Перейти до вмісту

Дім Химер (видавництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Видавництво «Дім Химер»
Типвидавництво
ГалузьВидавнича справа
ГаслоНіщо не спинить літературу, час якої настав
Засновано31 Жовтня 2018
Засновник(и)
Штаб-квартираУкраїна
Ключові особи

Вікторія Гранецька (співзасновниця, головна редакторка)

Влад Сорд (співзасновник, художній редактор)
ПродукціяКнига
chimeraspublisher.com.ua

«Дім Химер» — українське книжкове ветеранське видавництво темної літератури[1], засноване 2018 р. на Геловін письменницьким подружжям з Вінниці: Вікторією Гранецькою та її чоловіком, учасником бойових дій Владом Сордом у рамках реабілітації та соціалізації ветеранів АТО/ООС як ветеранський бізнес.[2] Стартап почався як сімейна справа, де Вікторія працює з текстами, логістикою і бухгалтерією, а Влад займається художнім оформленням видань, версткою та дизайном промо-матеріалів. Мета — популяризація читання, шляхом видання і просування вітчизняному читачеві книг сучасних українських письменників, які спеціалізуються на химерній прозі. Це кластер «темної» літератури, котрий складають містично-психологічні трилери, горори, детективний нуар, соціальна фантастика, готика/неоготика, темне фентезі, стімпанк, кіберпанк, магічний реалізм, романи й оповідання на основі історичних містифікацій, екзистенційний (пост)апокаліпсис, футуристична (анти)утопія, моторошні True story, новітня українська демонологія/міфологія, бестіарії, ґрім-дарк й інші відповідні жанри.

Про видавництво

[ред. | ред. код]

Упродовж перших півтора року роботи випустили 20 новодруків, відвідали Книжковий Арсенал у Києві, Форум видавців у Львові й інші ярмарки та фестивалі, знайшли друзів, партнерів, однодумців з різних міст, де побували з книгами. 31 жовтня 2019-го відзначили першу видавничу річницю, започаткувавши у Вінниці щорічний літфест #ДеньХимер. У «карантинний» рік теж вижили, продовжуючи працювати й чемно сплачувати податки, запустили видавничий сайт і продаж книг в електронному форматі, організували ігрові стріми з літературними дискусіями та видали три паперові книги, кожна з яких стала хітом продажів й об'єктом щирої читацької любові.

Поступово «Дім Химер» затягує до мороку своїх видавничих покоїв дедалі більше споріднених душ і розбудовується на структурні департаменти, очільник кожного отримує почесний демонічний титул та безмежні перспективи творчої самореалізації. Також до становлення химерної української літератури долучаються семеро видавничих котів, надихаючи й водночас відволікаючи засновників від їхньої шляхетної мети і майже цілодобової роботи.

Вікторія Гранецька — письменниця, лавреатка літературного конкурсу Коронація слова, поетичного фестивалю «Підкова Пегаса», літературно-мистецької премії ім. М.Коцюбинського.

Влад Сорд — ветеран російсько-української війни, поет, прозаїк, фіналіст Міжнародної літературної премії ім. О.Ульяненко. Мета видавництва — це видання та популяризація книжок сучасних українських авторів, які спеціалізуються на химерній прозі.

Скандал довкола волонтерських зборів

[ред. | ред. код]

У серпні 2023 року чотири автори видавництва «Дім Химер»: Павло Дерев'янко, Поліна Кулакова, Кшися Федорович і Євген Лір — заявили про відкликання прав на свої твори через звинувачення співзасновника видавництва Владислава Гранецького-Стафійчука у присвоєнні коштів з благодійних зборів на підрозділ «Сенека», приписуванні собі дружби з Романом Ратушним, що заперечують рідні й друзі Ратушного, та ймовірних обманах. Усі автори звернули увагу на невиплати роялті та погану комунікацію видавця з авторами й читачами.[3]

За рік до того Влад Сорд оголосив збір на міномети для «Сенеки», але не прозвітував за зібрані 3,5 млн грн.[3]

