Przejdź do zawartości

Dyskusja wikiskryby:Anwar2

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Najnowszy komentarz napisał 2 lata temu Anwar2 w wątku Nietypowe formatowanie w książce Wotowskiego

Andrzej Świniarski (Anwar2) zmarł 14 marca 2023 roku w wieku 75 lat[1].

Witaj na Wikiźródłach!

Anwar2, witaj na Wikiźródłach – polskojęzycznej wolnej bibliotece! Cieszymy się, że postanowiłeś do nas dołączyć.

Mam nadzieję, że polubisz ten projekt i zostaniesz z nami. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś o nią dowolnego aktywnego administratora lub innego doświadczonego użytkownika. Możesz także zadać pytanie w Skryptorium lub poeksperymentować we własnym brudnopisie.

Przed przystąpieniem do pracy zapoznaj się z treścią następujących stron:

Pamiętaj: w tym projekcie możemy publikować teksty wyłącznie na wolnej licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na Tych Samych Warunkach wersja 3.0 (lub zgodnej), lub będących w domenie publicznej (czyli m.in. takich, których autor i/lub tłumacz zmarli ponad 70 lat temu).

Na Wikiźródłach odpowiadamy na stronach dyskusji, w wątku wiadomości, klikając na przycisk [odpowiedz]. Można też użyć szablonu ping z nickiem wikiskryby, dla którego przeznaczona jest wiadomość {{ping|nick wikiskryby}}. Wtedy jest on/-a o tym informowany/-a takim samym pomarańczowym paskiem, jaki Ty ujrzałeś przed chwilą. Każdą odpowiedź podpisujemy czterema tyldami: ~~~~, które są automatycznie zamieniane na Twój podpis, link do Twojej dyskusji oraz datę zamieszczenia wypowiedzi.

Miłej pracy i zabawy! 

Cieszę się bardzo, że postanowiłeś dołączyć do Wikiźródeł!

Przesyłam garść przydatnych linków. Polecam zwłaszcza Pierwsze kroki (dostępne także ze strony Pomoc:Spis treści, a "Aktualnie opracowywane projekty" to WS:Wikiprojekt Proofread -- tabelka z tekstami do wyboru (białe to nieprzepisane, czerwone -- przepisane ale nie sprawdzone, żółte -- sprawdzone raz, zielone -- sprawdzone dwukrotnie i zatwierdzone).
Ściągawka z formatowania prozy, wierszy i dramatów jest pod adresem Pomoc:Tworzenie nowych stron (ale w Pierwszych krokach są bardziej aktualne zalecenia).

Gdybyś miał jakiekolwiek pytania, zwróć się śmiało do mnie lub do Wieralee. Pozdrawiam i żyzę dużo radości z edytowania! Ashaio (dyskusja) 08:39, 19 sty 2016 (CET)Odpowiedz

Strona:Lubiński - Wianek z Górnego Śląska.djvu/10

Cześć! Fajnie Cię tu widzieć :-)
Wybrałeś sobie troszkę trudną książkę, ale to nic, wszystko się się da wprowadzić ;-) Jeśli chodzi o poezję, to jeżeli przeniesienie części wersu poniżej wynika tylko ze zbyt wąskiej kartki, to prostujemy wiersz i nie robimy przeniesienia. Skrypt <poem> pozwala na wprowadzanie tekstu bez br-ów, wystarczy enter. Zobacz tę stronę po zmianach. Jak coś, pytaj śmiało, chętnie pomogę. Wieralee (dyskusja) 19:48, 19 sty 2016 (CET)Odpowiedz

Indeks:Stanisław Ciesielczuk - Wieś pod księżycem.djvu

Gratuluję! To Twoja pierwsza samodzielnie przepisana książka :-)
Jeśli chcesz dalej pracować z poezją, spróbuj może ten indeks: Indeks:Maria Pawlikowska-Jasnorzewska - Krystalizacje.djvu. Przy wprowadzeniu wierszy nie trzeba rozpoczynać od dwukropka - wprowadzamy normalnie. Wersy się nie połączą, gdyż skrypt <poem> im to uniemożliwi. Dlatego dwukropki na początku nie są potrzebne. Stosujemy je tylko wtedy, gdy niektóre wersy lub zwrotki mają wcięcie, wtedy często rozpoczynamy od dwóch dwukropków, co daje taki efekt:

Nim pod błysk sierpów ostrych
Dni się położą letnie —
Zobacz się jeszcze z polami,
Zobacz się ze zbożami

A może chciałbyś teraz popracować z prozą? Wieralee (dyskusja) 18:45, 20 sty 2016 (CET)Odpowiedz

  • Widzę, że wybrałeś sobie inny indeks. Też dobrze :-)
A mnie się właśnie udało stworzyć strony dla przepisanych przez Ciebie wierszy. Twoja pierwsza książka jest już gotowa i dostępna dla wszystkich, zobacz tutaj Wieś pod księżycem. Świetna robota! Czekamy na więcej ;-)
Pozdrawiam, Wieralee (dyskusja) 19:27, 20 sty 2016 (CET)Odpowiedz

Lekcja na dzisiaj :-)

Bardzo się cieszę, że edytujesz razem z nami -- i naprawdę świetnie Ci idzie. Robisz jeszcze jednak małe błędy nowicjusza, będę Ci więc powoli tłumaczyć niektóre uproszczenia i zasady, które sobie wprowadziliśmy.
Z wprowadzonych przez Ciebie stron książki robimy potem ebooka ze stronami wierszy, już bez skanów, które są jak artykuły w Wikipedii. Ich treść jest jednak pobierana automatycznie ze stron ze skanami -- dlatego, gdy ktoś poprawi jakiś błąd na stronie ze skanami, od razu strona z wierszem i strona z książką poprawi się sama. Program, który pobiera treść ze stron ze skanami i wstawia je na strony książki, robi to "ciurkiem, bez odstępów", nie "widzi" on końca stron, tylko skleja teksty ze sobą. Dlatego musimy go poinformować o odstępach, jeśli życzylibyśmy sobie je mieć pomiędzy stronami.
Znak przejścia do nowej linii to <br /> Jeżeli mamy kilka br-ów za sobą, to wstawiają one puste linie odstępu.
I tak:

  • jeżeli strona z wierszem kończy się w połowie zwrotki, a na następnej stronie mamy dalszy ciąg tego wiersza, na koniec strony wstawiamy tylko znacznik zamknięcia poezji</poem>.
  • jeżeli strona z wierszem kończy się pełną zwrotką, a na następnej stronie mamy kontynuację tego wiersza od nowej zwrotki, na koniec strony wstawiamy znacznik zamknięcia poezji "/poem" oraz znacznik wolnej linii odstępu</poem><br />
  • jeżeli strona z wierszem kończy się razem z końcem wiersza, a na następnej stronie jest już inny wiersz, na koniec strony wstawiamy znacznik zamknięcia poezji "/poem" i szeroki odstęp złożony z trzech br-ów (żeby potem na stronie całości książki wiersze się nie skleiły razem bez przerwy) </poem><br /><br /><br />.

Zobacz, dla przykładu stronę całości tomiku, który ostatnio wprowadzałeś: Głazy i struny/całość. I to już chyba wszystko o odstępach. Pozdrawiam i gorąco Ci kibicuję :-) Wieralee (dyskusja) 16:23, 21 sty 2016 (CET)Odpowiedz

Myślniki

Zauważ, kreska, którą wprowadzasz z klawiatury, to nie jest myślnik ( — ), tylko dywiz ( - ). A powinien być myślnik... Można go wprowadzić klikając na nim na dole w Symbolach (myślnik jest drugi), ale można też spróbować skrótów klawiaturowych. Uruchomiłam dla Ciebie te skróty — jeśli działają, to jeśli naciśniesz lewy alt i będziesz go trzymać i dodatkowo wciśniesz jeszcze literkę "m" na klawiaturze — powinien wskoczyć myślnik. Wypróbuj, jestem ciekawa, czy działa.
O myślnikach pisałam więcej w Samouczku, poczytaj w wolnej chwili.
Pozdrawiam :-) Wieralee (dyskusja) 17:37, 23 sty 2016 (CET) Witaj dzięki działa pozdrawiam Anwar2Odpowiedz

Następne indeksy

Polecam ten indeks: Indeks:Zygmunt Różycki - Wybór poezji.djvu. Miłego edytowania :-) Wieralee (dyskusja) 00:39, 29 sty 2016 (CET)Odpowiedz

Centrowanie

Dziś nowa lekcja :-)

Kiedy tytuł wiersza nie jest wydrukowany od lewej, tylko jest wycentrowany, używamy specjalnego szablonu do jego centrowania. Szablon wygląda tak:
{{c| }} c-jak centruj -- i tytuł pomiędzy klamerkami, czyli np. {{c|DZIEWCZYNA W ZBOŻU.}}, co daje taki efekt:

DZIEWCZYNA W ZBOŻU.


Czasami dajemy na koniec inne parametry, np. odstęp po tytule. Robi się to tak:
{{c|DZIEWCZYNA W ZBOŻU.|po=30px}} lub {{c|DZIEWCZYNA W ZBOŻU.}}<br />. Obydwa te zapisy dają ten sam efekt. I dopiero po tytule zaczynamy wiersz od <poem>. Zobacz, jak to jest zrobione tutaj: [1]

Jeśli w środku wiersza mamy wycentrowane numery zwrotek, to musimy zamknąć tryb wiersza </poem><br />, wstawić wycentrowany nr zwrotki, np. {{c|III.|po=10px}} i dopiero po nim od nowa otworzyć tryb wiersza przez <poem>. Zobacz, jak to jest zrobione tutaj: [2]

Wiersz rozpoczynamy zawsze od góry, nie dajemy pustych linii przed nim, ani po nim, bo potem na stronie, gdzie jest cała książka te odstępy nieładnie wyglądają.
I to już chyba wszystko. Miłego edytowania :-) Wieralee (dyskusja) 10:51, 29 sty 2016 (CET)Odpowiedz

  • Mały trick: jeśli wiersz ma na końcu dodaną poziomą linię dla zaakcentowania zakończenia:




można ją wstawić za pomocą skrótów klawiaturowych:
— przy wciśniętym lewym klawiszu ALT wciskasz jeszcze dodatkowo klawisz "=/+" -- wtedy wskoczy Ci </poem>, a następnie (trzymając nadal wciśnięty lewy ALT, klikasz na literce "U" -- i wtedy wskoczy Ci cała sekwencja zakończenia razem z kreską, czyli <br /><br />{{---}}<br />.
Pozdrawiam, miłego wieczoru, Wieralee (dyskusja) 17:55, 31 sty 2016 (CET)Odpowiedz
no rewelacja ułatwia życie dzięki--Anwar2 (dyskusja) 18:14, 31 sty 2016 (CET)Odpowiedz
  • tych skrótów jest więcej ;-)
"alt" i "." daje "<br />"
"alt" i "," daje "{{tab}}"
"alt" i "m" daje "—"
"alt" i "p" daje "<poem>"
"alt" i "w" daje "é"
"alt" i "q" daje "á"
i jeszcze jest kilka innych, ale to już rzadziej używanych. Wieralee (dyskusja) 18:25, 31 sty 2016 (CET)Odpowiedz

--Witaj a jeszcze np czy jest skrót wielokropek międzywierszami jest tak na 113 stronie którą mam używam ...... czy dobrze?|--Anwar2 (dyskusja) 10:11, 2 lut 2016 (CET)Odpowiedz

  • Tak, jest nawet kilka sposobów.
Najłatwiejszy, to szablon: {{...}}, który daje po prostu taki efekt: ............
jest też bardziej skomplikowany szablon: {{Separator|12|.|30}}, gdzie pierwsza wartość to ilość znaków, druga, to znaki, które chcemy powtórzyć, a trzecia to szerokość strony w %.
czyli np.
{{Separator|12|.|30}}
. . . . . . . . . . . .
{{Separator|12|.|70}}
. . . . . . . . . . . .
{{Separator|24|.|30}}
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
{{Separator|12|—|30}}
Miłego edytowania :-) Wieralee (dyskusja) 13:13, 2 lut 2016 (CET)Odpowiedz

Inicjał na początku wiersza

Już więcej niż 2/3 tomu Różyckiego jest przepisane. Gratuluję!

