Перейти до вмісту

Сантьяго (аеропорт, Чилі)

Координати: 33°23′34″ пд. ш. 70°47′08″ зх. д. / 33.39278° пд. ш. 70.78556° зх. д. / -33.39278; -70.78556
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Міжнародний аеропорт Артуро Меріно Бенітес
ІАТА: SCL  • ICAO: SCEL
Загальні дані
33°23′34″ пд. ш. 70°47′08″ зх. д. / 33.39278° пд. ш. 70.78556° зх. д. / -33.39278; -70.78556
Типцивільний / військовий
ВласникМіністерство публічних робіт (Чилі)
ОператорNuevo Pudahuel (консорціум з Astaldi, Aéroports de Paris та Vinci SA)
Обслуговує
Розташування
Хаб
Висота над р. м. м / 1555 фт
Вебсайтwww.nuevopudahuel.cl
Злітно-посадкові смуги
Напрямок Довжина Тип поверхні (PCN)
м фт
17R/35L 3800 асфальт
Статистика (2022)
Всього пасажирів20,343,476
Статистика від Groupe ADP[1] [2]
Ідентифікатори і посилання
GeoNames3899261
SCL. Карта розташування: Чилі
SCL
SCL
Location of airport in Chile
Мапа
CMNS: Сантьяго у Вікісховищі

Міжнародний аеропорт Артуро Меріно Бенітес (ісп. Aeropuerto Internacional Arturo Merino Benítez)[3] (IATA: SCLICAO: SCEL), також відомий як міжнародний аеропорт Сантьяго та аеропорт Нуево Пудауель, розташований у комуні Пудауель, на північний захід від центру Сантьяго, є найбільшим авіаційним об’єктом Чилі та найбільш завантаженим міжнародним аеропортом.

Аеропорт пропонує внутрішні та міжнародні рейси до Європи, Океанії, Африки (лише вантажні), Азії та Америки. У 2011 році він був дев'ятим за завантаженістю аеропортом у Латинській Америці та шостим за завантаженістю в Південній Америці за пасажиропотоком. Це був сьомий за завантаженістю аеропорт у Латинській Америці за рухом літаків, обслуговуючи 124 799 операцій. [4] Його розташування в найбільш густонаселеному районі Чилі, а також у центральній частині країни робить його ідеальним головним вузлом і центром технічного обслуговування для більшості місцевих авіакомпаній, таких як LATAM і Sky Airline. На LATAM Airlines припадає приблизно 82% від загального обсягу комерційних операцій аеропорту.

Аеропорт належить чилійському уряду, і з жовтня 2015 року ним керує Nuevo Pudahuel, консорціум компаній, утворений Aéroports de Paris (Франція), Vinci (Франція) та Astaldi (Італія). Керування повітряним рухом здійснює Генеральний директорат цивільної авіації. Його категорія ICAO – 4F. Аеропорт функціонує як об'єднаний цивільно-військовий об'єкт. Це штаб-квартира 2-ї авіаційної бригади ВПС Чилі та базування її 10-ї авіаційної групи.

Сантьяго Інтернешнл є найдовшим безпосадковим пунктом призначення для більшості європейських перевізників, включаючи Iberia, Air France і British Airways з їхніх відповідних хабів у мадридському аеропорті Барахас, Париж — Шарль де Голль і Лондон-Гітроу. Крім того, LATAM літає до Франкфурта. Аеропорт також є головними воротами Латинської Америки в Океанію, з регулярними рейсами до Сіднея, Мельбурна, Окленда та острова Пасхи.

Пасажирські термінали

[ред. | ред. код]

Термінал 1 — внутрішні рейси

[ред. | ред. код]
Вид на внутрішній термінал

Будівля терміналу, спочатку побудована для внутрішніх і міжнародних операцій до 2021 року, має чотири рівні:

  • Перший поверх: прибуття, магазин безмитної торгівлі, видача багажу, транспортні послуги, паркінг, доступ до готелю.
  • Перший поверх: адміністративні приміщення, VIP-зали (вхід через другий поверх).
  • Другий поверх: зал відправлення, реєстрації та здачі багажу, магазини, ресторани, вихід на посадку.
  • Третій поверх: ресторани та VIP-зони реєстрації (LATAM).

