*[[Леонід Арбузов (1848–1912)|Arbusov, Leonid]]. ''[[Нарис історії Ліфляндії, Естляндії і Курляндії|Grundriss der Geschichte Liv-, Est- und Kurlands]]''. — Riga: Jonck und Poliewsky, 1918. — S. .
а, б, в, г, ґ, д, е, є, ж, з, и, і, ї, й, к, л, м, н, о, п, р, с, т, у, ф, х, ц, ч, ш, щ, ь, ю, я.
Враження 2014 року
Намагався працювати у проекті пару місяців.
Проект нагадує сучасне українське суспільство в мініатюрі. Замість європейської організації й примату правил тут панують безлад і сваволя східного (умовно «російського») типу.
Вибори і зняття адміністраторів нагадують броунівський рух. Процедури проходять коли завгодно і як завгодно. Вибудувано абсолютно безтолкову систему керування проектом. Учасники стають адміністраторами «за заслуги», а не для виконання конкретної роботи. Функції між адміністраторами не поділені. Дуже «заслужені» адміністратори називаються «неактивними». Загалом все нагадує українську бюрократію в реальному житті — сотні звань, нуль ефективності.
Сторінка патрулювання — пам'ятник місцевій глупоті, словоблудству і бюрократії. Учасник мусить довести, що він «не панда», аби його називали «патрульним», а його редагування позначалися іншим кольором. Нагадує гру заради гри.
Блокування «порушників правил» здійснюється не за правилами, а за уподобаннями адміністраторів. Тобто, діє принцип самоуправства. Заклики до адміністарторів дотримуватися правил ігноруються, а ті, хто звертаються, — блокуються. На моїй пам'яті був заблокований учасник, який місяць вимагав дотримуватися правила проекту (правописних настанов), але був заблокований за... «війну редагувань».
Крім того, що адміністратори не здатні організовати роботу проекту на базі правил, вони не спроможні організувати роботу інших учасників. Так, за весь час існування проекту (цілі 10 років!) досі не розроблені статті про роки (час), а також країни і адміністративні одиниці світу (простір). Хоча саме вісі часу і простору є основними для написання більшості статей з історії, географії, теології, соціології, культурології, біографічних статей тощо.
Статті кишать різномантними помилками, але коректорів немає. Учасники більше цікавляться боротьбою за звання адміністартора чи патрульного.
Після всього побаченого і відчутого бажання працювати у проекті повністю відмирає. Прагнення допомогати віртуальним українцям зникає одразу ж після знайомства з ними.