Pending

Сушанський інцидент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сушанський інцидент
Інциденти на Східній Слобожанщині під час російсько-української війни
Дата: 2 березня 2023
Місце: Росія Росія, Брянська область, Климівський район Сушани, Любечани
Результат: Відступ РДК з Сушан та Любечан
Сторони
Російський добровольчий корпус Росія Російська Федерація
Командувачі
Денис Нікітін Невідомо
Військові формування
Російський добровольчий корпус Прикордонна служба ФСБ Росії

Національна гвардія Росії[1]

СОБР[1]

ОМОН[1]

Військові сили
45 (за даними РДК)[2] невідомо
Втрати
відсутні 1 прикордонника поранено (за даними РДК)[2]

Національна гвардія Росії загалом 4 поранено(СОБР, ОМОН) (за даними РФ)

1 машина національної гвардії Росії (за даними РФ) [1]


СОБР 3 поранено (за даними РФ) [1]

ОМОН 1 поранено (за даними РФ) [1]

Сушанський інцидент — напад на село Сушани Брянської області, та село Любечани, що у Росії, який стався 2 березня 2023 року, в ході якого військові Російського добровольчого корпусу на короткий відрізок часу зайняли село, допоки того ж дня не відступили за український кордон. Перший засвідчений випадок боїв на території Росії у ході російсько-української війни.

Передісторія

[ред. | ред. код]

9 лютого 2023 року Брянська влада повідомила про завершення зміцнення кордону з Україною. Губернатор регіону Олександр Богомаз[en] провів зустріч із командувачами угруповання прикриття державних кордонів. «Командувачі високо оцінили виконання поставлених завдань, відзначили значний внесок Брянської області в матеріально-технічне забезпечення військ, що дислокуються на території регіону...»[3].

Перебіг подій

[ред. | ред. код]
Зовнішні відеофайли
1. РДК: за що воює корпус, вирусь, операція в Брянську, чий проект Навальний, русофоб путін, «Антиподи» (канал «ISLND TV») на YouTube, 25 березня 2023.

Уранці 2 березня 2023 року в село Сушани Брянської області проникли військові РДК чисельністю 45 (за даними РДК)[2] осіб. В результаті короткого бою взяли сільську адміністративну будівлю, знявши біля неї відео, в якому закликали співвітчизників боротись із путінським режимом. Ідентифікація осіб на відео показує, що один з представників, Денис Капустін (Нікітін), — бізнесмен, засновник Російського добровольчого корпусу; другим упізнали блогера-поета, що відомий під ніком «SolarCross»[4]. Того ж дня, військові РДК відступили з села за кордон з Україною.

Російські ЗМІ назвали інцидент проникненням українських ДРГ, які нібито взяли у заручники декілька мешканців села, та вбили водія шкільного автобуса, завдали одній дитині кульового поранення. Однак, заступник губернатора Брянської області повідомила, що обстрілу автобуса не було, адже школи в даному районі перебувають на дистанційному навчанні[5]. Україна свою участь у нападі заперечувала.

Реакція

[ред. | ред. код]

Україна

[ред. | ред. код]

У Офісі Президента України інцидент назвали класичною російською провокацією[6]. Радник Офісу Михайло Подоляк зазначив, що таким чином Росія хоче налякати своїх громадян, щоб за рік війни бодай якось виправдати напад на іншу країну та зростаючу бідність.[7]

Секретар РНБО Олексій Данілов каже, що «в Росії діє рух російських антифашистів-ополченців»[8].

Росія

[ред. | ред. код]

Володимир Путін охарактеризував своє бачення інциденту так:

Ще один злочин. Вони проникли на прикордонну територію і відкрили вогонь у цивільних осіб. Вони побачили, що це цивільна машина, що там сидять діти. «Нива» звичайна. Вони відкрили вогонь. Саме такі люди поставили собі завдання позбавити нас своєї історії, позбавити нас своїх традицій, мови.

Також президент пообіцяв «покарати винних».[9][10]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г д е У Брянській області на міні підірвалися росгвардійці: шукали "українську ДРГ" (ua) . Архів оригіналу за 2 березня 2023. Процитовано 2 березня 2023.
  2. а б в Росія каже, що у Брянській області українські диверсанти. Київ заперечує. BBC Україна (ua) . Архів оригіналу за 2 березня 2023. Процитовано 2 березня 2023.
  3. Брянские власти сообщили о завершении укрепления границы с Украиной. РБК (рос.). Архів оригіналу за 2 березня 2023. Процитовано 3 березня 2023.
  4. «Смерть кремлівському тирану!». «Російський Добровольчий корпус» записав відео з Брянщини. Главком | Glavcom (укр.). 2 березня 2023. Архів оригіналу за 5 квітня 2023. Процитовано 2 березня 2023.
  5. Врио замгубернатора Брянской области опровергла обстрел школьного автобуса. Коммерсантъ (рос.). Архів оригіналу за 10 травня 2023. Процитовано 2 березня 2023.
  6. В Україні відреагували на розігнану росіянами інформацію про "ДРГ у Брянській області". Уніан (укр.). Архів оригіналу за 2 березня 2023. Процитовано 2 березня 2023.
  7. Власть России в истерике и трясётся от ужаса | Михаил Подоляк (укр.), архів оригіналу за 3 березня 2023, процитовано 3 березня 2023
  8. Данілов розшифрував “ДРГ” із повідомлень РФ про події на Брянщині. Українська правда (укр.). Архів оригіналу за 2 березня 2023. Процитовано 2 березня 2023.
  9. Провокація у Брянській області: з'явилась реакція Путіна (відео). TrueUA.info (укр.). Архів оригіналу за 4 квітня 2023. Процитовано 3 березня 2023.
  10. Osborn, Andrew; Trevelyan, Mark; Trevelyan, Mark (2 березня 2023). Putin says Ukrainian group attacks border region, Kyiv denies Russian 'provocation'. Reuters (англ.). Архів оригіналу за 2 березня 2023. Процитовано 3 березня 2023.