б бачити у Раді) до 12 (найнижчий, найменше хотілося б бачити у Раді).
Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроєктах та у русі Вікімедіа.
Фото | Псевдонім | Ім'я | Країна | Рідна мова | У вікі з | К-сть редагувань | У вікі | Поза вікі | Програма |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tesleemah | Тесліма Абдулкарім (Tesleemah Abdulkareem) | Нігерія | йоруба | 2020 | 5.315, найактивніша — англ. ВП (2.750) | написала 101 статтю в англ. ВП; заснувала програму промоції Вікіпедії в штаті Акуре; організаторка проєкту WikiClimate Campus Tour Nigeria за участі 6 інституцій Нігерії; членкиня правління «Вікімедіа Медицина» | вчиться на оптометриста; перша жінка-президент Унілорінського відділення Національної асоціації студентів штату Ондо; засновниця й голова Mira Sight Foundation з запобігання сліпоті; домоглася ремонту туалету в своєму магазині | розвернути пріоритети з Вікіпедії на підтримку сестринських проєктів, зокрема нині не дуже функціональних Вікіфункцій і Віківидів; заразити Фонд Вікімедіа своєю енергією; стати першим представником Африки в Раді повірених Фонду Вікімедіа | |
Alhassan Mohammed Awal | Мухаммад Авал Альхассан (Mohammed Awal Alhassan) | Гана | дагбані | 2020 | 8.932, найактивніша — Вікідані (5.039) | менеджер комунікацій, роботи з громадськістю й кампаній «Вікімедійців дагбані»; співкоординатор Вікіпедії мовою дагарі; радник Редакційного комітету Хартії руху; координатор «Вікі любить фольклор» у Гані; адмін розсилки Art+Feminism | освітянин, колишній вчитель і директор школи, нині в офісі підтримки поліпшення шкіл; член низки робочих груп Creative Commons; член ради Global Voices; член команди комунікацій Internet Society Ghana; член однієї з робочих груп ICANN | показати, що будь-хто в світі може потрапити до Правління; більше інвестицій у підтримку корінного населення та малопредставлених груп, залучення цих груп до прийняття рішень; зробити доступ до знань для всіх реальністю | |
Erikemery | Ерік Генберг (Erik Hanberg) | США | англійська | 2006 | 33, найактивніша — англ. ВП (25) | щодня читає Вікіпедію й інші проєкти і щорічно жертвує гроші, зробив кілька редагувань, зокрема, про рідне місто Такома | 20+ років досвіду в ГО: як консультант з управління, член правління, двічі був в.о. виконавчого директора; автор 4 книг про управління ГО; 12 років на обраній посаді комісаріату парків Такоми; нині працює на місцевому радіо мережі NPR. | дослідити, як Вікіпедія як надійне джерело може публікувати точні й своєчасні новини для боротьби з новинними пустелями та дезінформацією; стійкість до загроз штучного інтелекту; застосувати свій управлінський досвід | |
Victoria | Вікторія Дороніна (Victoria Doronina) | Велика Британія | російська | 2007 | 89.896, найактивніша — рос. ВП (88.657) | чинна членкиня Ради; адміністраторка російської Вікіпедії, була арбітром, одна з ініціаторів системи посередництва; була в Комітеті грантів Фонду (хибно стверджує в заявці, що була в Комітеті з розподілу коштів — FDC) | родом з Білорусі, захистила дисертацію з біології у Великій Британії, нині працює технічним фахівцем на педагогічному факультеті Манчестерського міського університету; авторка десятків наукових публікацій в авторитетних журналах | адаптуватися до нової реальності, щоб не зникнути, як MySpace; поліпшити стосунки між спільнотою і Фондом Вікімедіа; поліпшити технічну інфраструктуру й інвестувати в ШІ; диверсифікувати фінансування; адвокація підтримки вільних знань | |
