Перейти до вмісту

Mortal Kombat (відеогра, 2011)

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Mortal Kombat 9
РозробникNetherRealm Studios
High Voltage Software
ВидавецьWarner Bros. Interactive Entertainment
Дистриб'юторWarner Brothers, Steam[1], Humble Store[d][2], PlayStation Store і PlayStation Now[3]
Жанр(и)Файтинг
Платформа PlayStation 3
 Xbox 360
 PlayStation Vita
 Microsoft Windows
Дата випускуPlayStation 3 & Xbox 360
США 19 квітня 2011
Європейський Союз 21 квітня 2011
Австралія 1 травня 2013
PlayStation Vita
США 1 травня 2012
Європейський Союз 4 травня 2012
Microsoft Windows
Світ 3 липня 2013 (Steam)
США 6 серпня 2013
Європейський Союз 18 жовтня 2013
Режим гриоднокористувацька гра[1] і багатокористувацька гра
Моваанглійська[1], німецька[1], французька[1], італійська[1], іспанська[1] і бразильський варіант португальської мови[1]
Творці
Режисер(и)Ед Бун
Технічні деталі
РушійUnreal Engine 3
НосійBlu-ray Disc, DVD, цифрова дистрибуція
Mortal Kombat
Попередня граMortal Kombat vs. DC Universe
Наступна граMortal Kombat X
Офіційний сайт
CMNS: Mortal Kombat у Вікісховищі

Mortal Kombat (відома також як Mortal Kombat 9) — відеогра жанру файтинг, дев'ята частина в серії Mortal Kombat. Розроблена NetherRealm Studios і High Voltage Software та видана Warner Bros. Interactive Entertainment для PlayStation 3 і Xbox 360. Творці гри — Ед Бун, Гаррі Ворнер, Альберт Ворнер, Сем Ворнер та Джек Ворнер. Mortal Kombat було офіційно анонсовано 10 червня 2010 року. Реліз відбувся 19 квітня 2011 в Північній Америці і 21 квітня 2011 в Європі. Версія для PlayStation Vita була випущена 1 травня 2012 року.

Хоча сюжетна лінія описує події відразу після Mortal Kombat: Armageddon, гра фокусується на альтернативному переказі раннього періоду історії серії Mortal Kombat (трилогії Mortal Kombat, Mortal Kombat II і Mortal Kombat 3). Сюжетна лінія оповідає про спроби бога грому Рейдена змінити історію шляхом контакту з самим собою в минулому.

Попри те, що гра отримала позитивні відгуки і декілька нагород на E3 2010, вона заборонена в Австралії через надмірну жорстокість.

Ігровий процес

[ред. | ред. код]
Лю Кан в бою проти Кітани

Основи

[ред. | ред. код]

Гра є файтингом, де двоє бійців борються один на один у двовимірній площині. При цьому персонажі та арени тривимірні. На відміну від попередніх ігор серії Mortal Kombat, в цій грі змінилося керування. Чотири кнопки на геймпаді відповідають кінцівкам персонажа, натискаючи які гравець б'є відповідною кінцівкою. Оскільки гра вийшла і на ПК, в ній передбачено управління з клавіатури.

Також було додано шкалу енергії з трьох поділок (відому і як Super Meter), кожна з яких відкриває спеціальні дії. Перший рівень може бути використаний для розширення однієї зі спеціальних атак персонажа, другий рівень для переривання комбінації атак супротивника, і третій дозволяє використовувати спеціальну атаку «Рентгенівський прийом» (X-ray move). Під час цієї атаки камера показує «рентгенівський вид» жертви з усіма ушкодженнями кісток або внутрішніх органів в результаті ударів. Бійці починають із заповненою на одну поділку шкалою енергії, надалі вона поповнюється, коли боєць зазнає атак противника.

У грі наявна Крипта — розділ у пункті меню «Додатково», де за зароблені в боях монети можна відкрити нові прийоми, костюми персонажів та концепт-арти з розробки гри. Крипта виконана як кілька територій, оформлених у похмурому стилі. Коли гравець має достатньо монет, він може знищити обраний предмет у них і отримати нагороду. В розділі «Некрополь» можна переглянути статистику успіхів кожного персонажа і їх біографію.

