Перейти до вмісту

AltGr (клавіша)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Клавіша AltGr зазвичай посідає на місці правої клавіші Alt.
Клавіатура з додатковою ритиною для три- і чотирорівневих знаків до міжнародно-американської розкладки. (Примітка: клавіша AltGr, що розміщена одразу праворуч від пробілу, не вмістилася на світлині.)

Клавіша AltGr (також Alt Graph) — модифікаційна клавіша декотрих обчислювальних набірниць. Здебільшого застосовується для друку знаків, котрі не є широкого вжитку — складені, валютні і друкарські. Зазвичай на клавіатурах для Windows клавіша AltGr посідає на правій клавіші Alt, а якщо ж такої немає, то цю роль може виконувати сполука Ctrl+Alt. На macOS Option виконує подібну роль.

AltGr застосовується як клавіша Shift: затиснена ця і інша клавіша дає відмінного знака. При цьому сполука Shift+AltGr теж може давати відмінного знака. Для прикладу, на уставній розкладці на Windows клавіша Г може дати чотири знаки:

  • Г → г (мала буква — перший рівень)
  • Shift+Г → Г (велика буква — другий рівень)
  • AltGr+Г → ґ (мала буква — третій рівень)
  • AltGr+ Shift+Г → Ґ (велика буква — четвертий рівень)

Задум

[ред. | ред. код]
Клавіатура Sun Microsystems, де запис ярлика клавіші як Alt Graph.

IBM вказували AltGr як скорозапис до alternate graphic[1][2] (переміжна ґрафіка). Ярлик набірниць Sun мали запис Alt Graph.

AltGr первинно внесли як друк нібиґрафіки до письмового поміжника користувача. Однак знаки відти значно менше корисні в ґрафічному поміжнику користувача, тож наразі замість переміжної ґрафіки друкують переміжні ґрафеми.

Дії уставних народових набірниць

[ред. | ред. код]

Україна

[ред. | ред. код]

Уставна розкладка на Лінуксі.[3]

Клавіатура до IBM PC і сумісних/Windows (Українська (Unicode)).


Польща

[ред. | ред. код]

Клавіатура до IBM PC і сумісних/Windows (Польська).


Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Keyboard Technical Reference. ibm.com. Архів оригіналу за 14 січня 2006. Процитовано 4 червня 2005. [Архівовано 2006-01-14 у Wayback Machine.]
  2. IBM Globalization – Alternate graphic. ibm.com. Архів оригіналу за 5 Червня 2017. Процитовано 1 Липня 2020.
  3. Українська розкладка клавіатури з символами Unicode для систем Unix (X.org), Mac OS X та Windows XP/Vista/7. Архів оригіналу за 14 Серпня 2020. Процитовано 1 Липня 2020.