Na pewno zastanawiałeś się, jak zrobić ten inicjał na początku wiersza, by pierwsza litera była większa. Podejrzyj źródło Strona:Zygmunt Różycki - Wybór poezji.djvu/247 — wskazujemy za pomocą parametrów szablonu {{F*}}, że chcemy mieć dwa razy większą literę.

Na różnych monitorach tytuł i odstęp po nim może mieć różny rozmiar, dlatego nie upieramy się przy bardzo precyzyjnych wartościach (nie kłócimy się, czy jest tam 25 czy 26 pikseli) i po prostu przyjmujemy konwencję, którą potem stosujemy w całej książce. Na skanach widać, że odstęp po tytule do pierwszego wersu w różnych wierszach jest taki sam i że sam tytuł jest trochę większy od tekstu. Podejrzałem, do jakich wartości były ujednolicane odstępy w książce Różyckiego - do 30px, a wielkość czcionki do 130%.

W kodzie początek wiersza powinien więc wyglądać docelowo tak (na przykładzie Strona:Zygmunt Różycki - Wybór poezji.djvu/243):


{{C|MÓWIĄ MI WIECZNIE TWOJE OCZY...|w=130%|po=30px}}
<poem>
{{f*|M|w=200%}}ówią mi wiecznie twoje oczy,

Spróbuj proszę zastosować się do tej konwencji — dzięki temu książka będzie wyglądać jednolicie już po pierwszym przepisaniu i będzie bliższa oryginałowi. Pozdrawiam! Bonvol (dyskusja) 09:59, 21 lut 2016 (CET)Odpowiedz


Witaj w gronie wikiskrybów z uprawnieniami redaktora!

Wraz z wprowadzeniem do Wikiźródeł wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikiskrybę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów.

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać teksty, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie tekstu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem).

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista tekstów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać teksty?

Na końcu każdego tekstu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Zaakceptuj wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Cofnij akceptację wersji”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie jednemu z administratorów. Postaramy się szybko odpowiedzieć.
Gratuluję! Bardzo się cieszę :-) Wieralee (dyskusja) 20:33, 21 lut 2016 (CET)Odpowiedz

witam

może masz dalsze propozycje to bardzo proszę--Anwar2 (dyskusja) 11:22, 24 lut 2016 (CET)Odpowiedz

  • Widzę, że sam sobie coś znalazłeś ;-)
Jeśli chcesz robić poezję, możesz też popracować w indeksach: Indeks:Gomulickiego Wiktora wiersze. Zbiór nowy.djvu lub Indeks:Teofil Lenartowicz - Nowa lirenka.djvu.
A jeśli masz już dosyć poezji, to spróbuj może tutaj: Indeks:Jerome K. Jerome - Z rozmyślań próżniaka.djvu. To humorystyczna, dość lekka powiastka, w sam raz na początek ;-) Przeczytaj to, co napisałam tutaj: Jak wprowadzić nową stronę powieści w łatwy sposób przy pomocy narzędzi z przybornika, ułatwisz sobie pracę.
Bardzo się cieszę z ukończenia Poezji Różyckiego. To obszerny projekt, gratuluję wytrwałości! Wieralee (dyskusja) 16:27, 24 lut 2016 (CET)Odpowiedz

Witam

jeszcze nie pracowałem z prozą jak sobie poradzę bo są inne indeksy nie chcę zrobić coś żle pozdro(Dyskusja:Anwar2dyskusja)--Anwar2 (dyskusja) 16:53, 24 lut 2016 (CET}

  • Anwar2, przy wprowadzaniu prozy nie używamy <poem>. Każdy akapit zaczynamy od {{tab}}, kończymy akapit <br />, a na koniec rozdziału dajemy trzy <br /><br /><br />. Zobacz, jak wprowadzona jest ta strona.

Formatowanie tekstu w prozie

Generalnie staramy się przepisać tekst tak, by jak najbardziej odzwierciedlał tekst na skanie. Siłą rzeczy jednak nie jesteśmy w stanie odzwierciedlić wszystkiego i dlatego przyjęliśmy pewne uproszczenia.

  • tekst wpisujemy ciurkiem, dzieląc go na nagłówki, akapity i rozdziały
  • akapit rozpoczynamy zazwyczaj od wcięcia akapitowego, zwanego u nas tabulatorem, przy czym, jeżeli w całej książce głębokość wcięcia jest taka sama, stosujemy wcięcie domyślne — {{tab}}
  • tekst akapitu wpisujemy „ciurkiem”, nie dzieląc go na wiersze (linijki tekstu), usuwamy także widoczne łączniki opcjonalne w wyrazach. Dopiero koniec akapitu zaznaczamy znacznikiem końca akapitu, zwanym u nas br-em — <br />
  • jeżeli strona kończy się:
    • w środku zdania, nie dajemy niczego;
    • w środku wyrazu, wyraz ten dzielimy za pomocą szablonów — {{pp}} podział-początek i {{pk}} podział-koniec, np. podział wyrazu jeży-nowy pomiędzy strony wygląda tak: na pierwszej stronie: {{pp|jeży|nowy}}, na następnej stronie: {{pk|jeży|nowy}};
    • wraz z akapitem, dajemy <br />;
  • na koniec rozdziału dajemy trzy br-y lub też sekwencję <br /><br />{{---}}<br />, jeżeli takowa użyta jest w książce. Jest to konieczne, by na stronie całości rozdziały nie sklejały się optycznie ze sobą i nie nachodziły na siebie.
  • następny rozdział rozpoczynamy od nagłówka, który najczęściej formatujemy tak: {{c|Dzień na wakacjach.|w=130%|po=30px}}.

==coś żle==po akceptacji OCR przybornik się nie pokazuje nie wiem czemu ,pozdrawiam

Jak wprowadzić nową stronę powieści w łatwy sposób przy pomocy narzędzi z przybornika

1) otwieramy nową stronę
2) jeżeli okno edycji jest puste, klikamy na (Uwaga: czasem trzeba poczekać dłuższą chwilę, zanim zewnętrzne narzędzie przetworzy obrazek i wyekstrahuje z niego tekst), jeśli tekst już jest, nie klikamy na OCR, tylko przechodzimy do punktu 3)
3) klikamy na ,
4) czytamy tekst na stronie i poprawiamy literówki, oddzielając akapity pustą linią (dwa entery)
5) klikamy na
6) sprawdzamy, czy wszystkie tabulatory i br-y wstawiły się automatycznie (zazwyczaj trzeba dodać tab i br na początku i na końcu strony, a także tam, gdzie akapit rozpoczyna się od niestandardowego znaku)
7) podglądamy/zapisujemy stronę



Jeżeli nie masz tego przycisku , musisz wejść w Preferencje (u samej góry masz swoje imię, ikonki wiadomości, Dyskusja, Brudnopis i Preferencje). W zakładce "Gadżety" zaznaczasz ptaszek w okienku przy " □ Popraw tekst OCR" -- i na dole zapisujesz i zamykasz okno, po czym wchodzisz na Wikiźródła jeszcze raz. Gadżet powinien "wskoczyć" w przybornik

Nowe zadania

Andrzeju! Widzę, że znalazłeś już sobie nowy indeks do przepisania. Powodzenia! Tak czy tak przedstawię Tobie, co robić, gdy skończą się Tobie pomysły:

Kończy się miesiąc, co znaczy, że przed pierwszym marca pojawią się nowe propozycje w naszym tradycyjnym Tygodniu Napełniania Wydmuszek — czyli sezonie na dokończenie przepisywania tych książek, które z różnych względów zostały porzucone przed przepisaniem. Opiekunowie (inicjatorka: @Salicyna:) dbają, by była tam zarówno proza, jak i poezja i by liczba przedstawionych utworów dała się realnie opracować przez tydzień.

Pamiętaj, że zawsze, gdy znuży cię praca "u podstaw" — przy przepisywaniu — możesz korygować albo uwierzytelniać już przepisane przez kogoś strony ("czerwone"). Pamiętaj, że wtedy już trzeba bardzo uważnie porównywać tekst z oryginałem. Na tym etapie nie możemy sobie pozwolić na przeoczenia, bo po ukończeniu projektu rzadziej do niego zaglądamy, a ukończone projekty są prezentowane na stronie głównej i w konsekwencji częściej ściągane przez czytelników.

Polecam Twojej uwadze również trzy Wikiprojekty. Dwa z nich są poświęcone konkretnym autorom: Kraszewski 2012 (tu jest dużo tekstów przepisywanych czekających na ostateczne sprawdzenie "na zielono") i Sienkiewicz 2016 (teksty w różnych fazach). Trzeci to obszerny Wikiprojekt Biblioteka myśli ludzkiej — który zestawia książki spoza literatury pięknej i w którym każdy znajdzie coś interesującego. Uprzedzam, że niektóre z tych tekstów mogą być trudne do przepisywania — z licznymi przypisami, odwołaniami itp., ale są też łatwiejsze. Bonvol (dyskusja) 21:17, 25 lut 2016 (CET)Odpowiedz

Strona:Jerome K. Jerome - Z rozmyślań próżniaka.djvu/55

Anwar2, zobacz, proszę. To jest strona wprowadzoną przez Ciebie:


To jest strona wprowadzona poprawnie:


Czy widzisz różnice?
Nie dzielimy tekstu na linijki, tak jak w poezji, nie używamy dwukropków dla wcięć w akapicie, tekst ma być wprowadzony "ciurkiem", bez podziałów od "tab" do "br". To dużo pracy, ale cały sekret tkwi w tych dwóch przyciskach: i . Jeśli ich nie masz, skontaktuj się ze mną, pomogę Ci je włączyć. Pozdrawiam :-) Wieralee (dyskusja) 20:12, 28 lut 2016 (CET)Odpowiedz

Przybornik

Anwar, spróbuj teraz w Preferencjach w Gadżetach zaznaczyć tak, jak jest u mnie, ZAPISAĆ, a potem pozamykać wszystkie okna i wjeść na nowo z powrotem. Może w końcu zadziała...