Режими

[ред. | ред. код]
  • Режим Історії  — режим, у якому розповідається сюжет гри, поділений на акти, в кожному з яких слід грати за вказаних персонажів.
  • Сутичка — бій обраним бійцем проти керованого ШІ противника. Функція гри з чотирма гравцями для цього режиму передбачає можливість командної гри «два на два». Додаткові персонажі можуть раптово з'явитися на екрані і виконувати «допоміжну атаку» або «спеціальну атаку», коли основний персонаж зникає. Також тут наявні випробування: «Перевір свою силу» (вимагає вчасного натискання кнопок і знищення блоків різних матеріалів), «Перевір свою спостережливість» (слід виявити об'єкт, прихований під чашею або відрубаною головою після перемішування), «Перевір свій удар» (знищення конкретного блока в стеку) і «Випробуй удачу» (бої з випадковими умовами, наприклад, не стрибати).
  • Вежі Випробувань — низка випробувань, де гравець повинен, керуючи вказаними персонажами, виконати 300 завдань різної складності з різними нагородами, поступово просуваючись до верхівки «вежі». Крім того тут зустрічаються побічні завдання «Перевір свою силу», «Перевір свою спостережливість», «Перевір свій удар» і «Випробуй удачу». Нагородами слугують альтернативні костюми персонажів і монети, потрібні для відкриття сховків у Крипті.
  • Навчання — тренування в різних аспектах гри.
  • Онлайн-гра — бій обраним бійцем проти іншої людини. Онлайновий бій передбачає опцію «Цар гори», де до восьми гравців можуть виступати як спостерігачі і зіграти з переможцем. Глядачі також можуть оцінити бої і використовувати форум, щоб дізнатися, як виконувати різні прийоми під час бою.

Персонажі

[ред. | ред. код]

Список грабельних персонажів гри налічує 35 бійців, серед яких як класичні для серії, так і їх переосмислення, наприклад Кібер Саб-Зіро.

Основні

DLC-персонажі:

Як ігрові боси фігурують Шао Кан і Кінтаро.

Сюжет

[ред. | ред. код]

У фіналі Mortal Kombat: Armageddon сили Світла і Темряви зійшлися в битві, в ході якої герої обох сторін загинули. Наприкінці лишилися лиш бог грому Рейден і тиран Шао Кан. Рейден ось-ось мав бути убитий Шао Каном, але в останній момент він зачаровує свій амулет, посилаючи самому собі в минуле повідомлення «Він повинен перемогти». Однак Рейден з минулого не розуміє значення цих слів.

Під час подій десятого турніру Смертельної битви, який повинен визначити чи лишиться Земне царство вільним, або перейде під владу імператора Зовнішнього світу Шао Кана, Рейден бачить в амулеті видіння майбутнього. Перед його поглядом пролітають події всіх попередніх ігор.

Перша глава. На турнір прибувають бійці з різних світів, зокрема з боку Землі актор Джонні Кейдж і спецпризначинець Соня. Кейдж пащекує до розпорядника турніру Шанг Цунга, за що той тут же посилає його на бій з Рептилією та Баракою. Проте Кейдж виходить переможцем і, самовпевнений, не прислухається до порад шаолінського монаха Лю Кана. Згодом він намагається позалицятися до Соні, що обертається бійкою.

Несподівано в бій втручається найманець і бандит Кано та скидає Кейджа у прірву. Проте актор вибирається і долає Кано, після чого вибачається перед Сонею. Соня ж вирушає на пошуки свого командира Джакса, котрий кудись зник.

Друга глава. Соня знаходить Джакса у в'язниці. Перед нею виникає Шанг Цунг і змушує битися з ніндзя Саб-Зіро, котрий повеліває льодом. Перемігши, Соня готова побити і Шанг Цунга, але її зупиняє Рейден, котрий переносить її з Джаксом з в'язниці.

Згодом Соня намагається організувати евакуацію свого загону, який було обманом заманено на турнір. Їй не дають цього зробити Джейд і Кітана. Коли ж Соня перемагає обох, Шанг Цунг збиває прибулий вертоліт своєю магією та викликає Кано. Соня сходиться з бандитом в двобої. Після цього Рейден пояснює їй важливість турніру.

Третя глава. Ніндзя Скорпіон прибуває на турнір з метою вбити на арені свого ворога — Саб-Зіро. Вигравши у монаха Кунг Лао та шамана Нічного вовка, він доводить Шанг Цунгу, що гідний битися зі своїм заклятим ворогом. Рейден, пам'ятаючи, що смерть Саб-Зіро була однією з подій, які призвели до поразки сил добра, переконує Скорпіона не вбивати його.

Після бою з Сайраксом і Сектором, які насміхалися зі Скорпіона, той нарешті зустрічає Саб-Зіро. Скорпіон звершує помсту, та не вбиває противника. Тоді його наставник, чаклун Куан Чі, переконує Скорпіона, що Саб-Зіро вбив його сім'ю, після чого розлютований Скорпіон спалює Саб-Зіро своєю магією.

Четверта глава. Сайракс вирішує помститися за Саб-Зіро, оскільки вони були з одного клану — Лін Куей. Згодом Сайракс стикається з Баракою та Шивою, посланими убити його, оскільки Шанг Цунг більш не потребує допомоги Лін Куей. Після низки боїв Сайракс свариться з Сектором з приводу того, що Лін Куей перетворює своїх бійців на кіборгів. Врешті він покидає клан.

