Очікує на перевірку

Шахов Олексій Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олексій Шахов
Ім'я при народженніОлексій Григорович Шахов
Громадянство Російська імперія
Національністьросіянин
Місце проживаннярос. Алексей Шахов
Діяльністьпоміщик

Олексій Григорович Шахов (рос. Алексей Григорьевич Шахов) — російський поміщик. На честь його було названо два села Добропільського району: Шахове і Нове Шахове.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Підпоручик (1777 рік), форстмейстер (1780—1783 роки) фортеці Тор,[1] капітан, засідатель верхнього земського суду 2-го департаменту міста Катеринослава (1784—1786 роки).

У часи царювання Катерини II отримав у Бахмутському повіті «село Олексіївська з пусткою», 408 кріпаків та 5 610 (за даними 1787 року — 5 728) десятин землі[2].

У 1785 році на кошти Олексія Шахова в Олексіївці побудували церкву в ім'я Святої Живоначальної Трійці.

Був одружений з Пелагією Іванівною[3].

У фольклорі

[ред. | ред. код]

Про виникнення села Шахова серед місцевого населення побутує така легенда: "У другій половині вісімнадцятого століття цариця Катерина друга видала грамоту на землю, де зараз розташоване село, генералу Шахову. Землі ці були абсолютно незаселеними. Одного разу генерал Шахов на Німецькій горі побачив селян-втікачів, які їхали кудись на візках. Він звернувся до них з промовою: Залишайтеся на моїх землях, обробляйте їх і користуйтеся плодами землі. Два роки ви будете вільними, але по закінченню цього терміну перетворитеся в моїх кріпаків. Саме так, залишившись на землях поміщика Шахова, втікачі і заснували село Шахове"[4].

  • Лука Олексійович Шахов

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 11 лютого 2017. Процитовано 8 лютого 2017.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Материалы для историко-статистического описания Екатеринославской Епархии. Церкви и приходы прошедшего XXVIII столетия. Вып. 2 : Нынешние уезды : Бахмутский, Славяносербский, Ростовский на Дону, Александровский и Мариупольский. - 1880. [Архівовано 10 липня 2020 у Wayback Machine.](рос.)
  3. 1-й номер історико-краєзнавчого альманаху «Добре поле» Стр 77
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 14 травня 2017. Процитовано 11 лютого 2017.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Джерела

[ред. | ред. код]
  • 1-й номер історико-краєзнавчого альманаху «Добре поле» (Краматорськ, вид-во ЦТРІ «Друкарський двір», 2016, 152 с.