Pozdrawiam, Wieralee (dyskusja) 21:11, 28 lut 2016 (CET)Odpowiedz

Gawalewicz - Szkice i obrazki

Widzę, że znalazłeś już sobie indeks. To dobrze. Ale, proszę, edytuj wolniej, sprawdzaj, czy wszystko wprowadziłeś. Zobacz tutaj: Przestałeś w ogóle wprowadzać {{tab}} i <br />... Tak nie może być.
Trzeba porobić puste linie enterem i użyć miotły (sprzątanie kodu) -- albo wprowadzić "tab" i "br" ręcznie. Trzeba też sprawdzić, czy wszystkie "tab" i "br" wskoczyły -- bo miotła nie wstawia wszystkich.
Zapamiętaj! Jeśli strona się kończy, ale następna strona nie rozpoczyna się od nowego akapitu (nie ma wcięcia), to nie dajesz "br" na jej końcu -- a nowej nie rozpoczynasz od "tab".
Jeśli natomiast nowa strona rozpoczyna się od nowego akapitu, to kończymy dając "br" i nową stronę rozpoczynamy od "tab".
{{tab}} daje wcięcie akapitowe, nie wstawiaj go tam, gdzie w tekście wcięcia nie ma.
Pozdrawiam, Wieralee (dyskusja) 10:23, 1 mar 2016 (CET) ==Witam:nie wiem jakie zast szablon/str 91 ma niektóre małe czcionki a w pomocy nie mogłem znależć/Odpowiedz

  • No i następny indeks przepisany. Gratuluję!
Co do małych czcionek, można je uzyskać osobno, używając {{f*| |w=85%}}, np. {{f*|Dla pani Kowalskiej.|w=85%}} lub też dopisując |w=85% w szablon {{c lub {{f.
Co teraz? Może spróbowałbyś dokończyć Indeks:Przygody Hucka (Twain). Ciągle brakuje mi na niego czasu... On nie pójdzie tak łatwo, bo ma więcej literówek...
Pamiętaj, najpierw:
1) ,
2) potem literówki i enterami wolne linie w tekście
3) a na końcu -- i jeszcze trzeba sprawdzić na początku/końcu czy wszystkie wskoczyły.
Jeśli chcesz napisać do mnie, musisz użyć w tekście słowa "wywołującego" {{ping|Wieralee}}, wtedy dostanę wiadomość, że do mnie napisałeś.
Pozdrawiam, miłego dnia :-) Wieralee (dyskusja) 13:37, 13 mar 2016 (CET)Odpowiedz
  • Może spodoba Ci się któryś z tych indeksów:
Indeks:Andrzej Strug - Jutro.djvu
Indeks:Wacław Sieroszewski - Dary wiatru północnego.djvu
Pozdrawiam, Wieralee (dyskusja) 20:14, 15 mar 2016 (CET)Odpowiedz

Witam,do @Wieralee:

jakoś zakończyłem a przydałaby się podpowiedż coś nowego pozdrawiam--Anwar2 (dyskusja) 12:15, 19 kwi 2016 (CEST)Odpowiedz

Strona:Jerzy Bandrowski - Siła serca.djvu/64

Zobacz, proszę tutaj, jak można uprościć wprowadzanie tych wierszyków w tekście. Pozdrawiam, miłego dnia :-) Wieralee (dyskusja) 10:30, 30 kwi 2016 (CEST)Odpowiedz

Przypisy

Zobacz, proszę tutaj, jak robi się przypisy.
I bardzo proszę: jeśli następna strona zaczyna się od {{tab}}, to ta bieżąca musi się zakończyć <br />, bo inaczej się połączą w jedną linijkę.
Pozdrawiam, miłego dnia :-) Wieralee (dyskusja) 09:39, 8 cze 2016 (CEST)Odpowiedz

Pękły okowy

Gratuluję ukończenia tak trudnego i obszernego indeksu :-) Wieralee (dyskusja) 19:45, 20 lip 2016 (CEST)Odpowiedz

Mam nadzieję, że coś z tego przypadnie Ci do gustu. Wszystkiego dobrego, Wieralee (dyskusja) 22:18, 20 lip 2016 (CEST)Odpowiedz

Śmierć

próbuję ostatni-Na skrzyżowaniu dróg-ale bardzo drobny i ciężki druk-może coś lżejszego ,drobna propozycja??jak zwykle celna pozdrawiam.--Anwar2 (dyskusja) 20:31, 10 sie 2016 (CEST)Odpowiedz

Może choć jedna przypadnie Ci do gustu ;-) Pozdrawiam, Wieralee (dyskusja) 22:59, 10 sie 2016 (CEST)Odpowiedz

wątpliwości mam

nie wiem czy robie właściwe edycje/księga Monelli/str ostatnie 11-13./Anwar2/

  • Anwar2, myślę, że trzeba ten tekst wprowadzać normalnie, bez br-ów w środku. Gdy będę ujmować te strony w rozdziale, zawężę linijki, żeby to się wyróżniało. Ale co do przepisywania -- potraktuj to jak każdy inny tekst. Pozdrawiam ;-) Wieralee (dyskusja) 19:48, 3 wrz 2016 (CEST)Odpowiedz
P.S. Jeśli chcesz, żebym otrzymała powiadomienie od razu, gdy do mnie napiszesz, musisz mnie "pingnąć", czyli wpisać {{ping|Wieralee}}.

koniec strony

Przeczytaj, proszę, co napisałam tutaj, w szczególności:

  • jeżeli strona kończy się:
    • w środku zdania, nie dajemy niczego;
    • w środku wyrazu, wyraz ten dzielimy za pomocą szablonów — {{pp}} podział-początek i {{pk}} podział-koniec, np. podział wyrazu jeży-nowy pomiędzy strony wygląda tak: na pierwszej stronie: {{pp|jeży|nowy}}, na następnej stronie: {{pk|jeży|nowy}};
    • wraz z akapitem, dajemy <br />.

Pozdrawiam :-) Wieralee (dyskusja) 00:02, 2 sie 2016 (CEST)Odpowiedz

Idziemy do przodu :-)

Bardzo dziękuję za zrobienie Księcia indyjskiego. To był trudny indeks... Co dalej? Może to: Indeks:Stanisław Mycielski - W sercu dżungli.djvu. Powinno być ciekawe :-)

Pozdrawiam, Wieralee (dyskusja) 23:45, 15 paź 2016 (CEST)Odpowiedz

Polacy w Ameryce

Przepisaną przez Ciebie wczoraj książkę uzupełniłem o stronę tytułową i przygotowałem do ściągnięcia na czytniki (patrz Polacy w Ameryce). Dziękuję i życzę powodzenia w dalszych pracach! Bonvol (dyskusja) 20:32, 17 gru 2016 (CET)Odpowiedz

Myślniki

Anwar, żeby dywizy zamieniły się w myślniki po kliknięciu na "Popraw OCR", muszą mieć chociaż z jednej strony spację. Jeśli nie ma spacji ani z prawej ani z lewej, to się nie zamienią.Pozdrawiam, miłego dnia :-) Wieralee (dyskusja) 13:25, 7 sty 2017 (CET)Odpowiedz

POZA tym coś nowego????

Pozdrawiam :-) Wieralee (dyskusja) 15:13, 8 sty 2017 (CET)Odpowiedz
P. S. Anwar, ale zasadniczo to stempli i bazgrołów ołówkiem nie przepisujemy, chyba, że to coś naprawdę ma znaczenie (np. odręczne uwagi autora). Wieralee (dyskusja) 21:16, 8 sty 2017 (CET)Odpowiedz

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey


Bitwa pod Raszynem

Cześć :-)
Anwar2, strony mają nadawany status korekty (kolor) według znajdującego się tam tekstu:

strona pusta, bez tekstu, albo tylko z reklamą, albo tylko z grafiką bez podpisu => status "Bez treści" (szara)
jeśli jest tekst, który należy do utworu głównego => status korekty (czerwona, żółta lub zielona)

Pozdrawiam, miłego dnia :-) Wieralee (dyskusja) 20:01, 15 sty 2017 (CET)Odpowiedz

  • P.S. Poza tym: obrazki trzeba wyciąć, przyciąć, zamieścić na Commons i dopiero zlinkować. Tak, jak to zrobiłeś w Bitwie pod Raszynem robimy tylko okładki na stronach, które nie będą inkludowane/zaprezentowane ne stronie książki w przestrzeni głównej, więc nie warto się z nimi męczyć. Natomiast obrazki prezentujemy w przestrzeni głównej, dlatego wymagają więcej pracy. Wieralee (dyskusja) 20:04, 15 sty 2017 (CET)Odpowiedz

brakujący OCR

Jeśli na którejś stronie brakuje z jakiegokolwiek powodu wbudowanego OCR-u, to można się posłużyć gadżetem. Można go sobie włączyć w preferencjach, w zakładce "Gadżety": jest jako pierwszy w sekcji "Edycja stron". (Nie należy zapominać o kliknięciu "Zapisz" na dole po zmianie ustawień) Ankry (dyskusja) 08:11, 25 sty 2017 (CET)Odpowiedz

Korygowanie stron

Zgodnie z naszymi zasadami strona przepisana przez jednego użytkownika powinna być korygowana przez innego użytkownika. Proszę też, byś powstrzymał się od takich wojen edycyjnych. Ankry (dyskusja) 10:16, 2 lut 2017 (CET)Odpowiedz

C.d.