П'ята глава. Лю Кан виходить на поєдинок з Ермаком, бійцем, складеним за допомогою магії із душ багатьох воїнів. Коли він перемагає Ермака, Рейден вирішує, що слова «Він повинен перемогти» стосуються Лю Кана. Кітану посилають вбити монаха, та він долає її, а потім Куан Чі та Скорпіона. Врешті на двобій виходить багатократний чемпіон турніру — князь Горо. Коли й він зазнає поразки, на арену виходить сам Шанг Цунг.

Лю Кан стає переможцем турніру, чим рятує Землю від поневоленням Шао Каном. Однак на амулеті Рейдена виникають тріщини, з чого той розуміє, що майбутнє не змінилося.

Шоста глава. Під час святкування перемоги на академію бойових мистецтв Ву Ші нападає омолоджений Шанг Цунг з армією Зовнішнього світу. Джакс кидається в бій, але потрапляє в полон разом з іншими бійцями. Рейден вирушає їх рятувати.

Шанг Цунг починає новий турнір за участю викрадених, а Рейден розшукує Соню, яку, судячи з видінь, скоро чекає страта. Разом з Кейджем та Джаксом він переноситься в підземелля, де після кількох поєдинків герої доходять до Шиви і звільняють Соню.

Сьома глава. Ніндзя Смоук і молодший брат Саб-Зіро (котрий називає себе так само) розшукують Скорпіона, щоб помститися йому і зберегти честь клану. Для цього вони прибувають в Зовнішній світ, що помічає Шао і посилає свою дочку Кітану вбити їх. Та Смоук перемагає і стає свідком змови між Шанг Цунгом та Кано, який продає земну зброю. Спроба зупинити їх провалюється — лиходії тікають.

Після цього Сектор вимагає від Смоука згоди на перетворення в кіборга, але його рятує Рейден, щоб відвернути здійснення чергового видіння.

Восьма глава. Сайракс схиляє до кіборгізації Саб-Зіро молодшого. Саб-Зіро відбивається, після чого його бачать Соня з Джаксом, вельми здивовані тим, що Саб-Зіро було двоє. В цей час на Джакса нападає Ермак, відриваючи йому руки. Саб-Зіро перемагає його і відправляє Соню з Джаксом у Земне царство. Сам же він вимагає у Шао Кана видати йому Скорпіона. Імператор на це тільки виставляє проти нього Рептилію, який програє. Шао Кан дозволяє бій зі Скорпіоном, та добити його не дають кіборгізовані члени Лін Куей. Вони забирають Саб-Зіро, обіцяючи взамін служити Шао Кану.

Дев'ята глава. Кітана сумнівається чи місце їй при дворі Шао Кана. Рейден радить їй відправитися в Ями плоті свого батька для пошуку відповідей. Дорогою її зупиняє Джейд з вимогами повернутися. Перемігши подругу, Кітана дістається до Ям плоті, в яких знаходить штучно створену потвору Міліну, яка називає Кітану сестрою. Перемігши її та Шанг Цунга, Кітана повертається до Шао Кана.

Імператор відкриває їй, що Кітана прийомна дочка. Її справжнього батька, короля Еденії, Шао Кан вбив, коли захопив той світ. Тепер Кітана йому непотрібна, бо імператор має «справжню» дочку, Міліну. Кітану ж він наказує стратити.

Десята глава. Джейд розуміє колишні сумніви Кітани і йде визволяє її, побивши охорону. Потім їй протистоїть Міліна, але так само програє. Зустрівши Смоука, Кунг Лао й Рейдена, Джейд приєднується до них.

Одинадцята глава. Кунг Лао допомагає розшукати Кітану, але її вже перевели в інше місце, лишивши засідку. До того ж на нього накидається Горо, розлючений через свою поразку на турнірі. Коли Кунг Лао отримує перемогу, Горо видає, що Кітана кинута на гладіаторську арену.

Рейден радить піти на арену саме Кунг Лао, боячись, що бій Лю Кана наблизить кінець світу. Поборовши всіх ворогів, Кунг Лао думає, що переміг, але раптом його вбиває Шао Кан. Лю Кан сам виходить на арену і повалює імператора, пробивши йому груди кулаком.

Проте Куан Чі встигає вилікувати Шао Кана і придумує новий спосіб захопити Земне царство. Куан Чі воскрешає королеву Еденії Сіндел, яка запечатала Шао Кану шлях на Землю, і задурманює її розум. Шао Кан збирає армію і вторгається на Землю.

