„Cenzura je to, že něco utajíte nebo potlačíte. Ten zákon naopak nastavuje víc pravidel proti neopodstatněnému mazání obsahu,“ dodává Gregorová k evropské legislativě.
„Odeslal jsem dopis ministru vnitra Vítu Rakušanovi, aby meritorně posoudil možnost odvolání ředitele magistrátu Martina Kubelky,“ uvedl pražský primátor.
Obstrukce v Poslanecké sněmovně se nelíbí téměř dvěma třetinám (62 procentům) české populace. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Market Research pro iROZHLAS.cz.
V úterý Hřib řekl, že se rozhodl nominaci přijmout, protože cítí podporu mnoha lidí uvnitř strany i mimo ni a vnímá zájem o spolupráci od celé řady odborníků.
Lednový volební model agentury NMS Market Research ukazuje malé změny, zároveň ale potvrzení některých trendů. Volby do Poslanecké sněmovny by vyhrálo hnutí ANO, byť meziměsíčně mírně oslabilo.
„Spolu stavělo na kontrastu mezi Petrem Fialou a Andrejem Babišem, kdy byl Fiala jako klidná síla a důstojný profesor oproštěný od velkých emocí. To se vytrácí,“ říká politolog Vladimír Naxera.
„Byl to náročný rok, i politicky, ale myslím si, že i pro lidi v České republice. Série propadů a negativních zpráv není jenom osobní příběh jednoho politika,“ bilancuje Bartoš právě končící rok.
Prosincový model se podle jeho autorů vyznačuje stabilními výsledky všech měřených stran. V čele zůstává opoziční ANO, jehož podpora v porovnání s listopadovým modelem oslabila o 1,7 procentního bodu.
„Představa, že telefony slouží jako úložiště nelegálních kopií hudby a filmů, je úplně scestná. Není rok 2005 a nikdo už nenosí po kapsách MP3,“ říká k plánu místopředseda Pirátů MIichal Bláha.
V kojeneckých ústavech podle hnutí ANO jsou děti, pro které nejsou pěstouni. „Máme volných 78 přechodných pěstounů a 120 dlouhodobých pěstounských rodin.,“ oponuje poslankyně Olga Richterová (Piráti).
Ústavní soud zrušil lex Babiš II. A byl to poslanec Jakub Michálek z Pirátů, který změnu ve Sněmovně na poslední chvíli přilepil k jinému zákonu. Může mít teď rozhodnutí vliv na chod Sněmovny?
„Tak vysoké odměny nejen podkopávají důvěru veřejnosti i ostatních zaměstnanců magistrátu ve spravedlivé hospodaření s veřejnými prostředky, ale také narušují vztahy na pracovišti,“ stojí v dopise.
Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) přichází necelý rok před volbami s novým komunikačním stylem, který má voličům jednodušeji ukázat, že je kabinet úspěšný.
Kočí si měl založit adresu elektronické pošty velmi podobnou té, jakou používá místostarosta Pek. Následně z ní pod místostarostovým jménem téměř rok psal různým lidem.
Od Bartoše se čekalo hodně. Kdo jiný než guru přes IT mohl nastartovat elektronizaci státní správy a pohnout se zamrzlým stavebním řízením, věřili pirátští voliči. Dál ten příběh všichni známe.
Robustní novelu trestního práva ve středu schválila vláda. Podle oslovených expertů ale není jisté, že návrh rozšiřující peněžité tresty stihne projít do podzimních sněmovních voleb.
Piráti mají nového kapitána, který tvrdí, že strana není v krizi. Volební výsledky tomu ale úplně neodpovídají. Dokážou Piráti pod Zdeňkem Hřibem napnout plachty?
„Zdeněk Hřib přinesl vizi, kam naši politiku směřovat, tedy jasně do středu, říkal tomu ‚vycentrovat‘,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál místopředsedkyně Sněmovny za Piráty Olga Richterová.
Piráti podle politologa Lukáše Jelínka potřebují k záchraně stmelit, odchod ze strany po zvolení Zdeňka Hřiba řady výrazných tváří a europoslanců ale ukazuje opačný trend.
Nový předseda Pirátů dopředu avizoval, že se nezapojí do klání o křesla v Poslanecké sněmovně. Lídra tak bude muset nově opoziční strana teprve hledat.
„Strana se včera (v sobotu) vydala směrem, který mi není vlastní, a proto se naše cesty rozdělují,“ napsal v neděli Kolaja. Podobně jako on oznámili odchod na pirátském fóru i další.
Bývalému pražskému primátorovi a nynějšímu náměstkovi Zdeňku Hřibovi se podařilo prosadit i změnu stranických stanov, kterou podmiňoval své setrvání v čele Pirátů.
Piráti si zvolí nové vedení. O předsednický post se hlásí celkem šest kandidátů, mezi nimi už ale není dosavadní předseda Ivan Bartoš. Ten stranu s přestávkami vedl od roku 2009.
Přijetí nominací na místo předsedy nebo předsedkyně se konalo na pirátském online fóru, přičemž pomyslnou rukavici zvedlo celkem šest kandidátů. Největšími favority klání jsou Hřib a Wagenknecht.