ExxonMobil: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Виправлення помилок орфографії
м falseredirect
Рядок 1: Рядок 1:
{{Falseredirect|Exxon}}
'''Exxon Mobil Corporation''' або '''ExxonMobil''' (вимовл. ''ЕкссонМобіл'') — приватна нафтова [[корпорація]] [[США]] у штаті [[Нью-Йорк]].
'''Exxon Mobil Corporation''' або '''ExxonMobil''' (вимовл. ''ЕкссонМобіл'') — приватна нафтова [[корпорація]] [[США]] у штаті [[Нью-Йорк]].



Версія за 19:13, 4 березня 2016

Exxon Mobil Corporation або ExxonMobil (вимовл. ЕкссонМобіл) — приватна нафтова корпорація США у штаті Нью-Йорк.

ExxonMobil Corporation — одна з найбільших у світі нафтових компаній, а також одна з найдорожчих корпорацій у світі. На 2013 рік компанія має капіталізацію $403,7 млрд.[1], поступаючись за цим показником лише компанії Apple ($415,7 млрд). Компанія веде свою історію від нафтового тресту Standard Oil, заснованого в 1882 р. знаменитим мільйонером Джоном Рокфеллером. У своєму нинішньому вигляді компанія з'явилася в 1999 р. в результаті злиття компаній Exxon і Mobil. В наш час[коли?] на компанію працюють більше 80 тис. співробітників по всьому світу (з них 30 тис. людей — в США). Найвідомішими брендами компанії є Exxon, Esso і Mobil, під якими випускаються автомобільні масла та інші паливно-мастильні матеріали.

Діяльність компанії

  • Логотип
    Веде розвідку і добуває нафту в 14 країнах.
  • Запаси нафти 300 млн т, газу — 550 млрд м3.
  • Видобуток на рік нафти та газового конденсату 34.5 млн т, газу — 32 млрд м3.
  • Видобуває також вугілля — 47 тис. т за рік та уранову руду — 159 тис. т за рік. Працює 180 тис. чоловік.

Аварія Ексон Вальдез

Ліквідація наслідків аварії «Ексон Вальдез»

24 березня 1989 року нафтовий танкер «Ексон Вальдез» зазнав аварії[2] біля узбережжя Аляски (Затока Принца Вільгельма). У результаті аварії близько 10,8 мільйонів галонів нафти (близько 260 тис. барелів або 40 900 000 літрів) вилилося в море, утворивши нафтову пляму в 28 тисяч квадратних кілометрів.

У результаті судових розглядів компанія виплатила понад 300 мільйонів доларів у вигляді компенсації постраждалим місцевим жителям і компаніям[3], а також після розгляду апеляцій зобов'язана виплатити штраф у 507 500 000 доларів. Згідно з постановою Верховного суду США[4].

Див. також

Посилання

Примітки