Дванадцята глава. Поліціянти Страйкер і Кабал відбиваються від нападників, зокрема Рептилії та Міліни. В ході вуличних боїв Кінтаро обпалює Кабала, а його напарник продовжує бій сам. Страйкера скидає в метро Ермак, а коли згодом Страйкер повертається нагору, та Кабала вже забрав Кано. Страйкер приєднується до Нічного вовка і Рейдена з рештою бійців.

Тринадцята глава. Кабал отямлюється в Зовнішньому світі, перетвореним на Кіборга. Кано сподівається, що Кабал за порятунок життя служитиме йому, однак той нападає і вимагає привести його до Шао Кана. Кано виконує волю Кабала, той б'ється з прибічниками імператора, але врешті тікає, поки портал на Землю не закрився.

По поверненню його атакує Саб-Зіро, перетворений на кіборга. Кабал приголомшує кіборга і пропонує Рейдену зі Смоуком перепрограмувати його.

Чотирнадцята глава. Джакс звільняє Саб-Зіро від контролю Лін Куей, чим повертає йому свободу волі. Саб-Зіро засилають в Зовнішній світ, однак Сектор визначає задум кіборга. Саб-Зіро долає Сектора і з його пам'яті дізнається де тримають людей для жертвопринесення Куан Чі. Він визволяє їх та перемагає охоронців і Ермака.

Далі Саб-Зіро вирішає на кладовище, де Куан Чі та Нуб Сайбот створюють магічний вихор, щоб поневолити душі всіх людей. Несподівано з'ясовується, що Нуб Сайбот — це старший Саб-Зіро, повернений до життя. Та Сайбот більше не визнає Саб-Зіро братом, отож вони б'ються, а молодший брат виходить переможцем.

П'ятнадцята глава. Нічний вовк приходить на допомогу Саб-Зіро і долає Куан Чі. Після цього він викидає Нуба Сайбота у вихор і чари розсіюються. Та амулет Рейдена продовжує тріскатися.

Рейден з Лю Каном просять поради в Старших богів. Ті відповідають, що Шао Кан має право нападати на Землю, але не може безкарно приєднувати її до своїх володінь, не перемігши у Смертельній Битві. Тим часом бійці Шао Кана вбивають багатьох земних воїнів. Нічний вовк жертвує собою аби зупинити Сіндел, а Кітана помирає, коли Лю Кан повертається від Старших богів.

Шістнадцята глава. Рейден наважується схилити до допомоги Куан Чі. Він переноситься за ним у Пекло, де пропонує в обмін на порятунок Земного царства душі всіх загиблих воїнів і свою власну. Та Куан Чі відповідає, що Шао Кан віддасть йому всі душі, і насилає на Рейдена оживлені трупи його загиблих воїнів. Здолавши усіх, бог грому повертається назад, зрозумівши хто повинен виграти — Шао Кан.

Лю Кан думає, що Рейден збожеволів, тож виступає проти нього. Коли Шао Кан проходить на Землю, Рейден ненавмисно вбиває Лю Кана своїми блискавками. Імператор нападає на Рейдена і, заносячи свій молот для останнього удару, оголошує Землю своїми володіннями. В цю мить Старші боги дають Рейдену силу звершити правосуддя, адже Шао Кан порушив їхній закон. Бог грому вбиває Шао Кана, а довершують справу Старші боги, явившись в образі драконів. На місце бою прибігають Соня Блейд і Джонні Кейдж, допомагаючи Рейдену підвестися.

Після титрів Куан Чі прибуває на місце загибелі імператора. Він обговорює з палим богом Шінноком подальші плани. З їхньої мови з'ясовується, що Шінноку всі ці події зіграли на руку і він готує вторгнення сил Пекла для завоювання всіх світів.

Розробка

[ред. | ред. код]

Анонси

[ред. | ред. код]

В інтерв'ю, даному в листопаді 2008 року, Ед Бун заявив, що від продажів гри Mortal Kombat vs. DC Universe залежить продовження серії[4], а знахідки для цієї гри можуть послугувати основою для нової Mortal Kombat[5]. У 2009 році Midway Games Chicago була визнана банкрутом і була куплена Warner Bros. Interactive. Це означало, що наступна гра Mortal Kombat, якщо вона розроблюватиметься Netherrealm Studios, стане першою в серії, яка публікується виключно під лейблом Warner Bros[6].

18 червня 2009 Бун підтвердив у своєму «Твіттері», що розробники застосовують для поточного проекту технологію motion capture і що в ній не буде супергероїв[7]. Очікувалося, що Ден Форд поверненеться як композитор ігрової музики[8].

