Перейти до вмісту

Національний реєстр рекордів України

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
«Національний реєстр рекордів України»
Емблема «Національного реєстру рекордів України»
АбревіатураНРР
Гаслорос. Многое считалось невозможным, пока не было сделано!
Засновано10 жовтня 1989
Штаб-квартираУкраїна Україна, Київ
Генеральний секретарВалентин Щербачов
ЗасновникВалентин Щербачов
СпівзасновникВіталій Зорін
СпівзасновникВладислав Резніков
Штат працівників8 осіб
Вебсайт: nationalrecords.world

CMNS: Національний реєстр рекордів України у Вікісховищі

«Національний реєстр рекордів України» (англ. National Register of Records of Ukraine) — проєкт у сфері реєстрації та популяризації українських та світових досягнень в Україні. Заснований 10 жовтня 1989 року.[джерело?]

Президент «Національного реєстру рекордів» — український спортивний журналіст та телеведучий Валентин Щербачов.

Експерти «Національного реєстру рекордів» попереджають, що спроби побити або встановити нові рекорди можуть бути небезпечними для здоров'я. Спроби встановити рекорд здійснюються кандидатом у рекордсмени лише під власну відповідальність, на свій страх і ризик.

Історія

[ред. | ред. код]

Історія створення «Національного реєстру рекордів» розпочалася у 1989 році. Початком стало хобі Валентина Щербачова колекціонувати дивовижні рекорди. Про таке незвичне захоплення Щербачова було відомо багатьом та далеко за межами України. Тому, коли на базі редакції головного в СРСР спортивного друкованого органу, газети «Советский спорт» було вирішено створити «Всесоюзний клуб незвичних рекордсменів» (рос. «Всесоюзный клуб необычных рекордсменов»), керівництво одразу ж запропонувало Щербачову його очолити. 10 жовтня 1989 року на запрошення газети «Советский спорт» він прибув до Москви, вислухав пропозицію та погодився. Крім того, Щербачов очолив «Клуб незвичних рекордсменів в Україні». З цього моменту його багаторічне хобі стало на ще одним напрямом професійної діяльності.

У 1989 році був офіційно зареєстрований перший рекорд. Сім моряків яхти «Ікар» з капітаном Борисом Неміровим 9 вересня 1987 року стартували з Миколаєва і через 327 днів, обійшовши земну кулю, повернулися в порт прописки. Вони стали першими в СРСР яхтсменами, що здійснили навколосвітню подорож на яхті.

У 2001 році екстрим-група «Equites» встановила рекорд, який і досі залишається недосяжним — заїзд автомобіля на 25-метрову вертикальну стіну будівлі. Під час реєстрації цього рекорду Валентин Щербачов познайомився з Віталієм Зоріним — мандрівником, журналістом та організатором екстремальних дійств, у тому числі, й даного рекорду.[джерело?]

У 2002 році Валентин Щербачов видав «Книгу незвичайних рекордів України», до якої увійшло 60 досягнень[1].

1 жовтня 2010 року Валентин Щербачов, Віталій Зорін та Владислав Рєзников — український науковець та мандрівник, — оголосили про перейменування проекту в «Національний реєстр рекордів» («НРР»). Завдяки об'єднаним зусиллям, а також залученню нових організаційних та технологічних ресурсів, «Національний реєстр рекордів» став одним із лідерів у реєстрації рекордів не лише в Україні, а й в Європі. У цьому ж році в Міністерстві юстиції України було зареєстроване інформаційне щорічне друковане видання «Національний реєстр рекордів України», завданням якого є інформування широкого загалу читацької аудиторії про офіційно зареєстровані рекорди українців.[джерело?]

10 жовтня 2019 року «Національний реєстр рекордів України» вручив сертифікат про встановлення рекорду чинному Президенту України Володимиру Зеленському за «найтривалішу у світі прес-конференцію президента країни»[2][3].

Станом на 2024 рік, керівником «Національного реєстру рекордів України» є — Лана Вєтрова[4].

