2010 m. pasaulio futbolo čempionato atranka/Afrika
Straipsnyje pateikiami atrankos į 2010 m. pasaulio futbolo čempionatą Afrikos zonos rezultatai.
Atranka vyksta trim etapais: pirmajame tarpusavyje sužaidžia kelios silpniausios komandos, dėl galimybės patekti į kitą etapą. Antrame etape visos komandos padalinamos į 12 grupių - jų nugalėtojai bei dar 8 geriausios antros komandos patenka į 3 etapą. Šiame etape komandos padalinamos į penkias grupes. Grupių nugalėtojai patenka į pasaulio čempionatą. Drauge vyksta ir atranka į 2010 m. Afrikos Tautų taurę Angoloje. Į ją patenka paskutiniame etape į kiekvienos grupės top trejetą patekusios komandos.
I etapas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- Madagaskaras - Komorai 10:2 (6:2, 4:0)
- Džibutis - Somalis 1:0 (1:0, neįvyko)
- Siera Leonė - Bisau Gvinėja 1:0 (1:0, 0:0)
II etapas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]1 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kamerūnas | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 14 | 2 | +12 |
Žaliasis Kyšulys | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 8 | -1 |
Tanzanija | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 6 | +3 |
Mauricijus | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 17 | -14 |
2 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gvinėja | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 5 | +4 |
Kenija | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 5 | +3 |
Zimbabvė | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 | -2 |
Namibija | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 12 | -5 |
3 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Beninas | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 8 | +4 |
Angola | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 8 | +3 |
Uganda | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 9 | -1 |
Nigeris | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 11 | -6 |
4 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nigerija | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 11 | 1 | +10 |
Pietų Afrikos Respublika | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 5 | 0 |
Siera Leonė | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 4 | 8 | -4 |
Pusiaujo Gvinėja | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 10 | -6 |
5 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gana | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 5 | +6 |
Gabonas | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 8 | 3 | +5 |
Libija | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 7 | 4 | +3 |
Lesotas | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 16 | -14 |
6 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alžyras | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 4 | +3 |
Gambija | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 3 | +3 |
Senegalas | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 7 | +2 |
Liberija | 3 | 6 | 0 | 3 | 3 | 4 | 12 | -8 |
7 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dramblio Kaulo Krantas | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 10 | 2 | +8 |
Mozambikas | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 5 | +2 |
Madagaskaras | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 7 | -5 |
Botsvana | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 8 | -5 |
8 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Marokas | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 |
Ruanda | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 |
Mauritanija | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 12 | -10 |
Etiopija | 0 | - | - | - | - | - | - | - |
9 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Burkina Fasas | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 14 | 5 | +9 |
Tunisas | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 3 | +8 |
Burundis | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 9 | -4 |
Seišeliai | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 17 | -13 |
10 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Malis | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 13 | 8 | +5 |
Sudanas | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 9 | 0 |
Kongo Respublika | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 8 | -1 |
Čadas | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 11 | -4 |
11 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zambija | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | +1 |
Togas | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 3 | +5 |
Esvatinis | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 2 | 8 | -6 |
Eritrėja | 0 | - | - | - | - | - | - | - |
12 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egiptas | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 13 | 2 | +11 |
Malavis | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 14 | 5 | +9 |
Kongo Demokratinė Respublika | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 14 | 6 | +8 |
Džibutis | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 39 | -28 |
III etapas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Trečiame etape antro etapo nugalėtojos padalintos į 5 grupes po dvi komandas.
1 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kamerūnas | 12 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 2 | +7 |
Gabonas | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 7 | +2 |
Togas | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 3 | 7 | -4 |
Marokas | 3 | š | 0 | 3 | 3 | 3 | 8 | -5 |
2 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nigerija | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 4 | +5 |
Tunisas | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 4 | +3 |
Mozambikas | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 3 | 5 | -2 |
Kenija | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 11 | -6 |
3 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alžyras | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 4 | +5 |
Egiptas | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 4 | +5 |
Zambija | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 2 | 5 | -3 |
Ruanda | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 1 | 8 | -7 |
Kadangi Alžyras ir Egiptas surinko vienodai taškų, o jų grupės rodikliai vienodi, todėl buvo žaidžiamos dar vienerios rungtynės, kuriose nustatytas grupės nugalėtojas.
2009 m. lapkričio 18 d. |
Alžyras | 1 – 0 | Egiptas | Al Merreikh Stadium, Omdurmanas (Sudanas) Žiūrovų: 50 000 Teisėjas: Eddy Maillet (Seišeliai) |
---|---|---|---|---|
Yahia 40' | Ataskaita |
4 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gana | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 3 | +6 |
Beninas | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 |
Malis | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 7 | +1 |
Sudanas | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 9 | -7 |
5 grupė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Komanda | Tšk. | Rungt. | Laim. | Lyg. | Pral. | Įv. įm. | Įv. pral. | Įv. skirtumas. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dramblio Kaulo Krantas | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 19 | 4 | +15 |
Burkina Fasas | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 10 | 11 | -1 |
Malavis | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 11 | -7 |
Gvinėja | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 7 | 14 | -7 |
Afrikos (CAF) atrankos į pasaulio futbolo čempionatą | |
---|---|
... · 1990 · 1996 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 · 2026 |