Автори які видавались

[ред. | ред. код]
  • Іван Лукавий — Закінчив Слов'яно-грецький колегіум за фахом «Редагування і видавнича справа», працював кореспондентом у виданні «Галицькі Контракти».
  • Тіна Гальянова — вінницька письменниця, авторка поетичних збірок, лауреатка Міжнародної україно-німецької премії ім. О.Гончара, двічі дипломантка «Коронації слова». «Химеросховище» — книга містично-фантастичних творів.
  • Вікторія Гранецька — книга оповідань «Reality Show/Magic Show». Окремі оповідання перекладені англійською мовою, вірші — польською.
  • Павло Дерев'янко — київський письменник, за фахом перекладач з арабської мови.[4] У 2019 році вийшов його дебютний роман «Аркан вовків», перша частина трилогії «Litopys Siroho Ordenu» в жанрі темного фентезі з елементами стимпанку та альтернативної історії. Навесні 2020 року вийшла друга частина — «Тенета війни»[5] . У кінці 2021 року очікується третя частина трилогії.[6].
  • Артур Закордонець  — роман-горор «Гримуля».
  • Віктор Крупка — поетична збірка «Химерник».
  • Поліна Кулакова — детективний трилер «Дівчина, яку ми вбили». У 2020 році вийде друком соціально-психологічний трилер «Усі їхні демони».[7]
  • Маргарита Сурженко — фантазійно-ілюзорний роман «Дівчина, яка шукала свою сукню».
  • Євген Лір — восени 2019 року вийшов друком роман «Степовий бог» (перша частина трилогії «Хассара»). Анонсований вихід другої книги у 2020 році] — химерного бестіарію «Книга вигаданих неістот»[8] у співавторстві з Кшисею Федорович.[9]
  • Олег Поляков — химерний роман «Крижана карусель».
  • Сергій Рибницький — збірка оповідань «Вбивство на вулиці…» та антиутопія «Жовтий закон».
  • Влад Сорд — автор поетичних книг «Трансгрес(і)я», «+++» (Три плюси") та збірки військово-містичних оповідань «Безодня».[10]
  • Ксенія Циганчук — детективний роман «По той бік пам'яті»  з елементами містики, горору та використанням міфології з давніх казок.[11]
  • Алевтіна Шавлач — перший роман «Знак Єви» з трилогії під символічною назвою «Evangelion».
  • Олег Шинкаренко — історично-авангардний роман «Бандера Distortion».


Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Мета "Дому Химер" — це видання та популяризація книжок сучасних українських авторів, які спеціалізуються на химерній прозі. Прози, до якої входить увесь кластер «темної» літератури, котрий складають містично-психологічні трилери, горори, детективний нуар, соціальна фантастика, готика/неоготика, темне фентезі, стімпанк/кіберпанк, романи й оповідання на основі історичних містифікацій, екзистенційний (пост)апокаліпсис, футуристична (анти)утопія, магічний реалізм, моторошні True story, новітня українська міфологія/демонологія, бестіарії й інші твори в жанрі. biblioteka.cdu.edu.ua. Архів оригіналу за 21 лютого 2022. Процитовано 21 лютого 2022.
  2. Вінницьке «літературне» подружжя відкрило власне видавництво «Дім химер» - VежA. Vежа (укр.). 2 листопада 2018. Архів оригіналу за 21 лютого 2022. Процитовано 21 лютого 2022.
  3. а б root (19 серпня 2023). Чотири автори розривають договори з видавництвом «Дім химер». Видавництво пояснило свою позицію — оновлено. chytomo.com (укр.). Процитовано 20 березня 2024.
  4. Читомо Павло Дерев'янко розповість, як творилися міфи про козаків-характерників. Архів оригіналу за 22 листопада 2019. Процитовано 22 листопада 2019.
  5. «Тенета війни» на видавничому сайті. Архів оригіналу за 30 серпня 2020. Процитовано 22 квітня 2020.
  6. Інформація про третю частину на сайті видавництва. Архів оригіналу за 28 червня 2021. Процитовано 28 червня 2021.
  7. Анонс книги на сайті видавництва. Архів оригіналу за 19 березня 2020. Процитовано 19 березня 2020.
  8. Анонс бестіарію «Книга вигаданих неістот» на сайті видавництва». Архів оригіналу за 19 березня 2020. Процитовано 19 березня 2020.
  9. Плани видавництва 2020. Архів оригіналу за 27 вересня 2020. Процитовано 14 квітня 2020.
  10. Інтерв'ю з Владом Сордом: війна, література і коти. Архів оригіналу за 20 лютого 2021. Процитовано 22 квітня 2020.
  11. Інтерв'ю з Ксенією Циганчук. Архів оригіналу за 17 травня 2021. Процитовано 22 квітня 2020.

Посилання

[ред. | ред. код]