Gratuluję ukończenia kolejnego indeksu :-)
Pamiętaj, że możesz sam wybrać jakiś nowy projekt dla siebie z tej listy Wikiźródła:Wikiprojekt Proofread.
Z mojej strony proponuję może coś z tego:

Pozdrawiam, miłego dnia :-) Wieralee (dyskusja) 16:14, 7 mar 2017 (CET)Odpowiedz
P.S. A może chciałbyś zrobić jakąś książkę o swoich stronach? Może np. ? Jeśli chcesz, mogę ją dodać. Wieralee (dyskusja) 16:22, 7 mar 2017 (CET)Odpowiedz
Niestety, to tylko broszura... Wieralee (dyskusja) 18:25, 7 mar 2017 (CET)Odpowiedz
Jak chcesz, to jest jeszcze to. Wieralee (dyskusja) 18:46, 7 mar 2017 (CET)Odpowiedz
Wieralee (dyskusja) 17:21, 8 mar 2017 (CET)Odpowiedz
Anwar2, jeśli opracowujesz książkę z przypisami, nie musisz zmniejszać ręcznie czcionki w przypisach z użyciem 85% - gdy oglądamy przypisy na poszczególnych stronach są wyświetlane jako 100%, ale gdy strony zostaną złączone w tekst, przypisy są automatycznie zmniejszane (porównaj wielkość tekstu i przypisów np. w Boska komedja (Dante, 1909)/Raj/Pieśń XI). Bonvol (dyskusja) 08:12, 11 mar 2017 (CET)Odpowiedz

-jak ustawia się px np co znaczy że 15px,30px itd(odstępy ale ile w takim razie ma cała strona edycyjna -przed i po (wiem zanczenie)ale jak technicznie to obliczasz? takie i wiele innych pytań mamAnwar2 (dyskusja)--Anwar2 (dyskusja) 12:47, 17 mar 2017 (CET)Odpowiedz

  • @Anwar2: próbuję, próbuję -- i patrzę, co wychodzi... Odstępy nie są "sztywne". Zależą one od wielu czynników: rodzaju czcionki, jej wielkości, rodzaju szablonu (np. oprogramowanie MediaWiki wstawia "na siłę" mały odstęp po każdym centrowaniu i bardzo ciężko to zlikwidować, a czasami po prostu "się nie da")... No i każda przeglądarka przetwarza to inaczej. Ja edytuję w Mozilli, i w tej przeglądarce to, co robię, wygląda dobrze. Ale wystarczy otworzyć tę samą książkę w Chrome, Operze czy IE Explorerze, żeby zobaczyć, że niektóre strony "się rozjechały"... Nie mamy na to żadnego wpływu. Najlepiej po prostu zrezygnować z pewnych ryzykownych formatowań... W sumie najważniejsze, żeby formatowanie było w całej książce jednakowe -- ale to jeszcze nie wszystko...
Być może nie rozumiesz zmian, które wprowadzam w Poszumach Bajkału. Widzisz, w niektórych przypadkach wierne odwzorowanie odstępów czy nagłówków książki na stronie książki w indeksie może spowodować bardzo brzydkie efekty na stronie książki w przestrzeni głównej... Jeżeli narobisz mi pełno "białych plam" i pustych stron, to na stronie całości będzie pełno pustych linii -- czasami będą one zajmowały cały ekran -- i czytelnik pomyśli, że coś mu nie działa, że pewne strony się nie wczytały, albo pomyśli, że układ graficzny naszych książek ma żenujący poziom :( Dlatego jest pełno botów, które przy okazji innych poprawek na siłę usuwają zbyt duże odstępy. My sami -- poza stronami tytułowymi, staramy się nie robić odstępów większych niż 2-3 br-y (co odpowiada mniej więcej 50-60px). Ja sama staram się też nie robić odstępów przed w sytuacji, gdy nie jest to konieczne, gdyż na stronie całości odstępy przed i po się sumują == i wtedy dopiero widać, że są za duże... Dlatego staram się nie robić odstępów przed i robię małe odstępy "po".
Na stronie książki w przestrzeni głównej nie prezentujemy też nagłówków stron, np.
LALKA

Można (ale nie trzeba) je przepisywać w indeksie, ale tylko w sekcji niewidocznej, którą się otwiera za pomocą przycisku [ + ].

Pamiętaj, że strona na której nie ma tekstu (wyrazów, liter) nie podlega korekcie edytorskiej -- i należy ją oznaczyć jako stronę "bez treści". Natomiast, jeśli na stronie są wyrazy, to muszą być przepisane. Jeśli tekst jest w środku obrazka, to i tak musi być przepisany (zazwyczaj w opisie pod obrazkiem). Wstawianie całej strony w ramce bez przepisania treści nie ma sensu -- tekst musi być widoczny dla przeglądarek internetowych. Ładniej też wyglądają obrazki wycięte z książki i wklejone jako obrazki -- dlatego poza stroną okładki, która na stronie książki jest brana jako obrazek, a to, co przepisujemy, nie jest prezentowane => w środku książki takich wklejek nie robimy.
To chyba wszystko :-) Szybko Ci idzie ten indeks :-)
Pozdrawiam, miłego dnia :-) Wieralee (dyskusja) 13:18, 17 mar 2017 (CET)Odpowiedz
Miłej pracy! ;-) Wieralee (dyskusja) 18:22, 18 mar 2017 (CET)Odpowiedz

Anwar2 (dyskusja) 17:13, 21 wrz 2017 (CEST)Odpowiedz

Zlot Wikiźródeł i Wikisłownika - Źródłosłów

Szanowny Redaktorze!

W imieniu organizatorów zapraszam Cię do wzięcia udziału w planowanym w dniach 27-29 października 2017 r. przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska pierwszym zlocie Wikiźródeł i Wikisłownika. Więcej informacji o Zlocie można znaleźć na tej stronie, gdzie można już zgłosić swój udział a także zaproponować poszerzenie tematyki.

Ankry (dyskusja) 18:26, 16 wrz 2017 (CEST)Odpowiedz

  • dzięki za pomoc

Problemy z edycją indeksów i stron

Chyba jest rozwiązanie: należy wyłączyć Preferencje -> Funkcje eksperymentalne -> Dwukolumnowe wyświetlanie konfliktu edycji (jeśli masz włączone).

Coś się pogryzło w rozszerzeniach. Ankry (dyskusja) 14:23, 21 wrz 2017 (CEST)Odpowiedz

Szablon Korekta

Witaj. Zauważyłam, że uwierzytelniając "Moskala" i "Ładową pieczarę" Kraszewskiego usunąłeś w kilku miejscach szablony korekty, np. tu, tu, tu i pozostawiłeś słowo w brzmieniu już poprawionym, bez błędów i literówek, które są w tekście zeskanowanym. Szablony te były użyte prawidłowo i powinny pozostać. Jeśli w przepisywanym tekście znajdujemy jakiś błąd w druku, literówkę itp. oznaczamy to wykorzystując właśnie ten szablon. Słowo pozostaje wtedy zapisane, tak jak na skanie, ale po najechaniu na niego kursorem widzimy w okienku poprawioną formę. O szablonie Korekta możesz więcej przeczytać tu. Tam też znajdziesz przykłady jego użycia. Poprawiłam te szablony u Kraszewskiego ale proszę, zwróć na nie uwagę w kolejnych edycjach. Pozdrawiam i cieszę się, że m.in. dzięki Twoim edycjom przybywa uwierzytelnionych powieści Kraszewskiego :-) Himiltruda (dyskusja) 18:57, 31 paź 2017 (CET)Odpowiedz

okey dzieki

Znacznik: niezgodne z HTML5

Witaj, zapewne zauważyłeś, że przy korygowaniu przez ciebie stron w "Zarysie historii muzyki" pojawia się często komunikat "niezgodne z HTML5", jest on po to aby zwrócić uwagę na użyte na stronie <center>coś tam coś tam</center> i inne znaczniki niezgodne ze standardem HTML5, które powinniśmy zastępować np. szablonem {{c}}, czy {{f}} z odpowiednimi parametrami. Staramy się w miarę możliwości zmieniać niezgodne znaczniki na prawidłowe i możemy to robić właśnie przy okazji korygowania indeksu. Postaraj się przy dalszej korekcie tego tekstu zamienić znaczniki. Jeżeli masz jakieś pytania czy problemy, pisz śmiało. Pozdrawiam Joanna Le (dyskusja) 16:14, 5 mar 2018 (CET)Odpowiedz

Znaczniki

tak zauważyłem i czekałem na odzew bo raz dostałem że pokrzaniłem więc tak jeśli mam być szczery to od razu nie podobało mi się ale bałem się no ale jeśli sznowna KOLEŻANKA mnie akceptuje to robię po swojemu czyli {{c| itd???????

Poprawiłam na Skorygowanych już przez Ciebie stronach, możesz sobie podejrzeć i się upewnić. W razie czego, to przeglądnę następne strony, które będziesz korygował. Joanna Le (dyskusja) 16:44, 5 mar 2018 (CET)Odpowiedz

==oj dużo tych zmian i poprawek ,ale się wyuczę okey.Anwar2 (dyskusja)Anwar2 (dyskusja) 13:47, 6 mar 2018 (CET)Odpowiedz

br na końcu strony

Witaj. Zauważyłam, że korygując teksty dodajesz nieraz na końcu strony <br />, np. tu, tu i ostatnio tu. <br /> na końcu strony jest potrzebny tylko wtedy, gdy kończy się na niej akapit a na następnej stronie zaczyna nowy, od {{tab}}. Na tych stronach, które zalinkowałam, akapit się nie kończył, tylko "biegł" dalej na następnej stronie, więc <br />-y nie były potrzebne. Usunęłam je, ale proszę, zwróć uwagę na to przy dalszej korekcie. Pozdrawiam :-) Himiltruda (dyskusja) 20:56, 20 kwi 2018 (CEST)Odpowiedz

ABBYY

Co do odrzuconego Wikigrantu (choć to sprawa już stara): Zauważ, że np. na Allegro są starsze wersje programu (w wersji home), które kosztują o wiele mniej :P Zakładam (choć nie ze 100% pewnością), że "użytek domowy" oznacza korzystanie z programu poza działalnością gospodarczą (od tego są pewnie wersje professional). --Matlin (dyskusja) 11:03, 4 maj 2018 (CEST)Odpowiedz

Anwar2

Tak dobrze poradziłem sobie dzięki uprzejmości Ankry i WieraLee.--Anwar2Anwar2 (dyskusja) 14:07, 4 maj 2018 (CEST)Odpowiedz

Grafiki

Witaj , Jeżeli na stronie jest tylko obrazek, bez podpisu, to zaznaczamy go szablonem {{Skan zawiera grafikę}} i oznaczamy jako "Bez treści" jak tutaj. W szablonie grafiki umieszczamy tekst jeżeli jest on podpisem obrazka {{Skan zawiera grafikę|coś tam, coś tam...}} jak tutaj (aby skorygować stronę musi być przepisany tekst). Pozdrawiam Joanna Le (dyskusja) 19:21, 19 cze 2018 (CEST)Odpowiedz

Algernon Charles Swinburne

Dobry wieczór. Poemat Swinburne'a z Chimery jest przepisany i od paru miesięcy czeka na wklejenie. Będę to robił w ciągu najbliższych dni. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 23:20, 20 cze 2018 (CEST))Odpowiedz

Jesienią

zrobione Indeks:Józef Ignacy Kraszewski - Jesienią + OCR
pozdrawiam Nawider (dyskusja) 23:36, 1 sie 2018 (CEST)Odpowiedz

Z Życia Stowarzyszenia (20-27 września 2018)

Dzień dobry! Ukazał się nowy numer biuletynu Z Życia Stowarzyszenia, publikowanego przez Wikimedia Polska. A w nim m.in.

