Перейти до вмісту

Daurlong

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Daurlong
Час існування: рання крейда (апт), ~121.23 млн р. т.
Реконструкція скелета
Реконструкція скелета
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Завропсиди (Sauropsida)
Надряд: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Ящеротазові (Saurischia)
Підряд: Тероподи (Theropoda)
Інфраряд: Deinonychosauria
Родина: Дромеозавриди (Dromaeosauridae)
Рід: Daurlong
Wang et al., 2022
Вид: D. wangi
Daurlong wangi
Wang et al., 2022
Посилання
Вікісховище: Daurlong
Fossilworks: 470203

Daurlong — рід динозаврів родини дромеозаврид. Відомий з одного рідкісно добре збереженого (включно з відбитками деяких м’яких тканин) зразка з ранньої крейди Китаю. Описано 2022 року[1].

Історія відкриття

[ред. | ред. код]

Голотип походить із формації Longjiang, Морин-Дава-Даурський автономний хошун, Внутрішня Монголія, Китай. Він являє собою майже цілком збережений скелет із черепом у прекрасному стані. На тій самій плиті, що й динозавр, збереглися рештки жаби[1]. Описано колективом дослідників, що включає Xuri Wang, Andrea Cau, Bin Guo, Feimin Ma, Gele Qing і Yichuan Liu.

Етимологія

[ред. | ред. код]
Голотип Daurlong wangi

Родову назву утворено комбінацією етноніма Даур і закінчення «лун» («дракон»). Видову назву дано на честь Wang Junyou, директора Монгольського музею природознавства[1].

Дромеозаврид близько 1.5 м завдовжки. Підтверджено наявність оперення на потилиці, в районі спини й хвоста[1].

Систематика

[ред. | ред. код]

Автори опису припустили, що Daurlong може бути спорідненим із Zhenyuanlong і Tianyuraptor, іншими ранньокрейдовими китайськими дромеозавридами. Нижче наведено кладограму, що ілюструє положення тварини згідно Wang et al. (2022)[1]:

Dromaeosauridae
Halszkaraptorinae
Unenlagiinae


Microraptorinae
Shanag

Tianyuraptor

Daurlong

Zhenyuanlong

Eudromaeosauria


Палеобіологія

[ред. | ред. код]

Подібно до інших дромеозаврид, Daurlong мав оперення, щоправда, визначити з точністю наскільки значна частина тіла тварини була вкрита пір‘ям і яким було його різноманіття дослідникам не вдалося[1]. Він примітний, зокрема, тим, що є першим прогресивним маніраптором відомим зі зразка, що зберігає сліди кишківника. Цей останній своєю будовою нагадує кишківник Scipionyx, що дозволяє припустити, що травна система непташиних тероподів була доволі консервативною і пташині інновації почали розвиватись порівняно раптово, оскільки навіть у їхніх близьких родичів структура кишківника лишалась відносно примітивною[1].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г д е ж Wang, Xuri; Cau, Andrea; Guo, Bin; Ma, Feimin; Qing, Gele; Liu, Yichuan (19 листопада 2022). Intestinal preservation in a birdlike dinosaur supports conservatism in digestive canal evolution among theropods. Scientific Reports (англ.). 12 (1): 19965. doi:10.1038/s41598-022-24602-x. ISSN 2045-2322.