Богохульство
Богоху́льство (від Бог і д.-рус хула, ст.-слав хѹла; грец. βλασφημία) — нешанобливе використання імені Бога або богів, а також наругу будь-яких об'єктів релігійного поклоніння і шанування.
За юдейським, християнським і мусульманським віруваннями є гріхом.
У різні періоди історії і в різних народів це поняття розумілося по-різному і в різній мірі переслідувалося згідно із законом.
Сучасність
ред.У кримінальних законах багатьох країн поняття «богохульство» було замінено на «образу релігійних почуттів», тяжкість покарання за яку істотно менше, ніж у минулі часи за богохульство.
У липні 2015 року парламент Ісландії скасував покарання за богохульство, яке діяло в країні з 1940 року. В Ірландії в 2010 році богохульство стало кримінальним злочином, за яке загрожує штраф до 25000€ (відомостей про притягнення до відповідальності за цим складом злочину на 2017 рік немає)! У Фінляндії за богохульство в 1966 році був засуджений Ханну Салама.
Проте, в ряді країн богохульство досі залишається злочином, за який може бути призначено покарання аж до смертної кари. Така ситуація в ісламських державах. В ісламі хула на Бога визнається одним із найтяжчих гріхів (поряд з віровідступництвом), і за шаріатским правом вона карається смертною карою через побиття камінням. Великий резонанс в світі викликав в 2010 році смертний вирок, винесений в Пакистані за богохульство християнці Асії Норін.
Див. також
ред.Джерела
ред.- Maledicta: The International Journal of Verbal Aggression (ISSN US 0363-3659)
- Levy, L. Blasphemy. Chapel Hill, 1993.
- Comprehensive academic study comparing global legal approaches to blasphemy in light of the Jyllands-Posten controversy [Архівовано 2 січня 2013 у Archive.is]
- Dartevelle, P., S Borg, Denis, Ph., Robyn, J. (eds.). Blasphèmes et libertés. Paris: CERF, 1993
- Plate, S. Brent Blasphemy: Art that Offends (London: Black Dog Publishing, 2006) ISBN 1904772536
Посилання
ред.- Богохульство // Українська Релігієзнавча Енциклопедія