  • przegląd działalności Zarządu
  • informacje o obchodach urodzinowych polskiej Wikipedii
  • o audycie organizacyjnym Stowarzyszenia (i jak dowiedzieć się jeszcze więcej)
  • oficjalna data Zlotu Zimowego
  • nowy konkurs edycyjny w Wikipedii

A także trochę innych informacji. Zachęcamy do lektury! I jednocześnie przy okazji prosimy o wybaczenie - to powiadomienie przychodzi do Ciebie nieco po czasie (to pierwszy raz, kiedy korzystam z narzędzia do subskrybowania - dużo emocji!), następne przychodzić do czytelników będą, gdy biuletyn będzie jeszcze ciepły :) Jeśli masz jakieś uwagi związane z tą wiadomością lub samym biuletynem, proszę pisz na mojej stronie dyskusji. Pozdrawiam Cię serdecznie. W imieniu zespołu Wikimedia Polska Natalia Szafran-Kozakowska

Z Życia Stowarzyszenia - specjalne wydanie GLAM i pierwszy numer październikowy

Dzień dobry! W towarzystwie tego wikitortu (świętowanie urodzin plwiki trwa!) z przyjemnością informuję, że mamy dla Ciebie dużą porcję wieści ze Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Możesz przeczytać aż dwa numery naszego raportu z aktualnościami. Na początek specjalny biuletyn projektów GLAM, w którym znajdziesz wszystko o naszych wrześniowych działaniach wokół współpracy z instytucjami. A więc o tym, co porabiają w Wikipedii pracownicy Biblioteki Narodowej, jak łączą nas europejskie historie i... wiele innych wieści. Poza tym mamy dla Ciebie pierwszy numer październikowy biuletynu, z którego dowiesz się m.in. co jest bardziej popularne - zabytki czy przyroda, jakie konkursy się kończą, a jakie zaczynają, jakie materiały wideo wykorzystamy do promocji, jak w 5 minut dowiedzieć się, co interesowało dziennikarzy piszących o Wikipedii. Oraz tonę innych informacji. Zapraszam do lektury! Natalia Szafran-Kozakowska 14:27, 5 paź 2018 (CEST)Odpowiedz

Nowy numer biuletynu Stowarzyszenia (6-17 października)

Dzień dobry! Czeka już na Ciebie kolejny numer biuletynu "Z Życia Stowarzyszenia". Dowiesz się z niego o tym, w jaki sposób dzieliliśmy się wiedzą ze społecznością Środkowej i Wschodniej Europy (oraz znajdziesz linki do naszych prezentacji), ile razy wyświetlane były pliki, które pozyskaliśmy od instytucji kultury oraz zapoznasz się z zaproszeniem na ostatnie w tym roku zaproszenie na urodziny Wikipedii. Zachęcamy do lektury! Natalia Szafran-Kozakowska 15:30, 18 paź 2018 (CEST)Odpowiedz

Nowy numer biuletynu Stowarzyszenia Wikimedia Polska (18-26 października)

Dzień dobry! Czy Wiki Lubi Wuzetki? Dlaczego w Łodzi zaroi się w weekend od wikisłownikarzy i wikiskrybów? Czy w Wikipedii warto być wdzięcznym? I co mają wspólnego demony z Komisją Wikigrantów? Odpowiedzi na te wszystkie (i kilka innych) pytań znajdziecie w nowym numerze biuletynu Z Życia Stowarzyszenia, który właśnie ukazał się na naszej wiki. Zapraszamy do lektury! Natalia Szafran-Kozakowska 14:14, 26 paź 2018 (CEST)Odpowiedz

PS Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ Twoja strona dyskusji, została zapisana do subskrybowania Ż Życia Stowarzyszenia na tej stronie Tam możesz się również wypisać, ale tam też możesz kierować inne osoby zainteresowane tym, co dzieje się w SWMPL :)

Nowy numer biuletynu Stowarzyszenia (a nawet dwa numery!)

Dzień dobry! Na naszej wiki pojawiły się aż dwa nowe numery biuletynu Z życia Stowarzyszenia - numer poświęcony całości naszych działań w okresie 26 października- 3 listopada oraz podsumowanie wszystkiego, co działo się w projektach GLAM w październiku. Czego możecie się dowiedzieć? Gdzie i kiedy odbędzie się Zlot Zimowy 2019, jak przebiega nasz audyt organizacyjny, jakich nowych projektów możemy się spodziewać niebawem w Wikisłowniku i Wikiźródłach. Oraz wiele innych informacji! Zapraszamy do lektury! Natalia Szafran-Kozakowska 12:13, 6 lis 2018 (CET)Odpowiedz

Nowy numer biuletynu Stowarzyszenia (listopad II)

Cześć, na wiki stowarzyszenia już czeka świeżo przygotowany drugi listopadowy numer biuletynu "Z Życia Stowarzyszenia". Tym razem większość numeru zajęły nasze działania "na zewnątrz": warsztaty, maratony edycyjne i konferencje. Zapraszamy do lektury :) Yarl 20:04, 22 lis 2018 (CET)Odpowiedz

Nowy numer biuletynu Stowarzyszenia (listopad II)

Cześć, na wiki stowarzyszenia już czeka świeżo przygotowany drugi listopadowy numer biuletynu "Z Życia Stowarzyszenia". Tym razem większość numeru zajęły nasze działania "na zewnątrz": warsztaty, maratony edycyjne i konferencje. Zapraszamy do lektury :) Yarl 01:51, 23 lis 2018 (CET)Odpowiedz

Nowy numer biuletynu Stowarzyszenia (listopad II)

Cześć, na wiki stowarzyszenia już czeka świeżo przygotowany drugi listopadowy numer biuletynu "Z Życia Stowarzyszenia". Tym razem większość numeru zajęły nasze działania "na zewnątrz": warsztaty, maratony edycyjne i konferencje. Zapraszamy do lektury :) Yarl 09:43, 23 lis 2018 (CET)Odpowiedz

Nowy numer biuletynu Stowarzyszenia (listopad III)

Cześć, zapraszam do lektury kolejnego listopadowego wydania "Z Życia Stowarzyszenia". Co dzisiaj? Między innymi wyniki konkursu Wakacje z Wikipedią, wikipedyści w finale konkursu Popularyzator Nauki czy też przypomnienie o ostatnich chwilach konkursu Wolna Polska-Wolna Wiedza. Zapraszam raz jeszcze, Yarl 09:23, 30 lis 2018 (CET)Odpowiedz

Nowy numer biuletynu Stowarzyszenia (grudzień I) + biuletyn GLAM

Cześć, nowy miesiąc więc tradycyjnie mamy więcej lektury :) Na początek polecam pierwsze grudniowe wydanie "Z Życia Stowarzyszenia", gdzie jak zwykle zamieściliśmy aktualności z ostatniego miesiąca. Ponadto zapraszam do podsumowania listopada w projektach GLAM. Pozdrawiam, Yarl 09:43, 7 gru 2018 (CET)Odpowiedz

Nowy numer Z Życia Stowarzyszenia!

Dobry wieczór! Już niebawem wiele osób będzie przygotowywało swoje noworoczne postanowienia. Może wśród nich znajdzie się - brać udział w konkursach fotograficznych? Wygląda na to, że to coś, co warto robić, czego dowodem są aż dwa polskie (no, jeden polski i jeden polsko-francuski) sukcesy w międzynarodowym finale Wiki Loves Monuments, największego konkursu fotograficznego świata. W którym my również bierzemy udział, choć pod nazwą WikiWakacje. Ta i inne dobre wiadomości w nowym numerze wieści ze Stowarzyszenia. Czytajcie! Z życzeniami dobrego, rodzinnego czasu w najbliższych dniach. Natalia 19:34, 21 gru 2018 (CET)Odpowiedz

Co się działo w Wikimedia Polska w 2018 (i wieści z projektów GLAM)

Dzień dobry! Początek nowego roku to czas podsumowań, dlatego my również zerkamy za siebie. I zachęcamy do lektury podsumowania bardzo intensywnego roku w Wikimedia Polska. A przy okazji również do zapoznania się z grudniowymi wieściami z projektów GLAM. Jednocześnie informuję, że to ostatni przed zmianami numer biuletynu Wikimedia Polska - w 2019 będzie on wychodził z częstotliwością dwutygodniową i zawierać będzie nie tylko wieści z WMPL, ale też z Wikipedii i innych projektów Wikimedia. Poszukujemy osób ze społeczności, które pomogą nam go tworzyć i dzielić się wieściami z ważnego dla nich wiki-obszaru. Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie - zgłoś się do niżej podpisanej! Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) 14:33, 18 sty 2019 (CET)Odpowiedz

Hej

Trwa promocja na Kindle. Jak chcesz, wejdź na IRC-a. Draco flavus (dyskusja) 12:34, 10 lut 2019 (CET)Odpowiedz

  • hej dzięki ale już mam

Biuletyn Wikimeida Polska (nr 1/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 1 • styczeń-luty 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • Wstępniak
  • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
    • Raport roczny Wikimedia Polska został opublikowany na Meta
    • Znamy zwycięskie hasło konkursu Wolna Polska - Wolna Wiedza (i jest wyskokowe!)
    • O nowych Tygodniach Tematycznych
    • Akcja #1Lib1Ref w Polsce
    • Co się dzieje na blogu WMPL?
    • O szkoleniu w Ciechanowie
  • Wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
    • Informacje z działu kadr
    • Pożegnania w dziale badań WMF
    • Co się będzie działo w sprawie usprawnień systemów dyskusji
  • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
    • Czym jest Dzień Domeny Publicznej i jak obchodziliśmy go w tym roku?
    • Co przyniosła i co przyniesie współpraca z Biblioteką Narodową
    • O trwających przygotowaniach do Art+Feminism
    • Czym zajmuje się nowopowstały wikiprojekt Kolektyw Kariatyda
    • Zakończenie EtnoWiki wtorków
    • Wikipedia zyskuje ilustracje od Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej
    • O współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego
  • Wieści z Wikipedii
    • jakie były najchętniej oglądane artykuły stycznia i co to mówi o świecie
    • przegląd trwających głosowań i dyskusji
  • Wikisłownik przekracza kamień milowy
  • Imponujące statystyki pobrań z Wikiźródeł
  • Wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
    • o konkursie Picture of the Year
    • kolejna odsłona dyskusji o URAA
    • o pierwszym etapie wdrażania Danych Strukturalnych dla multimediów na Commons
  • O nowym narzędziu dla Wikidanych
  • Wieści z szerokiego świata czyli:
    • esej o tym, co łączy USA, Brazylię, Albanię i Tatarstan?
    • trwające wybory stewardów
    • kolejne Wikipedie mijają kamienie milowe
    • wieści różne

