Účinná ochrana proti korozi pomocí základního a práškového laku
Kde je kov, tam je rez! Pokud se toto poškození nezjistí včas, může v nejhorším případě vést k poškození materiálu. V průmyslových zemích dosahují roční ztráty způsobené korozí přibližně tři až čtyři procenta hrubého domácího produktu. Měřeno podle…
moreESD Práškové Nátěry
Elektrostatický náboj vzniká všude tam, kde dochází ke tření. Tento jev známe všichni, například když z výrobku odstraníme plastový obal. Nezbytným důsledkem elektrostatického nabíjení je jeho vybití. Tento proces je v angličtině znám jako…
morePráškové nátěry s nízkou produkcí plynů
Vypouštění plynů popisuje únik plynů nebo vzduchu z pevných nebo kapalných materiálů. Zejména porézní kovové substráty, jako je železo, ocel nebo hliník, mají tendenci uvolňovat plyny během procesu vytvrzování v peci. Ty se mohou zachytit v práškovém…
moreTenkovrstvové práškové laky
Optimální tloušťka vrstvy je ústřední otázkou při každém projektu lakování. U práškových laků se minimální tloušťka vrstvy pohybuje v rozmezí 60 až 80 µm. Někdy je však žádoucí, aby byla tloušťka menší. V takovém případě se používají speciální…
morePryskyřice pro práškové lakování
Práškové laky se skládají z pojiva, pigmentů, plniv a přísad. Syntetické pryskyřice, které působí jako pojiva, tvoří hlavní složku (až 60 % směsi) a jsou do velké míry zodpovědné za vlastnosti následného nátěru. Tvrdost a stabilita nebo celková…
morePráškové lakování vs. mokré lakování - výhody a nevýhody
Povrchová úprava je to, co dodává většině obrobků jejich jedinečné funkční a vizuální vlastnosti. Zhotovitelé nátěrů si často musí vybrat mezi dvěma zavedenými systémy nátěrů: mokrým lakováním a práškovým lakováním. Zejména práškové lakování se v…
more