Dyskusja wikipedysty:Myki
Aura
[edytuj kod]To, co zapewne skłoniło Cię do umieszczenia w artykule Aura kategorii odnoszącej się do buddyzmu, nazywane jest wizualizacją i z aurą nie ma nic wspólnego, stąd też pozwoliłem sobie ją usunąć. Pozdrawiam Szwedzki 03:13, 31 sie 2005 (CEST)
- Jestem ciekaw tych źródeł; wydaje mi się jednak, że podciąganie aury pod buddyzm tak czy siak będzie raczej naciągane, podobnie jak inne zjawiska z zakresu New Age (typu astral, OBE). Swoją drogą - brak na Wiki kategorii New Age, która bardziej odpowiada aurze niż pseudonauka. Pozdrawiam Szwedzki 03:27, 31 sie 2005 (CEST)
Zaśmiecanie obserwowanych
[edytuj kod]Niestety aktualnie nic się nie da na to poradzić. Problem jednak jest dobrze znany, i ktoś kiedyś się tym zajmie. Taw 20:39, 6 wrz 2005 (CEST)
Cywilizacja Doliny Indusu
[edytuj kod]ponieważ w tym niewielkim stubie nic się nie zmienia od jakiegoś czasu pozwolę sobie przeredagować go Dilmun 14:29, 17 wrz 2005 (CEST)
Proszę, zagłosuj jeszcze raz... Andrzej z Helu LIST 11:18, 21 wrz 2005 (CEST)
Kosultacje ze specami
[edytuj kod]Faktycznie, czasem warto zasięgnąć opinii kogoś innego. Sądzę, że pomocne w tym są strony: Wikipedia:Wieża Specjalności i Wikipedia:Wikipedyści według wykształcenia. Pozdrawiam, Reytan 07:41, 24 paź 2005 (CEST)
zapraszam do głosowania, będzie raźniej
[edytuj kod]Wikipedia:Głosowania/Wykluczenie Kwietnia Kwiecień 18:14, 12 lis 2005 (CET)
Witaj. Podobają mi się Twoje edycje w hasłach dotyczących wegetarianizmu, ale mam pewną wątpliwość odnośnie klasyfikacji (nieklasyfikacji) semi-/pesco-/pollowegetarianizmu jako odmiany wegetarianizmu. Wyłączając same źródła ksiązkowe o wegetarianizmie nawet samo istnienie frazy 'wegetarianizm' w tych nazwach obliguje je do uzniania w tych kategoriach. Myki
- Klasyfikacja ta budzi wiele kontrowersji. Nazwa wegetarianizm jak wiesz oznacza dietę wykluczającą mięso. Sama etymologia tego słowa mówi o tym. A więc neologizm jakim jest semiwegetarianizm jest mało fortunny. Semi oznacza pół a wegetarianizm odżywianie bez mięsa. A wiec połączenie tych wyrazów nie jest logiczne (rodzajem wegetarianizmu nie moze byc dieta zawierajaca mięso). To tak samo jak powiedziec ze ktos jest ateistą, ktos inny nie jest a jeszcze ktos inny uwaza sie za semiateistę czy tez półateistę. Nie logiczne, prawda? Albo ktos wierzy w Boga albo nie. Nie ma czegos pomiedzy. Tak samo jak widzisz jest ze slowem semiwegetarianizm. Jest ono po prostu nielogiczne. Stąd te kontrowersje i odmienne zdania. Semiwegetarianizm wiec nie jest wegetarianizmem pomimo przyrostka wegetarianizm w nazwie. Tworca tego slowa chcial aby nazwa od razu wskazywala na rodzaj tej diety (i to zadanie akurat dobrze spełnia ta nazwa), ale jak widzisz nie pomyslal o sensie tego neologizmu. Wiekszosc wegetarian nie zgadza sie na uznawanie jakiejkolwiek diety zawierajacej chociaz troche mięsa za odmiane wegetarianizmu. Natomiast osoby stosujace semiwegetarianizm czy fleksitarianizm lubia okreslac siebie jako wegetarian (nieslusznie), z tego powodu ze jest to ich przejsciowa dieta na drodze do wegetarianizmu. Jest taki sposob dowartosciowania siebie. Tak wiec moje edycje to podejscie do tych pojęć z punktu widzenia czystej logiki i racjonalizmu, a nie opinii ludzi (które są błędne). Mam nadzieje ze moje edycje wyprowadzą z blednego myslenia wielu ludzi i rozwiaza raz na zawsze spory wegetarian i semiwegetarian o to czy semiwegetarianizm jest rodzajem wegetarianizmu czy nie.Radoc 13:35, 19 lis 2005 (CET)
--- Jak bardzo termin semiwegetarianzm wydaje się nielogiczny, tak samo mozna zatem powiedziec o lakto-owo wegetarianizmie. Gdzie dieta ta polega na wlaczaniu produktow zwierzecych tj. mleka czy jajek. A juz samo owo-wegetairianie eliminują mleko ze swej diety. lakto-jajka. Wiec mozna powiedziec jako nonesensie ze lakto-owo spozywaja a juz samo owo, czy lakto to samo odrzucaja. Zreszta nie da sie traktowac semiwegetarian jak typowych miesozercow, z oczywistych względow zywieniowych. dla przykladu. dietetyk nie móglby traktowac swojego pacjenta (kogos kto stosuje diete semiwegetariańską) tak jak "rasowego" mięsożercę, ktory dostarcza w innych proporcjach wszystkich skladnikow. Wiec czy to komus sie podoba, czy nie termin ten jest znaczacy!
syn. -> syn.
[edytuj kod]Zauważyłam dziś właśnie, że podmieniłeś dawno temu w Wrona (strona ujednoznaczniająca) syn. na lub dawn.. Prosiłabym o ostrożność, gdyż albowiem:
- syn. oznacza synonim, a niekoniecznie dawną nazwę; czasami rzeczywiście podaje sie inną nazwę używaną w mocno zamierzchłych czasach, ale czasami są to tylko dwie nazwy stosowane współcześnie, równolegle, bo naukowcy spierają się na temat przynależności systematycznej gatunku;
- w tym przypadku jeżeli już wstawiać "lub dawniej", to dokładnie na odwrót, nowszą nazwą jest Corone cornix, co zaraz poprawię.
Pozdrawiam --Anniolek dyskusja 20:21, 24 sty 2006 (CET)
Serek (dyskusja) 13:52, 25 cze 2011 (CEST)
Teukros (dyskusja) 21:24, 1 wrz 2011 (CEST)
-- Bulwersator (dyskusja) 20:04, 5 wrz 2011 (CEST)
AB (dyskusja) 00:43, 5 lis 2015 (CET)
John Belushi -- komentarz 13:48, 5 lis 2015 (CET)
Odnośnie "ramek"
[edytuj kod]Wpisz po prostu:
<source lang="brainfuck">
Kod pojawi się w takim właśnie polu
</source>
I będzie w rameczce :). Jeżeli chcesz mieć w "rameczce" text - <source lang="text">