Rejestracja nazw domen .ba możliwa jest wyłącznie na rzecz firm.
Odrzucone mogą zostać wnioski rejestracyjne dla domen, które zawierają w nazwie cudze nazwy firm lub znaków towarowych lub frazy związane z dyskryminacją rasową, religijną, narodowościową itp.
Gospodarka
Prawie całe rolnictwo znajduje się w rękach prywatnych. Uprawia się głównie:
- kukurydzę,
- pszenicę,
- jęczmień,
- owies,
- tytoń
- oraz len.
Duże wagę przykłada się także do sadownictwa oraz uprawy:
- winorośli,
- oliwek,
- oraz brzoskwiń.
Także produkcja zajmuje sporą część gospodarki. Obejmuje ona:
- produkcję papierosów i wyrobów tytoniowych,
- mebli,
- części do samochodów,
- sprzętu komunikacyjnego.
Główne kierunki importu to Słowenia, Turcja, Chiny, Chorwacja, Serbia, Włochy i Niemcy. Importuje się przede wszystkim oleje ropy naftowej, samochody, węgiel, leki i energia elektryczna.
Główne kierunki eksportu to Czarnogóra, Słowenia, Austria, Włochy, Serbia, Chorwacja i Niemcy. Eksportuje się głównie energię elektryczną, meble i ich części, przewody elektryczne, konstrukcje ze stali.
Igrzyska Olimpijskie Sarajewo 1984
Intensywnie rozwija się także turystyka, zwłaszcza w Sarajewie. W 1984 roku Sarajewo zostało wybrane na gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich w 1984 roku. Kandydowały 3 miasta: Göteborg, Sapporo oraz właśnie Sarajewo. Wśród argumentów przemawiających za Sarajewem była potrzeba stworzenia nowego centrum sportów zimowych w tym rejonie Europy.
Sarajewo nie posiadało praktycznie żadnych obiektów sportowych - większość trzeba było zbudować od nowa. Było to jednak wyzwanie, bo chociaż budżet na ten cel był ogromny - aż 160 milionów dolarów - to sytuacja w kraju nie była najlepsza. Inflacja sięgała wówczas 50%, a dług zagraniczny wynosił 20 miliardów dolarów. Mimo tego, wszystkie prace udało się zakończyć przed czasem. Było to też ogromnego zaangażowania ludności Jugosławii. Po ogłoszeniu wyników do organizatorów zgłosiło się ponad 3000 osób z całego kraju. Bezpłatnie pomagali przy budowie infrastruktury, a dodatkowo mieszkańcy Sarajewa zorganizowali zbiórkę, na której zebrano 214 tysięcy dolarów. Poza budową m.in toru dla saneczkarstwa i bobslejów, zmodernizowano trasy zjazdowe, port lotniczy i stację kolejową.
Przed Olimpiadą czytelników jugosłowiańskich gazet poproszono o wybranie oficjalnej maskotki zawodów. Do wyboru były wiewiórka, baranek, jeżozwierz, koza górska, śniegowa kula i wilk. Oficjalną maskotką igrzysk został wilk Vučko. Wilczek miał wpłynąć na zmianę niekorzystnego wizerunku tych zagrożonych zwierząt tych zwierząt i powiększyć wiedzę na ich temat. Vučko stał się postacią kultową, a według MKOI udało się zmienić niekorzystny stereotyp wilków na terenie Bośni i Hercegowiny.
Euforia związana z Igrzyskami nie trwała jednak długo. Mimo tego, że na chwilę udało się zatrzymać postępujący kryzys a napływ turystów ożywił gospodarkę - w 1991 roku rozpoczęła się wojna domowa, będąca najkrwawszym konfliktem w Europie od zakończenia II wojny światowej. Na chwilę obecną większość obiektów olimpijskich popadła w ruinę i zapomnienie.