Anthophorini

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Anthophorini
Період існування: пізній олігоценголоцен
самець Anthophora plumipes
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Перетинчастокрилі (Hymenoptera)
Родина: Бджолині (Apidae)
Підродина: Apinae
Триба: Anthophorini
Роди
Вікісховище: Anthophorini

Anthophorini — велика триба з підродини Apinae родини Apidae. Види цеї триби часто називають бджолами-копачами, хоча таку назву можна застосувати й до представників Centridini. Anthophorini містить понад 750 видів по всьому світу; переважна більшість видів у трибі Anthophorini належить до родів Amegilla та Anthophora.

Усі види Anthophorini солітарні, хоча багато гніздяться у великих скупченнях. Майже всі види будують гнізда в ґрунті, або в берегах, або на рівній землі; личинки розвиваються в комірках з водонепроникною підкладкою і не прядуть коконів.

Це, як правило, великі (до 3 см), дуже міцні, волохаті бджоли, з помітно виступаючими обличчями, а верхівкова частина крил усіяна мікроскопічними сосочками. Черевце часто смугасте, і у багатьох видів Amegilla Старого Світу ці смуги металево-блакитні. Крила часто здаються непропорційно короткими порівняно з іншими бджолами. Їхнє «гудіння» часто здається пронизливим квилінням, коли вони ширяють і харчуються квітами. Самці зазвичай мають блідо-білі або жовті плями на обличчі та/або своєрідно видозмінену арматуру ніг і волосся.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Dehon, M.; Michez, D.; Nel, A.; Engel, M. S.; De Meulemeester, T. (2014). Wing Shape of Four New Bee Fossils (Hymenoptera: Anthophila) Provides Insights to Bee Evolution. PLOS ONE. 9 (10): 1—16. doi:10.1371/journal.pone.0108865. PMC 4212905. PMID 25354170.{{cite journal}}: Обслуговування CS1: Сторінки із непозначеним DOI з безкоштовним доступом (посилання)

Джерела

[ред. | ред. код]