Dyskusja wikipedysty:IMPERATOR
Witaj w polskiej Wikipedii,
cieszę się że do nas dołączyłeś. Jest kilka osób które się zajmują tą tematyką na polskiej Wikipedii.
Na eksperta i koorydnatora wyrósł nam Silthor, swego czasu pisał też
Mozgulek, bitwy opisuje często Arche, a sprawy związane
ze sztuką Radomil.
Baw się dobrze, a w razie czego możesz pytać mnie na mojej stronie dysksji.
Kpjas 23:33, 31 maj 2004 (CEST)
- skorzystaj z menu - przenieś, w wyśletlonej tabelce podaj nową nazwę
- wejdź do "edytuj" w miejscu gdzie z automatu wpisało się redirect (czyli ponownie wchodząc w (tu w "lex") wyswietla się ... lex(informatyka) i pod spodem ...przekierowano z lex)
- zmień na stonę ujednoznaczniającą (zobacz skrótowce)
- jeszcze tylko dopisz do listy wszystkicgh stron ujednoznaczniajacych (jest takowa).
- to ostatnie zostawiam dla Ciebie
PozdrowieniaRadomil 12:52, 2 cze 2004 (CEST)
Dziękuję wszystkim, którzy mi odpowiedzieli, za pomoc w kwestii technicznej. Pozdrawiam IMPERATOR
Archiwum dyskusji |
Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!
[edytuj kod]Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)
Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:
- Wikipedia:Wersje przejrzane
- Wikipedia:Redaktorzy
- Wikipedia:Wersje oznaczone
- Pomoc:FAQ/Wersje oznaczone
W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.
Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).
Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.
Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas. |
- Jak oznaczać artykuły?
Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.
- Cofanie zmian
Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.
- Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.
Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 09:15, 30 lip 2013 (CEST)
Ad:Dyskusja:Falanga
[edytuj kod]No cóż, odpowiedź nie jest taka prosta, ale generalnie sprowadza się do tego, że papier wszystko zniesie...
- cytowany Hammond pisał m.in. i o tym, że greccy hoplici walczyli czasami zupełnie nago
- w latach wykpiwanego PRL-u wydawnictwo, nim dało tekst do druku, prosiło kilku speców o przejrzenie i redakcję. Dziś, jak widać, nawet wydawnictwa uniwersyteckie (o takich jakBellona nawet nie wspominając) mają to gdzieś. Przykładem niech tu będzie cytowany hełm koryncki, który od falangi Filipa i Aleksandra dzieliły stulecia, a więc nie można tu stawiać znaku równości.
Zgadzam się, że falangiści Aleksandra nie nosili pancerzy i zaraz to poprawię, ale odradzam powoływanie się na niesprawdzone źródła. To tyle... Belissarius (dyskusja) 18:22, 11 kwi 2015 (CEST)
Hoa binh (dyskusja) 21:17, 15 sty 2019 (CET)
Hoa binh (dyskusja) 21:17, 15 sty 2019 (CET)
Zaproszenie do udziału w badaniu
[edytuj kod]Witamy!
Fundacja Wikimedia prowadzi badanie Wikipedystów, aby lepiej zrozumieć, co skłania administratorów do zaangażowania się w tworzenie Wikipedii i jakie czynniki mają wpływ na utrzymanie ich zainteresowania. Wyniki badania pomogą nam w poprawie doświadczeń Wikipedystów oraz rozwiązaniu wspólnych problemów i potrzeb. Zidentyfikowaliśmy cię jako dobrego kandydata do udziału w tym badaniu i będziemy wdzięczni za wypełnienie anonimowej ankiety.
Nie musisz być administratorem, aby wziąć udział.
Wypełnienie ankiety zajmuje około 10–15 minut. Więcej informacji o badaniu znajdziesz na jego stronie Meta, gdzie dostępna jest też polityka prywatności.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasze dane kontaktowe znajdziesz na stronie Meta projektu.
Z pozdrowieniami