Перейти до вмісту

Ткачик бенгальський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Ткачик бенгальський
Самець бенгальського ткачика
Самець бенгальського ткачика
Самець бенгальського ткачика
Самець бенгальського ткачика
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Ткачикові (Ploceidae)
Підродина: Ткачичні (Ploceinae)
Рід: Ткачик (Ploceus)
Вид: Ткачик бенгальський
Ploceus benghalensis
(Linnaeus, 1758)
Синоніми
Loxia benghalensis Linnaeus, 1758
Посилання
Вікісховище: Ploceus benghalensis
Віківиди: Ploceus benghalensis
ITIS: 562288
МСОП: 22718999
NCBI: 213159

Тка́чик бенгальський[2] (Ploceus benghalensis) — вид горобцеподібних птахів ткачикових (Ploceidae)[3]. Мешкає в Південній Азії[4][5].

Самець бенгальського ткачика

Довжина птаха становить 15 см. вага 18-22 г. У самців під час сезону розмножння лоб і тім'я золотисто-жовті. Забарвлення голови і грудей варіюється від повністю чорних до білуватих, на грудих велика чорна пляма, решта нижньої частини тіла охриста. Верхня частина тіла переважно коричнева, поцяткована темними смугами. Самці під час негніздового періоду і самиці мають переважно коричневе забарвлення, жовта пляма на голові у них відсутня, чорна пляма на грудях менш помітна. Верхня частина тіла у них сильно поцяткована чорними смугами, нижня частина тіла легко поцяткована темними смужками. Над очима жовтуваті "брови", під дзьобом жовтуваті "вуса".

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Бенгальські ткачики мешкають в південних передгір'ях Гімалаїв (в північному Пакистані, Індії, Непалі і Бутані), а також в Бангладеш, на рівнинах північної, західної і східної Індії та в долині річки Інд на півдні Пакистану. Вони живуть на заплавних луках, болотах, в очеретяних заростях на берегах річок і озер та на рисових полях. Живляться переважно насінням. Сезон розмноження триває з червня по жовтень. Бенгальські ткачики є полігамними, на одного самця припадає кілька самиць. Гніздяться колоніями. В кладці 3-4 білих яйця.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Ploceus benghalensis.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Old World sparrows, snowfinches, weavers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 27 березня 2022.
  4. Grimmett, Richard; Inskipp, Carol; Inskipp, Tim; Kotagama, Sarath; Ali, Shahid (1998). Guide to the Birds of Indian subcontinent. London: Christopher Helm. ISBN 0-691-04910-6.
  5. Ali, Salim; J C Daniel (1983). The book of Indian Birds, Twelfth Centenary edition. New Delhi: Bombay Natural History Society/Oxford University Press.

Джерела

[ред. | ред. код]