Biežāk uzdotie jautājumi

Tālāk ir ietverts saraksts ar bieži uzdotiem jautājumiem, kas var jums palīdzēt izprast uzvedības reklāmas.


Kas ir tiešsaistes uzvedības reklāmas?

Tiešsaistes uzvedības reklāmas ir veids, kā izmantot informāciju par jūsu tīmekļa pārlūkošanas aktivitāti, lai jūs kopā ar citiem sagrupētu interešu grupās un piedāvātu reklāmas, balstoties uz šīm interesēm.

Uzvedības reklāmas atšķiras no citām interneta reklāmu formām, piemēram, kontekstuālajām reklāmām, kuras tiek sniegtas kā atbilde uz jūsu pašreizējām sesijas aktivitātēm (iekļaujot meklēšanas vaicājumus vai apmeklētās vietnes).

Kā tas darbojas?

Ir vairāki veidi, kā piedāvāt uzvedības reklāmas. Pamatlīmenī informācija par jūsu tīmekļa pārlūkošanas aktivitāti kopā ar informāciju par tūkstošiem citu lietotāju veikto pārlūkošanu tiek savākta un segmentēta vispārējās grupās, piemēram, automašīnas, finanses un ceļojumi. Interešu profils (piemēram, “automašīnas”) tiek secināts no datiem par apmeklētajām vietnēm, un jūsu datorā tiek ievietots fails, kuru dēvē par sīkfailu un kurš jūs identificē kā personu, kura interesējas par kategoriju “automašīnas”. Reklamētāji un vietnes pielāgos reklāmas lietotāju grupām ar vienādām interesēm, un sīkfails iespējo šādu saistīto parādāmo reklāmu piegādi jums.

Plašāku informāciju par to, kā tas darbojas, skatiet šeit.

Kādi dati tiek izmantoti?

Uzvedības reklāmas var atšķirties attiecībā uz to, kāda informācija tiek izmantota un kādā veidā. Tradicionālie reklāmu tīkli, piemēram, ievāc un izmanto informāciju, kad jūs apmeklējat vienu vai vairākas konkrēta tīkla vietnes.

Kādas ir priekšrocības?

Jūs saņemat ar jums un jūsu interesēm saistītu tiešsaistē parādītu reklāmu. Ja, piemēram, jūs interesē dārzkopība un jūs apmeklējat dārzkopības vietnes, jūs varat tās pašas vai vēlākas tiešsaistes sesijas laikā saņemt reklāmu ar īpašiem zāles pļāvēju piedāvājumiem.

Mērķtiecīgākas reklāmas ir noderīgas, jo jūs saņemat atbilstošākus piedāvājumus, kā arī bezmaksas piekļuvi kvalitatīvam saturam, pakalpojumiem un lietojumprogrammām. Tas ir noderīgi arī reklāmdevējiem, jo viņi var sasniegt auditoriju, kuru, visticamāk, interesē šī informācija, un netraucēt tos, kurus tā, visticamāk, neinteresē. Tas ir noderīgi arī tīmekļa publicētājiem, jo reklāmas viņiem ļauj turpināt bezmaksas satura nodrošināšanu, kā arī tuvināt reklāmas lietotājiem. Ienākumi no šādām reklāmām palīdz finansēt turpmākos jaunievedumus un pakalpojumus internetā.

Vai tas neapdraud manu konfidencialitāti?

Visiem šāda veida pakalpojumu nodrošinātājiem ir jārīkojas atbilstoši piemērojamiem likumiem. Vairumā gadījumu mērķa reklāmām izmantotā informācija nav personiska, jo tā neidentificē lietotāju. Ja tiek izmantota personiski identificējama informācija (piemēram, reģistrācijas dati), jums par to tiks paziņots vietnes konfidencialitātes politikā, un, reģistrējoties konkrētam pakalpojumam, būs nepieciešama jūsu piekrišana. Jūs vienmēr varat izvēlēties, vai izmantot atbilstošāku reklāmu sniegtās priekšrocības.

Kas ir “personiski identificējama informācija”, un kā tā tiks izmantota tiešsaistes uzvedības reklāmām?

Personiski identificējama informācija ir dati, kuri atsevišķi vai kopā ar citiem datiem, kas pieder konkrētam uzņēmumam, unikāli identificē jūs kā personu. Acīmredzami piemēri ir jūsu vārds, uzvārds, adrese vai e-pasta adrese. Vairums pakalpojumu sniedzēju neizmanto uzvedības reklāmām personiski identificējamu informāciju. Ja tomēr kāds pakalpojumu sniedzējs izmanto šādu jūsu informāciju, jums par to tiks paziņots vietnes konfidencialitātes politikā, reģistrējoties konkrētam pakalpojumam.

Kā rīkoties, ja es nevēlos šāda veida reklāmas?

Jūs varat no tā izvairīties šeit.