Laurentius | Лоренцо Лоса (Lorenzo Losa) | Італія | італійська | 2004 | 272.940, найактивніша — Вікідані (249.086) | чинний член Ради; адміністратор італійської Вікіпедії, волонтер VRT, ботовласник; колишній голова правління «Вікімедіа Італія» та член Комітету з розподілу коштів (FDC); чинний голова Комітету з продуктів і технологій Фонду Вікімедіа | магістр з математики, писав дисертацію; заснував власну компанію з використанням бібліографічних даних; нині керує розробкою електронної брокерської платформи товарів сталого розвитку; у правлінні кількох італійських організацій | підсилення спільнот як ключ до продовження успіху проєктів; розвиток згуртованості та вміння слухати один одного в глобальній спільноті; адаптація та робота над проблемами майбутнього, такими як ШІ та демографічні зміни | |
Fjmustak | Фарах Джек Мустаклем (Farah Jack Mustaklem) | Палестина / Велика Британія | арабська й англійська | 2005 | 14.531, найактивніша — араб. ВП (5.419) | член-засновник і член правління «Вікімедійців Леванту»; член групи «Арабських вікімедійців» та «Вікімедіа UK»; був членом Комітету приєднання; започаткував Освітню програму в Палестині; член грантового комітету Африки й Близького Сходу | бакалавр математики та магістр ділового адміністрування; 24 роки досвіду розробки програмного забезпечення для напівпровідникової індустрії, нині менеджер команди з 10 людей; борець за цифрові права | збільшити різноманіття в Раді; сприяти створенню нової хартії; боротися з дезінформацією (пріоритет — з применшенням трагедії в Газі) та за точність контенту в умовах розвитку ШІ; фокусуватися на правах людини; поліпшити досвід читачів | |
Nadzik | Мацей Артур Надзікевич (Maciej Artur Nadzikiewicz) | Польща | польська | 2016 | 144.941, найактивніша — Вікідані (97.262) | голова оргкомітету «Вікіманії-2024» в Катовицях; колишній адмін польської ВП; член правління «Вікімедіа Європа»; колишній член правління «Вікімедіа Польща»; член Комітету приєднання; член Команди відстеження малих вікі; ботовласник | магістр бізнесу та соціального впливу; експерт в робочій групі з ШІ Міністерства цифрових справ Польщі; працював у команді стратегії Фонду Вікімедіа; співзасновник і перший президент Фонду Людвіка Райхмана для молоді Польщі | адаптувати Вікіпедію з ери Web 2.0 до ери ШІ; юридичний і технічний фокус Фонду Вікімедіа з припиненням низки програм; передати програмну роботу місцевим відділенням і хабам; зменшити відстань між волонтерами й Фондом Вікімедіа | |
bluerasberry | Лейн Расберрі (Lane Rasberry) | США | англійська | 2008 | 178.779, найактивніша — Вікідані (99.903) | 12 років роботи професійним вікіпедистом, патрульний і 50+ тис. редагувань англ. ВП та 10+ тис. на Вікісховищі, співзасновник «Вікімедіа Медицина» і «Вікімедіа ЛГБТ+», засновник вікіконференцій Пн. Америки та квірів, 100+ вікізустрічей | бакалавр хімії; дослідник даних за фахом, організовував клінічні дослідження; 6 років вікімедієць у Consumer Reports, з 2018 вікімедієць в Університеті Вірджинії; активіст профспілок, рухів за все відкрите, комунізм, фітотерапію тощо | віддати більше повноважень Фонду Вікімедіа іншим (не наймати новий персонал, створити Глобальну раду, прозорість бюджету); фінансувати спільноти користувачів; прислухатися до 99% неафілійованих редакторів; співпрацювати з університетами | |
Oesjaar | Деон Стейн (Deon Steyn) | ПАР | африкаанс | 2009 | 240.939, найактивніша — афр. ВП (201.931) | адмін та автор 16.000 статей у Вікіпедії мовою африкаанс, координує її у «Вікімедіа ПАР» і досяг серйозного зростання; співпрацює з національними радіо й газетами; проводить освітній конкурс статей; отримав дозвіл на 60.000 фото флори | бакалавр фінансового менеджменту, досвід проєктного менеджменту: 20 років у Telkom SA, також був експертом з оптоволокна в Aberdare Cables та менеджером проєктів Siemens та Ericsson у ПАР; нині має власний бізнес із безпеки заходів | фокус і захист прав малих Вікіпедій (повідомив про 2 проблеми в 2015, але їх досі не вирішили й не відповіли); співпрацювати з університетами і школами, щоб використовувати мобільні телефони замість друку дорогих підручників | |