Про вихід Mortal Kombat 9 було офіційно оголошено 10 червня 2010 року з релізом для Xbox 360 і PlayStation 3 в 2011 році[9]. На прес-конференції Sony на E3 було повідомлено, що Mortal Kombat буде тривимірною, а Бун уточнив, що бої все ж відбуватимуться як у класичних іграх серії, в площині[10]. Ед Бун також розповів, що спеціальний режим з попередніх ігор серії («Krypt») повернувся з «детально відпрацьованою та складною системою розблокування», що змусить «інші ігри в серії засоромитися»[11]. Крім того, повернулися деякі гумористичні елементи, наприклад, функція Babalities[11]. Бун також розповів, що знімальна група розглядає появу Mortal Kombat і на ПК[12]. З 5 квітня 2011 Warner Bros. Interactive Entertainment і Netherrealm Studios оголосили про реліз Mortal Kombat 9, запуск її в масове виробництво і початку формування попередніх замовлень[13].

Розробники гри заявили, що персонажі були розроблені з тим прицілом, щоб зробити героїв унікальними — кожен з них має індивідуальні стійки, переможні пози і анімації загибелі без яких-небудь загальних анімацій[13]. Провідний дизайнер Джон Едвардс заявив, що персонажі розрізняються за характеристиками, таким як сила і швидкість[14]. Продюсер Шон Гіммерік розкрив, що на внутрішній і зовнішній дизайн кожного персонажа вимагає «два місяці або десять тижнів»[15].

Дизайн

[ред. | ред. код]

Рушій Mortal Kombat являє собою сильно модифіковану версію рушія Unreal Engine 3, який використовується і в попередній грі серії (Mortal Kombat vs. DC Universe)[12]. Розробники переробили рушій так, щоб бої були обмежені двома площинами[12]. Старший продюсер Ганс Лоу на Gamescom 2010 розповів, що перехід від 3D-стилю гри в 2D був вигідним, оскільки це дозволило підвищити графічну деталізацію персонажів, арен і збільшити швидкість геймплею[16]. Ще одна нова ігрова механіка полягала включення в «фізиці крові» (бризки крові зображуються більш природно і виразно видні на персонажах або арені)[15].

За словами Дейва Піндари, дизайн навколишнього середовища Mortal Kombat був розроблений для створення активних об'єктів і ефектів, таких як «скриптовий кіносценарій», «динамічні світлові ефекти» та «анімовані персонажі і об'єкти, що реагують на бій». Розробка арен почалася з 18 проектів, але ефекти різного часу доби і оригінальні арени, пов'язані з сюжетом, дозволили розширити кількість арен приблизно до 30[17]. Однією з унікальних функцій, доступних на кожному етапі, є «динамічний пісок», що дозволяє показати реалістичний рух піску в процесі взаємодії персонажів[15].

Ден Форді, провідний звуковий дизайнер, заявив про намір створити «кінематографічний досвід аудіогри». Звукове оформлення включало використання і вдосконалення «зуборобильного аудіо-дизайну» від попередніх ігор і дрібні деталі, таких як «шерех одягу бійця» і фонові звуки. Музика для кожної карти схожа на попередні ігри, але з новим аранжуванням[18].

Маркетинг

[ред. | ред. код]

28 вересня 2010 слоган «Kombat стартує в …», що супроводжувався з годинником зі зворотним відліком (закінчується у понеділок 11 жовтня 2010 року), з'явився на офіційному сайті Mortal Kombat[19]. По завершенні зворотного відліку було додане посилання на Facebook сторінку та на вебсайт, а також було випущено додаток для Facebook, що анонсув гру роликом-тізером[20]. 31 серпня 2010 трейлер «Тіні» дебютував на сайті IGN і містив трек «Another Way to Die» групи Disturbed[21]. 4 жовтня 2010 був показаний відео «Біографія довкілля» арени «Яма», щоб пояснити її походження та розробку[22]. Подібні відео були випущені пізніше, пояснюючи історію інших арен. Аналогічним чином були випущені відеопрофілі для бійців Скорпіона[23], Саб-Зіро[24], Міліни[25], Лю Кана[26] і Рейдена[22].

10 червня 2010 був випущений трейлер, який показав двовимірний бій, а також продемонстрував інші нові функції, включаючи командний режим. 8 березня 2011 року для учасників PlayStation Plus була випущена демо-версія гри. Станом на 15 березня демо-версія доступна і для не-членів PlayStation Plus. Демо (аркадний турнір з одним або двома гравцями) включав чотири персонажа — Джонні Кейджа, Міліну, Скорпіона і Саб-Зіро — і арени «Живий ліс» і «Яма»[27].

У травні 2011 року Performance Design Products виступила спонсором першого Національного чемпіонату з Mortal Kombat в Лас-Вегасі[28]. Mortal Kombat була також представлена на міжнародному рівні в 2011 Evo Championship Series, де був визнаний «головним файтинг-змаганням»[29]. Національний чемпіон PDP Джастін Вонг і чемпіон Evo 2011 Карл «Ідеальна легенда» Вайт дав позитивну оцінку місцю Mortal Kombat 9 в майбутніх турнірах[30].