Tomēr atcerieties, ka tas nenozīmē, ka jūs vairs nesaņemsit reklāmas, izmantojot internetu. Tas vienkārši nozīmē to, ka vietnēs redzamās reklāmas nebūs pielāgotas jums un jūsu interesēm, tātad, iespējams, nebūs tik piemērotas.

Plašāku informāciju, lūdzu, skatiet mūsu izvairīšanās palīdzības lapā.

Vai tiešsaistes uzvedības reklāmas nozīmē to, ka es redzu vairāk reklāmu?

Nē. tas vienkārši nozīmē to, ka dažās vietnēs redzamās reklāmas labāk atbilst jums un jūsu interesēm.

Vai tiešsaistes uzvedības reklāmas netraucēs manai tiešsaistes pieredzei?

Nē. Atrodoties tiešsaistē, jūs nemanīsit un neizjutīsit nekādu atšķirību. Tiešsaistes reklāmu mērķis gluži vienkārši ir rādīt jums piemērotākas reklāmas.

Vai manā datorā tiks lejupielādēta kāda programmatūra?

Nē.

Kas ir sīkfails un kā to izmanto?

Sīkfails ir mazs fails, kuru veido burti un cipari, kas tiek lejupielādēts jūsu datorā, kad piekļūstat dažām vietnēm. Sīkfaili ļauj, atgriežoties kādā vietnē, atpazīt lietotāja preferences kā iepriekš izvēlētas. Pats sīkfails nesatur un neievāc informāciju. Tomēr, kad serveris to nolasa kopā ar tīmekļa pārlūkprogrammu, tas var palīdzēt vietnei nodrošināt lietotājam piemērotāku pakalpojumu, piemēram, atceroties informāciju par iepriekšējiem pirkumiem vai kontu.

Sīkfaili tiek reģistrēti pārlūkprogrammas atmiņā, un katrs no tiem parasti satur:

  • tā servera nosaukumu, no kura sīkfails tika nosūtīts;
  • sīkfaila darbmūža datus;
  • vērtību — parasti nejauši ģenerētu unikālu skaitli.


Vietnes serveris, kurš nosūta sīkfailu, izmanto šo skaitli, lai jūs atpazītu, kad jūs atgriežaties vietnē vai veicat pārlūkošanu no vienas lapas uz citu. Šo sīkfailu var nolasīt un līdz ar to izmantot tikai serveris, kurš to ir nosūtījis. Sīkfailiem ir centrālā vieta interneta pielāgošanā, un tiešsaistes uzvedības reklāmas parasti darbojas, izmantojot sīkfailus.

Vai sīkfailu var atspējot?

Jā. Dažas pārlūkprogrammas ļaus bloķēt tikai trešās puses sīkfailus (proti, sīkfailus, kurus jūsu pārlūkprogrammā ir ievietojusi kāda trešā puse, piemēram, reklāmu tīkls, un kas nav šīs konkrētās vietnes īpašnieks) vai atļaus izmantot iestatījumus, lai bloķētu tikai sīkfailus, kas neatbilst jūsu konfidencialitātes preferencēm.

Jūs varat izvēlēties atspējot visus sīkfailus, tomēr tas var ievērojami ietekmēt jūsu tīmekļa pārlūkošanas pieredzi, ja jūs izmantojat pakalpojumus, kuri balstās uz sīkfailiem. Apskatiet mūsu labākos padomus, lai vairāk uzzinātu par jūsu tīmekļa pārlūka konfidencialitātes iestatījumiem.

Vai man ir jāizvairās, ja darbā lietoju citu datoru?

Jā. Ja jūs izvēlaties noraidīt uzvedības reklāmas no konkrēta uzņēmuma, tas attiecas uz šī konkrētā uzņēmuma datu ievākšanu un izmantošanu interneta tīmekļa pārlūkā datorā vai ierīcē, kuru izmatojat. Tādējādi tas ietekmēs arī citus cilvēkus, kuri izmanto šo tīmekļa pārlūku. Lai pilnībā noraidītu šī konkrētā pakalpojumu sniedzēja uzvedības reklāmas, jums šāds process būs jāveic katrā datorā, kuru izmantojat, vai citā tīmekļa pārlūkā (piemēram, Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vai Safari), kuru lietojat. Plašāku informāciju par izvairīšanos, lūdzu, skatiet mūsu izvairīšanās palīdzības lapā.

Vai uzvedības mērķreklāmas nepieļaušana mani pasargās no mēstuļu, uzniru un nevēlamā e-pasta saņemšanas?

Nē. Uzvedības reklāmu noraidīšana nozīmē tikai to, ka jūs vairs nesaņemsit šādā veidā pielāgotas reklāmas. Tas neietekmē un neizslēdz kāda konkrēta veida reklāmas, piemēram, e-pastu vai uznires.

Vai man kaut kas jādara?

Īss ieskats par mūsu pieciem labākajiem padomiem.