Jestli v něčem je teď ANO unikátem, tak ve vypouštění mlhy a iluzí, že po případném vítězství ve volbách by mohl Andrej Babiš popustit premiérský post Karlu Havlíčkovi.
Jen před pár týdny KSČM zveřejnila jedenáct programových cílů, mezi nimiž nechybí ani vystoupení České republiky z NATO. A je dost šílená představa, že sociální demokraté budou mlčky přihlížet.
Vykládat z pozice vzdáleného pozorovatele o naší únavě z války, v níž se rozhoduje také o příští bezpečnosti Česka, zavání ignorancí a znevážením odvahy a odolnosti ukrajinských bojovníků za svobodu.
Veřejné hádky, opakovaně propukající mezi ministryní obranya náčelníkem generálního štábu jsou bezesporu nemalou patálií. O to větší, čím víc se vyhrocují bezpečnostní krize ve světě.
Česko se až s odstupem několika let zbavuje čínského podnikatelského vlivu, který Miloš Zeman pomáhal budovat. Čínský státní konglomerát CITIC Group postupně prodává majetek v Česku.
Rakušan uvěřitelně přijímá svůj díl zodpovědnosti, nepůsobí jeho cesty do periferních regionů jen jako pouhá marketingová sebeprezentace. Kdyby tomu tak bylo, asi by nevzbuzovaly takovou pozornost.
Pokud se evropské banky při odmítání půjček na výrobu munice a zbraní pro Ukrajinu ohánějí vnitřními pravidly a etickými kodexy, především to zavání demagogií i alibismem.
Nyní nebude zejména pro ultrakonzervativní křídlo ODS jednoduché vstřebat, že Kaczyński vypadl ze hry o další vládu a nový kabinet bude dřív nebo později sestavovat trojice dosud opozičních sil.
Spolek Milion chvilek nejenže se ocitl pod palbou i z řad svých podporovatelů za to, že Blažka nenechali na své akci promluvit, ale objevily se i úvahy, že éra Milionu chvilek skončila.
Vehementně se proti sepsání paragrafovaného znění zákona postavil lidovecký místopředseda Tom Philipp, když prohlásil: „Bylo by to plýtvání časem. Psát zákon má smysl, až když bude jasno v záměru.“
Celé to teď spíš působí jako primátorova hra s Pražany na schovávanou. Už jen proto, že Svoboda tyto pochody přemrštěně líčí jako blokády, činící z obyvatel metropole rukojmí aktivistů.
Hrad již oslovil přes dvacet institucí, aby prezidentovi předkládaly kandidáty. Zřídil si konzultační panel odborníků zvučných jmen a zveřejnil základní kritéria, podle kterých bude vybírat osobnosti.
Po kratším váhání odepřelo vedení SPD přímou podporu Andreji Babišovi do druhého kola prezidentské volby. A učinilo tak dost průhledným alibistickým manévrem.
Miloš Zeman zablokováním Hladíka otevřel prostor premiérovi pro to, co donedávna připouštěl i sám ministerský předseda – pro podání kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu.