Перейти до вмісту

Каліф-Лелека

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Каліф-Лелека
Жанрфентезійний фільм[1] і сімейний фільм[1]
РежисерViktor Khramovd
На основіThe Story of Caliph Storkd
У головних
ролях
Володимир Андрєєв[d]
КомпозиторГеоргій Гаранян
КінокомпаніяТворче об'єднання «Екран»
Тривалість66 хв.[1]
Моваросійська
Країна СРСР
Рік1968
IMDbID 0127617

«Каліф-Лелека» (рос. «Калиф-Аист») — російський радянський художній фільм 1968 року режисера Володимира Храмова за мотивами казки Вільгельма Гауффа.

Сюжет

[ред. | ред. код]

У палац до великого Каліфа Багдадського заходить мандрівний торговець рідкісними реліквіями і диковинками. У його скрині каліф виявив коробочку з чорним порошком і стародавнім пергаментом. Каліф купив коробочку і вирішив дізнатися, у чому сенс тексту, що містився в ній. Мудрець Селім розшифрував письмена і повідомив каліфу - той, хто понюхає порошок і тричі вимовить чарівне слово Мутабор, зможе перетворитися на будь-яку тварину за бажанням і розуміти мову звірів і птахів.

Каліф і його перший візир виконали інструкції стародавнього пергаменту, але забули про важливе попередження. Перетворившись на лелек, вони засміялися, чого робити було не можна. Тепер каліф і візир забули чарівне слово і не зможуть перетворитися назад на людей. Порошок їм підкинув під виглядом торговця злий чарівник Кашнур. Якщо каліф хоче повернути собі людську подобу, йому потрібно знайти лігво чарівника. Каліфу вдалося знайти місце, де ховався чарівник, і підслухати заповітне слово. Завдяки цьому каліф і візир врятувалися, а каліф ще й розчаклував нещасну принцесу, яку Кашнур ув'язнив у подобу сови.

У ролях

[ред. | ред. код]

Творча група

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. а б в Person Profile // Internet Movie Database — 1990.