Термінал 1 містить офіс банку, Чилійський автомобільний клуб, телекомунікаційні компанії (Claro, Movistar і Entel PCS), аптеку, туристичні агентства, офіси авіакомпаній, страхові офіси та поліцейську станцію (Carabineros de Chile).

Термінал 2 — міжнародні рейси

[ред. | ред. код]

Новий міжнародний термінал займає понад 200 тисяч квадратних метрів. Він передбачав інвестиції в розмірі 900 мільйонів доларів США. Будівництво почалося в серпні 2016 року і завершилося в березні 2021 року, збільшивши загальну пропускну здатність аеропорту з 16 до 30 мільйонів пасажирів на рік. Ядро нового терміналу складається з центрального процесора (T2M), де пасажири виконують процедури прибуття та вильоту, а також чотирьох пірсів, де розташовані зали вильоту.

Пірси терміналу 2

[ред. | ред. код]

Пірс C

[ред. | ред. код]

Пірс C — це споруда, яка має 10 посадкових містків, площею понад 23 700 квадратних метрів корисної площі та 27 600 квадратних метрів забудованої території. Він відкрив свої двері в грудні 2018 року. Його внутрішній дизайн і зелений колір навіяні островом Пасхи (Рапа-Нуї). На причалі розміщено понад 1900 квадратних метрів торгових площ, з яких 250 квадратних метрів відведено під зони Duty Free. У структурі також є зони допомоги PRM.

Пірс D

[ред. | ред. код]

Пірс D має 10 завантажувальних мостів площею понад 22 000 квадратних метрів і відчинився в липні 2021 року. Пасажири можуть дістатися до пірсу D безпосередньо з «Головного блоку» (T2M), і це місце для внутрішніх і міжнародних рейсів. Також у будівлі розташовані комерційні та гастрономічні приміщення, дитячий майданчик, зона мистецтва та культури та пункти допомоги маломобільним пасажирам. Простір натхненний регіоном Атакама, відображеним у його гамі теплих кольорів і панелей.

Пірс F

[ред. | ред. код]

Пірс F має 10 завантажувальних мостів на площі понад 21 000 квадратних метрів і був відкритий у липні 2021 року. Пасажири добираються до пірсу F безпосередньо з «Головного блоку» (T2M), і він повністю використовується для міжнародних рейсів. У будівлі також розташовані комерційні та гастрономічні приміщення, дитячий майданчик, зона мистецтва та культури та пункти допомоги для пасажирів з обмеженими можливостями пересування. Простір заснований на Патагонії, відображеній у її діапазоні холодних кольорів і панелях.

Лаунжі авіакомпаній

[ред. | ред. код]

У міжнародному терміналі операторами є:

  • Лаунж LATAM Airlines: доступ для пасажирів преміум бізнес-класу LATAM, LATAM Pass або LATAM Fidelidade Platinum, Black and Black Signature для тих, хто часто літає.
  • Delta Air Lines Sky Club: доступ для членів Delta Sky Club, пасажирів Delta, які подорожують у салоні Delta One або в кабіні Premium альянсу SkyTeam і для учасників рівня SkyTeam Elite Plus.
  • Avianca Sala VIP: доступ для пасажирів міжнародного бізнес-класу Avianca, учасників Lifemiles Elite (срібний, золотий і діамантовий рівні), а також тих, хто часто літає зі статусом Star Alliance Silver і Gold.
  • Pacific Club (пріоритетний квиток).

