Megaloprepus caerulatus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Megaloprepus caerulatus

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Бабки (Odonata)
Родина: Pseudostigmatidae
Рід: Megaloprepus
Rambur, 1842
Вид: M. caerulatus
Megaloprepus caerulatus
(Drury, 1782)
Посилання
Вікісховище: Megaloprepus caerulatus
EOL: 983558
ITIS: 592172
МСОП: 49254229
NCBI: 263994

Megaloprepus caerulatus — вид бабок родини Pseudostigmatidae.

Поширення

[ред. | ред. код]
Музейний зразок

Вид поширений в Центральній Америці та на північному заході Південної Америки від Мексики до Венесуели та Перу. Живе на болотах, у джунглях, лісах та на берегах річок.

Найбільший представник ряду. Розмах крил становить 19-22 см, черевце завдовжки до 10 см. Крила прозорі з коричневими жилками, із широкою синьою з металевим блиском вертикальною смугою біля верхівки крила. На цій смужці знаходяться блідо-блакитні округлі плями, що іноді зливаються в єдину смужку. Забарвлення широкої смуги на нижній стороні крил — чорне. Перша та друга пари крил практично однакові за розмірами та будовою.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Імаго харчуються павуками, яких хапають прямо з їхніх ловчих сіток. Яйця (до 250 штук) самиця відкладає в різні малі природні водні резервуари серед підліску — затоплені нори і дупла, ділянки з водою, що накопичується і застоюється. Личинки харчуються пуголовками та водними комахами, у тому числі личинками комарів, також відзначається канібалізм, через який до дорослого віку з кількох десятків личинок у замкнутому резервуарі, як правило, доживає лише одна. Тривалість життя дорослих особин досягає 7 місяців.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Bota-Sierra, C.A., Florez, C. & Sandoval-H, J. (2021) Megaloprepus caerulatus: інформація на сайті МСОП (англ.) 19 липня 2022