Przejdź do zawartości

Dyskusja wikiskryby:Fluokid

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Dodaj temat
Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Najnowszy komentarz napisał(a) 11 miesięcy temu Draco flavus w wątku Źródłosłów 2023
Witaj na Wikiźródłach!

Fluokid, witaj na Wikiźródłach – polskojęzycznej wolnej bibliotece! Cieszymy się, że postanowiłeś(aś) do nas dołączyć.

Mam nadzieję, że polubisz ten projekt i zostaniesz z nami. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś o nią dowolnego aktywnego administratora lub innego doświadczonego użytkownika. Możesz także zadać pytanie w Skryptorium lub poeksperymentować we własnym brudnopisie.

Przed przystąpieniem do pracy zapoznaj się z treścią następujących stron:

Pamiętaj: w tym projekcie możemy publikować teksty wyłącznie na wolnej licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na Tych Samych Warunkach wersja 3.0 (lub zgodnej), lub będących w domenie publicznej (czyli m.in. takich, których autor i/lub tłumacz zmarli ponad 70 lat temu).

Na Wikiźródłach odpowiadamy na stronach dyskusji, w wątku wiadomości, klikając na przycisk [odpowiedz]. Można też użyć szablonu ping z nickiem wikiskryby, dla którego przeznaczona jest wiadomość {{ping|nick wikiskryby}}. Wtedy jest on/-a o tym informowany/-a takim samym pomarańczowym paskiem, jaki Ty ujrzałeś(aś) przed chwilą. Każdą odpowiedź podpisujemy czterema tyldami: ~~~~, które są automatycznie zamieniane na Twój podpis, link do Twojej dyskusji oraz datę zamieszczenia wypowiedzi.

Miłej pracy i zabawy! 

Joanna Le (dyskusja) 16:41, 20 maj 2018 (CEST)Odpowiedz

Korekta

[edytuj]

Witaj, szablon {{Korekta}} używamy przy ewidentnych błędach w druku, nie stosujemy go „w przypadku archaizmów, ówczesnej ortografii, czy odmiennej pisowni i interpunkcji stosowanej świadomie przez Autora“. I nie uwspółcześniamy tekstów. W przepisanej przez Ciebie stronie usunęłam szablony korekty gdyż nie są to błędy w druku, tylko po prostu tak się wtedy pisało :-) W razie pytań pisz (klikasz "dyskusja" przy nicku użytkownika) Pozdrawiam Joanna Le (dyskusja) 20:52, 29 maj 2018 (CEST)Odpowiedz

Witaj w gronie wikiskrybów z uprawnieniami redaktora!

[edytuj]

Wraz z wprowadzeniem do Wikiźródeł wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikiskrybę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów.

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać teksty, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam(a) utworzyłeś(aś) lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie tekstu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem).

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista tekstów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać teksty?

Na końcu każdego tekstu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Zaakceptuj wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Cofnij akceptację wersji”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś(aś) także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie jednemu z administratorów. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ankry (dyskusja) 10:03, 1 cze 2018 (CEST)Odpowiedz

Źródłosłów 2022

[edytuj]

Drodzy Wikiskrybowie, w dniach 23–25 września 2022 w Gdańsku odbędzie się piąte spotkanie Wikisłownika i Wikiźródeł organizowane przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Do naszej dyspozycji będą sale konferencyjne, w których możemy przeprowadzić warsztaty i dyskusje dotyczące interesujących nas tematów, a także zaprezentować co się działo w projekcie i jego otoczeniu, czy też omówić ewentualne plany na przyszłość. Osoby spoza Gdańska mogą też liczyć na nocleg. Przewidywane są też gadżety dla uczestniczek i uczestników. Więcej informacji o samym spotkaniu oraz o sposobie rejestracji można znaleźć na stronie Źródłosłów 2022. Trwają prace nad (ramowym) programem spotkania, gorąco zachęcam do zgłaszania tematów, które chcielibyście omówić, na temat których chcielibyście się więcej dowiedzieć lub w odniesieniu do których chcielibyście wymienić się poglądami z innymi członkami społeczności. Zgłaszajcie się, rejestrujcie, działajcie! Wieralee (dyskusja) 18:54, 18 sie 2022 (CEST)Odpowiedz

Źródłosłów 2023

[edytuj]

Hej, już za miesiąc 13-15 października spotykamy się na Źródłosłowie w Warszawie. Jak zwykle będziemy w luźnej atmosferze omawiać tematy, które nas interesują czy to techniczne, czy dotyczące kierunków naszych dalszych działań. Jak możemy wyjść szerzej na świat? Co mamy ochotę opracowywać, czego nie? Co możemy uprościć? I oczywiście będziemy po prostu w swoim gronie. Gorąco zachęcamy do zgłaszania tematów – tak w przypadku czynnego uczestnictwa (jakimi uwagami chcesz się podzielić z resztą Wikiskrybów?) jak i biernego (o czym chcesz posłuchać i podyskutować?). Osoby spoza Warszawy mogą oczywiście liczyć na nocleg. Przewidywane są też gadżety dla uczestniczek i uczestników. Więcej informacji o samym spotkaniu oraz o sposobie rejestracji będzie można znaleźć wkrótce na stronie Źródłosłów 2023. Już teraz można jednak dodawać informacje w zakładkach uczestnicy i zgłoszenia zajęć. 15 października to dzień wyborów. Gwoli wyjaśnienia – ustalaliśmy termin Źródłosłowu jeszcze na wiosnę. Program konferencji planujemy tak zorganizować, by główna część merytoryczna miała miejsce w sobotę. W niedzielę wyborczą przedpołudniowy program będzie luźniejszy. Osoby chcące głosować w swoim miejscu zamieszkania zdążą to swobodnie jeszcze zrobić – czy wyjeżdżając po śniadaniu, zaraz po obiedzie lub po prostu idąc wieczorem do lokalu (do 21:00). Możliwe jest także głosowanie w Warszawie (z zaświadczeniem ze swojego urzędu gminy lub po WCZEŚNIEJSZEJ zmianie miejsca głosowania – do trzech dni przed głosowaniem, konieczny profil zaufany).

Pozdrawiam i liczę na frekwencję Draco flavus (dyskusja) 12:14, 11 wrz 2023 (CEST)Odpowiedz