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 15:55, 15 lut 2019 (CET)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go [subskrybcję]. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 2/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 2 • luty 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 13:51, 28 lut 2019 (CET)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimeida Polska (nr 3/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 3 • marzec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 11:36, 15 mar 2019 (CET)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 4/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 4 • marzec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 17:55, 29 mar 2019 (CET)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 5/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 5/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 5 • kwiecień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • Wstępniak
  • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
    • podsumowanie (Nie)znanych kobiet Wikipedii
    • więcej bibliotekarzy wśród wikipedystów (i wikipedystów wśród bibliotekarzy)
    • pierwsze spotkanie robocze pracownic za nami
    • a przed nami parę ciekawych projektów
  • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
    • nadchodzą wybory do Rady Powierniczej WMF
    • można się zgłaszać do nowego komitetu komunikacyjnego
    • oraz zapoznać z planem średnioterminowym Fundacji
    • blokowanie, strony dyskusji i cofanie zmian, czyli co na froncie technicznym?
  • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
    • wspaniały Wiki-zin już na Commons!
    • udane Art+Feminism
    • i warsztaty w Centrum Nauki Kopernik
  • więci z Wikipedii, a w nich:
    • poznajcie najchętniej czytane hasła w marcu
    • i wieści różne
  • Wieści z szerokiego świata czyli:
    • sporo nowych i zmienionych funkcji
    • pożegnanie z narzędziem Wikimetrics

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 19:25, 12 kwi 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 6/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 6 • kwiecień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 17:33, 26 kwi 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 7/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 7 • maj 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
    • Wikimedia Polska złożyła wniosek grantowy do Wikimedia Foundation
    • wraca konkurs Wiki Lubi Zabytki
    • edyton o kobietach w muzyce już niebawem w Warszawie
    • przegląd nadchodzących konkursów
    • Wikimania 2019 nadchodzi! (a wraz z nią nasz program stypendialny)
  • wieści z projektów GLAM, a w nich:
    • zapraszamy na drugi edyton z Kolektywem Kariatyda
    • podsumowanie konferencji GLAM – dziedzictwo w sieci
  • wieści z Wikipedii, a w nich:
    • kwiecień według czytelników Wikipedii – poznajcie 15 najchętniej czytanych artykułów
    • weźcie udział w badaniu Wikipedii i pomóżcie ją poprawić (wystarczy 20 minut!)
    • przegląd wyróżnionej zawartości
  • wieści z Wikiźródeł
    • przegląd książkowych nowości z Wikiźródeł
  • newslettery z szerokiego świata czyli:
    • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 20:27, 10 maj 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 8/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 8 • maj 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
    • zapraszamy do składania wniosków stypendialnych na Wikimanię 2019 (uwaga, czas tylko do niedzieli!)
    • przed nami Konferencja Wikimedia Polska 2019 i Walne Zgromadzenie Członków
    • edyton o kobietach w muzyce już niebawem w Warszawie
    • Wikimania 2019 nadchodzi! (a wraz z nią nasz program stypendialny)
  • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
    • blokada Wikipedii w Turcji w Europejskim Trybunale Praw Człowieka
    • opublikowano Transparency Report a w nim o prośbach o ujawnienie danych użytkowników i zmianę treści Wikipedii, które spływały do Fundacji
    • strony dyskusji: wnioski z konsultacji i dalszy etap
    • o blokadzie Wikipedii w Chinach
  • newslettery z szerokiego świata czyli:
    • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 18:11, 24 maj 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 9/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 9 • czerwiec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
    • podsumowanie Konferencji Wikimedia Polska 2019 we Wrocławiu
    • zmiany w ciałach statutowych — dziękujemy PMG i Maikkingowi za ich pracę
    • nowy skład i podział zadań zarządu
    • śląscy bibliotekarze dla Wikipedii
  • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
    • Monthly activities meeting za maj
  • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
    • drugi już edyton z Kolektywem Kariatyda
    • nowe materiały z profesorem Zimbardo...
    • ... i z Europejskiego Centrum Solidarności
    • o EtnoWiki na Konferencji Wikimedia Polska
  • wieści z Wikipedii, a w nich:
    • Wasz ulubiony przegląd 15 najczęściej czytanych haseł w ubiegłym miesiącu
  • newslettery z szerokiego świata czyli:
    • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 13:45, 13 cze 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 10/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 10 • czerwiec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 16:21, 28 cze 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Indeks:Powiastki filozoficzne (Wolter)

hej, proszę przeglądaj zawsze wprowadzone zmiany... poprawki automatem mogą powodować także nieprzewidziane skutki - w Powiastkach wiele przypisów generowanych jest poprzez sekcje - proszę zwracaj uwagę, czy automat ich nie popsuł -> zobacz tutaj:
[3] i [4]
[5] i [6]
[7] i [8]
[9] i [10]
itd..., pozdrawiam, Zdzislaw (dyskusja) 14:16, 30 cze 2019 (CEST)Odpowiedz

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 11/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 11 • lipiec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 23:28, 12 lip 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 12/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 12 • lipiec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
    • wraca konkurs Wiki Lubi Zabytki
    • mamy rekordowy wynik zbiórki' 1% dla OPP!
    • zarząd spędził weekend na warsztatach strategicznych

W imieniu redakcji zapraszam do lektury – wyjątkowo w zastępstwie Yarl 19:57, 27 lip 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 13/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 13 • sierpień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 10:57, 12 sie 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 14/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 14 • sierpień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 11:14, 28 sie 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Community Insights Survey

RMaung (WMF) 16:34, 9 wrz 2019 (CEST)Odpowiedz

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 15/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 15 • wrzesień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 23:14, 10 wrz 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska – wydanie specjalne o Wikimanii 2019

Dziś mamy dla Was specjalne wydanie Biuletynu Wikimedia Polska, poświęcone międzynarodowej konferencji wikimedian – Wikimanii, która odbyła się w dniach 14-19 sierpnia w Sztokholmie. A w nim: relacje uczestników, nowe narzędzia, nowe pomysły na projekty, badania Wikipedii, międzynarodowe inicjatywy. Zachęcam do lektury! A standardowy numer Biuletynu już jutro (nie przegapcie, bo będzie o wyjątkowej osiemnastce, o ważnych ofertach pracy i interesujących dyskusjach).

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 09:43, 20 wrz 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 16/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 16 • wrzesień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 16:16, 23 wrz 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 17/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 17 • październik 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 15:15, 24 paź 2019 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

czy edytować przeniesienia pp i pk

hej, nie ma potrzeby dodawania szablonów, system robi to (scala wyraz z -) automatycznie, bez szablonu; zostaw więc tak jak jest, pozdrawiam, Zdzislaw (dyskusja) 22:23, 20 lis 2019 (CET)Odpowiedz

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 18/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 18 • listopad 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
    • witamy Łukasza Garczewskiego, nowego dyrektora ds. operacyjnych w Wikimedia Polska
    • zapraszamy do dyskusji nad zmianami statutu
    • szukamy nowych członków Komisji Wikigrantów
    • bardziej zielone, bardziej życzliwe WMPL - nowe polityki Stowarzyszenia
    • oto zwycięzcy konkursu Wiki Lubi Zabytki
  • wieści z Wikipedii czyli: witamy Wikiprojekt Kobiety!
  • wieści z Wikisłownika, a w nim:
    • tajemnicze "zniknięcie" haseł z Wikisłownika
    • niebawem szybki podgląd znaczeń
  • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
    • trwa konkurs fotograficzny Wiki Science Competition
  • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
    • wikipedysta-rezydent poszukiwany!
    • w Commons pliki od Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego...
    • ... oraz kolekcja strojów ludowych Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego
  • Wieści z projektów edukacyjnych, a w nich:
    • rekomendacje OZE przyjęte przez UNESCO!
    • parę zdań o szkoleniach
  • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
    • co słychać w sprawie strategii 2030?
    • rozwiązanie działu Community Engagement w Wikimedia Foundation
    • relacja z CEE Meeting 2019
  • Przegląd newsletterów z szerokiego świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 17:26, 2 gru 2019 (CET)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 19/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 19 • grudzień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
    • ostatnie dni na rejestrację na Zlot Zimowy
    • początek roku z Dniem Domeny Publicznej
    • grudniowe szkolenia
  • wieści z Wikipedii a w nich:
    • za nami (bardzo długi) Miesiąc Wyróżnionego Artykułu
    • o dobrym roku polskiej Wikipedii
    • liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 1 000 000
    • co najchętniej czytano w Wikipedii w 2019 roku?
  • wieści z Wikisłownika, a w nim:
    • nadchodzi pierwszy Słowotok
  • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
    • dużo naukowych multimediów!
  • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
    • 40 zdjęć załadowanych przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
    • o współpracy z Instytutem Grotowskiego
    • oraz z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego
    • nowe grafiki z Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej
    • niedługo będzie można Poużywać sobie!
  • Przegląd newsletterów z szerokiego świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 12:03, 3 sty 2020 (CET)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Indeks:Szymon Tokarzewski - Na Sybirze.djvu

Dodałem dwie brakujące strony, jak byś je zażółcił to byśmy mieli dwa pierwsze etapy zakończone. --Fallaner (dyskusja) 00:01, 14 sty 2020 (CET)Odpowiedz

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 1/2020)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 1 • styczeń 2020
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • wieści ze Stowarzyszenia, dowiecie się z nich, że:
    • odbył się Zlot Zimowy 2020 i towarzyszące mu nadzwyczajne Walne Stowarzyszenia Wikimedia Polska
    • nastąpiła zmiana na stanowisku skarbnika i w formule spotkań Zarządu
    • bibliotekarze z całego świata weryfikują Wikipedię
    • a Wikimedia Polska funduje źródła i wyprawy fotograficzne
    • nasz członek zarządu działa aktywnie w KOED i doradza Open Heritage Foundation
  • nowe kanały komunikacji dla osób edytujących
  • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
    • polskie zdjęcia odnoszą sukces w międzynarodowym finale Wiki Loves Monuments
    • można już podziwiać znakomite zwycięskie fotografie polskiej edycji Wiki Science Competition
  • wieści z Wikipedii, a w nich:
    • przegląd najczęściej czytanych haseł w styczniu 2020
    • i ranking najaktywniejszych redaktorów
  • wieści z Wikiźródeł, a w nich:
    • czy wikiskrybowie z całego świata przyjadą do Polski?
    • witamy nowych administratorów
    • i nowe publikacje
  • za nami pierwszy Słowotok czyli spotkanie wikisłownikarzy i wikisłownikarek
  • czy Wikimedia Foundation stanie się Wikipedia Foundation?
  • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
    • rekomendacje strategiczne Ruchu Wikimedia - jak brzmią i po co nam one?
    • rozpoczęły się wybory stewardów
    • przymiarki do stworzenia jednolitych zasad współpracy społeczności Wikimedia
    • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 16:27, 6 lut 2020 (CET)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 2/2020)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 2 • luty 2020
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