Rosiestep | Розі Стівенсон-Ґуднайт (Rosie Stephenson-Goodknight) | США | сербська (підзабула), англійська | 2007 | 430.931, найактивніша — англ. ВП (297.324) | чинна членкиня Ради; адміністраторка англійської Вікіпедії; колишня віце-президентка «Вікімедіа DC» (Вашингтон), співзасновниця групи «Пані в червоному»; голова Комітету таланту і культури Фонду Вікімедіа; Вікіпедист року-2016 | магістр бізнес-управління; працювала в великій корпорації в галузі охорони здоров'я (менеджмент контрактів і кадрів); нині на пенсії та є неоплачуваним вікімедійцем-дослідником в Північно-Східному університеті (США) | дбати про далекі перспективи руху Вікімедіа на 10—100 років; фокус на: інноваціях у вільних знаннях, справедливості в прийнятті рішень, сталості руху та оцінці й адаптації; і надалі брати участь у дискусіях і прислухатися до спільноти | |
Bobbyshabangu | Боббі Шабангу (Bobby Shabangu) | ПАР | сваті | 2011 | 9.469, найактивніша — англ. ВП (2.664) | активний дописувач англійською та сваті, адміністратор інкубатора Вікіпедії мовою південна ндебеле; голова правління «Вікімедіа ПАР»; голова оргкому регіональної конференції WikiIndaba, фасилітатор обговорень стратегії-2030 в Африці | спеціаліст з комунікацій, працював у виконкомі урядового департаменту земельної реформи та сільського розвитку ПАР, музикант, працював менеджером зі знань в ООН | принести перспективу ПАР (мов, економіки та прав людини); працювати над репрезентативністю та інклюзивністю у світовій вікіспільноті; застосувати свій досвід до просування стратегії-2030; навчитися краще підтримувати вікіспільноти | |
Kritzolina | Крістель Штайгенбергер (Christel Steigenberger) | Німеччина | німецька | 2014 | 105.528, найактивніша — нім. ВП (78.254) | авторка статей в німецькій Вікіпедії (поточний фокус — жінки), була її адміністраторкою протягом 3,5 років і працювала над проблемами поведінки; адміністраторка і авторка вибраних зображень на Вікісховищі; працювала у Фонді Вікімедіа | працює в соціальній сфері, очолювала центр для дітей з когнітивними вадами, 6 років працювала в командах безпеки та розвитку спільноти Фонду Вікімедіа (зокрема, над Універсальним кодексом поведінки), 20+ років досвіду в соціальних ГО | залучення користувачів з недопредставлених регіонів і соціальних груп; подолання технічного боргу (зокрема на Вікісховищі); боротьба з фейками та дезінформацією (зокрема, згенерованими ШІ); захист спільнот від юридичних загроз |
Ви можете також ознайомитися з детальнішою інформацією про кандидатів:
- Повні біографії та програми кандидатів (переважно перекладені українською): m:Wikimedia Foundation elections/2024/uk.
- Обговорення кандидатів у Кнайпі української Вікіпедії: Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Почалися (важливі) вибори до Ради повірених Фонду Вікімедіа
- Відео презентацій кандидатів на Вікіманії (англійською)
Натисніть тут, щоб проголосувати. |
На попередніх виборах українська спільнота мала явку серед найвищих у світі (25% в 2015, 27% у 2017, 22% у 2021), і лише російське повномасштабне вторгнення збило явку до 10% в 2022. Станом на зараз (минула половина терміну голосування) явка української спільноти — лише близько 3%.
Дякую за активність та сподіваюся на вашу участь у голосуванні! — NickK (обг.) 21:54, 11 вересня 2024 (UTC)