Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Piotr.Szymczak

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Witaj w polskiej Wikipedii!

[edytuj kod]

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:Piotr.Szymczak/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej [[Dyskusja wikipedysty:--Søren1997 (dyskusja) 17:36, 29 kwi 2013 (CEST)|stronie dyskusji]]. Kliknij [{{fullurl:Dyskusja wikipedysty:--Søren1997 (dyskusja) 17:36, 29 kwi 2013 (CEST)|action=edit&section=new}} tutaj], aby dodać nowe pytanie.[odpowiedz]
Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!


Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Piotr.Szymczak/Wojny wikingów, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

  • poprawić styl na encyklopedyczny
  • poprawić linkowanie (zbędne linki do tomów, brak innego linkowania)
  • poprawić ortografię (tytuł błędny?)
  • dodać niezależne rzetelne źródła

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 20:08, 6 sie 2013 (CEST)[odpowiedz]

Prośba o źródła w artykule Itamar Even-Zohar

[edytuj kod]

Dziękujemy za napisanie artykułu Itamar Even-Zohar. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)


Dzień dobry. Proszę zwracać uwagę na poprawność nazw (tytułów) artykułów. W Twoim były aż dwa: nazwisko od małej litery ("evan-zohar") i z literówką ("Evan" zamiast "Even"). Na szczęście takie błędy łatwo poprawić, ale zawsze lepiej uważać. Dziękuję, Cancre (dyskusja) 20:34, 9 paź 2013 (CEST)[odpowiedz]

tłumaczenia studentów (?)

[edytuj kod]

Witaj.

Dobrze byłoby, gdyby grupa tłumacząca była jakoś oznaczona. Często w takich grupach sa popularne błędy (często wynikające z wyjaśnień prowadzącego grupę lub błędnej interpretacji czegoś na forum grupy), wtedy, zamiast szukać każdego członka grupy osobno, pisze się wiadomość do wszystkich.

Zainteresujcie się tym projektem.

Czy jesteś osobą obytą z Wikipedią (lub ktoś taki jest w Waszej grupie)? Jezeli nie, dobrze byłoby, gdybyście zapewnili sobie opiekę kogoś doświadczonego. Mozna wtedy uniknąć sporych kłopotów, gdy grupa nowicjuszy cos robi z dużym nakładem sił, a później jest to natychmiast kasowane, gdyż jest sprzeczne z założeniami Wikipedii (Główna Kwatera ZHP dała kiedyś za zadanie drużynom opisać bohaterów na podstawie własnych wywiadów. Była to część wielkiego projektu i spaliła na panewce, bo naruszała zasadę weryfikowalności oraz zakazu własnych badań. Wszystkie tak powstałe artykuły były kasowane natychmiast (bo Wiki nie jest miejscem na odrabianie prac domowych itp).

Chętni do pomocy są wymienieni w tym miejscu. Ja także mogę pomagać (od strony technicznej oraz zasad Wikipedii, nie merytorycznie). Pozdrawiam. Ciacho5 (dyskusja) 12:16, 13 gru 2013 (CET)[odpowiedz]

Dzięki za sugestie i polecony link - zaraz prześlę te informacje studentom.

Pozdrawiam, Piotr Szymczak

Godne przeczytania

[edytuj kod]

Czy znacie Pomoc:Dla tłumaczy? pozdrawiam. Ciacho5 (dyskusja) 19:03, 14 gru 2013 (CET)[odpowiedz]

Gdzie odpowiadać i jak podpisywać

[edytuj kod]
Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

  • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
  • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
  • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. Ciacho5 (dyskusja) 19:07, 16 gru 2013 (CET)[odpowiedz]

Witam. Artykuł znajdujący się w przestrzeni głównej Wikipedii winien spełniać kryteria stawiane artykułom. Dopracowywanie artykułu, niezależnie od tego, czy będzie to robił Pan, czy Pańscy studenci winno odbywać się w brudnopie. Po dopracowaniu artykułu należy go przenieść spowrotem do przestrzeni głównej. Edytowanie w brudnopise ma jeszcze tę zaletę, że kolejne edycje nie wymagają oznaczania jako przejrzane i od razu są widoczne dla każedego. Po skończeniu należy użyć zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Pawel Niemczuk (dyskusja) 11:07, 18 gru 2015 (CET)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • NIech ów student rozwinie, uźródłowi i dopracuje w brudnopisie. Przynajmniej nikt nie będzie mu "przeszkadzał"
  • ...
  • ...

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 22:55, 31 sty 2019 (CET)[odpowiedz]