Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Kuriac

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Pierwsze kroki
Zasady i zalecenia
  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.
Przyłącz się do nas

Odwiedź portal wikipedystów. Sprawdź, kim jesteśmy i pochwal się, kim jesteś.

Jeśli chcesz, pomóż nam wykonywać stałe zadania. Podzieliliśmy je według stopnia trudności.

Śmiało edytuj. Możesz skonfigurować preferencje swojego konta. Polecamy przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania.

Komunikacjagdzie i jak rozmawiamy

Pod wypowiedziami podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.

Jeżeli masz problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek. Aby szybko dostać odpowiedź, możesz zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy lub zapytać przewodnika. Zachęcamy także do dołączenia na nasz serwer Discord, gdzie każdą pomoc otrzymasz w błyskawicznym tempie.

Beau (dyskusja) 12:00, 20 cze 2010 (CEST)[odpowiedz]

źródła

[edytuj kod]

Proszę pamiętać o podawaniu źródeł, których brakuje w Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1982 (eliminacje strefy AFC/OFC). Pozdrawiam. Mpn (dyskusja) 20:28, 22 cze 2010 (CEST)[odpowiedz]

Cześć! W artykułach o el. MŚ dodawaj proszę przed kategorią : {{Mistrzostwa świata w piłce nożnej}}. Pozdrawiam, MãtvílhoSrbija. 20:37, 22 cze 2010 (CEST)[odpowiedz]

Zaproszenie do Wikiprojektu:Piłka Nożna

[edytuj kod]

Witaj serdecznie!

Chciałbym uprzejmie zaprosić Cię do uczestnictwa w WikiProjekcie:Piłka nożna:

Pozdrawiam, MãtvílhoSrbija. 20:29, 24 cze 2010 (CEST)[odpowiedz]

Dokonałem małych zmian w artykule Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1990 (eliminacje strefy CAF) nad którym ostatnio pracowałeś. Dodałem szablony z tabelką zestawiającą wszystkie mecze. Dzięki takiej tabelce po kliknięciu na wynik czytelnik jest przenoszony od razu do danego meczu. Ten szablon wymaga aby zastosowano parametr drużyna1_ISO = POL zamiast drużyna1 = {{Reprezentacja|POL|L}}, itp. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi i nie będziesz miał problemów aby go kiedyś zastosować. Jakby co to pytaj. --Verwolff + 01:34, 18 lip 2010 (CEST) PS. Czy mógłbyś jeszcze uzupełnić poszczególne mecze o strzelców, sędziów, stadion itp? Dane są dostępne i pliz pisz trochę tekstu do artykułów a nie same wyniki. :)[odpowiedz]


Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

[edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „OOjs UI icon block Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie, natomiast na stronie brak wersji przejrzanej są umieszczane strony oczekujące na pierwsze przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Warto czasami zajrzeć na stronę Pomoc:Pytania nowicjuszy, gdzie mogą też pojawiać się prośby o przejrzenie.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.

Redaktor

[edytuj kod]

Włączam Tobie uprawnienia redaktora - coraz lepsze podejście do źródeł, edycje całkiem przyzwoite. Z drobiazgów - przypisy stawiamy przez znakami przestankowymi a nie za, dobrze też wykorzystać do nich szablon np. szablon:cytuj stronę. A poza tym udanego edytowania (reguły oznaczania wyżej). Elfhelm (dyskusja) 21:47, 19 sie 2010 (CEST)[odpowiedz]