Перейти до вмісту

Listriodon

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Listriodon
Період існування: міоцен
Нижня щелепа Listriodon splendens.
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Родина: Свиневі (Suidae)
Підродина: Listriodontinae
Триба: Listriodontini
Рід: Listriodon
von Meyer, 1846
Типовий вид
Listriodon splendens
von Meyer, 1846
Види

див. текст

Вікісховище: Listriodon

Listriodon — вимерлий рід свиноподібних тварин, що жили в Євразії в міоцені.

Види лістріодонів, як правило, мали невеликі розміри. У морфології вони виявляють багато схожості з пекарі, а не з сучасними свинями[1].

Лофодонтові зуби Listriodon вказують на те, що він був переважно, якщо не точно, травоїдним. Цікаво, що їхні зуби більше нагадують зуби перисодактилів, наприклад коней, ніж зуби жуйних тварин. Це сталося тому, що на відміну від жуйних тварин (і багато в чому, як і перисодоктилі), у свиней відсутній складний чотирикамерний шлунок, і тому їм доводилося покладатися на зуби, щоб розщеплювати рослинний матеріал[2].

Багато видів Listriodon були названі протягом багатьох років, аж до того, що рід став таксоном сміттєвого кошика. Протягом багатьох років багато видів були переведені в нові роди, такі як Kubanochoerus, Bunolistriodon[3] і Lopholistriodon. Було виявлено, що деякі види є синонімами інших, наприклад Listriodon theobaldi та Listriodon pentapotamiae, що представляють різні статі одного виду[4].

Prothero (2021) перелічує чотири дійсні види[5]:

  • Listriodon splendens
  • Listriodon pentapotamiae
  • Listriodon raetamanensis
  • Listriodon bartuensis

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Proceedings of the Koninklijke Nederlandse Akademie Van Wetenschappen Physical sciences. Series B · Volume 79. Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. 1976. с. 53.
  2. Proceedings of the Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. Series B, Palaeontology, geology, physics, and chemistry Volume 81. University of California. 1978.
  3. Bunolistriodon. Biolib.
  4. Netherlands Journal of Zoology. E.J. Brill. 1975. с. 137.
  5. Prothero, Donald R. (2007). The Evolution of Artiodactyls. Johns Hopkins University Press. с. 144. ISBN 9780801887352.