Super Mario World

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Super Mario World
РозробникNintendo EAD
ВидавецьNintendo, Mattel
Дистриб'юторNintendo eShop і Virtual Consoled
Жанр(и)Платформер
ПлатформаSNES, перевидана для GBA, Wii Virtual Console
Дата випускуЯпонія Японія 21 листопада 1990
США США 13 серпня 1991
Європа Європа 11 квітня 1992
Режим гриОдиночна гра, багатокористувацька гра
Вік. обмеженняCERO: ZAges 18 and up only
ESRB: EEveryone
PEGI: 18PEGI 18
USK: 18USK 18
Творці
ПродюсерСігеру Міямото
Керівник(и)Такасі Тедзука
Режисер(и)Takashi Tezukad
Програміст(и)Toshihiko Nakagod[1]
Художник(и)Сігефумі Хіно
Композитор(и)Кодзі Кондо
Технічні деталі
Носій4-мегабіт картридж (SNES), 32-мегабіт картридж (GBA)
Mario
Офіційний сайт(яп.)
CMNS: Super Mario World у Вікісховищі

Super Mario World (яп. スーパーマリオワールド, Sūpā Mario Burazāzu fō) — культова відеогра жанру платформера, розроблена Nintendo для SNES. Гра мала успіх, ставши бестселером для цієї приставки, в усьому світі було продано понад 20 млн екземплярів[2]. Гра була однією зі стартових для цієї консолі, разом з Pilotwings і F-Zero. Вийшла 21 листопада 1990 року в Японії (під назвою Super Mario Bros. 4), 13 серпня 1991 року в США і 11 квітня 1992 року в Європі.

Ігровий процес

[ред. | ред. код]

Як і в попередніх іграх серії головний герой — водопровідник Маріо. Лиходій Боузер викрадає принцесу Тоадстул і ув'язнює динозавра Йоші в яйце. Маріо звільняє Йоші і верхи на ньому вирушає до замку Боузер рятувати принцесу. Ворогами на шляху є черепахи, броненосці і інші тварини.

Геймплей не зазнав особливих змін, головним нововведенням стала можливість використовувати Йоші як засіб пересування і його бойові здібності (наприклад, поїдання противників). У грі присутня велика кількість прихованих секретів, таких як скорочення шляху, бонусні рівні і т. д. Загалом у грі 74 ігрових зони і 96 виходів з них (гра перейняла прийом у попередньої Super Mario Bros. 3 і ігровий рівень можливо пройти кількома способами).

Версії гри

[ред. | ред. код]

Гра поширювалася в спеціальному комплекті для SNES Super Mario All-Stars + World, що є збіркою рімейків старих ігор з Маріо і бонусом у вигляді гриSuper Mario Worldз видозміненими спрайтами.

У 2001 році гра перевидана для GBA в рамках проєкту Super Mario Advance.

У 2007 році гра була перевидана (без внесення змін) для Wii Virtual Console.

У 1995 році тайванський виробник Hummer Team[3] випустив неліцензовану піратську версію для платформи NES, яка продовжувала бути популярною в країнах третього світу (зокрема, в Китаї). Гра використовувала той же геймлей, що й оригінальна Super Mario World. Дизайн рівнів, управління персонажем, музичне та звукове оформлення повторювали оригінал, проте гра містила велику кількість помилок.

Фанатські модифікації

[ред. | ред. код]

У 2000 році розробником FuSoYa був випущений Lunar Magic — редактор вихідного ROM гри. Редактор дає змогу легко модифікувати рівні і карти гри, що призвело до появи безлічі перероблених версій Super Mario World. Окремі модифікації привносять не тільки новий сюжет, а й нові спрайт, графіку, нових ворогів, включаючи запозичених з інших ігор для SNES.

Джерела

[ред. | ред. код]
  1. а б MobyGames — 1999.
  2. VGCharts.com. Архів оригіналу за 7 травня 2010. Процитовано 13 березня 2011.
  3. 28Famicom% 29 Super Mario World (Famicom) — BootlegGames Wiki[недоступне посилання з червня 2019]