Ugrás a tartalomhoz

Válaszd az életet

Ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Válaszd az életet
SzerzőArkagyij és Borisz Sztrugackij
Eredeti címВолны гасят ветер
Ország Szovjetunió,  Oroszország
Nyelvorosz
Témakapcsolatok idegen civilizációkkal
nyomozás
Műfajsci-fi
SorozatDelelő Univerzum
ElőzőBogár a hangyabolyban
Kiadás
Kiadás dátuma1985
Magyar kiadóMóra Könyvkiadó
Magyar kiadás dátuma1989
FordítóFöldeák Iván
Média típusakönyv
Oldalak száma194
ISBNISBN 9631164225
SablonWikidataSegítség

A Válaszd az életet (oroszul: Волны гасят ветер) Arkagyij és Borisz Sztrugackij szovjet-orosz író 1985-ben megjelent sci-fi regénye.[1] A Delelő Univerzum 10. kötete, a Kammerer-trilógia harmadik, befejező része.

Történet

[szerkesztés]
Alább a cselekmény részletei következnek!

A könyvnek nincs klasszikus narratív szála, dokumentumokból, interjúkból, riportokból épül fel, a nyolcvankilenc éves Makszim Kammerer naplója az egyik ilyen. A távoli jövőben az emberiség gyarmatosította a Naprendszert, és messzi bolygókra is eljutott, ahol intelligens, idegen fajokkal került kapcsolatba. A kialakult nyugalmat és békét azonban – múltban és jelenben egyaránt – veszélyezteti az a nem bizonyított feltételezés, hogy titokzatos „Vándorok” bírnak befolyással az emberek ügyeire.

Tojvo Glumov és Makszim Kammerer a KONBIZ (Kontroll Bizottság) munkatársa. Az események sorozata elhiteti velük, hogy a Vándorok új akciójának tanúi. Felderítik, hogy olyan lények élnek a Földön, akik embernek születnek, de rejtett szellemi képességekkel rendelkeznek, amelyek messze túlmutatnak a normálisnál. Külön fajnak tartják magukat, és azt állítják, hogy más érdekeik vannak, sőt, néha azt gondolják, hogy a hagyományos emberi erkölcs felett állnak.

A szerzők sok más korábbi munkája is megemlíti a Vándorokat, de csak ebben a történetben tárul fel világosan a kilétük, eredetük és céljaik.

Itt a vége a cselekmény részletezésének!

Főszereplők

[szerkesztés]
  • Makszim Kammerer
  • Tojvo Glumov

Megjelenések

[szerkesztés]

Magyarul

[szerkesztés]

Jegyzetek

[szerkesztés]
  1. Először folytatásokban a Знание — сила (A tudás hatalom) magazinban jelent meg az 1985. 6–12. és az 1986. 1., 3. számban.

Források

[szerkesztés]

További információk

[szerkesztés]