Готелі

[ред. | ред. код]
  • Готелі Holiday Inn завершили будівництво п'ятиповерхової будівлі в липні 2007 року, внутрішньо з'єднаної з обома терміналами (міжнародним і внутрішнім). У готелі 112 номерів, ресторани, бари, обслуговування номерів, конференц-зал на 170 осіб, тренажерний зал, критий басейн, спа-центр і Wi-Fi доступ до Інтернету.
  • Готель Diego de Almagro розташований 2 км поза територією аеропорту.
  • Готель Hilton Garden Inn Santiago Airport розташований 2.8 км від міжнародного аеропорту Сантьяго в межах ENEA, одного з найбільших бізнес-комплексів у Сантьяго-де-Чилі, де розташовані офіси, промислові та розважальні заклади. У готелі 144 номери, фітнес-центр, критий басейн, сауна, сім приміщень для проведення зустрічей, включаючи бальний зал і бізнес-центр.
  • Готель LQ Santiago Airport (La Quinta Inns & Suites) будується і стане найновішим готелем поблизу аеропорту та першим готелем LQ у Чилі. Готель розташований 2.8 км від міжнародного аеропорту Сантьяго. У готелі буде ресторан, критий басейн, фітнес-центр, Wi-Fi, бізнес-центр і приміщення для проведення зустрічей. [5]

Військові функції

[ред. | ред. код]

Аеропорт є штаб-квартирою Другої авіаційної бригади ВПС Чилі та розміщенням об’єктів 10-ї авіаційної групи. 10-та авіаційна група відповідає за стратегічні повітряні перевезення, ескадрилью раннього повітряного попередження та управління, надзвичайні випадки медичного повітряного транспорту та повітряне транспортування президента Чилі. Серед його підрозділів є C-130 Hercules, Boeing 767-300, Boeing 737 Classic, Gulfstream IV, CASA C-212 Aviocar, F-16 Fighting Falcon, AEW&C Condor і Boeing E-3 Sentry. FIDAE, найважливіший авіасалон Латинської Америки, проходить на об’єктах 10-ї авіаційної групи.

Авіалінії та напрямки

[ред. | ред. код]

Пасажирські

[ред. | ред. код]
Авіакомпанія Пункт призначення
Aerolíneas Argentinas Буенос-Айрес–Аеропарк, Мендоса
Aeroméxico Сезонний: Мехіко
Air Canada Торонто-Пірсон
Air France Париж-Шарль де Голль
American Airlines Даллас/Форт-Верт, Маямі
Avianca Богота, Картахена[6]
British Airways Лондон-Гітроу
Copa Airlines Панама
Delta Air Lines Атланта
Iberia Мадрид
JetSmart Argentina Буенос-Айрес–Аеропарк
JetSmart Chile Антофагаста, Арауканія, Арекіпа, Арика, Атакама, Бальмаседа, Богота, Буенос-Айрес-Есейса, Вальдивія, Далькауе, Ікіке, Калама, Калі, Консепсьйон, Ла-Серена, Ліма, Медельїн-Хоса Марія Кордова, Монтевідео, Пуерто-Монт, Пунта-Аренас, Ріо-де-Жанейро-Галеан, Сан-Паулу-Гуарульюс (з 3 квітня 2023), Трухільйо, Фос-ду-Ігуасу
Сезонний: Пуерто-Наталес
KLM Амстердам, Буенос-Айрес-Есейса
LATAM Brasil Мендоса, Сан-Паулу-Гуарульюс
LATAM Chile Антофагаста, Арауканія, Арика, Атакама, Бальмаседа, Богота, Буенос-Айрес–Аеропарк, Буенос-Айрес-Есейса, Вальдивія, Далькауе, Ікіке, Калама, Канкун, Консепсьйон, Кордоба (Аргентина), Куритиба, Матавері, Ла-Пас (Болівія), Ла-Серена, Ліма, Лос-Анджелес, Мадрид, Мельбурн (з 17 липня 2023),[7] Мендоса, Мехіко, Маямі, Монтевідео, Нью-Йорк — Джон Кеннеді, Окленд, Осорно, Париж-Шарль де Голль, Порту-Алегрі (з 26 березня 2023), Пуерто-Монт, Пунта-Аренас, Пунта-Кана, Ріо-де-Жанейро-Галеан, Санта-Крус-де-ла-Сьєрра, Сан-Паулу-Гуарульюс, Сідней
Сезонний: Пуерто-Наталес, Флоріанополіс
Сезонний чартер: Ушуая
LATAM Ecuador Гуаякіль
LATAM Paraguay Асунсьйон
LATAM Perú Куско, Ліма
Level Барселона
Qantas Сідней
Sky Airline Антофагаста, Арауканія, Арика, Атакама, Богота, Буенос-Айрес–Аеропарк, Буенос-Айрес-Есейса, Вальдивія, Калама, Консепсьйон, Бальмаседа, Ікіке, Ла-Серена, Ліма, Мендоса, Осорно, Пуерто-Монт, Пунта-Аренас, Ріо-де-Жанейро-Галеан, Сан-Паулу-Гуарульюс, Флоріанополіс
Сезонний: Далькауе,[8] Порту-Алегрі (з 12 червня 2023),[9] Пуерто-Наталес, Сан-Карлос-де-Барілоче
United Airlines Г'юстон-Джордж Буш

