Witaj w polskiej Wikipedii!

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

  • wstęp - krótki tekst, opisujący podstawy pracy w Wikipedii;
  • pomoc - główna strona pomocy;
  • FAQ - najczęściej zadawane pytania;
  • terminologia - objaśnienia specyficznych wyrażeń, na które możesz natrafić;
  • Portal wikipedystów - miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze linki do stron związanych z projektem.

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się w projekcie zdarzają.

Chcesz się pobawić z Wiki bez obaw, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Ethopic/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym Wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi na trapiące Cię problemy, lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony szablon:pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub Wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie redaktorów Wikipedii i pozdrawiam!

ToAr © 13:39, 5 sie 2006 (CEST)Odpowiedz

Towarzystwo Kamrackie

edytuj

Masur juhu? 13:17, 17 mar 2008 (CET)Odpowiedz

Nazwa użytkownika

edytuj

Hej. Przepraszam, że nachodzę - ale ten dokument mówi, że nazwa użytkownika nie może zawierać treści reklamowych. Etopiryna jest dość popularnym specyfikiem, więc ktoś może się lekko mówiąc czepnąć tej nazwy - czy mogę poprosić o wymyślenie alternatywnej i zgłoszenie tego na tej stronie? Dziękuję. Wojciech Pędzich Dyskusja 11:17, 29 kwi 2008 (CEST)Odpowiedz

RODM Wydma Mars.jpg

edytuj
 

Proszę, nie ładuj na Wikipedię plików, których nie jesteś autorem, nie posiadasz do nich praw autorskich lub plików, które nie są na wolnych licencjach. Działania niezgodne z obowiązującym prawem (np. nadawanie fałszywych licencji lub przypisywanie sobie autorstwa) są podstawą do zablokowania użytkownika, dlatego proszę zapoznaj się z informacjami na temat licencji dopuszczalnych w Wikipedii oraz zasadami przesyłania plików.Masur juhu? 00:10, 17 sty 2010 (CET)Odpowiedz

lokada konta

edytuj
 

Witaj. Pozbawiono Cię możliwości edycji Wikipedii, ponieważ Twoja nazwa użytkownika jest sprzeczna z zasadami. Nazwa nie może być reklamą, nazwą firmy bądź instytucji, niezgodna z prawem, wulgarna, prowokacyjna lub przypominająca numer IP.

Jeśli chcesz odzyskać możliwość edycji Wikipedii, wybierz sobie poprawną nazwę, złóż prośbę o zmianę nazwy i prośbę o odblokowanie.

Natomiast jeśli nie chcesz lub nie potrafisz złożyć próśb o zmianę nazwy i odblokowanie, wtedy możesz po prostu założyć nowe konto o poprawnej nazwie.

Jeśli uważasz, że blokada jest pomyłką albo została nałożona niesłusznie, skontaktuj się z administratorami (kanałem prywatnym: np. e-mail, komunikator internetowy, kanał IRC, Discord).Wojciech Pędzich Dyskusja 00:14, 17 sty 2010 (CET)Odpowiedz

Plik:RODM Wydma Mars.jpg może zostać usunięty

edytuj

Dziękujemy za przesłanie Plik:RODM Wydma Mars.jpg. Temu plikowi brakuje jednak kluczowych informacji. Podane jest źródło, ale nie ma żadnego dowodu, że autor lub właściciel praw autorskich naprawdę zgodził się na udostępnienie pliku na podanej licencji. Prosimy o podanie linku do strony WWW, gdzie napisana jest taka zgoda, albo przekazanie e-maila z pisemną zgodą właściciela praw autorskich na OTRS (permissions-commons-pl@wikimedia.org).

Jeśli nie podasz dowodu na udzielenie zgody na wykorzystanie tego pliku, może on być usunięty po 7 dniach. Masur juhu? 16:32, 17 sty 2010 (CET)Odpowiedz