Продажі

[ред. | ред. код]

Mortal Kombat стала доступною для попереднього замовлення в трьох різних виданнях — Standard, Kollector's Edition (копія гри, артбук, фігурки Саб-Зіро або Скорпіона і унікальний ігровий скін, що отримав назву «Класичний костюм Mortal Kombat»), і Tournament Edition (копія гри та геймпад)[30]. Також була випущена європейська версія Kollector's Edition (включає в себе гру, артбук, фігурку Саб-Зіро або Скорпіона, ігрові скіни і унікальну коробку)[31]. У попередніх замовленнях в американських Toys "R" Us і Wal-Mart були надані класичні скіни для Кітани і Міліни[32]. Класичні скіни Джейд також входили до складу попереднього замовлення на перевидання фільмів «Mortal Kombat» і «Mortal Kombat: Знищення» на Blu-Ray (обидва випущено 19 квітня 2011 року)[33]. GameStop, Best Buy і Amazon.com також взяли участь в роздачі бонусів, які включають «класичний костюм» і фаталіті для Скорпіона, Саб-Зіро і Рептилії відповідно[34]. Крім того, тематичні скіни Mortal Kombat були надані власникам Xbox 360, які зробили попереднє замовлення будь-якої версії гри[35].

Додаткові функції

[ред. | ред. код]

Netherrealm Studios випустила комплект завантажуваних оновлень Klassic (містить «класичні костюми» і фаталіті, що входять до складу попередніх замовлень) 7 червня 2011 року[12]. До списку ігрових персонажів включили Скарлет (червоний жіночий персонаж на основі чуток про Mortal Kombat II), Кенші (сліпий фехтувальник, вперше представлений в Mortal Kombat: Deadly Alliance), Рейн (вперше показаний в Ultimate Mortal Kombat 3) і Фредді Крюгера з «Кошмару на вулиці В'язів»[36].

Для власників Xbox 360 доступний Season Pass, який пропонує власникам перших чотирьох персонажів DLC за зниженою ціною. Warner Bros. є однією з перших гейм-компаній, яка ввела поняття Season Pass — віртуальний абонемент на безкоштовне придбання майбутніх доповнень за умови попередньої оплати[37].

Оцінки й відгуки

[ред. | ред. код]

Mortal Kombat здобула широке визнання. На агрегаторі GameRankings вона отримала середню оцінку 86,30 % для PlayStation 3 та 86,18 % для Xbox 360. Обидві версії отримали аналогічні результати на Metacritic.

За даними Еда Буна, за місяць після релізу Mortal Kombat розійшлася мільйонним тиражем для PlayStation 3 і Xbox. Warner Bros. Interactive Entertainment повідомила, що продано близько 3 млн копій Mortal Kombat, що дозволило покрити витрати на придбання активів всієї Midway.

До релізу гри Techtree охарактеризувала Mortal Kombat як «одну з причин, щоб обзавестися ігровою приставкою в 2011 році». Журнал PC Magazine і редактор 2D-X Джеффрі Л. Вілсон стверджували, це була одна з найбільш очікуваних речей на E3 2010. News24 заявив, гравці зможуть «відчути старий добрий Mortal Kombat знову». Виставкова версія Mortal Kombat на E3 2010 отримала звання «найкращого файтинга E3» і «найкраще демо Е3» від GameSpot і «найкращого файтинга E3» від GameTrailers. Також Mortal Kombat отримала нагороду «найкращий файтинг 2011 року» від GameTrailers.

GameSpot похвалили якість сюжетної лінії даного файтинга, у той час як 1UP порівняли його з «повнометражним фільмом». Ігровий процес був добре прийнятий у зв'язку з його збалансованістю, жорсткістю, а також використанню «класичного 2D-шаблону». GameZone заявили, що гра є «важливим кроком для серії». Eurogamer назвали новий онлайновий режим «Цар гори» «довгоочікуваним додатком», незважаючи на певне «помітне відставання» час від часу.

Одна з претензій до гри стосувалася зсуву рівнів складності в режимі історії — як писала IGN, це «змусить вас боротися дешевою тактикою проти дешевої тактики».

