Przejdź do zawartości

Dyskusja:Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wiarygodność

[edytuj kod]

Lista artystów z tytułami nadanymi przez FIAP jest wiarygodna - potwierdzają ją różne źródła, w tym znajdujące się w Internecie. Na przykład strony stowarzyszeń zrzeszających arystów fotografików (ZPAF, Fotoklub RP i inne), katalogi aukcyjne, artykuły, strony oficjalne fotografików, jak również życiorysy fotografików, których biogramy znajdują się w Wikipedii.

Źródła podane pod artykułem wymagają naturalnie jeszcze uzupełnienia.

Jeszcze muszę dodać, że zestawienie to (Polacy we FIAP) jest bardzo ciekawe, unikalne - ponieważ nikt nigdzie podobnego jeszcze nie zrobił.

I to interesujace zestawienie w obecnej chwili zostało usunięte przez wikipedystę Bulwersator bez uprzedzenia użytkowników Wikipedii, czyli niezgodnie z zasadami. Przypomnę fragment projektu Wikipedia:Weryfikowalność

Jeśli istniejący od dawna artykuł jest pełen stwierdzeń nieopartych na źródłach, należy najpierw na jego stronie dyskusyjnej zadać pytanie o te źródła, a po jakimś czasie, jeśli nie będzie odpowiedzi, skierować hasło do skasowania. Pamiętaj, że usuwanie informacji powinno się odbywać bardzo ostrożnie i w "cywilizowany" sposób.

Mam nadzieję, że lista Polaków we FIAP powróci na swe miejsce.

Pozdrawiam - użytkownik Wikipedii

(ze zgłoszenia błędu na WP:ZB)

[edytuj kod]

Uprzejmie informuję, że od 25 lutego 1980 roku posiadam tytuł AFIAP natomiast nie ma mnie na "Liście Polaków,którzy uzyskali tytuły FIAP" Wikipedi. Oświadczam ,że na potwierdzenie faktu posiadania tytułu mam stosowne dokumenty. Zgłosił: Krzysztof Jakubowski AFIAP, ZPAF, Hon.GTF 89.73.127.64 (dyskusja) 09:35, 26 lis 2010 (CET)[odpowiedz]

Cała lista bez źródeł więc wyleciała -- Bulwersator (dyskusja) 22:17, 15 gru 2010 (CET)[odpowiedz]

  • Genialne posunięcie.

Czy jeśli na przykład któryś z pisarzy zgłosi, że w jego notce biograficznej nie uwzględniono jednego tytułu z napisanych przez niego książek – cały artykuł o nim zostanie usunięty?

Przypuszczam, że panu Krzysztofowi chodziło o dopisane jego nazwiska do listy. Nie trudno się domyślić.

Co do samej listy.

Lista artystów z tytułami nadanymi przez FIAP jest wiarygodna – potwierdzają ją różne źródła, w tym znajdujące się w Internecie. Na przykład strony stowarzyszeń zrzeszających artystów fotografików (ZPAF, Fotoklub RP i inne), katalogi aukcyjne, artykuły, strony oficjalne fotografików, jak również życiorysy fotografików, których biogramy znajdują się w Wikipedii. Widnieją na niej bardzo znani w środowisku fotograficznym artyści. Wyraźnie widać, że lista powstała z ogólnie dostępnych źródeł. Z drugiej strony, nikt nie ma obowiązku informowania świata o swoich osiągnięciach. Może trzymać FIAP-owski dyplom w szufladzie. Dlatego lista stanowi zbiór nazwisk osób, które upubliczniły wyróżnienia otrzymane od FIAP. Kiedy powstała, niektóre osoby postanowiły wyciągnąć z szuflad dyplomy, by się nimi pochwalić. Czy to powód do usunięcia całej listy?

Dopóki nikt nie zakwestionuje tych informacji, one są wiarygodne. Nie wyobrażam sobie, żeby podczas redagowania encyklopedii PWN każdy z opisywanych np. artystów był zobowiązany do przesłania kopii dokumentów potwierdzających datę urodzenia, dyplomy szkół, czy fotokopie nagród poświadczone przez notariusza. Obowiazuje domniemanie niewinności. Czyli – jeśli ktoś pisze o sobie, że posiada tytuł AFIAP, jego stowarzyszenie o tym wspomina, czy krytycy sztuki – w katalogach, to można przyjąć to za prawdę. FIAP to nie fabryka zbrojeniowa, ani jednostka militarna. To międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające fotografików.

Źródła podane pod artykułem wymagają naturalnie jeszcze uzupełnienia. I należy uzupełniać również samą listę, gdy kolejni artyści otrzymają tytuły FIAP. Chociaż napewno łatwiej skasować tę listę, jeśli okaże się, że kogoś na niej nie ma.

Jeszcze muszę dodać, że zestawienie to (Polacy we FIAP) jest bardzo ciekawe, unikalne – ponieważ nikt nigdzie podobnego jeszcze w Polsce nie zrobił.

I to interesujące zestawienie w obecnej chwili zostało usunięte przez wikipedystę Bulwersator bez uprzedzenia użytkowników Wikipedii, czyli niezgodnie z zasadami. Przypomnę fragment projektu Wikipedia:Weryfikowalność

Jeśli istniejący od dawna artykuł jest pełen stwierdzeń nieopartych na źródłach, należy najpierw na jego stronie dyskusyjnej zadać pytanie o te źródła, a po jakimś czasie, jeśli nie będzie odpowiedzi, skierować hasło do skasowania. Pamiętaj, że usuwanie informacji powinno się odbywać bardzo ostrożnie i w "cywilizowany" sposób.

Mam nadzieję, że to mały wypadek przy pracy i lista Polaków we FIAP powróci na swe miejsce.

Pozdrawiam – użytkownik Wikipedii 95.49.53.122 (dyskusja) 23:55, 16 gru 2010 (CET)[odpowiedz]

(przeniesione z WP:ZB mulat(napisz) 15:37, 19 sty 2011 (CET))[odpowiedz]

nowi uhonorowani Polacy

[edytuj kod]

W grudnu 2010 roku, Miedzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej przyznała tytuły AFIAP jeszcze trzem Polakom, są to: Zbigniew Kot, Marcin Sacha i Janusz Wojewoda. Oto stosowny link do strony Fotoklubu RP, potwierdzający tę informację. Proszę o uzupełnienie. http://fotoklubrp.org/frp/kronika.html