Перейти до вмісту

Періно дель Вага

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Періно дель Вага
італ. Perino del Vaga
При народженнірос. Pietro di Giovanni Buonaccorsi
Народження3 липня 1501
Флоренція, Флорентійська республіка
Смерть29 жовтня 1547 (46 років)
 Рим, Папська держава
ПохованняРимський Пантеон
КраїнаІталія[1]
Діяльністьхудожник, дизайнер, візуальний митець
ВчительРідольфо Гірландайо
Відомі учніПеллегріно Тібальді
ТвориJustice of Zaleucod і Tarquinius Priscus founds the Temple of Jupiter on the Campidogliod
Роботи в колекціїШтедель, Музей Прадо, Музей Ґетті, Національна галерея Вікторії, Національна галерея мистецтв, Національний музей Швеції, Національна галерея Канади, Музей мистецтва Метрополітен[2], Галерея Уффіці, Державний музей мистецтв, Ермітаж, Баварські державні колекції картин, Музей Конде, Courtauld Galleryd, Princeton University Art Museumd, paintings collection of Musée des beaux-arts de Chartresd[3], Музей Вікторії та Альберта, Музей Бойманса - ван Бенінгена[4], Національна галерея старовинного мистецтва, Musée des Beaux-Arts de Chartresd і Musea Brugged[5]

CMNS: Періно дель Вага у Вікісховищі
Фреска в Залі понтифіків, бл. 1510—20, апартаменти Борджіа, Ватикан

Пері́но дель Ва́га (італ. Perino del Vaga), також відомий як Пері́но, справжнє ім'я П'є́(т)ро Боннако́рсі (італ. Piero Bonaccorsi); 28 червня 1500, Флоренція — 19 жовтня 1547, Рим) — італійський живописець.

Біографія

[ред. | ред. код]

Справжнє ім'я — П'є(т)ро Боннакорсі. Народився 28 червня 1500 року у Флоренції. Перші уроки живопису отримав під керівництвом Андреа дей Чері, а коли йому виповнилось 11 років, був відданий до майстерні Рідольфо Гірландайо. За свідченням Джорджо Вазарі, своє нове ім'я він взяв на честь одного зі своїх наставників, художника Вега, у товаристві якого в 1516 році здійснив подорож до Рима, де він навчався і працював у майстерні Рафаеля. Разом з учителем він брав участь у виконанні фресок лоджій Ватикану.

У 1523 році, коли в Римі вибухнула епідемія чуми, Вага повернувся в рідну Флоренцію, але згодом знову повернувся в Рим, де досяг великого успіху в техніці фрескового живопису, у своїх роботах поєднуючи міць Мікеланджело з витонченістю Рафаеля. Знайомство і тісне спілкування з маньєристами Россо Фйорентіно і Парміджаніно привнесло в його малярську манеру більшої декоративності.

У 1528 році вирушив до Геную, де познайомився з творчістю Джуліо Романо, також працював у Пізі і Флоренції. Згодом він з успіхом займався також виготовленням ескізів для килимів, для розфарбовування стель, вишивання і т. ін. В 1530 році художник повернувся в Рим, де став придворним живописцем папи Павла III. Він відкрив майстерню, яка спеціалізувалась на великих декоративних роботах. Творчість Вага значно вплинула на розвиток римського маньєризму.

Художник помер у Римі 19 жовтня 1547 року і був похований у Пантеоні.

Література

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]