У лютому 2011 року грі було відмовлено в класифікації Australian Classification Board у зв'язку з «великою кількістю насильства». Warner Bros. безуспішно оскаржувала це рішення, проте отримала відповідь, що «рівень насильства в Mortal Kombat перевищив допустимі норми і, отже, апеляція не може бути задоволена в рамках класифікації MA15 +». За результатами цього рішення Австралійська митна і прикордонна служба занесла диски гри в списки заборонених предметів[57], а міністр внутрішніх справ Брендан О'Коннор попросив інформувати його про рішення, що стосуються Mortal Kombat, посилаючись на «громадське занепокоєння з цього питання»[58].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г д е ж и Steam — 2003.
  2. Humble Store
  3. All PS Now games A-Z: Browse the full list of games available to play with your PS Now membership
  4. Mortal Kombat Ships 1.8 Million, MK9 In Development. Giant Bomb. Архів оригіналу за 16 квітня 2012. Процитовано 15 серпня 2009.
  5. Interview: Ed Boon on The Ups and Downs of the Mortal Kombat Franchise. GameDaily. 17 листопада 2008. Архів оригіналу за 30 грудня 2008. Процитовано 6 січня 2010.
  6. Staff, I. G. N. (12 лютого 2009). Midway Files Chapter 11. IGN (амер.). Архів оригіналу за 12 листопада 2018. Процитовано 2 травня 2019.
  7. Mortal Kombat 9 Details Discussed on Twitter. Gamers' Daily News. Архів оригіналу за 16 квітня 2012. Процитовано 15 серпня 2009. [Архівовано 2011-10-05 у Wayback Machine.]
  8. Dan Forden Returning For MK9!. Fdmk.net. Архів оригіналу за 16 квітня 2012. Процитовано 15 серпня 2009.
  9. E3 2010: Mortal Kombat Announcement Trailer [Архівовано 2010-06-12 у Wayback Machine.]
  10. New 2D Mortal Kombat Announced. 10 червня 2010. Архів оригіналу за 16 квітня 2012.
  11. а б McWhertor, Michael. What's Next For Mortal Kombat, NetherRealm Studios. Kotaku (амер.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  12. а б в г McWhertor, Michael. Mortal Kombat's Post-Launch Balancing, Add-on Character & PC Plans. Kotaku (амер.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  13. а б Gamingconsolenetwork.com. gamingconsolenetwork.com. Архів оригіналу за 17 серпня 2011. Процитовано 2 травня 2019. [Архівовано 2011-08-17 у Wayback Machine.]
  14. Shamoon, Evan. "Mortal Komeback". EGM Media, LLC (239). Electronic Gaming Monthly. с. 32—39.
  15. а б в Mortal Kombat Producer Very Happy With Warner Bros. Support - IndustryGamers. web.archive.org. 26 вересня 2010. Архів оригіналу за 26 вересня 2010. Процитовано 2 травня 2019. [Архівовано 2010-09-26 у Wayback Machine.]
  16. Mortal Kombat Hands-on Preview. Shacknews (англ.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  17. The Art of Mortal Kombat Warner Bros. Interactive Entertainment. 2011. с. 30.
  18. Mortal Kombat: Komposing Cinematic Audio and the Origins of Toasty!. PlayStation.Blog (амер.). 14 квітня 2011. Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  19. Official Mortal Kombat site kounting down to something @ Gaming Target. www.gamingtarget.com. Архів оригіналу за 31 липня 2018. Процитовано 2 травня 2019.
  20. Cork, Jeff. Mortal Kombat Settling Into Kozy Li'l Online Nook. Game Informer (англ.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019. [Архівовано 2019-05-02 у Wayback Machine.]
  21. Fahey, Mike. Mortal Kombat Takes Its Shadow Boxing Seriously. Kotaku (амер.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  22. а б FDMK - Mortal Kombat - Environment Bio #01 - The Pit. fdmk.net (амер.). Процитовано 2 травня 2019.
  23. Dumitrescu, Andrei. Scorpion Trailer Released for New Mortal Kombat. softpedia (english) . Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  24. GameSpy: Mortal Kombat Sub-Zero Trailer - Page 1. ps3.gamespy.com. Архів оригіналу за 13 серпня 2020. Процитовано 2 травня 2019.
  25. ‘Mortal Kombat’ Mileena Trailer, UK Release Date Revealed. Game Rant (амер.). 21 січня 2011. Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  26. WebCite query result. www.webcitation.org. Процитовано 2 травня 2019.
  27. Staff, I. G. N. (3 березня 2011). Mortal Kombat Demo Koming Soon to PSN and XBLA. IGN (амер.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  28. $21,000 National Mortal Kombat Tournament. archive.is. 6 вересня 2012. Архів оригіналу за 6 вересня 2012. Процитовано 2 травня 2019. [Архівовано 2012-09-06 у Archive.is]
  29. MCZ|DMG Perfect Legend Wins EVO 2011 Mortal Kombat Championship. Shoryuken (амер.). 31 липня 2011. Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019. [Архівовано 2019-05-02 у Wayback Machine.]
