Dyskusja wikipedysty:Zbigad
Witaj w polskiej Wikipedii!
Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.
Na dobry początek kilka przydatnych linków:
- wstęp – krótki tekst, opisujący podstawy pracy w Wikipedii;
- pomoc – główna strona pomocy;
- FAQ – najczęściej zadawane pytania;
- terminologia – objaśnienia specyficznych wyrażeń, na które możesz natrafić;
- Portal wikipedystów – miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze linki do stron związanych z projektem.
Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:
Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się w projekcie zdarzają.
Chcesz się pobawić z Wiki bez obaw, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny – kliknij: Wikipedysta:Zbigad/brudnopis i zobacz jak to działa :-).
Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym Wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.
- Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej [[Dyskusja_Wikipedysty:{{{1}}}|stronie dyskusji]]. Kliknij [{{fullurl:Dyskusja wikipedysty:{{{1}}}|action=edit§ion=new}} tutaj] aby dodać nowe pytanie.
Zapraszamy również na kanał IRC wikipedia-pl – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!
Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.
I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!
Witam w gronie redaktorów Wikipedii i pozdrawiam!
Lajsikonik Dyskusja 00:59, 21 lis 2006 (CET)
Zostałeś zaproszony do uczestnictwa w WikiProjekcie Islam. WikiProjekt Islam ma na celu, ogólnie rzecz biorąc, rozwój artykułów związanych z islamem. Wszelki wkład będzie doceniany! |
Kkrystian (dyskusja, mail) 18:09, 23 maja 2007 (CEST)
Uczestnictwo w tym projekcie wymaga tylko dopisania się do tabelki z uczestnikami. Pozdrawiam Kkrystian (dyskusja, mail) 22:11, 23 maja 2007 (CEST)
Życzenia ;]
[edytuj kod]planetoidy
[edytuj kod]witam :-) widzę że robisz dużo drobnych lecz ważnych poprawek ogonków a odnośnikach do planetoid. robisz to według jakiejś konkretnej listy i planu?? (jestem jak najbardziej za, jest jeszcze cała masa takich rzeczy do zrobienia) John Belushi -- komentarz 19:20, 19 mar 2008 (CET)
- jeśli chcesz tu jest cała lista planetoid do takich poprawek według kolejnych numerów obiektów. mam tylko prośbę jeśli chcesz się tym zająć to tego co poprawisz nie kasuj z tej listy. pozdrawiam John Belushi -- komentarz 19:31, 20 mar 2008 (CET)
Biała (herb)
[edytuj kod]Przepraszam, mea culpa. Pozdrawiam
D@wid (dyskusja) 20:14, 30 kwi 2008 (CEST)
koszary
[edytuj kod]czy mógłbyś zrobić zdjęcia w Gorzowie byłych koszar brygady zmech i Bsap?--keriM_44 (dyskusja) 23:39, 7 maj 2008 (CEST)
- Zrób - a potem "skopiujesz" to co ja tam tworze na commons. Nie jestem znawcą ale....Zobacz TU [[1]] --keriM_44 (dyskusja) 23:47, 7 maj 2008 (CEST)
- mozesz podać link do Twojej galerii?--keriM_44 (dyskusja) 18:27, 12 maj 2008 (CEST)
- juz znalazłem - zobacz jak wyszła galeria w 12 Pułk Zmechanizowany i 4 Brygada Zmechanizowania. Nie było brygady pancernej - jedno zdjecie ma niewłaściwą nazwę. Kiedyś dojdziemy jakie w poszczególnych budynkach były bataliony. Rób dalej zdjęcia :)--keriM_44 (dyskusja) 19:38, 12 maj 2008 (CEST)
blokada
[edytuj kod]Została już założona przez innego administratora. Dziękuję za czujność. Pozdrawiam. – Paelius Ϡ 23:37, 11 maj 2008 (CEST)
Dyskusja:Świętosław (imię)
[edytuj kod]Dlaczego ek? 87.79.100.186 (dyskusja) 22:36, 17 maj 2008 (CEST)
Witanie nowych
[edytuj kod]Proszę, nie witaj użytkowników, którzy nie mają na koncie edycji. Wojciech Pędzich Dyskusja 14:16, 20 maj 2008 (CEST)
Re: Życzenia
[edytuj kod]Witam, bardzo miły gest, bardzo dziękuję Karol007dyskusja 19:12, 2 paź 2008 (CEST)
Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!
[edytuj kod]Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)
Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:
W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.
Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).
Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.
Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas. |
- Jak oznaczać artykuły?
Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.
- Cofanie zmian
Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.
- Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.
Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 07:30, 2 kwi 2011 (CEST)
Witaj. Dlaczego oznaczasz tą wersję jako przejrzaną ? Kórliki to oficjalny podtytuł tej gry, co jest potwierdzone w źródle które dodałem (błąd w pisowni jest celowy - oryg. angielski tytuł to Rabbids czyli nieprawidłowa forma Rabbits). Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 18:06, 7 kwi 2011 (CEST)
- Nie ma problemu :). Pozdrawiam. Sir Lothar (dyskusja) 20:12, 7 kwi 2011 (CEST)
Hej. Takie głupotki jak w tej edycji śmiało wywalaj :) Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 23:07, 18 kwi 2011 (CEST)
Wieści krapkowickie
[edytuj kod]Witam. Przejrzałeś ten artykuł i zauważyłem, że brakuje w nim źródeł, kategorii i linków wewnętrznych... Co prawda przejrzenie polega na sprawdzeniu czy nie ma wandalizmów, nie mniej pozostawienie artykułu w tej postaci spowoduje, że będzie on straszył swoją niedopracowaną formą. Myślę, że decydując się na przejrzenie warto spróbować usunąć elementarne braki. Pozdrawiam serdecznie Staszek99 (dyskusja) 15:40, 20 maj 2011 (CEST)
PS. Też mieszkam pod Gorzowem :)
Blackfish (dyskusja) 19:17, 13 kwi 2013 (CEST)
Kajetan Soltyk
[edytuj kod]Miejsce urodzin: patrz dobra ojca Jozefa Soltyka (zm.1735) - Chwalowice kolo Zaklikowa w dzisiejszym powiecie stalowowolskim 85.176.4.125 (dyskusja) 16:47, 25 gru 2017 (CET)
DNU: Cabi (urzędnik)
[edytuj kod]Sławek Borewicz (dyskusja) 07:10, 2 sty 2023 (CET)
Zaproszenie do udziału w badaniu
[edytuj kod]Witamy!
Fundacja Wikimedia prowadzi badanie Wikipedystów, aby lepiej zrozumieć, co skłania administratorów do zaangażowania się w tworzenie Wikipedii i jakie czynniki mają wpływ na utrzymanie ich zainteresowania. Wyniki badania pomogą nam w poprawie doświadczeń Wikipedystów oraz rozwiązaniu wspólnych problemów i potrzeb. Zidentyfikowaliśmy cię jako dobrego kandydata do udziału w tym badaniu i będziemy wdzięczni za wypełnienie anonimowej ankiety.
Nie musisz być administratorem, aby wziąć udział.
Wypełnienie ankiety zajmuje około 10–15 minut. Więcej informacji o badaniu znajdziesz na jego stronie Meta, gdzie dostępna jest też polityka prywatności.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasze dane kontaktowe znajdziesz na stronie Meta projektu.
Z pozdrowieniami