Величко Олена Михайлівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Олена Михайлівна Величко
Народилася2 грудня 1951(1951-12-02) (72 роки)
Київ, Українська РСР, СРСР
КраїнаУкраїна Україна
Діяльністьнауковиця
Alma materУкраїнський поліграфічний інститут ім. Івана Федорова
Галузьполіграфія
ЗакладВидавничо-поліграфічний інститут НТУУ «КПІ»
Вчене званнядоктор технічних наук
Науковий ступіньпрофесор

Олена Михайлівна Величко — український вчений, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри репрографії Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ»

Біографічні відомості

[ред. | ред. код]

Народилася у м. Києві в сім'ї робітника.

Після завершення середньої школи працювала в державних установах і на виробничо-поліграфічному підприємстві НДІ технічної інформації і техніко-економічних досліджень Держплану УРСР.

1970 р. вступила на навчання до Київського вечірнього факультету Українського поліграфічного інституту (УПІ) ім. Івана Федорова, який закінчила 1976 р. з відзнакою.

Наукова та викладацька діяльність

[ред. | ред. код]

1974—1980 рр. працювала у Київській філії Державного проектного і науково-дослідного інституту поліграфічної промисловості (ДІПРОНДІПоліграф) на посадах молодшого, згодом старшого наукового співробітника.

1980—1983 рр. — навчалася в аспірантурі при УПІ ім. Івана Федорова.

У 1984 р. у Московському поліграфічному інституті захистила дисертаційну роботу «Механизм структурных изменений и регулирование износостойкости фотополимерных и металлических форм высокой печати» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, яка була виконана під керівництвом Е. Т. Лазаренка і Б. І. Костецького.

1984—1992 рр. працювала старшим науковим співробітником УкрНДІ спеціальних видів друку.

1992 р. ВАК затвердив О. М. Величко у вченому званні старшого наукового співробітника. Цього ж року переходить на роботу до Видавничо-поліграфічного факультету Київського політехнічного інституту (згодом Видавничо-поліграфічний інститут (ВПІ) НТУУ «КПІ»), де працювала на посадах доцента (1992—2006 рр.), а потім професора (2006—2008 рр.).

1999 р. Атестаційна колегія Міністерства освіти України присвоїла О. М. Величко вчене звання доцента кафедри репрографії.

1999—2002 рр. — навчалася у докторантурі при НТУУ «КПІ».

2006 р. в Українській академії друкарства захистила дисертаційну роботу «Теоретичні основи взаємодії інформаційного, енергетичного і матеріального потоків у друкарському контакті» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук[1]. Науковий консультант А. К. Дорош. Наукові інтереси стосуються проблем формних, друкарських і оздоблювальних процесів у сучасних способах репродукування і виробництва поліграфічної продукції, апаратного і програмного забезпечення для оцінки якості і стабілізації технологічних процесів, технології створення нових видань, у тому числі й електронних і мультимедійних. Величко О. М. — автор і співавтор чотирьох монографій, трьох навчальних посібників з грифом МОН України, одного електронного навчального посібника з грифом НТУУ «КПІ», автор і співавтор понад 180 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі 13 патентів на винаходи, 7 методичних розробок, виданих як електронні навчальні видання (посилання на видання надано нижче). Керує і бере участь у науково-дослідній тематиці за бюджетним фінансуванням за напрямом «нові матеріали і технології», виступає рецензентом наукових робіт, монографій і підручників.


2008 р. Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки України присвоїла О. М. Величко вчене звання професора кафедри технології поліграфічного виробництва.

З 2008 р. — завідувач кафедри репрографії ВПІ НТУУ «КПІ»[2].

Професор Величко — заступник головного редактора збірника наукових праць «Техніка і технологія друкарства»[3] та член редколегій фахових видань «Наукові записки (Українська академія друкарства)» і «Поліграфія і видавнича справа».

Наукові інтереси стосуються проблем формних, друкарських і оздоблювальних процесів у сучасних способах репродукування і виробництва поліграфічної продукції, апаратного і програмного забезпечення для оцінки якості і стабілізації технологічних процесів, технології створення нових видань, у тому числі й електронних і мультимедійних.

Величко О. М. — автор і співавтор чотирьох монографій, трьох навчальних посібників з грифом МОН України, одного електронного навчального посібника з грифом НТУУ «КПІ», автор і співавтор понад 180 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі 13 патентів на винаходи, 7 методичних розробок, виданих як електронні навчальні видання (посилання на видання надано нижче).

Керує і бере участь у науково-дослідній тематиці за бюджетним фінансуванням за напрямом «нові матеріали і технології», виступає рецензентом наукових робіт, монографій і підручників.

Творчий доробок

[ред. | ред. код]

Автор та співавтор 150 наукових та навчально-методичних публікацій. Під її керівництвом Р. А. Хохлова[4] і К. О. Чепурна[5] виконали та захистили дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Праці

[ред. | ред. код]

Нагороди та відзнаки

[ред. | ред. код]

Нагороджена медалями:

  • «Ветеран труда»
  • «В память 1500-летия Киева»

Література

[ред. | ред. код]
  • Видавничо-поліграфічний факультет. 1954—2004 [Текст]: нариси історії / П. О. Киричок, Р. Г. Іванченко, А. К. Дорош, А. І. Петрук та ін. ; упоряд. В. В. Хоню ; М-во освіти і науки України. Нац. техн. ун-т України «Київ. політехн. ін-т». — К. : ВПФ НТУУ «КПІ», 2004. — С. 53.
  • Не згасає світло науки в теорії друку [Текст]: [про захист дис. О. М. Величко] / О. В. Мельников // Полігр. та вид. справа. — 2007. — № 1 (45). — С. 190—194.
  • Хто є хто: Довідник. Проф. Нац. техн. ун-ту України «Київ. політехн. ін.-т». 1898—2010 [Текст] / відповідальні В. В. Янковий та П. О. Киричок ; М-во освіти і науки України. Нац. техн. ун-т України «Київ. політехн. ін-т». — 2-е вид., перероб. і доп. — К. : ВПФ НТУУ «КПІ», 2009. — 342 с.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Інформація про дисертаційну роботу О. М. Величко на сайті «Электронная библиотека». Архів оригіналу за 6 березня 2016. Процитовано 20 березня 2011.
  2. Інформація про кафедру репрографії на офіційному сайти НТУУ "КПІ. Архів оригіналу за 10 квітня 2011. Процитовано 20 березня 2011.
  3. Інформація про журнал «Техніка і технологія друкарства» на сайті Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Архів оригіналу за 17 квітня 2011. Процитовано 20 березня 2011.
  4. Інформація про дисертаційну роботу Р. А. Хохлової на сайті «Электронная библиотека». Архів оригіналу за 6 березня 2016. Процитовано 20 березня 2011.
  5. Інформація про дисертаційну роботу К. О. Чепурної на сайті «Электронная библиотека». Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 20 березня 2011.

Інтернет-ресурси

[ред. | ред. код]

Інформація про О. М. Величко: