Перейти до вмісту

Амаль Клуні

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Амаль Клуні
араб. أمل علم الدين كلوني
англ. Amal Alamuddin Clooney
Ім'я при народженніLevantine Arabic أمل علم الدين[1]
Народилася3 лютого 1978(1978-02-03)[2] (46 років)
Бейрут, Ліван[3]
Країна Ліван
 Велика Британія
Місце проживанняЛондон
Комо
Бриньйоль
Бейрут
Гаага
Нью-Йорк
Діяльністьбаристер, правозахисниця, письменниця, адвокатка, юристка, прокурорка, public prosecutor general
Галузьміжнародне кримінальне право[4], Міжнародне публічне право[4], права людини[4], Міжнародне гуманітарне право, Міжнародне право прав людини, Middle East specialistd, злочин проти людяності, воєнний злочин, international crimed, Кримінальне переслідування, прокуратура і public prosecutor generald
Alma materDr Challoner's High Schoold, New York University School of Lawd і Коледж святого Х'юd
Знання мовLebanese Arabicd, арабська, британська англійська, англійська[5] і французька
ЗакладОрганізація Об’єднаних Націй, Міжнародний суд, Міжнародний кримінальний суд, Академія міжнародного права, New School for Social Researchd, Університет Північної Кароліни в Чапел-Гілл, SOAS School of Lawd, Колумбійський університет, UN fact-finding missiond, Рада з питань людини ООН, Комітет з прав людини ООН, Attorney General's Officed і Special Tribunal for Lebanond
ЧленствоОперативна група з відповідальности за злочини, скоєні в Україні[6] і United Nations Fact Finding Mission on the 2014 Israel–Gaza conflictd
Роки активності2000 — тепер. час
БатькоRamzi Alamuddind
МатиБарія Аламуддін
У шлюбі зДжордж Клуні
Діти (2[7])Alexander Clooneyd і Ella Clooneyd
Нагороди
IMDbID 5007802

Амаль Клуні (англ. Amal Clooney), до шлюбу — Аламуддін (араб. أمل علم الدين; нар. 3 лютого 1978, Бейрут, Ліван) — британська юристка, правозахисниця та письменниця ліванського походження.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Закінчила коледж Сент-Х'ю Оксфордського університету, юридичний факультет Нью-Йоркського університету за спеціальністю «Міжнародне право, питання екстрадиції та захисту прав людини».

З 27 вересня 2014 року одружена з актором і режисером Джорджем Клуні. 6 червня 2017 року народила двійнят — Олександра і Еллу[8].

Професійна діяльність

[ред. | ред. код]

У 2004 році посіла посаду в Міжнародному суді ООН.

У 2010 році почала роботу в юридичній компанії Doughty Street Chambers.

Працювала юридичною радницею з Югославії при суддях в Міжнародному суді ООН і Міжнародному кримінальному суді, а також була старшою юридичною радницею прокурора в Спеціальному трибуналі щодо Лівану.

Представляє уряд Камбоджі в справі про територіальну суперечку з Таїландом у Постійній палаті третейського суду, Вірменію в процесі проти Догу Перінчека як особи, що заперечує геноцид вірмен, населення архіпелагу Чагос в судовій справі за право повернутися на острови, звідки його виселили через розміщення американської військової бази.

Серед клієнтів Амаль Клуні — засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, колишня прем'єрка України Юлія Тимошенко, колишній президент Мальдівської Республіки Мохамед Нашид, азербайджанська журналістка Хадіджа Ісмаїлова, єгипетсько-канадський журналіст Мохамед Фахмі та інші відомі особи.

У вересні 2021 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) призначив Амаль Клуні Спеціальною радницею із суданського конфлікту в Дарфурі.

Активізм

[ред. | ред. код]

Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке є частиною російсько-української війни Амаль Клуні відвідала штаб-квартиру ООН й виголосила промову на підтримку України. Вона висловила заклик до правосуддя, оскільки була шокована злочинами російських військових на території України, зокрема звірствами у Бучі та Ірпені.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Арабська Вікіпедія — 2003.
  2. Munzinger Personen
  3. Deutsche Nationalbibliothek Record #1051385075 // Gemeinsame Normdatei — 2012—2016.
  4. а б в Чеська національна авторитетна база даних
  5. CONOR.Sl
  6. https://archive.today/Vv6um
  7. English Wikipedia community Wikipedia — 2001.
  8. George and Amal Clooney Welcome Daughter Ella and Son Alexander. Архів оригіналу за 6 червня 2017. Процитовано 14 грудня 2020.