Шукадева Госвамі
Шукадева Ґосвамі (Śukadeva Gosvami IAST), (Також відомий як Шукадева і Брахмарата) - персонаж ряду пуранічних писань індуїзму, де він описується як син В'яси. Говориться, що В'яса написав «Бгарата-самхіту» з 24 тисячами віршів і передав її Шукадеві.[1] Згідно з одними джерелами, він був народжений від дружини В'яси, тоді як інші стверджують, що він народився від сімені В'яси без участі жінки.[2] У Пуранах також говориться, що Шукадева перевершив свого батька за рівнем духовного розвитку, що наочно показує випадок, коли В'яса і Шукадева, слідуючи по лісовій стежці, натрапили на групу голих дівчат які купалися в ставку. [3] Шукадева був настільки чистий і вільний від жадання, що побачивши його дівчата навіть не зробили спроби прикрити свою наготу, проте при появі В'яси вони негайно сховалися. І це попри те, що Шукадева був юнаком і ходив повністю голим, будучи байдужим до соціальних норм та положень, а В'яса був глибоким старим.[4][5] Шукадева виступає як основний оповідач «Бгаґавата-пурани», в першому вірші якої згадується вірш з «Веданта-сутри» і «Ґаятрі-мантра» з «Ріґ-веди». Мова «Бгаґавата-пурани» ближчий до Вед, ніж до інших пуран, і містить елементи ведичного санскриту. Деякі вчені вважають, що «Бгаґавата-пурана» належить до ведичного періоду або була складена як наслідування Вед.[6] Згідно з «Бгаґавата-пураною», Шукадева був спочатку імперсоналістом або моністом,[7]і тільки пізніше, відчувши потяг до духовних ліл особового Бога став вірним Крішни.[7]
- ↑ Bhattacharyya, A.K. (2005). Bhagavan Shri Krsna & Bhagavat Dharma: English Translation of" Shri Krsna and Bhagavat Dharma" by Shri Jagadish Chandra Ghose. iUniverse.
- ↑ Dhand, A. (2004). The Subversive Nature of Virtue in the Mahabharata: A Tale about Women, Smelly Ascetics, and God. Journal of the American Academy of Religion. 72 (1): 33—58. Процитовано 12 травня 2008.
- ↑ Purdy, S.B. (2006). Whitman and the (National) Epic: a Sanskrit Parallel. Revue Francaise d Etudes Americaines. 108 (2006/2): 23—32. Процитовано 12 травня 2008.
- ↑ Venkatesananda, S. (1989). The Concise Srimad Bhagavatam. State University of New York Press.
- ↑ Дуже дивне трактування поведінки дічат які цілком природно зареагували на появу як одинокого вродливого юнака так і старого дідугана.
- ↑ Sheridan, Daniel (1986). The Advaitic Theism of the Bhagavata Purana. Columbia, Mo: South Asia Books. ISBN 81-208-0179-2.p.10
- ↑ а б Swami Prabhupada, A.C. Bhaktivedanta. Srimad Bhagavatam Canto 1 Chapter 3 Verse 28. Bhaktivedanta Book Trust. Архів оригіналу за 15 березня 2012. Процитовано 7 травня 2008.