  • wieści ze Stowarzyszenia, dowiecie się z nich:
    • kiedy odbędzie się Konferencja Wikimedia Polska 2020
    • jak możecie pomóc nam w kampanii 1% podatku
    • że mamy budżet na 2020 (i sporo się w tej kwestii zmieniło)
    • jak bibliotekarze uzupełniali przypisy...
    • ...a wikipedyści się spotykali
  • wieści z projektów GLAM, a w nich:
    • o pierwszym (i nie ostatnim!) wikipedyście-rezydencie w 2020 roku
    • FindingGLAMs Challenge
    • o tym, że można sobie poużywać (na warsztatach kolażu)
    • Kariatydy Kolektywnie edytują (a liczba haseł o kobietach rośnie)
  • wieści z Wikipedii, a w nich:
    • ruszyły (Nie)znane kobiety Wikipedii - piszcie hasła o kobietach, wygrywajcie Bardzo Wyjątkową Nagrodę
    • wybieramy nowych członków Komitetu Arbitrażowego
    • nowe hasła dzięki studentom Artes Liberales
    • polityka, wirus i popkultura - czyli czego szukali czytelnicy Wikipedii w lutym 2020?
  • wieści z Wikisłownika, a konkretnie:
    • o edytujących studentach z Uniwersytetu Śląskiego
  • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
    • składajcie stypendia na Wikimanię 2020
    • pożegnanie z Wikimedia Space
  • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
    • dyskusje strategiczne zakończone (a odbiór pozytywny)
    • Wikimedia Summit na żywo odwołany z powodu koronawirusa
    • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 14:35, 4 mar 2020 (CET)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 3/2020)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 3 • marzec 2020
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 12:45, 10 kwi 2020 (CEST)Odpowiedz
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Numeracja stron

Numer strony, który jest na dole, dodajemy w stopce, nie bezpośrednio pod tekstem. Stopkę i nagłówek otwieramy za pomocą przycisku "Pokaż lub ukryj nagłówek i stopkę strony" nad oknem edycji. Możesz też w "Preferencjach" w zakładce "Edycja" zaznaczyć pozycję "Pokaż pola nagłówka i stopki podczas edycji w przestrzeni nazw Strona", będą się one wtedy otwierały od razu podczas edycji strony. Sprawdź, jak poprawiłam numerację na tej stronie. Zwróć na to, proszę, uwagę w dalszych edycjach. Pozdrawiam Himiltruda (dyskusja) 01:30, 26 maj 2020 (CEST)Odpowiedz

dziękiAnwar2 (dyskusja) 05:31, 26 maj 2020 (CEST)Odpowiedz

Korekty stron

Uważasz, że wstawianie numerów stron w środek tekstu to jest prawidłowy proces korekty? Ankry (dyskusja) 14:43, 22 cze 2020 (CEST)Odpowiedz

Nie zamierzasz tego poprawić? Ankry (dyskusja) 22:12, 27 cze 2020 (CEST)Odpowiedz

rezerwacja

Hej!

Usunąłem twoją rezerwację z tego indeksu, by poprawić kilka ewidentnych błędów w twoich korektach. Jeśli obawiasz się ryzyka konfliktu edycji podczas korygowania tych stron, możesz ja przywrócić. Ankry (dyskusja) 22:33, 27 cze 2020 (CEST)Odpowiedz

Wraca Biuletyn Wikimedia Polska!

Po dłuższym czasie wracamy do Ciebie z nowym Biuletynem Wikimedia Polska! Mam nadzieję, że cieszysz się z tego tak samo jak my. Comiesięczna porcja wiadomości czeka na Ciebie na tej stronie. A wśród tekstów między innymi:

  • za nami pierwsza zdalna Konferencja Wikimedia Polska
  • polskie zdjęcie wygrywa międzynarodowy konkurs Wiki Science Competition
  • czym jest nowy projekt siostrzany - Abstract Wikipedia?

Jeśli chcesz, by odtąd informacje nowym numerze Biuletynu trafiały na Twoją skrzynkę mailową, dopisz się tutaj. A swoją subskrypcją na stronie dyskusji możesz zarządzać tutaj.

Życzę Ci przyjemnej lektury! A jeśli chcesz dołączyć do redakcji, skontaktuj się ze mną. Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) 15:46, 24 lip 2020 (CEST)Odpowiedz

Ten sam tekst

Zakładając, że może będzie to jakąś wskazówką, zauważ że poprawiany przez ciebie tekst jest tożsamy (lub bardzo zbliżony z dużym fragmentem Syna niedźwiednika). Być może chciałbyś równolegle korygować te dwa indeksy?
Syn niedźwiednika oraz Sępy skalne
Pozdrawiam Draco flavus (dyskusja) 13:12, 3 sie 2020 (CEST) --Ciekawy tekst,czytam PozdrawiamAnwar2-- Anwar2 (dyskusja) 16:43, 3 sie 2020 (CEST)Odpowiedz

Wikipedia bogatsza o zdjęcia zabytków i zasoby z instytucji kultury (Biuletyn Wikimedia Polska 8/2020)

Nie ma wakacji od wolnej wiedzy, dlatego sierpień w Wikimedia Polska i projektach Wikimedia był bardzo aktywny. Ale nie martwcie się – nic Was nie ominie! Mamy dla Was świeżutki numer Biuletynu Wikimedia Polska.

Dowiecie się z niego, że kolejne instytucje kultury intensywnie rozwijają współpracę z Wikimedia Polska. Na liście są między innymi Zamek Królewski na Wawelu i Biblioteka Narodowa w Warszawie wraz z nowym rezydentem.

Zaprosimy Was też do udziału w naszych konkursach, w tym powracającym po raz kolejny ulubionym konkursie wikimedian - Wiki Lubi Zabytki! Mamy też mnóstwo wieści z projektu w tym – jak zwykle zestawienie najczęściej czytanych haseł w polskiej Wikipedii. Czy tym razem Elżbieta II jest na liście? Dowiecie się z Biuletynu? Czytajcie tutaj.

Jeśli chcesz, by odtąd informacje nowym numerze Biuletynu trafiały na Twoją skrzynkę mailową, dopisz się tutaj. A swoją subskrypcją na stronie dyskusji możesz zarządzać tutaj.

Życzę Ci przyjemnej lektury! A jeśli chcesz dołączyć do redakcji, skontaktuj się ze mną! Natalia Szafran-Kozakowska 18:50, 11 wrz 2020 (CEST)Odpowiedz

Sąd Boży

Hej, jeśli byś się brał za korektę Sądu Bożego, zwróć uwagę, że

Istnieje również druga wersja tej książki (indeks) zawierająca cztery opowiadania Bóg nie pozwala z siebie drwić (Gott läßt sich nicht spotten), Marja czy Fatyma? (Maria oder Fatima), Kys-Kaptsziji (Der Kys-Kaptschiji), Blizzard (Ein Blizzard)
  • Z kolei dwa opowiadania (Zemsta krwi i Kys-Kaptsziji) są również w Hadżi Halef Omar.

Wszystkie książki (strony), są w dużej części takie same, może dałoby się korygować je synchronicznie?
Pozdrawiam Draco flavus (dyskusja) 08:07, 9 gru 2020 (CET)Odpowiedz

Zbędny myślnik w szablonie przeniesienia

Cześć Anwar2. Zauważyłem, że wkradła Ci się w szablony {{pp}} i {{pk}} zbędna kreska, tak jak np. na tej i tej stronie oraz kilku wcześniejszych. W przypadku pp dało to efekt: pła--, zaś treść z szablonu pk, widoczna w przestrzeni głównej, to: pła-czące. Popraw, proszę, to sobie.
A w ogóle wszystkiego dobrego z nowym rokiem! :-) Seboloidus (dyskusja) 22:07, 2 sty 2021 (CET) okey.-- Anwar2 (dyskusja) 19:10, 5 lut 2021 (CET)Odpowiedz


Zaproszenie

Droga Wikiskrybko / Drogi Wikiskrybo !

Jesteśmy małą grupą osób, które łączą wspólne zainteresowania, znamy się dość dobrze z naszych edycji dyskusji, również spotykaliśmy się kilkakrotnie w różnym składzie.

Niestety w zeszłym roku takie spotkanie, choć planowane i mamy nadzieję przez wiele osób wyczekiwane, nie doszło do skutku.

Dlatego w tym roku zaplanowaliśmy spotkanie wcześniej, bo na 11 września 2021. Miejsce spotkania to sala w centrum Warszawy (z dogodnym dojazdem komunikacją miejską: metrem, tramwajem, autobusem), lub po prostu piechotą z Dworca Centralnego.

Spotkanie będzie jednodniowe (być może z jakimś fakultatywnym spotkaniem w piątek lub niedzielę). Będzie być może nieco skromniej.

Będziemy poruszać tematy, które nas interesują, możemy też po prostu luźno pogadać.

Wieczorem może pójdziemy na jakąś pizzę?

Salę załatwimy bezkosztowo, jakaś kawa itp. się na pewno znajdzie, resztę musimy załatwić we własnym zakresie. Staramy się o wsparcie WMPL - niemniej jednak jest to niepewne.

I jeszcze dwie prośby, przy przyjeździe należy swoje dane osobiste zostawić (np. w zamkniętej kopercie) któremuś z biurokratów, Po dwóch tygodniach zniszczymy, to na wypadek jakichś pytań o bezpieczeństwo itp.

Druga sprawa, to prośba o zaznaczenie w mejlu, czy jesteś szczepiona/szczepiony. Nie uzależniamy od tego naszego spotkania niemniej jednak chcemy móc elastycznie reagować na zmieniającą się legislację.

Nie uruchomiliśmy jeszcze strony na wiki, gdzie można się będzie wpisywać, dlatego na razie prosimy o mejla do 13 czerwca do któregoś z nas.

Przepraszam za taką formę, ale musimy podjąć działania przed początkiem wakacji, stąd prośba o szybką deklarację.

Ankry Bonvol Draco flavus

Drogie Skrybki i Skrybowie! Zgodnie z zapowiedziami Źródłosłów pod auspicjami WMPL odbędzie się w dniach 10-12 września 2021 w Warszawie w opisywanej wcześniej lokalizacji. Na stronie Źródłosłów 2021 znajdziecie więcej informacji oraz kartę rejestracyjną. Ponieważ zostają już praktycznie tylko cztery tygodnie prosimy do dopełnienie formalności. Zachęcamy również gorąco do wzięcia aktywnego udziału - czekamy na propozycje tematów do dyskusji lub może prezentacji? Pozdrawiamy Ankry Bonvol Draco flavus

Źródłosłów 2021

Drodzy Wikiskryby!

