Перейти до вмісту

Роберт Теппен Морріс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Роберт Теппен Морріс
англ. Robert Tappan Morris
Роберт Морріс у 2008 році
Народився8 листопада 1965(1965-11-08) (59 років)
Массачусетс, США
ГромадянствоСША США
Діяльністьінформатик, професор
ГалузьМассачусетський технологічний інститут Редагувати інформацію у Вікіданих
Alma materГарвардський університет Редагувати інформацію у Вікіданих, Корнелльський університет Редагувати інформацію у Вікіданих, Массачусетський технологічний інститут Редагувати інформацію у Вікіданих, Harvard School of Engineering and Applied Sciencesd Редагувати інформацію у Вікіданих і Delbarton Schoold Редагувати інформацію у Вікіданих
Науковий керівникХ. Т. Кунгd Редагувати інформацію у Вікіданих
ЗакладМассачусетський технологічний інститут Редагувати інформацію у Вікіданих
ЧленствоAssociation for Computing Machinery[1] Редагувати інформацію у Вікіданих
БатькоRobert Morrisd Редагувати інформацію у Вікіданих
Нагороди
Сайтpdos.csail.mit.edu/~rtm

Роберт Теппен Морріс (англ. Robert Tappan Morris) — ад'юнкт-професор Массачусетського технологічного інституту. Більш відомий як творець першого мережевого хробака, що паралізував 2 листопада 1988 роботу шести тисяч комп'ютерів в США. Хробак Морріса читав /etc/passwd, намагаючись підібрати паролі до облікових записів. Для цього використовувалося ім'я користувача (і воно ж з буквами у зворотному порядку), а також список з 400 найбільш популярних слів. Ця атака привела до масштабного зараження всієї мережі ARPANET, і саме після цього розробники придумали /etc/shadow, а також паузи після неправильного введення пароля.

26 липня 1989 року Морріс став першим звинуваченим у комп'ютерному шахрайстві (англ. Computer Fraud) та акті зловживання (англ. Abuse Act); в 1990 році засуджений до трьох років пробації (засуджений звільняється від покарання за умови гарної поведінки; застосовується до неповнолітніх правопорушників і які вчинили злочин вперше), до 400 годин громадських робіт і оштрафований на 10 050 доларів США. Він подав апеляційну скаргу, але програв.

Біографія

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Офіційна сторінка Роберта Теппена Морріса.
  • Hafner, Katie; Markoff, John (1991). Cyberpunk: Outlaws and Hackers on the Computer Frontier. New York: Simon & Schuster. ISBN 0-671-68322-5.
  • A Report on the Internet Worm
  • Spafford, Eugene H. (June 1989). The Internet Worm—Crisis and Aftermath (PDF). Communications on the ACM. 32 (6): 678—687. ISSN 0001-0782.


  1. https://www.acm.org/media-center/2015/january/fellows-2014