Ефект метелика 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ефект метелика 2
The Butterfly Effect 2
ЖанрНаукова фантастика
психологічний трилер
РежисерДжон Р. Леонетті
ПродюсерЕнтоні Рулен
СценаристМайкл Д. Вайс
У головних
ролях
Ерік Лайвлі
Еріка Дюранс
Дастін Мілліган
Джина Голден
ОператорБраян Пірсонd
КомпозиторМайкл Сабі
КінокомпаніяNew Line Cinema
Дистриб'юторNew Line Cinema
Тривалість92 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША
Рік2006
Дата виходу10 жовтня
Кошторис$6 млн
IMDbID 0457297
ПопереднійЕфект метелика
НаступнийЕфект метелика 3: Одкровення
butterflyeffectmovie.com

«Ефект метелика 2» (англ. The Butterfly Effect 2) — американський фантастичний психологічний трилер 2006 р. режисера Джона Р. Леонетті. Головні ролі виконували: Ерік Лайвлі, Еріка Дюранс, Дастін Мілліган та Джина Голден. Другий фільм франшизи «Ефект метелика», ідейно пов'язаний із фільмом 2004 року, був випущений прямо на DVD 10 жовтня 2006 року. Попередник фільму «Ефект метелика 3: Одкровення».

Сюжет

[ред. | ред. код]

Джулі (Еріка Дюранс) і її бойфренд Нік (Ерік Лайвлі) святкують 24-річчя Джулі з друзями Тревором (Дастін Мілліган) і Амандою (Джина Голден). Джулі та Нік починають обговорювати своє майбутнє, коли Ніка терміново викликають на роботу. Він повинен їхати на зустріч, тому що проти просування товариша по службі Дейва (Девід Льюїс). Четверо друзів їдуть назад в місто, стається аварія з напіввантажівкою. З чотирьох друзів Нік єдиний, хто вижив. Пізніше, проглядаючи фотографії себе і Джулі, він помічає, як все в кімнаті починає здригатися і трястися, люди ж на фотографії рухаються.

Один рік потому, у Нік починається головний біль і кровотеча з носа на роботі, під час представлення важливої комерційної угоди для інвесторів. В результаті він отримує тиждень відпустки. Повернувшись додому, Нік дивиться на фотографії з дня народження Джулії й переноситься безпосередньо в момент перед ДТП. Проте цього разу він знає, як уникнути нещасного випадку, і прокидається в новій часовій лінії, де Джулі щасливо живе з ним. Однак, в цій реальності, життя Ніка зруйноване, коли він звільнений за підтримку свого друга і тепер колеги по роботі Тревора.

Пізніше Нік бачить різдвяну фотографію, його друзів і колег по роботі, і розуміє, що це було точкою, в якій зроблено вирішальний крок щодо просування Дейва по кар'єрній драбині. Нік вирішує спробувати змінити це на свою користь, так що він концентрується на фото для того, щоб викликати ще одне дежавю. Звичайно ж, він опиняється на вечірці.

У новій реальності Нік — віцепрезидент компанії, але він і Джулі не разом, чоловік живе життям холостяка. Крім того, Тревор і Нік в кінцевому підсумку на темному боці інтриг інвестора, компанія ж банкрут. Нік розуміє слова мати, яка розповідає йому, що він не може «контролювати все». Вона каже, що його батько теж намагався контролювати речі та, зрештою, покінчив життя самогубством.

Нік переносить себе на сцену з самого початку фільму, сподіваючись, нарешті виправити все. Вона зізнається у вагітності, побоюючись аналогічної аварії, як в оригіналі, Нік прискорюється після неї та стикається сам з зустрічним автомобілем. Він воліє зберегти Джулі, а не себе, і з'їжджає зі скелі.

Один рік потому. Джулі живе в Нью-Йорку зі своїм сином, Ніком молодшим. Хлопчик має ті ж здібності, що і його батько, його оточення стає нестабільним, коли той дивиться на фотографії своїх батьків і їхніх друзів.

Музика

[ред. | ред. код]

У фільмі використано багато пісень з творчості гурту Exit The Ordinary: «The Place You Are», «Fly Away», «Grey Lines», «Here I Am», «Here In These Arms», «Letting Go», "Need To Know ", " Reflections «і» This Life ". Крім того, були використані пісні «Orange Sunsets» і «Scarface» (з репертуару Genuine Childs); «Do You Feel The Cold» (з репертуару Tourist); «Turn Time Around» (N. Lannon) і «2 Da Groove» (Dave Seaman).

Під час любовної сцени між Ніком і Джулі звучить фрагмент теми з першої частини під назвою «Kayleigh's Funeral», написаної композитором Майком Сьюбі, який також написав музику і до сиквелу. Композиція доступна на альбомі-саундтреку до першої частини.

Критика

[ред. | ред. код]

Рейтинг на IMDb — 4,4/10.

Цікаві факти

[ред. | ред. код]
  • Режисер цього фільму — молодший брат Метью Ф. Леонетті, оператора-постановника попередньої частини.

Посилання

[ред. | ред. код]