Книга «Національний реєстр рекордів України»

[ред. | ред. код]

«Національний реєстр рекордів» щороку видає повноформатне друковане видання, яке є українським аналогом відомої в усьому світі «Книги рекордів Гіннеса». Книга містить ілюстровану інформацію про найбільш яскраві і незвичайні рекорди українців у всіх проявах та сферах життя. Уперше книга в даному форматі побачила світ у 2013 році. У 2014 році вийшло друком друге видання книги, до якого увійшло понад 150 національних і міжнародних рекордів, зареєстрованих експертами «Національного реєстру рекордів» упродовж року. Серед українських рекордів, що увійшли до книги, є й такі, що зареєстровані «Національним реєстром рекордів» спільно з «Книгою рекордів Гіннеса».

Перше видання (2013)

[ред. | ред. код]

У перше видання книги «Національний реєстр рекордів — 2013» увійшли досягнення українців, які пройшли офіційну процедуру реєстрації рекордів і внесені до «Національного реєстру рекордів України» у всіх категоріях суспільного життя — «Спорт», «Космос», «Сила», «Повітряні рекорди», «Колекції», «Діти», «Шоу-бізнес», «Масові досягнення», «Автомобілі», «Гастрономічні рекорди», «Все найменше» і «Все найбільше»[5].

У кожному розділі відповідно до міжнародних правил і стандартів реєстрації рекордів, представлені документальні підтвердження фіксації всіх метрологічних даних.

Друге видання (2014)

[ред. | ред. код]

До другого видання книги «Національний реєстр рекордів — 2014» увійшло на третину більше зареєстрованих упродовж року досягнень, ніж до попереднього. У передмові до книги рекордів виступили українські знаменитості — Віталій Кличко, Олег Блохін, Сергій Бубка та Валентин Щербачов[6].

На сторінках книги «Національний реєстр рекордів України-2014» презентовано: понад 150 українських рекордсменів, понад 30 різних тем і розділів, понад 500 фотографій та ілюстрацій до встановлених рекордів.

Третє видання (2016)

[ред. | ред. код]

До третього видання книги «Національний реєстр рекордів — 2016» увійшло увійшло близько 400 рекордів з різних сфер, які встановлювали дорослі і діти протягом різних років.

Значуща за кількістю рекордів категорія «Мистецтво». З цікавинок тут «Найбільша колекція анімаційних персонажів з пластиліну», яка налічує 509 екземплярів, а також «Найбільший малюнок кульковою ручкою», в якому Олександр Кучерявий зобразив деталізоване вигадане місто розміром 4,5 м² з назвою «Міста&Села — Місто Мрій».

Бібліографія

[ред. | ред. код]
  • Щербачов В. В. Книга незвичайних рекордів України. — Київ: ТОВ «УВПК „ЕксОб“», 2002. — 63 с.: іл., портр. — Ціна: 4,20 грн. — ISBN 966-7769-20-8
  • Національний реєстр рекордів України 2018 = Ukraine book of records / В. В. Щербачов. — Київ: НРР, 2018. — 207 с. : іл. — (Національний реєстр рекордів України).

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Олена Петренко. Валентин Щербачов: Наші рекордсмени на голову вище багатьох // Український інтерес, 12.02.2018
  2. Книга рекордів України вручила Зеленському нагороду за «найтривалішу у світі пресконференцію» [Архівовано 2019-10-12 у Wayback Machine.] // Радіо Свобода, 10 жовтня 2019
  3. Валерій Сааков. Зеленський встановив рекорд своїм пресмарафоном [Архівовано 2021-05-30 у Wayback Machine.] // Deutsche Welle, 10 жовтня 2019
  4. Найбільша підземна резиденція Святого Миколая – на Одещині зафіксували світовий рекорд (фото). 21.12.2024, 17:55
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 26 серпня 2013. Процитовано 5 червня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  6. Архівована копія. Архів оригіналу за 26 серпня 2013. Процитовано 5 червня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]