Перейти до вмісту

Царське полювання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Царське полювання
рос. Царская охота
Жанрісторичний
драма
Режисер Віталій Мельников
Сценарист Леонід Зорін
У головних
ролях
Світлана Крючкова
Анна Самохіна
Микола Єременко
Оператор Юрій Векслер
Композитор Едісон Денисов
Кінокомпанія«Ленфільм» (студія «Голос»)
ВО «Союзкіносервіс» (СРСР)
«Баррандов» (ЧРСР)
«Ексцельсіорфільм»
«Відеа» (Італія)
Тривалість134 хв.
Моваросійська
КраїнаСРСР СРСР
Італія Італія
Чехословаччина Чехословаччина
Рік1990
IMDbID 0100819

«Царське полювання» — радянський історичний художній фільм-драма, поставлений в 1990 році режисером Віталієм Мельниковим за однойменною п'єсою Леоніда Зоріна.

Другий фільм історичної трилогії Віталія Мельникова «Імперія. Початок». Існує в двох версіях: оригінальній (127 хвилин) і скороченій (104 хвилини).

Сюжет

[ред. | ред. код]
Прокляття злої справи у тому, що знову і знову воно народжує зло — Фрідріх Шиллер

1775 рік. Завершено перший поділ Польщі, повстання Пугачова придушене, Пугачов страчений. Влада імператриці Катерини здається безмежною. Вона диктує волю Європі, змушує тремтіти свій двір: з політичних міркувань відправляє у відставку старих соратників Паніна і Дашкову, припиняє багаторічні любовні відносини зі всесильним Григорієм Орловим, обравши собі нового фаворита — Васильчикова.

Однак до імператриці доноситься тривожна звістка — авантюристка, яка називає себе княжною Таракановою, подорожує Європою, бентежачи правителів розповідями про те, що вона насправді дочка Єлизавети Петрівни і спадкоємиця російського престолу. Бурхлива діяльність авантюристки змушує Катерину II вжити заходів.

Імператриці відомо, що колись ця авантюристка була закохана в графа Олексія Орлова, молодшого брата Григорія Орлова — колишнього фаворита імператриці, учасника палацового перевороту 1762 року і вбивці її чоловіка, Петра III. Катерина велить Орлову прибути до неї в Петербург.

Орлов, що купається в нечуваній розкоші, яку забезпечує його величезний стан, мучиться нудьгою в Москві. Вирішуючи долі своїх кріпаків, він наблизив до себе «поета» Кустова. Отримавши наказ Катерини, Орлов кидається в Петербург, де дізнається як про зміну долі свого брата, так і про те, що за доручення приготувала йому імператриця. Олексій відправляється в Італію.

Красуня Тараканова, яка сама зводила з розуму чоловіків, захоплюється Орловим і слідує за ним на російський корабель. Орлов, щоб відвернути увагу союзників Тараканової, зображує весілля на борту корабля, а потім ув'язнює княжну під варту. Полонянку перевозять в Петропавлівську фортецю, де вона проводить останні дні життя, так і не розкривши свого секрету. Орлов, який до кінця виконав борг вірнопідданого Катерини, отримує свою нагороду — ніч з російською імператрицею.

У ролях

[ред. | ред. код]

Знімальна група

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]