Перейти до вмісту

Збройні сили України та Криму

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Збройні сили України та Криму
Засновані3 грудня 1920 року
Командування
ГоловнокомандувачМихайло Фрунзе
Людські ресурси
Активні службовці1 млн. 200 тис. осіб

Збройні сили України та Криму — воєнна організація Української Соціалістичної Радянської Республіки в 1920—1922 роках.

Історія існування

[ред. | ред. код]

Наказом Революційної військової Ради РСФРР від 3 грудня 1920 року до Збройних сил України та Криму були включені військові підрозділи, що дислокувались на той час на території, контрольованій урядом УСРР: війська Київського та Харківського військових округів (35 дивізій, 10 бригад, технічні і спеціальні частини, що були зведені у п’ять армій — 4-ту, 6-ту, 12-ту, 14-ту і 1-шу Кінну); війська внутрішньої служби; морські сили Азовського та Чорного морів. До них увійшли також 46 військових навчальних закладів.

Загальна чисельність цих військ Червоної армії становила 1 млн. 200 тис. осіб.

Командувачем був призначений Уповноважений Революційної військової Ради РСФРР, командувач Південного фронту Михайло Фрунзе.

Планувалося також створення Чорноморського військового округу, до якого мав увійти Крим.

Для боротьби із українським повстанським рухом 21 січня 1921 року при командуванні Збройних сил України та Криму була створена Центральна постійна військова нарада.

Збройні сили України та Криму були ліквідовані наказом Революційної військової Ради РСФРР від 21 квітня 1922 року. Від того часу вони увійшли до РСЧА як Південно-Західний військовий округ. Він, у свою чергу, був перейменований на Український військовий округ (наказ РВР РСФРР від 3 червня 1922 року).

Керівництво

[ред. | ред. код]


Джерела

[ред. | ред. код]
  1. [1] [Архівовано 9 лютого 2015 у Wayback Machine.] [2]