Jump to content

Віківиди:Про

Shortcuts: WS:A, WS:About
From Wikispecies
This page is a translated version of the page Wikispecies:About and the translation is 100% complete.

Дивись також Віківиди у Вікіпедії

Мотивація

Біологи, які визначають нові види, зазвичай публікуються в спеціалізованих журналах, напрацьована величезна кількість інформації, але ніхто не зберігає оглядів. Навіть фахівці у вузько спеціалізованих галузях часто не помічають, що вид був офіційно описаний двічі, тричі або й більше разів.

Тому невідомо, скільки ж насправді існує видів, як це не смішно б звучало. Ми не говоримо про всі види, що існують на Землі, а лише про загальну кількість видів, які вже були описані в наукових публікаціях.

Ніхто не знає, скільки ж їх є. Експерт 'A' може мати думку, що відомо 17 000 кільчастих червів, а експерт 'B' вважати, що знає їх близько 20 000. Така ситуація існує тому, що не існує централізованого процесу реєстрації й не існує бази даних або довідкового каталогу, де можна було б переглянути інформацію стосовно поточного стану знань про певний вид.

Бачення

Централізована велика база даних з таксономії - це те, чим мають стати Віківиди: відкрита, всеосяжна база даних для вчених і тих, хто не є науковцем, яка відбиватиме все розмаїття життя на нашій планеті Земля. Тому що життя є суспільним надбанням!

Постійно зростає кількість великих наукових проектів, що мають на меті досягти приблизно одного й того ж самого. Це, наприклад, Catalogue of Life, EoL та багато інших. Основною проблемою більшості цих проектів є те, що вони не є відкритими для редагування, і тому неминучою є поява великої кількості помилок, що лишаються "замкненими" й їх важко виправити...

Співпраця

Якщо ви хочете додати вміст до Віківидів, але не знаєте як це зробити, перегляньте розділ довідки Help:Зміст, де ми пояснюємо, як просто додавати дані до Віківидів.

Виникли питання стосовно нашої політики у Віківидах? Дивись Віківиди: Статут, де про це говориться трохи детальніше.