Вантажні

[ред. | ред. код]
Авіакомпанія Пункт призначення
Atlas Air Кампінас, Маямі
Avianca Cargo Богота
Cargolux[10] Агуаділья, Амстердам, Богота, Люксембург
China Cargo Airlines Лос-Анджелес
DHL Aero Expreso Маямі, Панама
Ethiopian Airlines Cargo Аддис-Абеба, Кампінас, Лагос[11]
FedEx Express Буенос-Айрес-Есейса, Мемфіс
Korean Air Cargo Кампінас, Сеул
LATAM Cargo Chile Амстердам, Брюссель, Буенос-Айрес-Есейса, Кампінас, Кіто, Маямі
Lufthansa Cargo Франкфурт
Martinair Агуаділья, Амстердам, Богота, Гуаякіль, Маямі, Кіто
UPS Airlines Буенос-Айрес-Есейса, Кампінас
Western Global Airlines Маямі

Статистика

[ред. | ред. код]

Див. джерело запитів Вікіданих та джерела.


Аварії та інциденти

[ред. | ред. код]
  • 28 квітня 1969 року рейс 160 LAN Chile, Boeing 727, що прибув з Буенос-Айреса, Аргентина, до Міжнародного аеропорту Сантьяго, здійснив неуспішну посадку біля злітно-посадкової смуги, 24 км на північ від Коліна, Чилі (50 км на північ від аеропорту Сантьяго). Ніхто з 60 пасажирів і членів екіпажу в результаті аварії не постраждав, але літак списано.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Trafic de l'année 2019. Groupe ADP - Service presse (fr-FR) . 14 січня 2020. Процитовано 15 січня 2020.
  2. http://www.jac.gob.cl/wp-content/uploads/2023/01/INFORME-Diciembre-2022-1.pdf
  3. Ministerio de Defensa Nacional de Chile (19 березня 1980). Decreto ley 3245: Denomina Aeropuerto Arturo Merino Benítez al actual Aeropuerto de Pudahuel. Biblioteca del Congreso Nacional de Chile (ісп.). Архів оригіналу за 5 січня 2019. Процитовано 5 січня 2019.
  4. Dirección General de Aeronáutica Civil.
  5. [1]
  6. Avianca lanza siete nuevas rutas entre Colombia, Brasil, Chile y Estados Unidos. 19 вересня 2022.
  7. LATAM Chile Resumes Melbourne Service From July 2023. Aeroroutes. Процитовано 28 листопада 2022.
  8. Sky Airline NW22 Chile Network Additions. Aeroroutes. Процитовано 14 жовтня 2022.
  9. Sky Airline Adds Porto Alegre Seasonal Service in NS23. Aeroroutes. Процитовано 9 лютого 2023.
  10. Cargolux strengthens South American presence with new Santiago route. 17 червня 2019. Архів оригіналу за 20 червня 2019. Процитовано 25 червня 2019.
  11. Ethiopian Cargo adds Nanjing service from May 2018. Airline Route. 25 червня 2018. Архів оригіналу за 28 березня 2014. Процитовано 25 червня 2018.