Перейти до вмісту

ТГМ12

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
ТГМ12
Основні дані
Рік будування1983
Країна будуванняСРСР СРСР
ЗаводЛюдинівський[ru]
Разом побудовано1
Країни експлуатаціїСРСР СРСРРосія Росія
Ширина колії1520, 1435, 1676 мм
Рід службиманевровий
Технічні дані
Конструкційна швидкість36,3/74,2 км/год
Осьова формула2О−2О
Довжина локомотива14,2 м
Робоча маса90 т
Зчіпна маса72 — 90 т
Навантаження від
рушійних осей на рейки
18 — 22,5 т
Тип дизеляЗА-6Д49 (8ЧН2А26/26)
Потужність дизеля1200 к.с.
Тип передачігідромеханічна
Сила тяги тривалого режиму13/6,5 т
Швидкість тривалого режиму5/10 км/год


ТГМ12 — дослідний радянський маневровий тепловоз, вдосконалена модифікація тепловоза ТГМ6А, відрізняється поліпшеним компонуванням агрегатів, застосуванням безрежимної двотрансформаторної гідропередачі УГП750/1200ПР з вбудованою гідромуфтою приводу компресора, візками з безщелепними буксами колісних пар, можливістю встановлення магніторейкового гальма, застосуванням обандажених коліс. Максимальна швидкість при маневровому режимі роботи — 40 км/год. Мінімальний радіус прохідних кривих — 40 м.

Особливості конструкції

[ред. | ред. код]

На тепловозі застосовується систем автоматичного регулювання роботи силової установки для забезпечення підтримки максимального значення сили тяги при рушінні і розгоні, обраної швидкості руху, економічного режиму роботи дизеля.

Гальмівна система тепловоза обладнана протибуксувальним і протиюзним пристроями, гальмівними циліндрами з автоматично регульованим виходом штока. У повітряній системі тепловоза передбачена установка для осушення стисненого повітря.

На колісних парах тепловоза встановлено гребньозмазувачі.

Передбачено забезпечення роботи охолоджувальної установки тепловоза при температурі навколишнього повітря до -60 °С, а також можливість обігріву водяної та мастильної систем двигуна від постійного джерела живлення електроенергією.

На тепловозі застосовано дистанційний пристрій для вимірювання рівня палива і передбачені рівневказівні пристрої для води і мастила двигуна.

Посилання

[ред. | ред. код]