  30. а б Games. SYFY (англ.). Архів оригіналу за 17 жовтня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  31. PushStartPlay (28 січня 2011). Mortal Kombat 9 European Kollectors Edition Revealed. PushStartPlay (брит.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  32. FY: Toys'R'Us sells a different barcode version of Mortal Kombat than Wal Mart. IGN Boards (амер.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019. [Архівовано 2019-05-02 у Wayback Machine.]
  33. Mortal Kombat and Mortal Kombat: Annihilation Blu-ray Announced, архів оригіналу за 5 вересня 2019, процитовано 2 травня 2019
  34. Hawkins, Matthew (14 грудня 2010). In The Latest MK, It’s Less Scorpion Vs. Sub-Zero, More Best Buy Vs. GameStop. Heavy.com (англ.). Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  35. 2011's 'Mortal Kombat' gets Kollector and Tournament editions. The Independent (англ.). 15 грудня 2010. Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  36. Mortal Kombat - Game of The Year Edition, архів оригіналу за 17 грудня 2019, процитовано 2 травня 2019
  37. Warner Bros. Latest Game Company to Offer Season Pass for DLC with Mortal Kombat | GamerLive.TV. web.archive.org. 31 серпня 2011. Архів оригіналу за 31 серпня 2011. Процитовано 2 травня 2019. [Архівовано 2011-08-31 у Wayback Machine.]
  38. Mortal Kombat for PlayStation 3 Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Архів оригіналу за 26 березня 2019. Процитовано 9 травня 2011.
  39. Mortal Kombat for Xbox 360 Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Архів оригіналу за 27 січня 2019. Процитовано 6 травня 2011.
  40. Mortal Kombat Komplete Edition for PlayStation 3 Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Архів оригіналу за 29 березня 2019. Процитовано 21 березня 2019.
  41. Mortal Kombat Komplete Edition for Xbox 360 Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Архів оригіналу за 29 березня 2019. Процитовано 21 березня 2019.
  42. Mortal Kombat for PlayStation Vita Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Архів оригіналу за 3 травня 2012. Процитовано 5 травня 2012.
  43. Mortal Kombat Komplete Edition for PC Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Архів оригіналу за 29 березня 2019. Процитовано 21 березня 2019.
  44. Mortal Kombat. 1UP TV. 19 квітня 2011. Архів оригіналу за 28 січня 2016. Процитовано 2 травня 2019.
  45. Mortal Kombat Review. Eurogamer. 20 квітня 2011. Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 2 травня 2019.
  46. Andrew Reiner Mortal Kombat Review: Much More Than A Classic Revival [Архівовано 7 травня 2019 у Wayback Machine.], www.GameInformer.com, April 19, 2011
  47. Dan Ryckert, Mortal Kombat: The Fighter Hits The Road With More Content Than Ever [Архівовано 2 травня 2019 у Wayback Machine.], www.GameInformer.com, May 01, 2012
  48. Walton, Mark (20 квітня 2011). Mortal Kombat Review. GameSpot. Архів оригіналу за 2 травня 2019. Процитовано 7 липня 2011.
  49. Mark Walton, Mortal Kombat Review [Архівовано 28 червня 2013 у Wayback Machine.], GameSpot, May 2, 2012
  50. Brett Elston, Mortal Kombat review: A bloody good fighter that reboots and redeems the wayward series [Архівовано 2 травня 2019 у Wayback Machine.], GamesRadar, April 19, 2011
  51. Sanchez, David (11 травня 2011). Mortal Kombat Review. Game Zone. Архів оригіналу за 14 червня 2011. Процитовано 23 червня 2011. [Архівовано 2011-06-14 у Wayback Machine.]
  52. Clements, Ryan (19 квітня 2011). Mortal Kombat Review. IGN.com. Архів оригіналу за 19 квітня 2011. Процитовано 2 травня 2019.
  53. Steven Hopper, Mortal Kombat Vita Review, IGN, May 1, 2011
  54. 2011 Spike Video Game Awards: Complete Winners List. GameRant.com. Архів оригіналу за 26 січня 2013. Процитовано 11 січня 2011.
  55. CVG Staff (21 жовтня 2011). Golden Joysticks 2011:Mortal Kombat top Capcom in Best Fighting Game. Computer and Video Games. Архів оригіналу за 9 грудня 2014. Процитовано 21 жовтня 2011.
  56. Awards Category Detail: Fighting Game of the Year [Архівовано 23 квітня 2019 у Wayback Machine.], Academy of Interactive Arts & Sciences
  57. Aussie customs to seize Mortal Kombat imports - News at GameSpot. web.archive.org. 19 травня 2011. Архів оригіналу за 19 травня 2011. Процитовано 2 травня 2019.
  58. O'Connor: Banned games unlikely to make R18+ cut - News at GameSpot. web.archive.org. 25 березня 2011. Архів оригіналу за 25 березня 2011. Процитовано 2 травня 2019.

Посилання

[ред. | ред. код]