Dyskusja wikipedysty:Atuszka
Język sumeryjski
[edytuj kod]Cześć jestem pod wrażeniem zarówno artykułu jak i ogromu wykonanej pracy. Tak trzymaj. Pozdrawiam --Glysiak (dyskusja) 21:30, 2 lis 2008 (CET)
- Witaj. :-) Przejrzałem Twój artykuł i również jestem pod wrażeniem. Poziom skomplikowania tekstu uniemożliwia mi jego ocenę pod kątem poprawności terminologicznej, postaram się znaleźć kogoś kto by to zweryfikował. Rzuciło mi się jednak w oczy kilka kwestii: Nie spotkałem się wcześniej z terminem Azja Przednia (czy nie jest to niemiecki odpowiednik naszego Bliski Wschód?), Ninive to prawdopodobnie Niniwa, ponadto link od ergatywno-akuzatywny prowadzi do artykuł język ergatywno-absolutywny (czy aby napewno to jest to samo? Linkujący artykuł tego nie wyjaśnia). Zdarzają się również miejsca, np. w tabelkach, w których nieprzetłumaczono niemieckiego pojęcia, jak również kilka usterek w linkach (jeden prowadzi do pojęcia w języku niemieckim, przyuważyłem również nieprawidłowo sformułowane odwołanie, trudno mi jednak ocenić, jak hasło o danym pojęciu gramatyczny należałoby zatytułować). Generalnie jednak hasło robi imponujące i bardzo pozytywne wrażenie. Sadzę, że jest to poziom medalowy, choć jego poważnym brakiem w tym przypadku byłby brak szczegółowego uźródłowienia (przypisy), którego jednakże pozbawiona jest- i to ciekawe- również niemiecka, medalowa wersja. :] O ile w opisie gramatyki stosowne komentarze i zapis w bibliografii są moim zdaniem wystarczające, o tyle sekcja Powiązania z innymi językami aż woła o przypisy. Szczególnie rzuca się tam w oczy pominięcie przez autora wkładu prof. Jana Brauna, twórcy teorii o powiązaniach z rodziną sinotybetańską, której to teorii niestety nie zdążył należycie opracować. Pozdrawiam ;-) Trismegistos (dyskusja) 21:03, 12 lut 2009 (CET)
Język sumeryjski
[edytuj kod]Nie skończyłem jeszcze czytać tego hasła. Na razie doszedłem tylko do końca rozdziału o morfologii rzeczownika. Postaram się dokończyć sprawdzanie w najbliższym czasie. --Botev (dyskusja) 17:36, 22 lut 2009 (CET)
Magalia (dyskusja) 22:40, 15 lis 2009 (CET)
Ad:Chiquimula_(miasto)
[edytuj kod]Cześć. Daty w przypisach należy podawać w formacie rok-miesiąc-dzień. Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 22:49, 8 gru 2014 (CET)
Ebook
[edytuj kod]Z całym szacunkiem, ale pisownia e-Book czy aby na pewno istnieje? Nie mówiąc o tym, że poprawna? Jeżeli tak, to daj jakieś źródło - nigdy takie nie widziałem i wygląda mi na OR godaidajesz 14:57, 23 mar 2015 (CET)
- Cześć, ponieważ jak widzę nie masz zastrzeżeń co do moich uwag, pozwolę sobie przywrócić standardową pisownie w artykule. Pozdrawiam godaidajesz 13:35, 26 mar 2015 (CET)
Alden
[edytuj kod]Cześć, zgłosiłeś do ekspresowego skasowania błędne Alden (hrabstwo Orleans). Przy okazji wykosiłem też stworzone przez Ciebie przekierowanie Alden (miasto), które wskazywało właśnie na Alden (hrabstwo Orleans), a którego nie zgłaszałeś do {{ek}}. Skalee (dyskusja) 10:41, 14 cze 2015 (CEST)
Eki martwych linków w dyskusjach
[edytuj kod]Cześć ! Jeśli w dyskusji jest informacja jedynie o martwych linkach, które właśnie poprawiłeś to nie musisz kasować jest treści wstawiając ek, wystarczy w pierwszej linii wpisać {{ek|wstawiony}}
. Pozdrawiam, Doctore→∞ 21:38, 3 sie 2015 (CEST)
Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!
[edytuj kod]Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty
Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:
- Wikipedia:Wersje przejrzane
- Wikipedia:Redaktorzy
- Wikipedia:Wersje oznaczone
- Pomoc:FAQ/Wersje oznaczone
W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.
Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).
Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.
Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas. |
- Jak oznaczać artykuły?
Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.
- Cofanie zmian
Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.
- Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.
Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 13:45, 6 paź 2015 (CEST)