Po dwuletniej przerwie postanowiliśmy wrócić do formuły wspólnego spotkania wikiskrybów i wikisłownikarzy - Źródłosłowu, organizowanego pod auspicjami Wikimedia Polska. Jeśli oficjalne ograniczenia dotyczące organizowania spotkań oraz warunki epidemiczne na to pozwolą, Źródłosłów odbędzie się zamiast wcześniej zapowiadanego prywatnego spotkania wikiskrybów, w dniach 10-12 września br. w Warszawie. Zarezerwujcie sobie ten termin w Waszym kalendarzu. Więcej informacji wkrótce.

Ankry (dyskusja) 00:39, 3 lip 2021 (CEST)Odpowiedz

Prezentacja ze Źródłosłowu

Anwar, zobacz tutaj i tutaj. Wieralee (dyskusja) 11:09, 11 wrz 2021 (CEST)Odpowiedz

Speed-proofreading

Lista Bonvola jest tutaj. Pozdrawiam :) Wieralee (dyskusja) 22:11, 12 wrz 2021 (CEST)Odpowiedz

"Dalszy ciąg nastąpi" w tekstach publikowanych w odcinkach

Cześć! Dziękuję za edycję opowiadania Junoszy. :-) Mam tylko prośbę, aby takie fragmenty testu jak (Dalszy ciąg nastąpi). umieszczać w szablonie {{Tns}}, gdyż ich w przestrzeni głównej, już po złożeniu opowiadania w całość, być nie powinno. Taka to już specyfika pracy z tekstami z gazet, czasopism, publikowanymi w odcinkach.
Pozwoliłem też sobie usunąć Twoją korektę słowa buła (zamiast była) [11]. Junosza, odwzorowując koślawą niekiedy mowę żydowskich bohaterów swoich opowiadań, posługuje się takimi słowami. Chociaż bardziej popularną tutaj formą jest buło. [12] Pozdrawiam, Seboloidus (dyskusja) 18:50, 21 wrz 2021 (CEST) ==okey dzięki troche kłopotliwe pierwszy raz robię tekst gazetowy,przyda się przetarcie.-- Anwar2 (dyskusja) 18:56, 21 wrz 2021 (CEST)Odpowiedz

Ukończone projekty (teksty)

Cześć. Kategorię Ukończone projekty proofread (teksty) używamy do oznaczania jedynie ukończonych tekstów. Dlatego umieszcza się ją jedynie na głównej stronie ukończonego dzieła tak jak tu. Nie oznacza się nią kategorii zawierających teksty, czy przestrzeni Indeks. Strony z przestrzeni Indeks automatycznie wchodzą w kategorię Ukończone projekty proofread (indeksy) po oznaczeniu je jako ukończone. Tommy J. (pisz) 00:17, 7 paź 2021 (CEST)Odpowiedz

okey kumam bo w tym ostatnim punkcie co Draco nam podał nie rozgryzłem,dobrze Anwar2 (dyskusja) 07:49, 7 paź 2021 (CEST)Odpowiedz

Nowy gladjator

Hej, w razie wątpliwości korzystaj ze skanów na crispie

Nasza wersja jest gorsza jakościowo ale kompletna (na crispie brakuje 16 stron).

Niedługo nasza wersja zostanie poprawiona. Na razie można korzystać z crispy.

Pozdrawiam Draco flavus (dyskusja) 20:26, 10 paź 2021 (CEST)Odpowiedz

  • Cześć Anwar2. Usunąłem kilka przecinków, jak np. ten czy ten, które wstawiłeś w czasie korygowania tekstu. Proszę, nie zapominaj, że to są stare teksty i taka już ich kulejąca gramatyka. Dla przykładu: przecinek przed słówkiem "że" nie występuje tutaj aż kilkadziesiąt razy. Jeśli zaś jesteś pewny, że to jest błąd w druku, to powinna w takim miejscu być {{Korekta}}. Pozdrawiam, Seboloidus (dyskusja) 14:02, 11 paź 2021 (CEST)Odpowiedz

Szablon Nowe

Poprawiłem Twoją edycję ale mam prośbę, przed zapisaniem zmian w szablonie Nowe wrzuć sobie najpierw podgląd edycji. Ten szablon prezentuje treści od razu na stronie głównej. Klikając podgląd będziesz widział efekt zmian przed publikacją i unikniesz takich sytuacji jak ta. Tommy J. (pisz) 22:20, 12 paź 2021 (CEST)Odpowiedz

Bragelonne

Jeśli chcesz, możesz zażółcać do końca, a ja później zazielenię. Zajęły mnie na razie inne rzeczy, więc się wstrzymam z tą pozycją na trochę. Ankry (dyskusja) 21:48, 2 lis 2021 (CET)Odpowiedz

Korekta w Niebezpiecznej kochance

Cześć Anwar2!
Dziękuję za korektę książki Wotowskiego. :-) Mam jednak uwagę do korekty str. 159. W druku są pomylone kolejnością dwie linijki tekstu. Wedle mojej wiedzy nie można tego skorygować inaczej, jak tylko za pomocą szablonu {{Korekta}}. Obojętnie, czy to będą tak duże babole, czy tylko braki kropki lub przecinka — {{Korekta}} jest informacją dla wszystkich, że to jest nasza edytorska zmiana, a jednocześnie daje podgląd oryginalnego tekstu w druku. Miej proszę to na uwadze. Pozdrawiam i miłej lektury życzę, Seboloidus (dyskusja) 18:31, 6 lut 2022 (CET)Odpowiedz

to co poprawis czy ja? Anwar2 (dyskusja) 18:51, 6 lut 2022 (CET)Odpowiedz
OK, poprawiłem. Seboloidus (dyskusja) 19:07, 6 lut 2022 (CET)Odpowiedz
dzięki będę pamiętał nietuzinkowa sprawa Anwar2 (dyskusja) 19:09, 6 lut 2022 (CET)Odpowiedz

Przeprosiny

Przepraszam za mój wpis, który cofnąłem. Nie mam najmniejszego prawa prosić Cię o staranność skoro jako społeczność nie świecimy przykładem. Tommy J. (pisz) 03:48, 14 lut 2022 (CET)Odpowiedz

Długie kreski

Cześć Anwar2!
Chciałbym Ci podpowiedzieć, że przy wstawianiu kresek na całą szerokość strony, zamiast definiować na sztywno szerokość na 1000 czy 2000px, lepiej opuścić ten parametr i napisać tak: {{---|}} albo {{===|}}. Kreska będzie miała wtedy 100% szerokości strony, a strona się nie rozjedzie na węższych monitorach. Pozdrawiam, Seboloidus (dyskusja) 12:41, 20 mar 2022 (CET)Odpowiedz

rozumiem dzięki Anwar2 (dyskusja) 15:31, 20 mar 2022 (CET)Odpowiedz

Rozstrzelenie

Hej, jeśli robimy rozstrzelenie to musi ono być wewnątrz szablonu {{c}}, raczej w ten sposób {{c|{{roz| — 92 — }}}} Pozdrawiam Joanna Le (dyskusja) 23:04, 1 kwi 2022 (CEST)Odpowiedz

dzięki okey zastosuje Anwar2 (dyskusja) 13:08, 2 kwi 2022 (CEST)Odpowiedz

Separatory w tekstach publikowanych w odcinkach

Cześć! Dziękuję za edycję opowiadania Syn pana Marka. Mam tylko prośbę, aby separatory znajdujące się na końcach stron, znajdujące już po zwrocie (D. c. n.), umieszczać w szablonie {{Tns}}, gdyż ich w przestrzeni głównej, już po złożeniu opowiadania w całość, być nie powinno. Czasami trafi się taki separator końcu rozdziału, co zapewne jest zmylające, ale nie jest on nadal częścią opowiadania (wówczas występowałby przed (D. c. n.)), a jedynie rozdzielnikiem jednego tekstu w gazecie od innego. Prawidłową edycję można zobaczyć na stronie 30. Seboloidus (dyskusja) 13:42, 21 maj 2022 (CEST)Odpowiedz

też tak myślałem poprawić? Anwar2 (dyskusja) 13:43, 21 maj 2022 (CEST)Odpowiedz
Już poprawiłem. Nie ma stresu. :-) Seboloidus (dyskusja) 13:51, 21 maj 2022 (CEST)Odpowiedz

Źródłosłów 2022

Drodzy Wikiskrybowie, w dniach 23–25 września 2022 w Gdańsku odbędzie się piąte spotkanie Wikisłownika i Wikiźródeł organizowane przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Do naszej dyspozycji będą sale konferencyjne, w których możemy przeprowadzić warsztaty i dyskusje dotyczące interesujących nas tematów, a także zaprezentować co się działo w projekcie i jego otoczeniu, czy też omówić ewentualne plany na przyszłość. Osoby spoza Gdańska mogą też liczyć na nocleg. Przewidywane są też gadżety dla uczestniczek i uczestników. Więcej informacji o samym spotkaniu oraz o sposobie rejestracji można znaleźć na stronie Źródłosłów 2022. Trwają prace nad (ramowym) programem spotkania, gorąco zachęcam do zgłaszania tematów, które chcielibyście omówić, na temat których chcielibyście się więcej dowiedzieć lub w odniesieniu do których chcielibyście wymienić się poglądami z innymi członkami społeczności. Zgłaszajcie się, rejestrujcie, działajcie! MediaWiki message delivery (dyskusja) 18:18, 18 sie 2022 (CEST)Odpowiedz

Nietypowe formatowanie w książce Wotowskiego

Cześć! Indeks Miłość a kłamstwo. Samobójstwo ma nietypowe formatowanie, analogiczne jak w Życiu i miłostkach imperatorowej Katarzyny II. Taka wizja artystyczna. Poruszałem ten temat na skryptorium w czasie przepisywania poprzedniego indeksu. Z liczby głosów (choć nie było co liczyć w sumie) wywnioskowałem, aby pozostawić tę artystyczną formę.
Tekst jest wyjustowany, a ostatnia lina akapitu jest wycentrowana. Inaczej zatem będzie ta ostatnia linia wyglądała na papierowym skanie, a inaczej na ekranie naszych monitów, gdzie każdy ma inną szerokość ekranu, okienka, powiększenia, czcionki, itd... Proszę Cię zatem, abyś nie dostawiał dodatkowych przełamań linii, ja tutaj, bo one i tak nie posłużą niczemu.
Dziękuję za edycje i przyjemnej lektury życzę, Seboloidus (dyskusja) 16:19, 1 paź 2022 (CEST)Odpowiedz

i zostawmy tak jak jest Anwar2 (dyskusja) 16:22, 1 paź 2022 (CEST)Odpowiedz





  1. https://sieradz.naszemiasto.pl/nie-zyje-andrzej-swiniarski-z-warty-kochal-swoje-miasto/ar/c1-9246259
  2. Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
  3. Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.