Перейти до вмісту

Вікіпедія:Статті-напади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Стаття-напад (від англ. attack page — «сторінка-атака») — сторінка в будь-якому просторі назв, яка створена головним чином з метою принизити її суб'єкта або погрожувати йому. До статей-нападів прирівнюється біографічний матеріал, який є повністю негативним по тону і не забезпеченим посиланнями на авторитетні джерела.

Правила Вікіпедії забороняють створення свідомо упереджених статей. Одним з п'яти стовпів Вікіпедії є нейтральна точка зору. І навіть якщо в суспільстві панує негативна точка зору по відношенню до кого б або чого б то не було, це не підстава для лайки або кепкування у Вікіпедії на цю тему. Заборона на створення статей-нападів діє не тільки в просторі статей. Навіть якщо подібні сторінки зберігаються в особистому просторі учасника, вони підлягають видаленню, а сам учасник в цьому випадку отримає попередження. Взагалі любов до нападів і образ досить швидко призведе учасника до безстрокової блокування.

Типи статей-нападів

[ред. код]

Статті-напади можуть бути:

  • Статті зі свідомо внесеними ненейтральними твердженнями, що підлягають негайному видаленню. Якщо стаття мала такі твердження з моменту створення, і стаття не була переписана, значить видалити слід саму статтю як ненейтральну.
  • Статті-оригінальні дослідження з маргінальними теоріями, які покликані довести вірність нападів на будь-що, або ж завуальовані образи. Такі статті підлягають видаленню; в очевидних випадках — швидкому видаленню.
  • Статті, спеціально присвячені негативним аспектам конкретної людини, групи людей, етносу, держави, комерційної продукції тощо. Такі статті підлягають видаленню як відгалуження думок. Однак у разі наявності консенсусу можуть бути створені статті, присвячені критиці того чи іншого явища, наприклад критика ісламу, критика еволюціонізму, критика лібералізму. Однак такі статті ні в якому разі не можуть зводитися тільки до перерахування випадів на адресу критикованого явища; повинні бути представлені й інші точки зору, причому стаття повинна спиратися на надійні вторинні та третинні джерела, де розбирається ця полеміка, а сама стаття повинна бути написана максимально нейтрально.

Виявлення статей-нападів

[ред. код]

Статті-напади характеризуються такими ознаками:

  • Ненейтральність;
  • Використання незагальноприйнятної або взагалі «притягнутої за вуха» інформації;
  • Дивні, підозрілі найменування, що інколи нагадують назви певної організації, групи населення або ж яку-небудь лайку;
  • Наведення ненейтральних або неавторитетних джерел.

Див. також

[ред. код]