Reklama

Reklama

Goblin Slayer

(seriál)
  • Japonsko ゴブリンスレイヤー (více)
Trailer 1
Japonsko, (2018–2023), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Kumo Kagjú (kniha)

Hrají:

Júičiró Umehara, Jui Ogura, Nao Tójama, Júiči Nakamura, Tomokazu Sugita, Jóko Hikasa, Maaja Učida, Juka Iguči, Jošicugu Macuoka, Ikumi Hasegawa, Daiči Hajaši (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Mladá kněžka se dostává do party nováčkovských dobrodruhů, kteří se chtějí vydat na úkol zabíjení goblinů. Přestože jsou goblini snad nejslabší monstra v tomto světě, ve skupině tvoří velikou hrozbu a skupina dobrodruhů jeden po druhém umírá. Na pomoc skupině však přichází muž, který oddal celý svůj život zabíjení goblinů... (Gantai)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (14)

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Zaujmout prvním dílem, který náležitě ukázal, co jsou skřeti vlastně zač a čeho všeho (dost odporného) jsou schopni? To by musel zbytek tuto antisympatii vůči úhlavní záporné entitě nějak vykompenzovat a to se úplně tak nestalo. Ale popořadě. O kom se zde dozvíme paradoxně nejvíc, je právě hlavní hrdina - samozvaný Goblin Slayer. A to nevím, zda nebylo úplně na škodu. Perfektně fungoval jako tajemná postava, u které mohl člověk uvažovat, jestli jde vůbec o člověka a jaká by byla sranda, kdyby se ukázalo, že je to vlastně jen další skřet, který jen sešel z cesty a rozhodl se stát hrdinou. Nakonec je to trochu jinak a celou pravdu se dozvíme vlastně během několika prvních epizod. Od toho, kdo je to zač, až po důvod jeho konání. A to je tak jediná, dočasná zajímavost tohoto anime. O zbytku postav nemluvě - o kněžce, která se zprvu tvářila jako právě ta hlavní postava, se nedozvídáme vůbec nic - žádný pohled do minulosti. A uřvaná tsundere elfka, trpaslík, nebo vyrovnaný dračí člověk taky do této spleti plytkých charakterů nikterak nepřispívají. Příběhově neucelené - většinou složené z misí za zabitím skřetů ohrožujících nějakou oblast. Souboje až příliš uspěchané, se snahou o taktiku, ale podkopávající jakékoliv napětí, či atmosféru, která v jiných anime dokáže fungovat na jedničku (když už jsme u studia White Fox, vzpomeňme si třeba na Re:Zero a výtečně napjatý souboj s velrybou). Seriál i přesto nenudí, ale nepřináší nic výjimečného, nic skvělého a ani nic výrazného. Je sice hezké, s čím do světa anime adaptací vstoupil a že si díky prvnímu dílu zažil nebývalou slávu, ale stejně rychle byl i zapomenut a spadl do naprostého průměru. Nevím, co bych měl vyzdvihovat. Sám jsem sérii byl ochoten dokoukat, ale od začátku jsem si kladl otázku, kudy chce vlastně jít - no a ona šla nikudy. O to víc jsem zvědav, co se hodlá dít v druhé a pevně doufám, že si povede o dost lépe. 50% ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Ne, nejsem zastánce této strategie, pro kterou se pánové ve studiu White Fox rozhodli. Jistě, první díl rozhýřenými kontroverzemi publikum, ať už pozitivně či negativně, rozvířil nebráním si žádných servítek a chladnokrevně mrsknul toto dílo do šablony temnější co sklep Josefa Fritzla. Další 2 díly byla už mírnější polívčička věnující se seznamování a poté už jste si mohli být naprosto jistí, že něco lepšího jak průměrné RPG s nasládlou "poetikou" dungeonů či dračího doupěte z toho, bohužel, si neodnesete. Kde je ta temnota? Kam jste ji zašantročili?! Mám raději seriály se stoupající tendencí než přesný opak, i když uznávám, že marketingově si tato politika splnila své a na první díl ukořistila mnoho zvědavců. Já bych tomu dokázal odpustit prořídlý děj, který se konstantně dokumentárně kodrcá pozorováním života a hlavně smrti goblinů, ale hůř se toleruje zbídačelé panoptikum vyčpělých postav. Něco se dozvídáme o postupně čím dál více nudnějším, věčně stoickým Goblin Slayser-sanem, ale překvapivě jsem se nedozvěděl vůbec nic o kněžce a postavy zbylých 3 dobrodruhů se objevily, pobyly, zasmály, pojedly, poté zmizely a zase náhodou objevili - ehm, co? Nejspíš za to mohlo silné přehazování manga kapitol, které nechalo příběh silně nesourodý. Poslední výtka byly ecchi fanservis momentky, které mi do D&D pasují podobně jako klokani na Antarktidu. Tudíž jsme se museli spokojit s ráznou akcí do rudou zbarvené a na kousky rozporcované, to celé zabalené v slušné grafické podobě. I hudba je ucházející, OP střídá geniální prvky s těmi bídnými. Abych to sesumíroval, líbilo se mi to tématicky. Líbilo se mi, že hrdinové i neobvykle trpěli a že život dobrodruha není žádný med, i když jste v jistém oboru specialista. To je ale pro mě málo. Konec mě nechal chladným a vnitřně jsem nikdy nepocítil, že sleduji něco výjimečného či zapamatování hodného. ()

Reklama

gumbo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ikdyž první řada mírně vybočovala ze škatulky "klasický hrdinských fantasy anime", tak druhá do ní už suverénně zaplula. Sice to má celkem dobře napsané postavy, ale bohužel jejich dialogy a interakce jsou strašně klišovité a postupem času až otravné. A jelikož ani produkční kvality nikdy nevybočily do nadprůměru nemůže se z něj dostat ani celkové hodnocení. 65% ()

Vykuk 

všechny recenze uživatele

Klasicky japonsky úchylné, zde poněkud více.. no, celkově fajn, jen škoda vyhraněného zaměření na gobliny, nepříliš uspokojívého závěru a celkově oproti větším projektům působilo hodně komorně, taky už mě začínají nudit tyto fantasy ve stylu online her, raději bych normální výpravné dobrodružství.. ale co chtít po japoncích :) ()

ravalah 

všechny recenze uživatele

Kdy to srovnám s tím, co jsem doposud viděl a to i se starší tvorbou z 90 let, je to prostě strašná sračka. Primitivní dialogy plné "jo", "dobře" a tak podobně. První díl vypadal, že to bude aspoň trochu surové, ale znáte to. Vyjímka potvrzující pravidlo. Animace taky nic moc, děj je asi tak zábavný, jako grindění gearu ve wowku. Strašný. To už se neumí udělat pořádné anime? ()

Galerie (718)

Zajímavosti (5)

  • Ještěří mág při vyvolávání kostlivce provádí zakletí s pomocí kostí a zvoláním „Iguanodon“, což je vyhynulý dinosaurus, bíložravec, který funguje jako obránce. Při změně kosti na čepel pro útok vyvolává naopak Velociraptora, což byl dinosauří predátor. (breckakamil)
  • Hádanka „Co mám v kapse?“ je Easter egg, tedy odkaz na knižní fantasy epos „Hobbit“ od J.R.R. Tolkiena. (breckakamil)
  • Závěrečná nestvůra se jmenuje Beholder.
    (breckakamil)

Reklama

Reklama