Witaj w polskiej Wikipedii!

edytuj

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

 

Na dobry początek kilka linków:

W wolnej chwili zapoznaj się też z zasadą neutralnego punktu widzenia oraz najczęstszymi nieporozumieniami, które mogą się nam zdarzyć.

Chcesz się pobawić z Wiki bez strachu, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Dada6/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie.
 
Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony! Witamy w gronie redaktorów Wikipedii. Pozdrawiam, Martixx Dyskusja 09:33, 23 sie 2007 (CEST) 11:52, 1 lis 2005 (CET)Odpowiedz

Jerzy Targalski

edytuj

Jeden artykuł to nie "wiele kontrowersji", a przesadą jest też nazwać to "kontrowersją", zapoznaj się proszę z zaleceniami Wikipedia:Unikaj wyrażeń zwodniczych i Wikipedia:Unikaj próżnych wyrażeń. Roo72 Dyskusja 14:53, 29 kwi 2007 (CEST)Odpowiedz

Plik:Barchow-stacja.JPG

edytuj
 

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii..

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zawróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona ten plik zostanie skasowany. --Masur juhu? 06:38, 1 lis 2010 (CET)Odpowiedz

Killing Joke#Koncerty w Polsce

edytuj

Cześć. W tym artykule w „Rock'n'roll” podane są daty obu koncertów Killing Joke w 1990 w Polsce, czy tylko o jednym? Pytam, bo przeredagowałam tamtą sekcję i nie wiem jak postąpić z przypisami. SpiderMum (dyskusja) 18:57, 15 gru 2010 (CET)Odpowiedz

Odp.: Adam Włodek

edytuj

Moim zdaniem jednak lepiej, gdy w przypadku danych wrażliwych można znaleźć źródła w postaci dokumentu lub publikacji drukowanej, do których jest możliwy dostęp. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 22:58, 29 gru 2012 (CET)Odpowiedz

Wirtualne Gęśle

edytuj

Twoja edycja została wycofana w związku z niezgodnością z zaleceniami edycyjnymi. Wprowadzane informacje powinny zostać opatrzone źródłami. Cisum Eporue (dyskusja) 22:08, 13 lut 2013 (CET)Odpowiedz

No ok, wyrzuciłam to (nie żeby przemówił do mnie argument o nogach rękach;)) SpiderMum (dyskusja) 22:52, 14 lut 2013 (CET)Odpowiedz
Haha, sorrki :) SpiderMum (dyskusja) 23:15, 14 lut 2013 (CET)Odpowiedz
No, (chwilowa) wygrana. Winszuję ;) SpiderMum (dyskusja) 13:21, 23 lut 2013 (CET)Odpowiedz

Proszę sprawdzić email

edytuj

Witaj, Dada6: Proszę sprawdzić email! Temat: "The Community Insights survey is coming!" Jeśli masz jakieś pytania, wyślij e-mail na adres surveys@wikimedia.org.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email surveys@wikimedia.org.)

Sorry for the inconvenience, you can read my explanation here.

MediaWiki message delivery (dyskusja) 18:23, 25 wrz 2020 (CEST)Odpowiedz

Marek Wawrzynowski

edytuj

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • podziel na sekcje
  • rozbuduj treść
  • sformatuj tekst

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, FilutekPL niebot (dyskusja) 17:10, 21 paź 2020 (CEST)FilutekPL niebotOdpowiedz

Tadeusz Gebethner

edytuj

Witaj. Z książek Gowarzewskiego Mistrzostwa Polski. Ludzie (1918–1939). 100 lat prawdziwej historii (1) (2016) i Polonia, Warszawianka, Gwardia. Prawdziwa historia trzech klubów (2003). W obu w notce biograficznej podaje taką kompozycję imion, jaką wpisałem. A autor był znany z opierania się na oficjalnych dokumentach, w tym na metrykach USC i parafialnych. Oczywiście zawsze można dodać uwagę, że źródła takie a takie podają inną wersję. Najntisy (dyskusja) 16:42, 18 lut 2021 (CET)Odpowiedz

  • Tak, wiem że oprócz błędów niezamierzonych zastawiał też pułapki antyplagiatowe. Dlatego, jak wspomniałem wczoraj, można wstawić w artykule przy którejś z wersji imion uwagę o rozbieżności w źródłach. Co właśnie, dla zamknięcia tematu, uczyniłem. Najntisy (dyskusja) 17:54, 19 lut 2021 (CET)Odpowiedz

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

edytuj

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty  

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

 
Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „  Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie, natomiast na stronie brak wersji przejrzanej są umieszczane strony oczekujące na pierwsze przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Warto czasami zajrzeć na stronę Pomoc:Pytania nowicjuszy, gdzie mogą też pojawiać się prośby o przejrzenie.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota PBbot (dyskusja) 12:34, 26 sie 2021 (CEST)Odpowiedz

ŁKS Łochów

edytuj

Le5zek Tak? 13:39, 30 sie 2021 (CEST)Odpowiedz

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2024

edytuj

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory trwają do 23:59 we wtorek 17 września 2024.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty, takie jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF złożone z 12 wolontariuszy. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 12 kandydatów z całego świata, 3 z nich ubiega się o reelekcję. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem. Dostępne są również „przewodniki” napisane przez członków społeczności.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 120 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 17 września 2024. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli już zagłosowałeś(-aś), dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacjiOddaj swój głos w wyborach!

komunikat wysłany przez Msz2001 (dyskusja) 11:47, 15 wrz 2024 (CEST)Odpowiedz