Прийомна дитина
Ця стаття має кілька недоліків. Будь ласка, допоможіть удосконалити її або обговоріть ці проблеми на сторінці обговорення. |
Прийо่мна дити่на — дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, влаштована на виховання та спільне проживання до прийомної сім'ї.
Порядок прийому дітей в сім'ї встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю». Ті, хто взяли дітей у прийомну сім'ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти — прийомними дітьми. Прийомні діти виховуються в сім'ях до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-IV рівня акредитації — до його закінчення.
- Прийомні діти — діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані на виховання та спільне проживання до прийомної сім'ї.
- На влаштування дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, до прийомної сім'ї потрібна згода дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.
- Згода дитини на її влаштування до прийомної сім'ї з'ясовується службовою особою закладу, в якому вона перебуває, у присутності прийомних батьків і представника органу опіки та піклування, про що складається відповідний документ.
- Прийомні діти проживають і виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I—IV рівнів акредитації — до його закінчення.
- За прийомними дітьми зберігається право на аліменти, пенсію, інші соціальні виплати, а також на відшкодування шкоди у зв'язку з втратою годувальника, які вони мали до влаштування до прийомної сім'ї.
- Прийомні діти мають право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами, крім випадків, коли це може завдати шкоди їхньому життю, здоров'ю та моральному вихованню.
- зберігає за прийомними дітьми статус дитини-сироти та всі відповідні пільги передбачені законодавством ;
- надає кошти на утримання дитини та виплачує грошове забезпечення одному із прийомних батьків;
- зберігає раніше призначені аліменти, пенсії, інші виплати, які перераховуються на особистий рахунок дітей, відкритий в установах банку.
Органи опіки та піклування забезпечують збереження житла та майна вихованців та прийомних дітей за місцем його знаходження і здійснюють контроль за його використанням.
- Прийомна сім'я - Міністерство соціальної політики України. www.msp.gov.ua. Міністерство соціальної політики України. Архів оригіналу за 26 жовтня 2020. Процитовано 8 грудня 2020.
- Прийомна родина. dity.zp.ua (укр.). Архів оригіналу за 13 травня 2021. Процитовано 8 грудня 2020.
- Стаття 256(3). Прийомні діти [Архівовано 30 жовтня 2019 у Wayback Machine.]